Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(12)

Videa (2)

Trailer

Recenze (32)

Zek 

všechny recenze uživatele

Když se přeskočí těch osm dílů, tak se vlastně vůbec nic nestane. Protože celkové zakončení seriálu a jak rozkaz 66 přežila Ahsoka a Rex je až od devátého dílů. Moc nechápu proč je to tahle zbytečně roztahaný. Možná měl někdo z Disney strach, že kdyby z těch čtyř epizod byl film, tak by to bylo lepší než Epizoda IX.:D. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo by to byl čekal, že dostaneme ještě jeden - naprosto a zcela finální run. Po skvělých trailerech jsem očekával dost. Prvních 8 dílů jsou klasické Clone Wars, kde se střídají lepší, i horší momenty, ale už tady jsem si začal všímat soustředěnějšího writingu a faktu, že tvůrci daleko více pracují s postavami a atmosférou a nehrne se všechno tak překotně kupředu. Zklamán jsem tedy zas až tak nebyl. No a pak přijde 4dílné finále jedoucí paralelně s třetí epizodou Skywalkerovic ságy a já musím říct: wow. Tahle čtveřice epizod nejenže udělala celý seriál, ale dost významně prohlubuje i samotnou Epizodu III. S Clone Wars jsem to měl těžké. Ze začátku mě to moc nebavilo, postupně se to zvedlo a dostali jsme, i přes hromadu fakt špatných dílů, řadu dost dobrých příběhů. Ale že tvůrci finále přetaví v jeden z nejlepších, nejepičtějších a nejemotivnějších momentů celého universa, v to jsem si ani snad netroufal doufat. Vizuálně, hudebně a především režijně to šlape od začátku až do konce. Naprostá spokojenost a důkaz pro věčně ubrečený fandom, že Star Wars sága s nepovedeným TRotS ještě neřekla své poslední slovo... ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

7. séria - 95%. Tak sme sa po 6 rokoch konečne dočkali 7 série! S nedokončenej série ôsmych dielov, ktoré pred rokmi vyšli na nete sme sa dočkali aspoň prvých štyroch. Siedma séria ponúkne síce iba 12 dielov (3 príbehy a každý s nich ma 4 diely), čo je trošku škoda, pretože som mal pocit, že sa to všetko rýchlo skončilo, ale keď beriem ohľad na všetkých 133 dielov, tak to rýchlo neskončilo. Ako celok je to super, ako séria je to krátke. Každopádne úvodný príbeh s novou jednotkou klonov, ktorý si hovoria Bad Batch bol fajn. Prostredný príbeh a návrat Ahsoky potešil, ale jej príbeh toľko nestrhne. No a záver, ktorý sa prelína s Epizódou III je asi to najlepšie, čo Clone Wars ponúkajú - dobré postavy, strhujúca akcia a výborný príbeh. Filoni to pekne ukončil a zároveň dobre nadviazal na Star Wars: Rebels, v ktorom pokračuje príbeh niektorých postáv s Clone Wars, ale aj lov na zvyšok Jediov a rebelov. ()

Lexonka97 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvních 8 epizod jsou klasické Clone Wars, kde se střídají lepší, i horší momenty. Až na ty 3 epizody které byly dost slabé jsem zklamaný vlastně vůbec nebyl. No a pak přijde 4dílné finále jedoucí najednou s třetí epizodou ságy a já jsem dojat. Tahle čtveřice epizod nejenže ukončila celý seriál, ale dost významně prohlubuje i samotnou Epizodu III. Dostaly jsme nejlepší duel z klonových válek a ještě k tomu jeden z nejlepších dialogů celé ságy. 90% ()

clump 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

A je to všechno v hajzlu. Skončily Klonový války, jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Ale jak skončily! Nevesele – co taky čekat od finále odehrávajícího se paralelně s Pomstou Sithů, pádem Republiky a vyhlazením Jediů. Nevesele – ale tyvole, tohle je ta pravá težkotonážní kvalita, kterou jsem naivně očekával od poslední trilogie filmů. A nakonec se mi jí dostalo od animovanýho „seriálu pro děti“. Rozplakal mě animák! // TLDR: Pravděpodobně nejlepší finále seriálu, co jsem viděl, a nejuspokojivější Star Wars od... já nevim, od Impéria nebo Pomsty Sithů? Jsem z toho úplně naměkko. // Teda ne že bych tohle všechno nepředvídal. Klonový války jsem si oblíbil už u první, ještě značně nedokonalý série. U druhý jsem jim pak už vyloženě propadl. Některý díly jsou sice průměrný, jiný pak vyloženě dementní, jenže s postupujícím časem začalo těch kvalitních, šťavnatých a významných pro celou ságu přibývat. Už dřív se některý momenty seriálu daly řadit k tomu nejlepšímu ze Star Wars. No a aktuální finále (respektive poslední čtyři díly, který lze vnímat i jako jeden dlouhej film) tomu všemu nasadilo korunu. Je to po nepovedený filmový Epizodě IX balzám na duši a z konexí nejen na Epizodu III mě ještě teď mrazí. Lucas musí mít radost. // P.S.: Závěr Klonových válek taky mimo jiný opět ukázal, jak silnej materiál prequelová éra a zvlášť období okolo Pomsty Sithů představujou. A jak velkej rozdíl dělá dobře vymyšlená a šťavnatá politická rovina, kvalitní budování světa a dlouhodobá a pečlivá práce s postavama – přesně to, co Disnyeho sequelům z větší části chybí. A přestože seriál a zvlášť finále pracuje se znalostí Lucasových filmů a odkazuje na ně, není to jen laciná nostalgie pro member berries efekt jako u filmových epizod Síla se probouzí a zejména Vzestup Skywalkera, ale jde o obohacování a prohlubování původní látky. ()

Zajímavosti (11)

  • Darth Maul (Sam Witwer) v této epizodě zmiňuje, jak ho Gar Saxon (Ray Stevenson) osvobodil ze zajetí. Odkazuje tím na komiks „Darth Maul: Son of Dathomir“ z roku 2014, jenž je adaptací 4 epizod Klonových válek, které kvůli zrušení seriálu v roce 2013 nebyly dokončeny. Saxon a jeho vojáci v něm osvobodí Maula, kterého uvěznil Darth Sidious po jejich souboji v epizodě The Lawless (2013) seriálu Star Wars: Klonové války (od r. 2008). (MiniMinion)
  • Závěrečný duel byl přepracován s pomocí technologiu Motion Capture, které ztvárnili Ray Park (původní Darth Maul) a Lauren Mary Kim (Ahsoka). (Morzan)
  • Jednotka „The Bad Batch“ (špatná várka) je odkazem na fanoušky opěvované Republic Commando, které se doposud v seriálech a filmech nikdy neobjevilo. Jedná se skupinu speciálních klonů, kde má každý jednotlivec specifické zaměření. Stejně jako ve hře tu máme velitele (Hunter), demoličního experta (Wrecker), ostrostřelce (Crosshair) a technika (Tech). Hlavním rozdílem oproti herní předloze je to, že schopnosti klonů jssou následek „chtěných“ mutací a ne speciálního výcviku. (UncleMorty)

Reklama

Reklama