Arthur a Maltazardova pomsta

• Francie Arthur et la vengeance de Maltazard (více)
Trailer 1

Po úspěšném filmu Arthur a Minimojové přichází Luc Besson s pokračováním příběhu o malém hrdinovi… Arthur je natěšený, protože dnes večer se naposledy může vrátit do říše Minimojů a setkat se tak s princeznou Selénií. Minimojové na jeho počest chystají obrovskou hostinu a princezna se chystá obléknout do šatů z růžových okvětních plátků. Arthur ale nečekaně najde zrnko rýže, kde je napsáno SOS. Není pochyb o tom, že princezna Selénia je v nebezpečí! Arthur se dvakrát nerozmýšlí a vydává se ji zachránit. Až na místě ale zjistí, že Minimojové ho o pomoc nevolali. Kdo na mladého hrdinu nastražil tuto léčku? (oficiální text distributora)

Trailer 1

draggo odpad!

Nemůžu si pomoct. První díl se mi celkem líbil, byla to sice dětinská, ale celkem v pohodě koukatelná pohádka. Pokračování je ale něco neskutečného. Zcela zbytečný animovaný úvod je po chvilce nahrazen jakýmsi zasvěcováním do tajů přírody, kdy jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet, nakonec jsem zůstal u výrazu "to jako myslíte vážně"? Bohužel ani pak se nestane nic zajímavého, tlachá se o ničem, řeší se kokotiny, pak konečně přichází vstup do animovaného světa, kde se taky nic nestane, kromě připitomělých jízd na berušce, zabití krysy ve větráku a pár pohledů na rádobycool brouky. No a když to s příchodem Maltazarda začlo vypadat že se něco začne dít, tak přišlo naprosto debilní finále a To be Continued, což dílo zkázy dokonalo. Kromě povedeného dabingu postavy Maltazarda na tomto "fimu" nevidím zhola nic pozitivního, a představa že na to někdo šel do kina a vyhodil za to 150 Kč mě děsí. /10% a odpad!/ ()

MickeyStuma

Vcelku vysoký ohlas Bessonového prvního animáku dal podnět ke vzniku volného pokračování, které se drží stejného schématu a atmosféře. Je to ale na škodu, protože se tu neobjevuje nic nového. Maltazard zase vyhrožuje, Mimojové jsou v ohrožení a tak se Arthur opět vydá jim na pomoc. A dobrodružství může začít. Kvalita snímku je stejná. Animace je zdařilá a kombinace animovaných sekvencí s těma hranýma funguje dobře. Luc Besson se tentokrát rozhodl pro otevřený konec, což je jediná změna, která předznamenává další pokračování. A snad slibuje něco nového. Maltazar vstoupil do světa lidí, takže to předpovídá nové možnosti. Inu, necháme se překvapit. ()

kinghome odpad!

Všechno špatně. Tohle je jedna velká chyba, která se nikdy neměla dostat na světlo. Že mě jednička celkem bavila, tak tohle byla obří sračka, bez jediného smyslu. Tak příšerné herecké výkony vídám jen u porna. A když už se konečně dostaneme do světa minimojů, tak tam je hromada rádoby drsnejch a zhulenejch postav, které působí trapně a blbě. K tomu se přidal příšernej soundtrack a debilní příběh a máme tu snad nejhorší animák co jsem za posledních 5 let viděl. ()

Matli

Už to není taková jízda jako jednička, asi to ztratilo svoji originalitu, ale stále jsem si to užíval. Každopádně mě lehce rozhodil ten závěr, to sem si připadal jako kdybych dokoukal Hobita 2. A hlavně o nějakou Maltazardovu pomstu jde asi v posledních 15ti minutách, jinak je to jen pořádná jízda na berušce trávou a krtincema. Uvidíme jak to trojka zachrání:) 61% ()

honajz

Někteří režiséři s věkem a narozením potomků zblbnou. Zblbl Robert Rodriguez (Spy Kids 3, Prckové), a teď podobná demence postihla i kdysi akčního režiséra Luca Bessona. Ten už něco jako Subway nebo Leon nikdy nenatočí. FILM První film Arthur a Minimojové ještě docela ušel. Animace je zajímavá, ačkoliv nijak originální - kdo má doma dítě a na kabelovce chytá Jim Jam, tak určitě viděl Torka. A kdo chytne TV Barrandov, mohl takhle navečer vidět alespoň seriál Mrňouskové... Takže tahle kombinace počítačové 3D animace a reálných záběrů trávy, domu, lesa, skutečně není originální. Ale onen první film měl jistý drajv, vtip, příběh, kouzlo fantazie. Druhý film se však stal spojovníkem ke třetímu dílu. Spojkou naprosto zbytečnou, protože by stačilo zhruba deset minut, možná pět, aby se vysvětlilo, co se stalo. Druhý díl začíná kouzelným ránem v trávě, přesune se oslím, vlastně včelím můstkem na terasu dědečkova domu, kde tatínek chce vyzkoušet nový sprej proti hmyzu, Arthur s africkými šamany žijícími v Connecticutu absolvuje třífázové zasvěcení do kruhu přírody, zachrání včelu a poté, co obdrží zrnko rýže s nápisem Help, rozhodne se vrátit k Minimojům, hlavně princezně. Aby zjistil, že ho Maltazard využil, aby se dostal na náš svět ve velikosti člověka. Mezi tím probíhají hysterické scény (zvláště ty s rodiči si koledují o cenu bohnické léčebny), srážka s beranem, létání na beruškách, pár dvojsmyslných vtípků a houkání a koukání holkám pod sukni, trochu tklivého snění a trošilinku francouzského vaření. Luc Besson byl mému srdci kdysi hodně blízký. Zcela mne dostal Podzemkou, Jeho Nikita a Leon jsou majstrštychy akčního žánru s mírnými přesahy, i ten Pátý element (z něhož jsou ve druhém Arthurovi některé scény a postavy citovány) byl ještě zábavný. Otřesná Johanka z Arku, která měla být podobnou glorifikací jeho tehdejší družky jako role Geeny Davis v Ostrovu hrdlořezů, dopadla podobně. A teď tedy dětské filmy se sem košilatými vtípky, přičemž tento druhý díl je skutečně o ničem. Kdyby byl myšlen primárně jen pro 3D zábavní parky, je jeho hodnota mírně nadprůměrná, ale jako film do kin nebo dokonce následně na DVD nemá páru a ten zajímavý vizuál tvoří jen asi 20 minut celého filmu. Možná by se to díky úvodní půlhodince s včelou (aneb jak natáhnout stopáž) mohlo nazývat ekologickou agitkou, asi podobnou jako Avatar a asi podobně účinnou. Jenže ani tohle chaboučké zdůvodnění neospravedlňuje absenci jakéhokoliv zajímavějšího nebo aspoň nějakého příběhu. (Asi jako u Avataru.) Uvidíme ve třetím dílu, jak to Besson celé dohraje, když má dojít k naprosto neekologické bitvě mezi dvěma národy (ten náš a ten těch malinkatých potvor.) Což v konečném důsledku, až mne to udivuje, také nemá daleko k Avataru. :-) http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/arthur-a-maltazardova-pomsta.html ()