Epizody(12)

Zek

Když se přeskočí těch osm dílů, tak se vlastně vůbec nic nestane. Protože celkové zakončení seriálu a jak rozkaz 66 přežila Ahsoka a Rex je až od devátého dílů. Moc nechápu proč je to tahle zbytečně roztahaný. Možná měl někdo z Disney strach, že kdyby z těch čtyř epizod byl film, tak by to bylo lepší než Epizoda IX.:D. ()

DJ_bart

"Every choice you have made has led to this moment." _______ 12 epizod, 3 čtyřdílné příběhy – první příběh o Bad Batch stojí upřímně za hovno, druhý příběh o životě Ahsoky v podsvětí stojí za hovna dvě, no a finální příběh, který ukazuje konsekvence toho, kterak Anakin Simpwalker zničil celou galaxii kvůli holce, je zcela neironicky vrchol Hvězdných válek, za který by se nestyděl ani tatíček George Lucas.... Kéž by takhle kvalitní péči tvůrci věnovali předchozím epizodám finální série. Nehledě na první dvě třetiny, třetina závěrečná je nejenom epický, dojemný a důstojný završení Klonových válek, ale i dechberoucí emocionální spektákl, kde v podstatě sledujete epizodu III ale z odlišný perspektivy a kde hlavními postavami nejsou Anakin nebo Obi-Wan, ale Ahsoka, kapitán Rex a Darth Maul. Zkrátka, líp to zakončit ani nešlo. [#MAYTHE4THBEWITHYOU] ()

filmfanouch

Disney v roce 2012 koupil Star Wars a seriál Star Wars: Klonové války, který se měl dočkat několik dalších sérii musel být nutně ukončen aby udělal cestu nově vznikajícímu seriálu Star Wars: Povstalci, který též vznikl z ruky Davea Filoniho. Clone Wars se tak ještě v roce 2014 dočkali 6. série na Netflixu, která se pokusila dořešit některé záležitosti, materiálu ale přece jen bylo dost. Několik epizod bylo nedodělaných a vypuštěno alespoň v téhle nedodělané podobě, další plánované epizody se zase dočkali zpracovaní v komiksech nebo knihách. Od roku 2015 se toho ale ve světě Star Wars událo dost a sequelová trilogie AKA Epizody VII-IX věštinu fandů Star Wars spíše distancovalo. Pravdu sice neznámé, nejpravděpodobnější scénář je ale podle mně ten, že Dave Filoni zašel za hlavouny a řekl jim, že jestli si chtějí získat nějakou přízeň od fandů Star Wars, které hrdě nadávali na nové Star Wars tak by měli dát Filonimu šanci dovyprávět Klonové války. Stal se tak zázrak a Klonové války se dočkali 7. řady, posledních 12 dílů, které měli tuhle válku skutečně dovyprávět. A právě tohle je dost možná klíč díky kterému dají fandové Star Wars ještě Disneymu nějakou tu šanci, protože jsou se 7. sérii zatím všichni spokojení a po Mandalorianovi se jedná o další povedený krok dopředu, který ukazuje, že to Star Wars mají aktuálně opravdu snadnější jako seriály než jako filmy. Můj vztah k seriálu Klonové války se měnil, celovečerní pilot moc nemusím, první dvě série poté byli ještě relativně fajn ale do srdce mi nevnikli, 3-5 série jsou ale skvosty, které obstojí s celovečerními Star Wars. 6. série je poté super, je na ní ale bohužel vidět, že se muselo všechno nějak ukončit a sám Filoni se s tím nepopral jako by to chtělo. 7. série je poté tou parádní tečkou, kterou měl seriál dočkat a jedná se o naprostou parádu. Celkem se z 12 dílů skládají 3 příběhy po 4 dílech. V prvním z nich se setkáme se s klonovým komandem Bad Batch a uvidíme i návrat Echa a tohle komando dostojí své pověsti. Anakin Skywalker se definitivně místo povrchního mladého ulízance z Epizody II stává tím hrdinným válečníkem z úvodu Epizody III a s Trenchem se definitivně zatočí jak by mělo. Ashoka Tano se vrací a její prostřední arch je povedený v tom, že vnímáme její charakter krátce poté co opustila Řád Jedi. Závěr na Mandaloru, který je následně propojen s událostmi Epizody III- Pomsty Sithů je poté naprosto geniální od souboje mezi Ashokou Tano a Darthem Maulem přes Rozkaz 66 po závěrečnou scénu, která hodně snadno vryje slzu do oka. Ano, Klonové války se definitivně dočkali tečky, kterou si zasloužili. Filoni především pečuje s postavami, které jsme dostali až v seriálu Klonové války, konkrétně nejvíce s Ashokou Tano a Rexem. Darth Maul zde také dostojí své pověsti a funguje jako výrazné zlo, které má jediný háček v tom, že ve stínu figuruje ještě větší zlo. 7. série náznaky odkazuje na Star Wars: Povstalce či Solo: Star Wars Story a servíruje ten nejlepší možný Star Wars zážitek. Od akce se světelnými meči po morální dilemata či charakterní vývoje postav. Ashoka Tano je jediný příklad za všechno, z otravné štěkny se stala plnokrevnou postavou, která se stala čestnou součástí Star Wars. Nejvíc funguje především finále provázané s událostmi Epizody III- Pomsty Sithů. Rozkaz 66 bohužel musíme prožít ještě jednou znova a opět je z toho emoční kanonáda, která samosebou nemá takovou sílu jako celovečerní zpracování v Pomstě Sithů, tuto událost ale ukazuje z jiného úhlu pohledu a je to prostě zase jednou síla. Největší sílu má ale právě zmiňovaná finální scéna závěrečné epizody. Sedmá série má dle mého skromného názoru též nejlepší animaci ze všech a především potěší fakt, že jsou si postavy z filmů podobnější než kdy v historii seriálu. Ve finále prostě parádní tečka, kterou sice Filoni ukončil později než chtěl, přece se jen ale dočkal. Po 12 letech jsou Klonové války definitivně uzavřeny a někteří lidé mají zase konečně motivaci dát Star Wars ještě jednu šanci. Tak snad se Disney éře Star Wars bude dařit v budoucnu ještě lépe, třeba právě s novým filmem od Taiky Waititiho....... () (méně) (více)

Lexonka97

Prvních 8 epizod jsou klasické Clone Wars, kde se střídají lepší, i horší momenty. Až na ty 3 epizody které byly dost slabé jsem zklamaný vlastně vůbec nebyl. No a pak přijde 4dílné finále jedoucí najednou s třetí epizodou ságy a já jsem dojat. Tahle čtveřice epizod nejenže ukončila celý seriál, ale dost významně prohlubuje i samotnou Epizodu III. Dostaly jsme nejlepší duel z klonových válek a ještě k tomu jeden z nejlepších dialogů celé ságy. 90% ()

AllShallFall

12 let čekání na konec Klonových válek se vyplatil. Návaznost a propletení s Episodou III, kdy se závěr seriálu nesl v opravdu temném duchu. V určitých fázích dokonce převyšoval film. Mám mnoho smíšených pocitů a je to vlastně v pořádku. Cítím nadšení a úžas nad geniálním dílem ze světa Star Wars. Mám chuť si to pustit celé znovu, protože mě to posadilo na prdel jak dlouho nic jiného. Zároveň však cítím smutek. Jednak že je už všemu konec. Naši hrdinové seriálu jsou pryč. A také jsem smutný, protože si to celé to rozuzlení žádá. Tak, jako jsem cítil smutek, když Anakin zmizel a nastoupil Darth Vader, tak to cítím i teď. Poslední rozloučení Anakina, coby Dartha Vadera se svou učednící Ashokou. Temné časy nastaly. Ale to prostě k tomu patří. Star Wars jsou plné temnoty. Děkuju za tento seriál. Pláču dojetím a zároveň štěstím. ()

• Tato epizoda, ovšem graficky nedokončená, měla premiéru už 17. dubna 2015 a necelé dva týdny na to byla ke zhlédnutí na Starwars.com. Tuto verzi je stále možné zhlédnout na YouTube. (MasterD)
  • Závěrečný duel byl přepracován s pomocí technologiu Motion Capture, které ztvárnili Ray Park (původní Darth Maul) a Lauren Mary Kim (Ahsoka). (Morzan)
  • Epizódy v tejto sérii nie sú chronologicky zoradené. Epizódy 5 až 8, pojednávajúce o dobrodružstve Ahsoky a sestier Martezových, sa odohrávajú pred epizódami 1 až 4, zameranými na jednotku Bad Batch. Po 4. epizóde chronologicky nasleduje 9. epizóda a zvyšok série. (ČSFD)