Berlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si vyrábí bankovky, které pak otáčí v kasínech. Život mu ale nastaví tu horší tvář, to když je při vlně represí vůči židům zatčen a transportován do Mauthausenu. Když je po pěti letech přesunut do Sachsenhausenu, čeká už jen na to nejhorší, na svůj definitivní konec. Život má pro něho ale ještě jedno překvapení. Společně se speciálně vyškolenou skupinou vězňů je vybrán na supertajný projekt – padělání bankovek nepřátel říše. V přísně střeženém místě pracují na výrobě stovek miliónů falešných liber a dolarů, kterými chtějí nacisti zavalit zahraniční trhy a způsobit tak zhroucení ekonomiky. Pro těch pár vyvolených se stává padělatelská dílna jakousi zlatou klecí, ve které je o ně sice dobře postaráno, ale cesta odtud vede zase jen do plynové komory. Není v zájmu, aby se o tajném projektu dozvěděl svět.

Film je natočen podle vzpomínek Adolfa Burgera, který byl jedním z vězňů nasazených na tajný program a shodou velkých náhod se mu podařilo přežít. Jeho kniha ĎÁBLOVA DÍLNA nyní přichází ve filmové podobě do kin. (oficiální text distributora)

davidh76

Skvěle řemeslně provedený film, který má začátek, prostředek a konec, u kterého se ani na chvíli nebudete nudit a ještě se dozvíte něco z historie. ()

TheFoxXRX

Ti němci se i tak dlouho po válce v těch náckách umí prostě vyžívat :) .A že jim to jde. Sice pár drobných odlišností oproti knize ale jinak... ()

josefina

Film je opravdu hodně povedený, nic v něm neruší, neznámí herci jsou (i vzhledem k tématu) příjemnou změnou. Natočeno prostě a obyčejně, jak takový film zapůsobí nejvíc, paradoxně mě nejvíc rušily vypracované svaly prositutky na začátku (dle dobového ideálu naprostá blbost). Je vidět, že téma koncentračních táborů je stále nevyčerpané a stále se je ho někdo schopen zhostit nově a dobře. ()

krijo

Ako tu mnohi spominaju film ma skvely namet, ktory je velmi slabo rozvinuty. Co vsak najviac narusa kvalitu filmu je velmi slaba kamera. V niektorych momentoch hlavne exterieroch som si pripadal ako pri pondelnajsej inscenacii. Vsetko to zachranuje skvely Stoky a tak trochu iny pohlad do koncentracneho tabora. Podobne rozcarovanie nad oscarom ako pri Tsotsi. ()

Lion438

Jiný a netradiční pohled na válku, takových filmů moc není. Hlavně dokumentárně je snímek hodně cenný. Jen takové to německé tmavé aranžmá ubírá jednu hvězdu. ()

corax8

Pro mne bylo zajímavé se dozvědět co se dělo. Z historického hlediska zajímavá sonda do života v koncentráku. A také do válečné strategie. Slyšel jsem i rozhovor s člověkem podle jeho osudů byl film natočen a rozhovor mi přišel zajímavější. Jestli si dobře pamatuji, tak moc spokojený s filmem nebyl. ()

sun.eagle

Nemůžu jinak. Většina filmů s tématikou 2 sv. války potažmo holokaustem mě vždy hluboce dojala, ohromila ale i naplnila vztekem. Nikdy mě ale nenechal takový film chladným. Až tento, nijak mě neoslovil ani příběhem, herecky či výpravou. Nudit se u filmu který zpracovává takovou látku? nepřijatelné. Někdy, a bude to asi za hodně dlouho se na film možná podívám znovu a třeba mě něčím zaujme ale ted nemužu jinak. ()

JoudaCZ

Že existují fešácké kriminály, to už jsme věděli z mnoha z filmů. Tentokrát nám byl představen fešácký koncentrák. Zajímavé téma, ale tak nějak jsem měl problém cokoli cítit k jakékoli postavě filmu. Chyběl tam pocit skutečného ohrožení. A třeba ani kontrast penězokazců a "běžných" vězňů po prolomení bariéry nepůsobil tak silně, jak by asi mohl. ()

lemka

Ďáblova dílna je pre mňa jednoznačným sklamaním. Výpovedná hodnota filmu takmer žiadna, po 98 minútach zistíte, že na takéto poznanie by Vám stačilo jedno súvetie. Film je zbytočne rozťahaný, akcia iba sem-tam, po technickej stránke taktiež béčkové. Bohužiaľ, príbehu hlavného predstaviteľa som neverila, možno aj z dôvodu, že sa hral priveľmi na Ježiša. Veďľajšie postavy taktiež nepriniesli žiaden citový zážitok, čo by sa od filmu z takého to prostredia očakávalo. Filmu by možno pomohlo odkryť v rámci deja väčšmi obdobie a históriu, v ktorom sa dej odohrával. Pre mňa dosť zlé, pozitívne vidím iba zopár zvratov, pre ktoré som pri filme napokon zostala až do konca a pomerne presvedčivé vykreslenie atmosféry koncentračného tábora. ()

BEZHLAVY

Perfektní výkon žida Sorowitche v podání Karla Markovicse! Detailní a myslím že důkladně pravdivá historická fakta, vnitřní hnus a nechutenství při pohledu, co ty kurvy nacistické byli schopni všechno dělat! ()

ledger

mě ten film nějak neoslovil, spíš to téma 2. svět. války, zase po jiný stránce, než co jsem se dosud o ní dověděla...ale ten film byl takovej studenej ()

P/\/EL

líbilo se mi to__Štokingr si to dával pěkně ! Ten nácek byl dobrej typ....fakt...dobře zahranej...takovej uvěřitelnější než v celý řadě filmů...nebo né...možná pitomost..bavil mě...asi tak..nebo mi tam seděl...ovšem neni to žádný zásadní dílo....ale...mělo to něco do sebe.........hm...tak, jasně..čtu tady docela dost negativní zajmavě zargumentovaný komenty...kniha...kniha...nj, sakra častej jev...knihy a filmy..to jsou 2 různý světy........dobře....takže film je hodně neautentický, ale já nevim....možná něco je přibarvenýho...a ňáký ty klišé.....ale.... ()

IrmaVep

Docela jsem se na tenhle film těšila, ale výsledek nic moc. Skoro mě to až nebavilo, foukačka mi místy fakt vadila a minimálně tu jednu hvězdičku dávám jenom za ten skutečný příběh, to mě vždycky tak nějak obměkčí. Na druhou stranu, docela se mi líbilo, jak byl ztvárněna hlavní postava (knihu zatím neznám, takže nevím, jak moc věrně je zobrazen). ()

golemek

zajimavy a velmi dobre natoceny film...kvalitni herecke vykony a dobry namet z toho dela tak trochu jiny film z prostredi koncentracniho tabora... ()

bazmo

fascinujúca skutočná udalosť..žil som v tom filme od začiatku do konca a behali mi zimomriavky po chrbte,nechcel by som to fakt zažiť,vedieť že som za chvíľu synom smrti musí byť strašné !! že to nakoniec nabralo iné otáčky....hm....ak to ale niekto kuká monotónne,ťažko tomu dá viac ako 2*..takže treba vidieť ! ()

GreenQueen

Tak mrazivá morálna dilema, aká ide z tohto filmu, sa len tak nevidí. Pritom navyše tvorcovia nesúdia ani nemoralizujú, len ukazujú iný pohľad na život v koncentráku. Hlavná postava nie je žiaden hrdina, len človek, čo chce prežiť.Dobrý herecký výkon "Stockiho" a celkovo - ten Oscar je zaslúžený. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky