poster

Holiday Inn

 • USA

  Holiday Inn

Romantický / Komedie / Muzikál

USA, 1942, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ****

  Tenhle film jsem si sehnal jen díky Oscarové písničce, ale stálo to za to. Zpěvákovi Jimovi (Crosby) uteče přítelkyně Lily s tanečníkem Tedem (Astaire). Jim si nachází novou přítelkyni Lindu a otevírá podnik Holiday Inn, který hraje jen o svátkách. Ale Ted se vrací a znovu mu zkouší přebrat dívku. Námět je to špičkový, Crosby a Astaire jsou na stejné úrovni a tak člověk neví do poslední chvíle jak to dopadne, je tu pár povedených fórů (zkratka) a všechno to dopadne nejlíp jak to jen jde. Navíc ke každému svátku patří špičkové vystoupení s výbornou písničkou v čele s legendární vánoční peckou White Christmas. Příjemný film.(17.7.2016)

 • Marek1991
  ***

  Astaire bol veľkým hercom svojej doby, tento film má veľa tancov, no mne prídu na jedno kopyto. Dej nie je tak zaujímavý a svieži, aj keď má originálny nápad, komédiou by som to tiež nenazval. Avšak toto dielo vzniklo v roku 1942 a jeho obsahom je aj nádherná a veľmi úspešná pieseň White Christmas, myslím, že tento film si zaslúži uznanie. Nebola to nejaká veľká zábava, film mi príde priemerný, až podpriemerný, ale má v sebe pár zaujímavých momentov a tak je znesiteľný.(2.2.2013)

 • Brejlil
  ****

  Počátkem 40. let už tenhle žánr vypadal na odepsání. Ale Irving Berlin měl ještě v zásobě spoustu úžasných hitovek, jeden roztomilý nápad a Mark Sandrich (velezkušený skoroveterán, který především s Astairem natočil krásné filmy) ještě nevyčerpal svou studnici nápadů. Příběh není příliš podstatný, až na onen nápad s podnikem, který otevírá jen o svátcích. Některá čísla vás dostanou, stejně jako dostala mně: Astairův opilecký tanec, nebo číslo s firecrackery, oslava Washingtonových narozenin, nebo konec ve filmovém studiu, jiná jsou "alespoň" zábavná. Všichni dělají všechno, aby vytvořili dobrou náladu a daří se jim. A "I'm dreaming of a White Christmas...," to už je jen taková třešnička na dortíku.(10.5.2011)

 • KarelR
  *****

  Astaire tančí, Crosby zpívá a nádherná vánoční atmosféra útočí ze všech stran... Ztracený klenot. "Souboje" dvou muzikálových velikánů jsem se docela bál, ale nakonec se z toho vyklubal prvotřídní zástupce žánru, ve kterém není nouze o originální ani legendární scény (Astaire tančící silně pod parou nebo jeho firecracker dance + Crosbyho filmová premiéra s White Christmas u hořícího krbu). Dojde samozřejmě i na spoustu špíčkování nebo přebírání dam a závěrečné "ateliérové odhalení" je takřka ultimátní fór. P. S.: Já jsem si hned říkal, že je to ten samý hotýlek jako ve White Christmas. A taky že ano! :)(27.5.2008)

 • aniiicka
  *****

  Další z výborných muzikálových čtyřicítek. Dvě velké hudební hvězdy - můj veleoblíbený Fred (zde v takové trochu nezvykle zmetkovské, ale stějně roztomilé roli) a Bing Crosby se svým vánočním šlágrem White Christmas jsou zárukou skvělé zábavy první třídy. Písně s vánoční atmosférou i excelentní vtipná taneční čísla - prostě pohoda se starým dobrým Hollywoodem. Mimochodem scéna, kde alkoholem posilněný Fred dovádí s Marjorie na parketě nemá chybu, někde jsem četla, že se na to skutečmě posílil. Zdě několik nutných odkazů. http://www.youtube.com/watch?v=QEy1PTi-leI&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=roX9C4ca4Oc&feature=channel_video_title http://www.youtube.com/watch?v=4qa6Eyfx0mE&feature=related(5.11.2011)

 • - Kulisy hotelu použilo studio Paramount znovu o 12 let později v muzikálu Bílé Vánoce (1954). (Dreamiest)

 • - Ve filmu poprvé zazněla píseň White Christmas, která se brzy stala jednou z nejúspěšnějších písní všech dob. Bing Crosby si ji ostatně ve filmu zazpíval ještě dvakrát, nejdříve v Blue Skies (1946) a později v Bílých Vánocích (1954). (StarsFan)

 • - Fred Astaire si před svou opileckou taneční scénou dal dvě skleničky bourbonu a jednu do sebe hodil vždy, když měl záběr znovu opakovat. Ve filmu byl nakonec použit až sedmý (poslední) pokus. (StarsFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace