Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

BOURQUE

Ďalší krásny príbeh z dielne Pixara. Je v tom všetko: život, vesmír, láska, vízie a „možná“ budúcnosť. Jednoducho je nemožné nemilovať Wall-E, Eve a robota na odstránenie špiny. Zaslúžený Oscarek! Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

GOREGASM

Animovaná pecka v úchvatných scifi kulisách a já asi brzy napravím své resty vůči Pixaru, protože Wall - E, tedy ústřední postava, respektive uklízecí robot jako jediný přeživší na planetě Zemi, je svým zpracováním nejkouzelnějším robotem filmové historie. Humor, která je nejlepší zejména v pasážích bez dialogů a nebo při interakci jednotlivých robotů mi vždy ulevil od odpadávající čelisti, která se ne a ne vzpamatovat nad vizuální hostinou, která mě svou hravostí a kreativitou vystřelila do diváckého nebe. Hlavní dějová linka funguje také za jedna a na rozdíl od konkurenčních animáků nepůsobí jako povinně odvyprávěná kostra k zavěšení povedených vizuálních vtipků, ale jasně a důvtipně nám sděluje, že i tohle je alternativní scénář našeho aktuálního životního stylu. Vtipné, chytré, dojemné...prostě Pixar a Andrew Stanton ;-). 100% ()

BeranSon

Animák, který si zahrál spíše na city, nežli na nějakou překypřenou báchorku, přesně to je Wall-E. Začátek chytne a to dobře, divák se plně vžije do postavy opuštěného robůtka, který neví kam vlastně patří. Po příchodu jeho nadcházející lásky přijde veškerý možný soucit, ale potom to všechno zhatí právě lidé. Tučný křeslosedi mě odpuzovali i hned, toto mě tedy odreagovalo okamžitě. Ke konci zábavy neubývá, ale není to tak dobře navoděné jako ze začátku... - 5/10 - ()

oli009

Beze slov a jak mi film krásně ubíhal! Opravdu radost pohledět, roztomilejší a dojemnější příběh z animovaných filmů jsem snad ještě neviděla. Upřímně možná by se mi to líbilo více kdyby tam nebylo tolik dáváno najevo, jak jednou lidstvo skončí a že se vlastně ženeme do záhuby atd. Většina lidí to ví a jeden film určitě nepřehodnotí názory světových gigantů aby neválčily, nevyvážely odpad do moře nebo nezabíjely ohrožené druhy... Na druhou stranu jsou mi Vall-I a EVA tak sympatičtí, že jim nemůžu dát míň než 5 hvězd, k tomu všemu ještě korunováno skvělou závěrečnou písní. ()

fablefavorit

Wall-E, ty VOL-E, vždyť ty by sis krásně vystačil i bez lidí! No co, stalo se a výsledek i tak není vůbec špatný. Plus hvězdička za nádhernou hudbu. ()

hazaba

Skvělý animák, který člověka především pobaví, ale i přinutí zamyslet se nad současnou konzumní společností, která produkuje hromady odpadu. Lidstvo asi nedopadne tak, jak je prezentováno filmu, ale má k tomu hodně nakročeno. A ke konci jsem se i dojala :-) ()

helloween93

V době vydání jsem na animáky nekoukal, ale o existenci WALL-E jsem samozřejmě věděl, nicméně jsem ho viděl až nyní prostřednictvím HBO GO. Fajn Pixarovka, která v sobě má určitou roztomilost a kouzlo a bude se líbit jsk dětem, tak dospělým. Že je to agitka mi vůbec nevadí. Oscara pro nejlepší animák roku si roztomilý robot vzal zcela zaslouženě a po tomto filmu se možná WALL-E a EVA stali nejznámějším robotickým párem ever. 4* ()

darkreider

Myslím, že netreba pripomínať, že chlapci z Pixaru to proste vedia. Veľmi precízne a technicky Pixarovsky dokonale zvládnutá animácia, pohyby a interakcia postáv a sveta okolo. Nápad postapokalyptického sveta sa mi dosť páčil a ako mierny nadšenec pre sci-fi som si zdevastovanú zem a futuristické plány na obnovu užíval. Každopádne to Pixaristi zahrali do citového príbehu a humor nechali mierne bokom. Nevravím, že to je zle, ale pri nemovi som sa chlámal v jednom kuse a to je možno to, čo mi bráni dať aj 5tu hviezdu. Ale to je môj osobný blok :), vtipov tam je primerane tomu, čo chceli navodiť a s čistým svedomím uznávam, že niektoré sú veľmi vtipné. Suma sumárum: užite si tento film, nie je to nič, čoho by ste ľutovali. PS: pred začiatkom v kine pustili aj Pixarovský kraťas Presto o kúzelníkovi a to bol priatelia presne ten nadupaný humor, ktorý mám na Pixare rád. ()

Smidak

,,Ééééévááááá?" Snad nejroztomilejší film, jaký jsem kdy viděl! Hned na začátku filmu mi naskočil úsměv na tváři a spadl až při závěrečných titulcích (když nepočítám dvě pro mě dojemný scény). Hned bych na to šel znova. Jasných 5*! ()

Jakubik

Jeden z nejlepších animáčů co spatřil sluneční světlo. Animátoři v Pixaru dokázali dát robotovy život. Super pointa, nádherná animace, geniální zvuky atd můžu jen doporučit. ()

ann8

Hodně lidí na tomto příjemném filmíku kritizuje agitaci na ekologii. Mě tam však tato tématika krásně pasovala - pro děti poučné, dojemné a vtipné; pro dospělé jen dojemné a vtipné. Trochu jsem si vzpomněla na Čapkovo R.U.R - roboti jsou plní emocí a lidé už je pomalu neznají.. ()

bif

Ano opět tleskám pixaru, ostatně jako vždy, Vall-I je dokonalý sympaťák a Eva je mu skvělým protějškem, film má tempo, ubýha díky své zábavnosti možná až moc rychle, což je dobře. Efekty je u Pixaru zbytečné hodnotit a film je hlavně výborně sestřihán. Ve filmu se oběvuje motiv domova (abychom si ho vážili), který naznačuje zlenivění lidu, nad čímž by se měli zvláště američané zamyslet :-D. ()

Jajar

Nádherná romance dvou robotů na pozadí prvoplánové, místy trefné, místy však otravné ekologické agitky a kritiky konzumního způsobu života. Ve VALL-I najdeme vypiplanou animaci, spoustu geniálních nápadů, propracovaných detailů a vynalézavého humoru, ale i neskutečně primitivní zápletku, která by stačila leda na kraťas. 7/10 ()

Grimlok

Wall-E je sympaťák s příjemným vystupováním. Takovýho robůtka chci domů. Mohlo to bejt trochu kratší. Velkou výhodou je, že se ve filmu nějak moc (skoro) vůbec nemluví, tak se člověk může soustředit přímo na situace na obrazovce. ()

Nšoči

Pánové z Pixaru jen tak dál!!! Nejenže animaci je dokonalá, ale vyjádření každého niterního pocitu dvou robůtků beze slov je prostě úchvatné. A opět, jako u Nema, mi v kině beze studu stékaly slzy jako hrachy dojetím. 93 % ()

Skleni

Krása na pohľad tak i pre dušu. Milí až prekvapujúco dojemný príbeh dotýkajúci sa ľudskej nedokonalosti. Tá vystupuje vo filme ako prvotný faktor a zámer je podať dej o skáze ľudského domova - Zemi. ale úplne dej prebili wall-e a Eva svojími čarami a krásnymi scénami ako tanec vo vesmíre. Krása! Po dlhej dobe som mal dojem, že nepozerám len animák pre deti ale plnohodnotný film 88% ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky