Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

rigby

Silný příběh vyprávěný zcela civilními postupy a natočený civilní neuměleckou kamerou. Žádný hollywoodský patos a dramatické scény podbarvené divokou hudbou se neodehrávají. Snad díky tomu je o to více působivý a diváka drží v zajetí od první minuty až do závěrečných titulků. A je to moc příjemné pokoukání, po kterém v srdci něco zůstane. ()

TheLegendLH

Vynikající podívaná! Klobou dolů před Matthewem a Jaredem. Obzvláště Jared je díky této roli pro mě suverénní kandidát na Oscara za vedlejší roli! Jasných 5 hvězd. ()

kacer4

Od začiatku do konca to išlo ako z chlpatej deky. Ako náhlad do nekalých praktík farmaceutického priemyslu a ukážka byrokracie je to dobré, ale inak... Slabých 50% ()

paradoxman

Čtyři hvězdy za poutavé drama, u kterého budete se slzami v očích kroutit hlavou nebo přikyvovat. Záleží, přes jaké brýle se díváte na svět. Hluboká poklona oběma hlavním aktérům, kteří nejen fantasticky zahráli své party, ale zároveň jim obětovali kilogramy ze svých těl. Je sice vidět, že aerobně dřeli, až se z nich kouřilo, ale i tak je díky jejich kostrám dojem blízké smrti velmi uvěřitelný. ()

Rodriguess

Film hodnotím kladne 70 %, ale ze ten herec tak schudol a dostal za to Oscara, to mi pride dost chore. Vyzeral strasne odpudzujuco. ()

FOndra

Matthew dokazuje že je herecká špička. O tom žádná. Určitě zajímavý, lehce šokující životopisný snímek. Téma mě nechalo chladným takže 60% ()

Fericious

2x zaslúžený Oscar. Aj nominácie za strih, masky a scenár boli zaslúžené. Ale najlepší film? Dvaja skvelí herci nestačia. Ani "osviežujúci" spôsob podávania príbehu. Ach, už celé veky som sa dve hodiny takto neopísateľne nenudil... ()

Karlitooo odpad!

No to je blbost /smích/ ... Scénář je ale opravdu promyšlený, délku jeho tvorby bych nerad viděl, tipoval bych ho totiž na doktorovu čekárnu nebo opožděné MHD. Takže všem konzumním husičkám, nechte si chutnat ... a až budete pozitivní skočte si pro dobrej matroš a děvkám dávejte velký dýška ()

Coufi

Matthew McConaughey se konečně rozhodl že se začne věnovat pořádným filmům a hele hned mu to vyneslo oscara. Multitalentovaný Jared Leto v roli transvestita taky zaslouží pochvalu protože lépe by to snad nikdo jiný nezahrál. A paní Afflecová na mě tady snad poprvé působí sympaticky. ()

tomino28

Dallas Buyers Club aka klub poslední naděje pro všechny ty, kteří se rozhodli na vlastní pěst bojovat s větrnými mlýny, které zde představují nenasytné farmaceutické společnosti. Boj o přežití zachycený uvěřitelně, minimalisticky a lidsky tak, že je určitě stravitelný i pro průměrného diváka. Matthew McConaughey se do role přímo vžil (taky za tenhle snímek dostal Oscara, tak se nedivte) a Jared Leto za ním o nic nezaostává, takže je zajímavé sledovat jejich boj až do hořkého konce. ()

Sgt.Tracnik

Pěkný kus příběhu i když o ne moc sympatickém hrdinovi filmu. Příběh je stokrát omílaný boj s větrnými mlýny, ale s velmi dobrými hereckými výkony. Neskutečný J.Leto. ()

BarVo

Slušný film. Herci dobrí, námet celkom že i pútavý. Ale vyšiel z toho celkovo priemer. Dosť nezáživne natočené. ()

VLADEK

Rozhodně se filmu nebojte, není ani o umírání, ani o teplouších. Je o přátelství. Pokud by ale měl být Oscar pro Conaugheyho zejména za fyzickou přeměnu, tak s tím mám trochu problém, protože páni a dámy maskéři opomněli vyřešit jeho zuby. ()

BoKo_CzT

Za hlavné negatívum považujem vtieravú glorifikáciu odvahy jednotlivca a individualizmu na U$ spôsob. No druhou a hlavnou stranou mince je pútavý dej. Toto film hravo spĺňa a ako bonus pridáva skvelý výkon Conaugheyho. Mám pocit, že tento herec je skutočne progresívny a jeho charizma s vekom priam exponenciálne rastie. Pre deti je film nevhodný (sexuálne explicitné scény a jazyk (nie ten v ústach :-) )). ()

metztlimoon

Ďalší film, u ktorého nechápem tú cenu akadémie... nudaaaa!! Letná farbičková Crayon ma tu iba bavil/a, toť vsio. Tam vlastne smerujú obe moje hviezdy (jedna jemu a jedna jej). ()

marekspanel

Velmi "příjemný" film. Příjemný ne tedy obsahem či příběhem, ale celkovou melodií režie, která je pěkně ustálená, nikde nic moc "netrčí", žádné extrémní citové výjevy ani úhyby od děje. Takový učebnicový příklad životopisného filmu. Brilantní obsazení obou "mužských" rolí. Naprosto zasloužené sošky za fyziologickou i mentální transformaci obou herců. Říkám si možná až moc, u Jareda teda možná ještě o něco víc. Určitě se dá mluvit o životní rolích. Navíc si k tomu přidejte zvrat hlavní postavy i v konfrontaci s jeho dosavadním okolím resp. rádoby přítel a není už co dodat. Film tedy není žádnou citovou ždímačkou, je absolutně bez hluchých míst, všeobecně i fakticky informační, jelikož se jedná o skutečný příběh a jednoznačně reflektuje kontroverzní farmaceutická témata, která jsou aktuální samozřejmě dodnes. Velmi příjemná byla role Jennifer, ale postavu i samotného metjůa si prostě musíte oblíbit, je to borec! Von tu svoji hubenější formu pak skvěle využil v Temném případu a už se těším na Interstellar, jen tak dál pane ;) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm