Star Wars: Klonové války - The Final Season (série)

Animovaný / Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2020, 4 h 36 min (Minutáž: 23 min)

7. séria - 95%. Tak sme sa po 6 rokoch konečne dočkali 7 série! S nedokončenej série ôsmych dielov, ktoré pred rokmi vyšli na nete sme sa dočkali aspoň prvých štyroch. Siedma séria ponúkne síce iba 12 dielov (3 príbehy a každý s nich ma 4 diely), čo je trošku škoda, pretože som mal pocit, že sa to všetko rýchlo skončilo, ale keď beriem ohľad na všetkých 133 dielov, tak to rýchlo neskončilo. Ako celok je to super, ako séria je to krátke. Každopádne úvodný príbeh s novou jednotkou klonov, ktorý si hovoria Bad Batch bol fajn. Prostredný príbeh a návrat Ahsoky potešil, ale jej príbeh toľko nestrhne. No a záver, ktorý sa prelína s Epizódou III je asi to najlepšie, čo Clone Wars ponúkajú - dobré postavy, strhujúca akcia a výborný príbeh. Filoni to pekne ukončil a zároveň dobre nadviazal na Star Wars: Rebels, v ktorom pokračuje príbeh niektorých postáv s Clone Wars, ale aj lov na zvyšok Jediov a rebelov.(13.5.2020)

12 let čekání na konec Klonových válek se vyplatil. Návaznost a propletení s Episodou III, kdy se závěr seriálu nesl v opravdu temném duchu. V určitých fázích dokonce převyšoval film. Mám mnoho smíšených pocitů a je to vlastně v pořádku. Cítím nadšení a úžas nad geniálním dílem ze světa Star Wars. Mám chuť si to pustit celé znovu, protože mě to posadilo na prdel jak dlouho nic jiného. Zároveň však cítím smutek. Jednak že je už všemu konec. Naši hrdinové seriálu jsou pryč. A také jsem smutný, protože si to celé to rozuzlení žádá. Tak, jako jsem cítil smutek, když Anakin zmizel a nastoupil Darth Vader, tak to cítím i teď. Poslední rozloučení Anakina, coby Dartha Vadera se svou učednící Ashokou. Temné časy nastaly. Ale to prostě k tomu patří. Star Wars jsou plné temnoty. Děkuju za tento seriál. Pláču dojetím a zároveň štěstím.(5.5.2020)

Klonové války dofrčely ke svému závěru a jako kdyby se při tom galaktickým obloukem dostaly zpátky na začátek. A to není úplně dobrá zpráva. Tentokrát jen tři příběhy; první OK, druhý příšerná blitka a ten třetí... Musím napsat, že od vyvrcholení celého (zkurveně dlouhého!) seriálu „Siege of Mandalore“ jsem čekal věci velké minimálně jako druhá Hvězda smrti, ale nakonec jsem splakal nad výdělkem asi jako Darth Vader nad respirátorem z Číny. Přitom první dvě části tetralogie rozehrají závěrečnou partii s osudem způsobem vpravdě velkolepým, ale tím to taky hasne. Místo hvězdného orgasmu, kterým přece mělo být poslední střetnutí mistra a učedníka, přichází pouze jakýsi neslaný nemastný dojezd v podobě ubohého šudlání někde uprostřed vesmíru, při kterém se VŮBEC NIC důležitého nestane a nevyřeší. Za tohle zklamání jsou ty tři hvězdy ještě hodně. 65 %(17.12.2020)

A je to všechno v hajzlu. Skončily Klonový války, jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Ale jak skončily! Nevesele – co taky čekat od finále odehrávajícího se paralelně s Pomstou Sithů, pádem Republiky a vyhlazením Jediů. Nevesele – ale tyvole, tohle je ta pravá težkotonážní kvalita, kterou jsem naivně očekával od poslední trilogie filmů. A nakonec se mi jí dostalo od animovanýho „seriálu pro děti“. Rozplakal mě animák! // TLDR: Pravděpodobně nejlepší finále seriálu, co jsem viděl, a nejuspokojivější Star Wars od... já nevim, od Impéria nebo Pomsty Sithů? Jsem z toho úplně naměkko. // Teda ne že bych tohle všechno nepředvídal. Klonový války jsem si oblíbil už u první, ještě značně nedokonalý série. U druhý jsem jim pak už vyloženě propadl. Některý díly jsou sice průměrný, jiný pak vyloženě dementní, jenže s postupujícím časem začalo těch kvalitních, šťavnatých a významných pro celou ságu přibývat. Už dřív se některý momenty seriálu daly řadit k tomu nejlepšímu ze Star Wars. No a aktuální finále (respektive poslední čtyři díly, který lze vnímat i jako jeden dlouhej film) tomu všemu nasadilo korunu. Je to po nepovedený filmový Epizodě IX balzám na duši a z konexí nejen na Epizodu III mě ještě teď mrazí. Lucas musí mít radost. // P.S.: Závěr Klonových válek taky mimo jiný opět ukázal, jak silnej materiál prequelová éra a zvlášť období okolo Pomsty Sithů představujou. A jak velkej rozdíl dělá dobře vymyšlená a šťavnatá politická rovina, kvalitní worldbuilding a dlouhodobá a pečlivá práce s postavama – přesně to, co Disnyeho sequelům z větší části chybí. A přestože seriál a zvlášť finále pracuje se znalostí Lucasových filmů a odkazuje na ně, není to jen laciná nostalgie a member berries efekt jako u filmových epizod Síla se probouzí a zvlášť Vzestup Skywalkera, ale jde o obohacování a prohlubování původní látky.(29.1.2021)

Když se přeskočí těch osm dílů, tak se vlastně vůbec nic nestane. Protože celkové zakončení seriálu a jak rozkaz 66 přežila Ahsoka a Rex je až od devátého dílů. Moc nechápu proč je to tahle zbytečně roztahaný. Možná měl někdo z Disney strach, že kdyby z těch čtyř epizod byl film, tak by to bylo lepší než Epizoda IX.:D.(4.5.2020)

• - Závěrečný duel byl přepracován s pomocí technologiu Motion Capture, které ztvárnili Ray Park (původní Darth Maul) a Lauren Mary Kim (Ahsoka). (Morzan)

• - Jednotka „The Bad Batch“ (špatná várka) je odkazem na fanoušky opěvované Republic Commando, které se doposud v seriálech a filmech nikdy neobjevilo. Jedná se skupinu speciálních klonů, kde má každý jednotlivec specifické zaměření. Stejně jako ve hře tu máme velitele (Hunter), demoličního experta (Wrecker), ostrostřelce (Crosshair) a technika (Tech). Hlavním rozdílem oproti herní předloze je to, že schopnosti klonů jssou následek „chtěných“ mutací a ne speciálního výcviku. (UncleMorty)

• - Epizódy v tejto sérii nie sú chronologicky zoradené. Epizódy 5 až 8, pojednávajúce o dobrodružstve Ahsoky a sestier Martezových, sa odohrávajú pred epizódami 1 až 4, zameranými na jednotku Bad Batch. Po 4. epizóde chronologicky nasleduje 9. epizóda a zvyšok série. (rasistik)