Otec Saši Dluhoše zmizel v roce 1982, když se s partou kamarádů pokusil sjet Černou řeku. Sašovi se dostane do rukou otcův deník, fotografie a několik starých filmů z osudné výpravy, a tak se rozhodne vydat po otcových stopách. Obrátí se na specializovanou cestovní kancelář. Ta připraví cestu na raftu a zajistí zbytek posádky. Kromě Saši a zkušeného profesionála Ronyho ji tvoří nerudný učitel zeměpisu Kužník, Slovenka Míša a její milenec Dominik. Dramatické situace je čekají ještě dřív, než se dostanou na vodu. Při konfliktu s policejní hlídkou na ně policista Razvan vytáhne zbraň. Když se pustí po proudu, sleduje Saša na skalách znamení, která tu zanechal jeho otec. Bez potíží sjedou první peřeje, u dalších však jejich vinou spadne ze své loďky místní dívka Anica. Saša ji zachrání a její otec, starý rybář a pytlák Božko, je pohostí. Saša z jeho řečí pochopí, že ví o osudu výpravy jeho otce. Jenže dřív než se stačí dozvědět víc, znovu se objeví policista Razvan, který vodáky napadne a ti ho v sebeobraně zabijí. Pokusí se těla zbavit, před sebou však mají velký vodopád. Pokud se jim podaří přežít, možná se Saša přece jen dozví děsivé tajemství otcova zmizení. (TV Nova)

megajalec

Toto mi pripadalo ako nejaký dokument a nie celovečerný film. Nevravím, že to nebolo zaujímavé, ale scenár mi unikol (možno to bude tým, že žiadny nebol, resp. len minimálny). ()

deizolator

To si dělá kozky, že jo? Asi se byl vožrat s Troškou, který si stěžoval, že už nechce být trapnej sám. Ti jugo-slovako-bulharo-bosňáci měli zastřelit režiséra. Chtěl natočit akčňák s Langmajerem jako českým Michaelem Dudikoffem a vznikly žhavé výstřely trhající fialky dynamitem.. nebo naopak? Zaslouží si to hvězdičku za reálie. ()

ZHODNOTITEL

Výpravný film, který je celkem poutavý. Co jsem moc nepobíral byly lokality, které se v průběhu filmu poměrně dost opakovaly a podle mě dost nesmyslně. Stejně tak docela selhávaly gripáci. ()

Alden_Larson

Takhle nudný film už jsem dlouho neviděl. Absolutně nic mi na něm nepřipadalo zajímavé. Postavy jsou ploché a nevyvinuté, zápletka je uspávající a neustále skáče mezi současností a flashbacky, někdy ve velmi nevhodných chvílích. A velké odhalení filmu se dá předpovědět už tak před polovinou. Prezentace je fajn, ale není nic extra. Renč se navíc zdá být jedním z těch režisérů, kteří si myslí, že slow-motion je hrozně dramatický prvek, ale zde působil spíše směšně. Hudba je fajn, ale film jí používá moc často, spousta scén by byla lepší bez hudebního doprovodu. Ani herecké výkony nebyly nic moc. 2/10 ()

Pisoarec

Jirka Langmajer má problém. Jeho otec kdysi zmizel ve velké řece, ale on stále věří, že žije. Když se dozví blíže o jeho vyprávě, rozhodne se pátrat po jeho existenci na vlastní pěst. Zápletka nikterak originální, ale dost vhodná pro takovýto film, navíc v českém filmu se objevuje jen zřídka, takže Na vlastní nebezpečí, mělo poměrně solidně nášlápnuto k diváckému trháku. Avšak jakkoliv je výtečná kamera, úžasná hudba, zcela selhává scénář. Rozhodně není chyba Renče, že výsledek je takový, jaký je, s tímhle se prostě nic udělat nedalo. Konfrontace jsou tak jednoduché a stupidní a hozené někam do pryč, navíc vzhledem k občasným tragickým hereckým výkonům jsou spíše směšné. Renčovi se daří navodit napínavou atmosféru a divák s napětím čeká, co přijde, ale po chvíli si říkate, kdy už to přijde a v momentě, kdy to přijde, jde celá atmosféra do hajzlu. Je to zkrátka nedotažené až hanba, krom toho některé momenty jsou zcela nejasné a na konci už se nikdo ani moc nezajímá o to, co se stalo s tělem mrtvého policisty, kterého naše slavná posádka zabila. Na vlastní nebezpečí ukázalo, že je možné v českých podmínkách natočit film podobného žánru, že umíme malovat krásné obrazy kamerou, že se nám daří budovat atmosféru, ale jsme nejistí ve vypjatých scénách a neumíme chodit v dramatických momentech a neumíme je načasovat. Až se tohle naučíme, budeme moci říct, že se český film zase zvedl a že s námi stále ještě ve světě musí počítat. Kdy se to naučíme, to ovšem nikdo neví. Jisté však je, že máme výtečné kameramany, ale příšerné scénáristy. Scénář, to totiž není jen dialog (ono se tu toho taky moc nenakecá) , ale především dějová kostra, na kterou se vše ostatní nabaluje. Na vlastní nebezpečí přineslo bohužel značně rozpadající se kostřičku.... ()

gpx

Olej, spousta píchání a nakonec se všichni udělaj. Btw. Poster vypadá jako kdyby ten film měl bejt animák se zdigitalizovanejma hercema. ()

česnek

Pěkná příroda, jako dokument o krásné krajině by to bylo docela ucházející. Příběh dějově velmi prostinký. Herecké výkony podprůměrné, ale zjevně vinou režie, nikoli samotných herců. Režijním zpracování příběhu působí děj poněkud kýčovitě. A propos, vždy jsem se smál hlouposti amerických filmů - když chce americký režisér vyjádřit, že je někdo cizinec a mluví cizí řečí, tak mluví anglicky s podivným přízvukem. A vida, už je to i v českém filmu. Ti lidé, co ve filmu mluvili česky se srbským přízvukem, s několika slovy ve slovenštině, srbochorvatštině, polštině a ruštině, co měli podle Renče představovat srbsky mluvící obyvatele Bosny nebo co, strčili do kapsi celý Hollywood. ()

david666

Hodnocení pouze za místy skvělou kameru a záběry přírody - ale pokud bych chtěl vidět krásy přírody podívám se na kanál National geografic. Jestli už ani Filip Renč nedokáže v ČR svým filmem zaujmout je to s naší kinematografií na pováženou. Rumuni (nebo jaká národnost to je-nějak jsem si to nezapamatova) jsou k smíchu než aby zde plnili roli drsňáků, love story Langmajera s místní kráskou je absolutně nepochopitelná a závěr kdy se dozvíme "jak to vlastně bylo" (což už tušíme asi tak hodinu před koncem) je podán tak hysterickým způsobem, že jsem se smál. ()

Groower

No po pravdě po přečtení recenzí a vašich hodnocení jsme nic nečekal a můj názor se asi nebude lišit od většiny. Silně přdvídatelné bez nějaké zajímavé zápletky. Škoda, příroda nádherná, herci slušní, film slabý. ()

Pepe1783

Naprosto absurdní film. Jediné, co se mi na filmu líbilo byla hudba a několik záběrů. Divím se, že jsem se na to dodíval do konce. ()

Sláďa

Na to že je to český film to docela jde. Nejvíce mi vadily nudné zbytečně dlouhé scény v peřejích, díky nimž se průměrný příběh strašně táhne. Herecké výkony jsou slušné. Hlavně se netěšte na základě ukázky a ani na dobrej film, každopádně určitej nápad tam je, takže 50%. ()

Nerajohn

1,5 hvězdičky zaokrouhluji směrem dolů. Proč ? Protože tenhle film je jedna velká nuda. Jedna hvězdička za krajinu, jedna za Krobota, jedna za hudbu. A teď hvězdičky dolů. Jedna za debilní scénář, jedna za to, že všichni Balkánci mluví skoro česky, jedna ze to, že mi bylo úplně jedno, jestli se všichni utopí, jedna za ty policajty, podle kterých to na Balkáně vypadá asi jako na Slovensku alá Hostel. Odpad ale nedám kvůli těm třem malinkým plusům. A na závěr jedna otázka. Utopí snad už konečně V. Jiráčka ? ()

till85

Pokus o českej akční film?Spíš pokus o nudnej českej film.Star za Krobota a jeho proslov než se s celou lodičkou udělá:) ()

Miyamoto

Ehm ehm... Tak to je teda hrůza. Film bez děje, bez napětí, bez akce. Na nervy lezoucí hlavní hrdinové, zápletka která se rozřeší bez jakékoliv akce či problému... Takhle by se dalo pokračovat dobu delší, než je těchle 92min. Prostě hrůza a hrůza, ta * je za nadějný nápad, který se bohužel nepovedlo zrealizovat ()

JP84 odpad!

Ach jo,Renč se zase předvedl.Jen samé zpomalené záběry,panorama přírody a nahé holky.Navíc je to tak špatně sestříháno,že to vypadá spíš jako videoklip. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008