Arthur a Maltazardova pomsta

• Francie

Arthur et la vengeance de Maltazard

Arthur a Maltazardova pomsta

Arthur and the Revenge of Maltazard

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy / Animovaný

Francie, 2009, 93 min

• MM_Ramone

Prvú časť s názvom "Arthur a Minimojovia" som nevidel. Takže som vôbec netušil kto je Maltazard a za čo sa bude pomstiť. Ale to je v celku jedno. Celé sa mi to zdalo akési plytké, bez hlbšieho deja. Veselá, farebná zlátanina pre malé deti. Na túto povrchnú, nablískanú práznotu som už pri filmoch francúzkeho režiséra, scénaristu a producenta Luca Bessona zvyknutý. Ani táto jeho kombinácia hraného filmu s animovaným ma vôbec nebavila. Nesympatickí mi boli živí herci, ale ešte viacej tie ušaté, pehaté, strapaté animované postavičky. No a tak stupidný, odfláknutý záver som už dlho nevidel. **(11.10.2010)

• jenik71

Vyloženě propadák to sice není. Tohle pokračování bych označil za zbytečně nastavovaný původní film Arthur a Minimojové, který byl opravdu o dost lepší a hlavně dějově pestřejší. Maltazardova pomsta balancuje v rozmezí 2-3 hvězdiček. V tomto případě musím být přísnější a své rozhodování tentokrát zaokrouhlím směrem dolů.(29.9.2010)

70% Je to zvláštní, ale dvojka mi nepřišla o moc horší než jednička (která se mi dost líbila)... a i když je film vpodstatě bezdějový, během sledování mi to vůbec nepřišlo - holt hmyzí společnost je tu prezentována značně "cool" způsobem a mizanscéna je poseta tolika detaily, že na první shlédnutí ani nejde všechno pochytat, takže mně to i stačilo. Kromě toho Selena je fakt kus a jen mně mrzí, že jí v tomhle dílu bylo tak málo... těším se na trojku.(3.7.2010)

• Hapretor

Animace hezká, leč málo platná, když původní atmosféra je ta tam a kouzlo se vytratilo. Tento díl už není pro děti. Je pro pana Bessona. Díl je jedna velká akční jízda, to jo, ale bez řádného vtipu, dětského pohledu a dospěláckého porozumění. Vyvolával ve mně dojmy jako např. "Taxi, taxi". Proto to nefunguje, jak by mělo.(7.8.2010)

• Illioplius

Jedna hviezda je viac než dosť. Film totálne o ničom. Zbytočné šaškovanie s černochmi po takmer celú dobu, no najmä na začiatku, potom zase šaškovanie s rodičmi, ktorých sa tvorcovia rozhodli voči prvému dielu značne poľudštiť… skrátka je to nesmierne prázdna a plytká fraška bez deja. Nejakých desať minút pred koncom som sa pozrel na časomieru, reku že by sa už konečne mohlo čosi začať diať. Bol som zaskočený, že film je už pri konci a ono sa skutočne skoro nič diať nezačalo. To nehovorím o nepochopiteľných prvkoch, občas dokonca nelogických. A ani tú Seléniu nám poriadne neukázali… škoda reči.(11.2.2011)