REPO je speciální dáreček od režiséra „SAW SÉRIE“ Darrena Lynna Bousmana. Film, který je tak „jiný“, že ho ani k ničemu nemůžete přirovnat. Pokud milujete muzikály, můžeme zaručit, že REPO lehce zapadne mezi vaše nejoblíbenější filmy. Pro všechny ostatní je to rozhodně ojedinělý snímek, který vám přinese novou zkušenost. A to se poslední dobou v kinematografii moc často nestává.

V nedaleké budoucnosti ničí smrtící epidemie lidské orgány. Vědci začínají masivní orgánovou sklizeň. Biotechnický magnát přijde s nápadem splátek, když však někdo nezaplatí jen jednu jedinou, přijde REPOMAN a svůj orgán si vezme zpět. Ve filmu můžete vidět a slyšet nejprodávanější sopranistku všech dob Sarah Brightman nebo Ogre – zpěváka legendární industriální kapely Skinny Puppy a také Joan Jett. Kromě nich obsahuje soundtrack Repo např. tyto umělce: Stephen Perkins (Jane´s Addiction, Porno for Pyros), Clown (Slipknot), Ray Luzier (Korn, Army of Anyone), Brian Young (David Lee Roth Band), Richard Fortus (Guns n´Roses), Sonny Moore (From First to Last), David J (Bauhaus, Love and Rockets), Daniel Ash (Love and Rockets), Blasko (Ozzy Osborne band), Tommy Clefetus (Rob Zombie band), Melora Creager (Rasputina), Rami Jaffee (Wallflowers), Danny Saber (Busta Rhymes, Seal), Eric Powell (16Volt).

Nahrávací tým REPO se skládá: Yoshiki (legendární rocková kapela X-JAPAN), Josepha Bishara (Rasputina, Danzig) a Chris Spilfogel (Dreamgirls, Hairspray) (oficiální text distributora)

Tereza666

Woow, nevšední, šílené, morbidní, výstřední. Naprosto geniální. S ničím podobnýn jsem se ještě nikdy nesetkala. Perfektní hudba, kostými, masky, herci. Není nic co bych vytkla. ()

Fakipics

Já měl z toho výborný pocit, ale jen díky pasáži, kdy mladá uvězněná holčička zpívala "I want to go outside". Málem jsem si ho ukroutil, když tak nádherný hlásek pošimral moje uši ve tvaru trojzubce. Nejlepší Bousmanova tvorba. Ta jeho tupá pilka se může jít vycpat! ()

liuk

Asi jsem já buď z diamantu nebo jsou někteří z masteku, ale mně Repo teda skoro vůbec nějak přehnaně úchylné nebo kontroverzní nepřišlo. To je jen ten trailerový námět, který ale není vůbec ve filmu dotahován dále, třeba do totálních extrémů. Možná pár věcí by se našlo, ale stejně jsou ty události stále málo přitažené za vlasy - vždyť tamto se stalo skoro i Královi popu. A když se nesatiruje hyperbolou, tak se asi moc ta cílená kritika čehokoli nedaří. Příběh zasezený do hrozně hezky navrženého hnusně zajímavého města se ze začátku nezačal přes komiks rozvíjet vůbec zle, aby tak v půlce prostě skončil a zasekl se ve stavu, kde každý někoho hledá, aby se ten hledaný schovával a k tomu si občas něco zazpíval se zrovna zpřízněnou duší. Jelikož je Repo muzikál, tak zpívání je samozřejmě kapitola sama pro sebe. Mně upřímně skoro až přišlo, že každý zpívá dost mimo. Což prosím, muže to pak vypadat upřímněji, ale že takhle zněla i Sarah Brightman, to skoro vypadá na nějakou nesmyslnou pózu celého filmu. Ze začátku mě sice přehnanost, kdy každý tahle zpíval skoro každou větu i bez hudebního doprovodu, docela bavila, ale pak už mě ty hlasy začaly lézt slušně na nervy. A konec téhle princezničkové pohádky ala horor má asi pět konců. Hrozně zabitá možnost. ()

zigíš

premýšlal som, že dám jednu hvezdičku za výkon paríž hilton ale ..k jej scénam som sa dostal rychloposuvom pretože ten zbytok okolo je nepozeratelný ..ak svojho času dostali ´showgirls´ malinu čo potom ´repo!´ ? ()

R1CH1E

Šílené, infantilní, perverzní a zvrácené, ale zároveň tak sterilní a dokonalé, že Vás tento film buď totálně uchvátí, nebo přinejmenším zaujme. Jedno je ale jisté - v každém případě na něj prostě nezapomenete. ()

RaggamuffinSVK

Dad I hate you go and die! Perfektný muzikál s naozaj netradičnými kulisami a prostredím. Mladá Alexa dokonca aj slušne zanôti tak ako Sarah Brightman. Poteší aj Paris Hilton s opadnutým xichtom. ()

bloodvomit

Lepší 3 hvězdy. Jedná se o komerčně pojatej muzikál s lehce gore tematikou, super zpěvákama, pěknejma kostýmama a celý to i má hlavu a patu (překvapivě) ;-). Songy jsou dobrý a komerce zahladí i kuchání v přímym přenosu do zkousnutelný formy, jak jinak ;-) Docela zábava. ()

sedm.1

Mám opravdu silné obavy, že na něco takového nebyl, není a ještě nějakou chvíli nebude filmový svět připraven. Jde totiž o tak výrazný úlet, že se nelze divit vůbec žádnému hodnocení, ani komentáři, každý bude mít totiž prakticky pravdu, kterou si navíc bez problémů obhájí a je zcela jedno, zdali jde o hodnocení kladné, či záporné, tak moc je tento snímek rozporuplný a nevšední. Já jsem z této steampunkové podívané každopádně vyloženě zmatený, kdy zde na jednu stranu obdivuji tvůrčí snahu o něco naprosto jiného, ojedinělého, co tu vážně ještě nebylo, což se podařilo, na druhou stranu zároveň ale musím tvrdit, že jde o takový bizár, že i má otevřená mysl to prakticky nedávala. Nicméně, samotné zpracování, tedy jako řízný metalový muzikál, je fakt unikátní a působivá záležitost, která se ničeho nebojí, jde totálně proti proudu a má to nepopiratelnou šťávu a koule, jen prostě musí být sledující příznivcem daného hudebního žánru a zároveň mít i vztah k výše zmiňovanému steampunkovému stylu, který může zaujmout, ale určitě jen těžko si někoho získá, na to jde o až příliš vyhraněnou záležitost, týkající se jen hrstky populace, pro kterou ovšem musí tento snímek znamenat naprostou srdcovku a kultovku zároveň. Zápletka by se jinak dala označit za skutečnou soap operu, bohužel nic moc zásadního se tu neděje, v tomto případě totiž jasně dominuje forma nad obsahem, a to i díky originální atmosféře a nezaměnitelnému stylu. Repo! Genetická opera je zkrátka mimo naší dimenzi, takže opakuji, jedná se o pořádně bizarní záležitost, vytvořenou jen pro velice úzkou diváckou obec, pro běžného diváka mám ale obavy, že půjde o vážně nesnesitelnou a bolestivou podivnost. ()

BlackTom

Bousman sa teda presne vtrepal do svojho výroku, že nič podobného ste ešte nevideli. Nápaditá neogotická opera s neokukanými tvárami vás síce strhne, stopáž v kombinácii s jednoduchým (a hlavne nedotiahnutým a nedostatočne využitým) scenárom ale vráti diváka späť do reality. Potešia šialení bratia Largovci (démonický Moseley a zženštilý Ogre), Anthony Head, "Graverobber" a podarené piesne, ktoré sú však nakoniec najväčším mínusom celého filmu. Raz stačilo. ()

AngiS

I'm infected by your genetics. And I don't think that I can be fixed. No, I don't think that I can be fixed. Tell me why, oh why are my genetics such a bitch? ()

Scytale

Nedokoukal jsem, opravdu to nešlo. Miluji horrory a nesnáším muzikály. Toto bohužel není horror, ale klišovitý debilní rockový muzikál s rádoby goticko dekadentním designem. Herecká účast P.Hilton v této šaškárně mluví sama za sebe. Víc už k tomuto "dílu" nemá cenu psát. PS: Nechápu participaci N.Ogreho, proč má sakra zapotřebí účastnit se takového projektu. ()

NeosinneR

Muzikál a horror sa mi tak nejak navzájom vylučujú, a keďže sa tam spievalo celkom dosť , tak si, po prvé, horror môžem škrtnúť a, po druhé, ubrať hviezdičku, nakoľko muzikály nepatria do môjho štýlu. Určite to bolo niečo výnimočné, to sa tomu nedá upreť, ale ako to už pri výnimočných dielach býva, väčšinu sa nestretnú so všeobecným nadšením. Ďalšia hviezdička dole. Ostávajúce 3* by už ja mohli ostať, dejovo to bolo celkom dobré, komiksový podklad je chválitebný, celková atmosféra sa mi tiež páčila a úchylností bolo tak akurát dosť. ()

Vaklaf

Tak muzikál už jsem neviděl dlouho a tento vypadal vskutku slibně. Bohužel právě muzikálnost mi tak úplně neseděla. Zpěv ve filmech mám rád, zvláště v pěkně ujetý formě (namátkou Poultrygeist, Happiness of the Katakuris, Sweeney Todd), ale tady ho zkrátka bylo moc (jelikož se vůbec normálně nemluvilo) a já se chvílema docela nudil. Tahle hudba holt neni úplně můj šálek kávy. Záhrobní metal-songy byly celkem v pohodě, ale ty, který se jakoby snažily z člověka vymáčknout slzičku už byly docela opruz. No to možná tak úplně ne, ale přišly mi dlouhý. Ocenil bych spíš pořádnej industriál (ten by pasoval k tématu) nebo pekelnej death metal (ale kdo by to zpíval a kdo by tomu rozuměl…). Taky mi chyběl pořádnej gore a jiný prasečiny - tohle byla spíš taková „úchylnost“ pro děti. Každopádně i přes vypsaný chyby se mi to líbilo. Super byla scéna, kde Paris Hilton upadne obličej, ale i mnoho dalších. Pro mě tedy vyhrál spíš vizuál než muzikál. Doufám, že se někdy objeví něco v podobným stylu, jen ne tak dětský, ale spíš s razancí podbíjecí palice. ()

Holina

Ano tak to je opravdu úchylárna. Jako masakrální hororový muzikál je Repo rarita, navíc si troufám tvrdit, že i přes katastrofální herecké výkony se podařilo Bousmanovi udělat přesně to co chtěl. Když nic jiného tak to má styl, to se nedá upřít. UPDATE: Doporučuji soundtrack ()

Ilhan

Je to škoda, byl jsem opravdu zvědavý na tenhle muzikál s Anthonym Headem a on byl opravdu jedním z mála aspektů, který mě nezklamal. Jinak se bohužel nejedná ani o moc dobrý horor, ani o moc dobrý muzikál, ani moc dobré scifi. ()

Michael2807

Pamatuji si, jak jsem viděl trailer a nemohl jsem se dočkat až to přijde do kin. Nevím proč, ale kinu se to nějakým způsobem vyhnulo a film jsem viděl až skoro po roce, co jsem ho zahlédl ve videopůjčovně. Muzika velice pěkná, ale s příběhem to bylo velice špatné. ()

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány