Všechno to začalo, když Charliemu Loganovi bylo deset let. Odmítl tehdy políbit jednu dívku a ona na něj seslala kletbu. Nyní, o pětadvacet let později, je z Charlieho (Dane Cook) úspěšný dentista... a prokletí stále trvá. Zatímco jeho nejlepší přítel, plastický chirurg Stu (Dan Fogler), zvládá tolik pacientek, kolik je jen možné, Charlie stále nemůže najít tu pravou. A co je ještě horší, na svatbě jedné své bývalé přítelkyně zjišťuje, že každá žena, s níž se vyspal, našla skutečnou lásku – s mužem, kterého vzápětí potkala. Jeho život naplněný jen sexem bez citů je stále osamělejší – dokud nepotká Cam (Jessica Alba). Obavy z toho, co by mohlo následovat po společně prožité noci s dívkou svých snů, však Charlieho přimějí k rozhodnému činu. Kletbu z dětství je třeba zlomit! (Cinemax)

Lu_k_as

Klikař Charlie je oddechová romantická komedie. Má v sobě něco z klasických romantických filmů, nějaké vtípky z teenagerovských komedií, malinko evokuje, že vzorem byl American Pie (Prci, prci, prcičky). To, jak v podobě masturbačních technik, nebo tím, že postava chirurga Stua může znalým připomínat Steva Stiflera. Filmově to sice nepřináší nic nového, ale v komedii to trochu uvolňuje téma hledání pravé lásky a zlomení kletby. Občas až za hranou vkusu a formátu. Do konce filmu také není jasné, jak dopadne, i když romantická dvojice je známá poměrně brzy. Nabízí se otázka - zlomí kletbu pravá láska nebo něco jiného? 6/10 ()

leafroller

Nic složitýho. Spíš naopak. Charlieho prokleje spolužačka, aby prostřednictvím sexu přinášel štěstí svobodným ženám a přitom sám zůstával na ocet. A tak má možnost dospět do stavu naprostého sexuálního uspokojení, což ho donutí konečně myslet a realizovat opravdový vztah. Po přečtení takového obsahu bych se na film asi nikdy nedíval, ale hraje tam Dane Cook, což je náš oblíbenec a tak mi to naštěstí neuniklo. Humor je sice dosti nevázaný (brožovaný, řekl by knihař:-D), takže matičce bych to asi nedoporučil, ale my jsme se teda nasmáli do sytosti. A i když druhá půlka filmu trochu brzdí, přesto se jedná o jednoznačně pozitivní oddychovku se silně sexuálním podtextem. A mimochodem, smolařka, jako je ta holka, podle mě ve skutečnosti neexistuje. Ale to jen tak na okraj. ()