Tři v tom (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1981, 105 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (21)

Osobitě a geniálně Menzlem přetvořená comedie dell´arte nese ve zdánlivě historickém klasickém půdorysu svého žánru řadu moderních názvuků a podtónů. Třesoucí se kulisy italského městečka pulsují horečným ruchem jedenácti postav, které si radostí, jež z herců doslova sálá, zadělávají na skutečný městský ruch. Mezi herečkami tvrdí muziku Libuše Šafránková, mezi muži doslova řádí Abrhám s Kodetem. Je to však špička na úrovni geniální bravury, rozdíl oproti ostatním hercům, obrazně řečeno, spíše pomyslný než určitý. V každém případě však zážitek, na který se dlouhou vzpomíná a který díky DVD nosiči je doma, v důvěrné atmosféře, ve vhodném okamžiku, kdykoliv vratitelný.(21.11.2010)

• gudaulin

Mimořádně silné herecké obsazení, v té době byl Činoherák v té nejlepší kondici, a navíc příležitost vidět herecké legendy, které už nejsou mezi námi nebo jejich tvář pokryly vrásky a vlasy jsou plné šedin. Dívat se na mladičkou Libušku Šafránkovou nebo rozpustilou Veroniku Freimanovou navíc potěší srdíčko každého muže. Proč t y pouhé dvě hvězdičky? Protože jak jdou léta, tak jsem se z pozice, kdy mi komedie dell'arte nic neříká, přesunul do pozice "je mi protivná". Nelíbí se mi přehrávání, pitvoření a taškařice. Pro mě je zkrátka tenhle žánr dávno překonaný a nefunkční. Ty dvě hvězdičky jsou vážně pouze za herectví zúčastněných. Po půl hodině jsem ztratil o divadlo zájem a vzdal to ještě před koncem. Celkový dojem: 40 %.(2.3.2015)

"A takhle to dopadne vždycky. Když se zavede pořádek, vznikne takovej chaos, že se v tom nikdo nikdy nevyzná."(4.3.2015)

Nádhera. Kde jsou ty krásné herecké osobnosti tehdejších let?...(3.1.2015)

Divadelní záznam. Příjemná hra, občas padli i dobré hlášky a mělo to takový krásně vtipný charakter.(27.1.2014)

Čepkův Cyrano by se možná Rostandovi nelíbil, ale já nejsem autor, takže si můžu tu trochu neúcty vychutnat. Libuščina skeč s roznožkou je typickým představitelem této hry, moc slovního humoru zde není, ale gagů je zde o to víc. A když začaly na scénu přicházet Kiky, smála jsem se nahlas. Především ta Čepkova byla, jak správně říkal Kodet, velmi plnokrevná. Je veliká škoda, že se ČST neodhodlala pořídit záznam během regulérního představení s diváky.(1.1.2014)

Ne zrovna můj oblíbený styl komediálního divadla, ale Tři v tom mají každopádně něco do sebe. Nestane se vám každý den, že uvidíte pány Čepka, Víznera a Zahajského v ženském převleku, a naprosto válí komická dvojice Libuška Šafránková + koště. Škoda jen, že záznam byl pořízen bez publika, u tohoto typu komedie to vadí násobně.(17.12.2008)

U mě jednoznačně pět hvězdiček. Už jen z toho důvodu, že jsem měla možnost toto báječné představení vidět v divadle. Koncert herců, kteří kralovali v Činoherním klubu, zachycený na DVD. Skvělé!(7.12.2011)

Na můj vkus je toto divadelní představení legendárního Činoherňáku ztřeštěné až příliš. Ovšem ta herecká elita je naprosto božská!(24.7.2017)

Skoda, ze je to bez divaku. Abraham je skvely :).(11.11.2011)

Abrhám, Čepek ani Kodet nejsou moje šálka kávy, stejně jako skoro všechny ty herci z party slavného Činoheráku 80.let. Tohle bylo navíc stejně moc uřvané (i urvané a ukopané) na to, abych to objektivně oceňoval. Takže mě spíš bavili herečky a pan Zahajský, zasmál jsem se nad některými gagy, hlášky i citacích z Osvobozeného divadla. Co ale pak mělo znamenat to převlečení mužů do trpaslíků a ženských šat v poslední třetině inscenace ?? :o))(8.7.2017)

• bohemia_regent

V titulcích pořadu uvedeno: režie Anna Procházková; divadelní režie Jiří Menzel.(28.3.2015)

Nebudu komentovat, napíšu jen jedno: nirvána.(28.2.2010)

Ze začátku moc ukřičené,nezajímavé po stránce komediální i herecké ,ale až posléze jsem,opětovnou projekcí,pochopil pojem comedie dell 'arte,navíc pod taktovkou vynikajícího Jiřího Menzela.Parádní dílko!(29.10.2014)

• anyonecek

Když tohle srovnám s ostatními komediemi např. od Smoljaka a Svěráka, tak u tohohle jsem se zasmál opravdu jen párkrát. Skvělé herecké obsazení to určitě je i slušné herecké výkony, ale příběh, dialogy a že je tohle komedie? Chyběl mi tu prostě jednoduchý přirozený vtip a opravdu jsem se celou dobu velice nudil.(17.11.2013)

Jedno z nejlepších českých komediálních představení vůbec. Všichni herci skvělí, ale Josef Abrhám tu předvedl něco naprosto jedinečného a skvělého.(18.10.2009)

Druhá půle lepší než první, když vyšel první trpaslík, měl jsem co dělat, abych nespadl z gauče. Kdyby byly přítomni diváci, hodnocení by šlo určitě výš.(10.1.2014)

Činoherní klub a jedna z mnoha jejich dnes již klasických her. Je radost se dívat na mladé tváře herců jako je pro mě sympatická Libuška Šafránková či Veronika Freimanová. Nesmím zapomenout na herce, kteří již nejsou mezi námi. Petr Čepek, Jiří Kodet, Miloslav Štibich, Jiří Zahajský. Divadelní hra plná rozpustilostí a zmatků je nastudována pod taktovkou Jiřího Menzela prostě úžasně. Její televizní záznam budiž archívem nejen hereckého koncertu všech zúčastněných.(2.3.2015)

• PetrJulian

Tak už vím, co je to comedie dell'arte. Příště si to rád nechám ujít. Že zrovna tohle patří k "nejslavnějším inscenacím v historii Činoherního klubu", to se ani nechce věřit. I když je fakt, že druhá půlka už byla lepší, ale chtělo to výdrž, když jsem měl hodně dlouho nutkání nedodívat se.(24.7.2017)

Geniální spojení komedie dell´arte, klasické italské komedie, němých grotesek a přirozeného klaunství. Přitom všechno vybroušené do posledního detailu. Humor je tu velmi různorodý a nevadí to, akorát mi tam nějak nesedly ty Ježkovy písničky, přišly mi jako moc "vypůjčené". Zato "skoganští dekati" v prvotřídním "kohoutovském" přednesu mi učarovali. Hra byla uváděná pod krycím jménem Jiřího Menzela jako autora, protože skutečný autor Jaroslav Vostrý nesměl publikovat. V tomto světle dostává úvodní a závěrečný Abrhámův monolog trochu jiný akcent: Nový den volá, a já křepce vstávám. Neváhej, sluho, a podej mi meč! Že jsem jak zbitý a třeští mi hlava? Hlavní je věřit, i když není več. Odešla láska? Tak nebyla pravá! Nová už kyne; slzo, rychle zteč! Padám,však padnout v zápase je čest, a schopný padat vždy znova se vztyčí, tak, jako heroj zvyklý na bolest do tváře vrahů nebojácně křičím: Myslíte, že snad dostanete mne? Jedno je jisté. Zdeptaného ne!(29.4.2014)

Sestava skvělých českých herců a hereček. Rád bych se ve hře stal hlavním lékařem i zaklínačem Veroniky Freimanové. :) V chlapském obsazení září postavy hrané Josefem Abrhámem a Rudolfem Hrušínským. Jen mi tam nesedly ty mimodějové výkřiky citací, jinak super.(23.12.2014)

<< předchozí 1 2