Novinářka Marisa Tomei proměnila city chladnokrevného zabijáka Johna Cusacka ve skutečnou lásku...
Do země, která je rozervaná občanskou válkou, přijíždí Brand Hauser "odstranit" veškerou konkurenci olejářské společnosti, jejíž hlavou je náhodou bývalý viceprezident Spojených států a jejíž moc se právě rozšířila natolik, že zemi prakticky velí. Jeho úkolem je odstranit ropného magnáta Omara Sharifa, uspořádat veletrh, vdát mladou popovou hvězdu, okouzlit jednu novinářku a pak jí zachránit z rukou teroristů. Postupem času se ale v Brandově cestě za úspěchem objeví problémy, oba jsou převlečené právě za něžné pohlaví. Přijíždí totiž do Smaragdového města v utajení jako garde slavné arabské teen-zpěvačky Yonicy. Tahle dračice se nebojí po Brandovi vyjet, ale ten není na malé holčičky. Mnohem víc se mu líbí Marisa Tomei, novinářka, která brzy promění city chladnokrevného zabijáka ve skutečnou lásku. Ta ale jaksi nekoresponduje s primárním cílem... Ke svému terči Omarovi se Brand sice dostane, ale na konec ho nezabije a zachrání Marisu z rukou teroristů, kteří ji unesli. Na zahájení veletrhu nastane chaos, Brand zjistí, kdo mu vlastně dlouhou dobu dával cíle akcí a hlavně to, že Yonica je ve skutečnosti jeho malá, před lety unesená dcera. (oficiální text distributora)

Tony.cs

Opravdu jsem se upřímně smál. Dialogy jsou povětšinou vtipné a dvojsmyslné. Akce solidní, prostě parodie na válku. ()

Dubro

Film určite nesklame, hlavne v daždivé nedeľné popoludnie. Na Cusacka je spoľahnutie a prevezie vás svedomito celým príbehom, čo sa o Marise Tomei ako novinárke povedať nedá ( možno mala málo miesta, no v Diablovi, ktorý keď sa dozvie atď ..... bola určite presvedčivejšia ). Hilary Duff poteší a Kingslyho vozíčkár je výborný. Ako celok by si snímok zaslúžil asi 4, hlavne za dovoz zásielky OT-čkom s reproduktormi. ()

maverick10

Zanrova nevyvazena vsehochut. Ale vsechno jaksi odlehcene. Je to tak odlehcene ze to skace vys nez prosluli gumidci méďové. Uz mi tam jen chybel muzikalovy zanr, predstava, jak probiha rvacka v popelarskem voze za pisne "Neopoustej stare veci pro nove". I kdyz musim rict ze pythonovska skec, jak se snazil Ben Kingsley prejet Johna Cusacka invalidnim vozikem, me dost pobavila. ()

tufr odpad!

Jak mám Johna Cusacka rád, tak tohle bylo pro mě doslova utrpení sledovat!!! Bože to je píč***na!!! Ach jo!!! Pro mě zbytečně promrhanej život při sledování tohodle paskvilu!! ()

kombajn

Chvíli se to tváří jako Scifi, chvili jako desiva vec o tom co se deje a kam speje svet, chvili je to absurdni, chvili to sklouzava az k parodii a cele to spolu nema sanci drzet, technicky je to film solidne nasnimany, ale mozna to melo byt mene konkretni... chapu, ze se to nekomu muze zdat genialni, jak se tvurci do nekterych veci trefuji, ale je to zkazene dilo... ()

HappySmile

Bohužel musím říct, že takovou blbinu už jsem dlouho neviděla. Většinu času to nemělo hlavu ani patu a když už se tam něco jako příběh začalo formovat, tak to byla taková blbost, že člověk musel jenom zírat se zdviženým obočím. Proč měl John Cusack tento film zapotřebí opravdu nechápu. Hilary Duff se zde sice zbavila image hodné holčičky z teen komedií, bohužel ale byl tenhle film větší blbostí než by pro dospělého diváka mohly být všechny její filmy dohromady. ()

dezorz

John Cusack si uz zahral v jednej romantickej komedii najomneho vraha. Rovnako Joana Cusakova si uz raz zahrala sektretarku Cusaka ako najomneho vraha a Aykroyd jedneho z hlavnych nepratelov. Len Hilary Duff je prilis mlada, aby v tomto time pred 10 rokmi hrala. Takze je to tu znova, netradicna romantika s kladnym najomnym vrahom a so zavercnou prestrelkou, kde sa v pauzach medzi zabijanim vyjavuju tie najhumanejsie city. ()

bourec

Asi satira namířená proti aktivitám USA na blízkém východě,možná parodie.Vlastně ani nevím,vůbec jsem se v tom neorientoval,tenhle druh filmů my přijde úplně zbytečný.40% ()

Maty85

Škoda, že to není klasickej akčňák, ale i z části taková dost nepovedená komedie. Prostě takovej guláš ()

Icefist

Opravdu upřímně jsem se zasmál jen jednou (viz oblíbená část), a tak jediné, co mi zbylo ke chválení, je hudba. Tím myslím tu během filmu, protože u titulků už je to dost hrůza. Jinak jde o tak hroznou splácaninu, že se skoro divím i aktuálním padesátišesti procentům. Nejsem si jist, jestli je to vážně takový děs, možná jsem to jednoduše vůbec nepochopil. Možná... 50 % Oblíbená část- požadavek č.3 improvizovaných únosců ()

Radiq

Ze začátku to vypadalo na něco úplně jinýho, než jak se to pak zvrhlo. Dočkat se tak můžete špetky zdravého humoru, hafo nepropracovaných výbuchů, trošičku akce, celkem nepochopené zápletky a originální děj. Spokojenost slabá, ale aspoň nějaká. ()

StanislachKo

Popravde. Viac som si to vychutnával asi do polovice, keď to bolo tak komicky absurdné. To som si ešte vedel predstaviť plnú. Ale keď to prešlo do tej sociálno-kritickej roviny s cusackovými roztrasenými rúčkami a keď sa Hilary pretransformovala z megahot tupej čubky do akože viacvrstvej postavy (s inými vlastnosťami ako byť šukateľná) som sa stratil. Vlastne mi asi docela ušlo o čom bola pointa. Má béd / má fólt. ()

trojtmberk

Málokdy se podaří narazit na film, který dokáže skoro dvě hoďky překvapovat. Kámen úrazu ale je, že je to asi tak 50:50 co se těch překvápek týče. Z půlky jsou milý a někdy i vtipný a trefně urejpaný, ale jindy vypadaji jako by sem vůbec nepatřily. No představte si jedný haldě všechny ty žánry co jsou tu vypsaný a v tom se prohání nájemnej vrah zamilovanej do ctižádostivý novinářky, popová hvězdička, záporák na vozejku, mluvící auto, banda teroristů a spousta jinejch podivínů. Zkrátka ne ulpně nudně splácáno pátý přes devátý. ()

Johnny.ARN

Cusak nikdy nebol a ani nikdy nebude herec. A tento film je skôr paródia ako vážny počin. A je tak o 15 minút dlhší než by si zaslúžil. 1 z 5 ()

Raven0

Skvělá a vtipná druhá polovina je lehce zastíněna nudnou první... Některé cynicko ironické vtípky jsou perfektní. A hlavně... Film donutí člověka přemýšlet o tom, že svět opravdu na podobných základech funguje. Samozřejmě né tak vyhrocených, ale přesto... Skoro až děsivé že? ()

ywo666

Totálne absurdný film. Po čas celého filmu som si hovoril o čom to je alebo What the fuck? Napriek veľkému počtu hviezd film pôsobí béčkovo. Niekto by až mohol povedať alternatívne. Keď sa nad tým ale zamyslím tak vyslovene zlé to nebolo. Dávam tak 3 a pol hviezdičky. ()

JohnSmith

Celkem vtipná a nápaditá parodie na americkou politiku a rozrůstající se moc soukromých bezpečnostních služeb. Nebo to nebyla parodie? ()