poster

Nouzový východ

 • USA

  Revolutionary Road

 • Velká Británie

  Revolutionary Road

 • Slovensko

  Núdzový východ

Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2008, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ****

  Když se na to člověk podívá s trochu odstupem,zjistí,že neshlédl nic zvláštního-a v tom to je. Je to vlastně obyčejný příběh dvou obyčejných nešťastných lidí,ve kterých se navíc leckdo najde. A o to nejspíš jde. Nejedná se o žádnou slátaninu,kde byste kroutili očima nad těžko uvěřitelným příběhem,tady jde konečně o normální problémy normálního člověka.Je to sice jednoznačné plus,ale brzo si už z Revolutionary Road budete pamatovat sotva ten konec. Každopádně Kate a Leo jsou spolu úžasní a navíc opravdoví profesionálové, když dokázali důvěryhodně sehrát manželskou dvojici přesto,že jsou nejlepší přátelé. A i když to není taková bomba jako v Titanicu,zase nám skvěle zahráli drama a perfektně doplňovali jeden druhého.(I když popravdě DiCapria nijak nemusím)(18.3.2011)

 • dobytek
  ****

  Trochu jsem měl obavy, jak ten přeslazenej páreček z Titaniku bude do týhle Americký krásy z 50. let pasovat. Obavy byly zbytečný. Leonardo DiCaprio obstál celkem se ctí a Kate Winslet byla podle mě výborná. Příběhy o frustraci ze zkurvený práce, kterou nesnášíte, z nudnýho stereotypu každodenního života a touze to změnit mam rád, protože mam pro takový téma pochopení. Filmu bych vytknul, že se zejména v první polovině dost vleče a já se chvílema nudil. Navíc se přímo nabízí srovnání s Americkou krásou a ta je podle mě minimálně o tu 1 hvězdičku lepší. Nicméně Mendes na mě udělal dobrej dojem, takže se teď na jeho tvorbu zaměřim.(22.1.2010)

 • charlosina
  *****

  Intimní partnerská výpověď, která lidskou bytost rozebere až do nejhlubšího nitra, kde je vše tak citlivé, tak dráždivé a osobní, že se člověk snaží uniknout... Hledá nouzový východ z beznadějné prázdnoty. Oba to ví. Oba se ocitají na jedné lodi, která se zmítá v bouři nespokojenosti a Eiffelovka se v dáli tyčí jako maják naděje. Maják, který se zdá být na dosah a současně nepřekonatelně daleko. Rozhodnout se je snadné, učinit tak je těžší. Pustit se do neznáma a vzdát se vybudované jistoty, byť ubíjející, je počin hodný silných osobností. Frank a April však pomalu přicházejí o vnitřní sílu, nemohou se o sebe opřít a jejich společná vize šťastné budoucnosti se pomalu rozpouští v mlze. Osobitá výjimečnost jako stmelující prvek, který je svedl dohromady, se jeví jako iluze a upadá do rovin iracionálna, z plánů je jen vzpomínka jako zašlá fotografie už neexistujících lidí... Pokrytecká hra na normální lidi, které všichni tleskají... všichni až na toho, kdo přichází z psychiatrické léčebny a nerozumí uměle vytvořené společenské morálce, bezostyšně nazývá věci pravými jmény. Sam Mendes opět zabodoval a svým komorním dramatem mi vyrazil dech. Duo Kate Winslet a Leonardo DiCaprio je excelentní, opravdu nezapomenutelný herecký koncert.(13.2.2009)

 • kOCOUR
  ****

  Ani zbytečně přechytralé, ani satiricky hravé - prostě trefné do puntíku. Skvělá kamera i hudba, herecké výkony neuvěřitelné, film v momentech úchvatný, ale jako celek příliš "prvoplánově mendesovský" (drámo, drámo, drámo a pak "tichá" scéna, která jako by šla proti času a všechno to rozlouskne - viděno v Americké kráse i Road to Perdition!), což mu brání zalézt úplně pod kůži.(3.1.2009)

 • Morien
  ***

  Já nevím, proč se na ty filmy o vztazích vlastně dívám... Jo, už vím! Abych o tom jednou mohla napsat a všechno to zesměšnit. Tak krutě, nekompromisně zesměšnit, až z toho budou kritikové šílet radostí a já budu brečet v koutě, jak jsem krutá a nekompromisní a nikdo mě nemá rád. Ou jé, už se těším. Abych pravdu řekla, už jsem s tím psaním začala. A pro ty z vás, koho by zajímalo, co to má SAKRA společného s Nouzovým východem... Inu, znamená to, že film je zřejmě velmi inspirující, mysl odemykající, necudné myšlenky podněcující, ale zároveň velmi křehký, uzavřený, komplikovaný a vůbec všeobecně filmovatý. Jo, a taky bych měla ještě dodat, že samotný film mě ani nijak zvlášť nebavil, jen mám v sobě něco, co se touží dostat ven.(15.8.2010)

 • - Dej filmu sa odohráva v roku 1955. (Insomnia)

 • - Práva na zfilmování knihy byla zakoupena v roce 1967. (HellFire)

 • - V závěrečných titulcích je věnování "Pro Miu a Joea - For Mia and Joe". Mia je dcera Kate Winslet z prvního manželství s Jimem Threapletonem. Joe je syn Kate Winslet a režiséra Sama Mendese. (FilmFan24)