Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

KajlQ

Film jsem si moc užil. Příběh o tom jak se váš život dokáže zhroutit během pár minut. Přeměna Rona Woodroofa z totální trosky na může, který dává naději ostatní. Tak trošku morální dilema, porušuje zákony aby mohl pomoct ostatním. Film opravdu dojal. Líbil se mi styl jak byl film natočený, na nic si nehráli a natočen byl klasicky. Všichni to zahráli skvěle. Těžko se mi hledají negativa. Říká se že ty nejšílenější příběhy píše sám život, tenhle snímek potvrzuje že je to pravda. 90% ()

PTuranyi

Skvele vyrozprávaný príbeh človeka umierajúceho na AIDS, ktorý sa rozhodol vziať svoj osud do vlastných rúk a zháňať nepovolené lieky pre seba aj pre druhých. Skvelé pozadie homofóbnych sterotypov. McConaughey skvelý výkon. Jared Leto v skvelej vedľajšej úlohe homosexuála. ()

F2003F

Emočne to nefunguje, takže po druhom znižujem na 4. Matthew životný výkon, Jared asi tiež, ale ako celok to nemá správnu pôsobnosť. Mnoho wtf momentov (hranice) na to, že ide o Oscarový a životopisný film. O chorobe sa nedozviete poriadne nič takže okrem výkonov dvoch hercov to nemá čo ponúknuť. Príbeh zaujímavý, ibaže 2 hodiny o tom istom dokola. ()

HarryB

Matthew McConaughey and Jared Leto gave two powerhouse performances., Both were unrecognizable.. sheer transformation they went through for their roles was commendable. ()

tuctovychlap

Stanislavského metóda (á la Christian Bale v Mechanikovi) je poslednou kvapkou v pohári plnom skutočného príbehu a skutočného herectva Matthew McConaugheyho..Jared Leto hral, díval sa na mňa svojimi okálmi, ale jedna rola leto nerobí..stále ho (neviem-prečo-proste-pocit) nemám rád.. ()

oskiii

Moc velká paráda.Matthew podal vynikající výkon....nicméně bych si na jeho místě dokázal představit Chrise Balea. ()

tuntik

Zaujímavý film. Nič závratne extra, ale stále zaujímavý. Akurát Leto sa mi zdá v tejto roli trochu preceňovaný. Niežeby hral zle, ale... "Najlepšia transka" bol C. Murphy v Raňajkách na plute. Ale film si ešte pozriem. ()

mentos.

Snímek, který je spíše postaven na hereckých výkonech dvou fantastických herců. Jared Leto nejenže zpívá jako bůh, on taky umí hrát, a to setsakra dobře. Kdyby nebyl DiCaprio můj oblíbený herec, který si toho oscara fakt zaslouží (spíš za celoživotní dílo), řekl bych, že ho má dostat Matthew. To co předvedl bych fantastický výkon v jeho životní roli. Film zbytečně netlačí na pilu a i když to není úplných 100%, já těch 5* dávám, protože je to nadprůměrný snímek (vzhledem k ostatním letošním nominacím). ()

cyberMythius

Masakr co ten McConaghey predvadi ...a toho, ze se pod make-upem jeho "spolecnika" skryva Jared Leto bych si nevsiml nebyt titulku. Skvely film, byla by skoda ho minout. Bonusem budiz, ze se nejedna o prvoplanovy dojak (a ze by k tomu bylo dostatek prilezitosti). 4/5, stahujte (nebo jdete do kina...ale tohle kino uplne nepotrebuje). ()

M.Pazzina

Je jasný, že víc jak z poloviny, to stojí na hereckým výkonu. Mě osobně bavil ten styl vyprávění, nenásilnej, rozvláčnej a přitom citlivě podanej. Zajímavý kompozice obrazů ( klaun v sudu apod.), minimální soundtrack, kterej jen spíš dokresluje atmosféru a osamocení hlavní postavy. ()

james11

McConaughey ukázal, že to v sobě má, ale Leto mě opravdu překvapil. Když film táhnou takhle skvěle dva herci, nemůže to dopadnou špatně. ()

Mukade

"I guess you're handsome in a Texas hick, white trash, dumb kinda way." - žiadalo sa mi to tu napísať, tú repliku z filmu, lebo vystihuje výborne pocity z hlavného hrdinu (okrem toho "handsome" :) v prvej polhodke :)) (neskôr sa ukázalo že to s ním nie je až také zlé ()

Epco

Nešlo to pod ložu až tak ako som čakal, ale to je možno dobre aspon sa film vyvaroval viacerím kliše ktoré bežná hollywoodska tvorba za týmto účelom používa. Celý film leží na pleciach hlavnej dvojíce avšak kvôli rýchlosti prerodu z rodeo debila pomaly na svatca je pre mňa zaujímavejši a výživnejši výkon ktorý podáva Jared Leto. Ktorý si týmto po Requiem for a Dream vyslúžil ďaľší neskutočný zárez do svojej filmografie. ()

snupko13

Možno trochu nenápadný, o to však silnejší príbeh o tom, že doktorom sa nie vždy oplatí veriť, že zarábať sa dá aj so smrťou na jazyku, že popri tom sa dá aj vzdorovať celému prehnitému systému a hlavne prežiť, podľa možností, hodnotný život aj keď je pomerne krátky. Opäť skvelý McConaughey, ktorý mohol naplno využiť svoj prízvuk a myslím, že nálepky druhoradého herca sa definitívne zbavil. Pekný film. ()

Fallstock

Dost jízda. Když jsem viděla zuboženého herce McConaugheyho, tak jsem musela uznat, jak je film od filmu lepší. Filmu dal opravdovost a do toho mu sekundoval Jared Leto. Film nejen o naději, práškách, ale také o lidském bytí a nebytí. Takových filmů poslední dobou ubývá. Na překážku byl občasný odklon od silného tématu směrem k obchodování s léčivy. ()

house336

Silná tématika postavená především na emocích. Pravděpodobně nezaujme masy, nepřinutí člověka, aby se ztotožnil s postavami, ale přiměje je k soucitu a zamyšlení. Drsný svět 80. let v Americe, ale nejen tam, neměli tehdy lidé prakticky jedinou šanci toto přežít. Možná, že dnes trochu nepochopitelné pro někoho, kdo o tom ani neuvažuje, ale každopádně jakési poslání a myšlenka filmu by se časem měla dostat k co nejširšímu publiku. Pokud jde o herecké výkony, tak ústřední dvojice si jede pro Oscary, Jared Leto určitě a pokud jde o Matthewa, tak i on by měl dostat přednost před ostatními, jakkoli populární se může Americe zdát "negr" v otroctví a zhýralý, zfetovaný miliardář. Morálně vítězí Matthew. ()

Zizou_

"Where did you get this? Did you sell your ass?" - Pomalu vyprávěný příběh se skvělou atmosférou, bez zbytečných výstřelků a snahy o nucené emoce. Skvělá přeměna hlavní postavy z nicneřešícího, arogantního prosťáčka po přemýšlivého a starostlivého bojovníka proti AIDS. Bezchybný herecký výkon McConaugheyho - jasný kandidát na Oscara. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm