Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Peetas

Jeden z dalších povedených animáků, na to že se v něm první půlhodinu vůbec nemluví a při tom je založen na roztomilém příběhu a krátkých dialozích, ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla. ()

ARI50

Dokonalý nejkrásnější animák o lásce pochopení a smutku a hlavně samoty. Dech beroucí podívaná v doprovodu povedené hudby, dokonale vytvořeného děje, bože může se fakt natočit něco tak skvělého asi jo a mockrát to už neuvidíte, doporučuji pouze v originál znění protože v dabingu je to trapný zkažený. Nejde najít správná slova na něco úchvatného a to je animák a dokázal divy jediná pohádka kde nechci aby vzniklo pokračováni protože i kdyby bylo pěkné zničily by tenhle jedinečně originální příběh. ()

kajda.l

Ano, pixar nám opět nabídl naprosto úžasnou animaci. Wall-E byl nesmírně roztomilej sympaťák, stejně jako jediný živý tvor na zemi - Šváb. Ale co děj?? Narozdíl od předchozích pixarovek, jsem ho jen těžce nacházel, bavil jsem se jen u částí odehrávajících se na Zemi, na vesmírné lodi mně pobavil snad jen uklízecí fanatik M-O. Na ty "lidotuleně" se nedalo moc koukat, ale co hlavně mně štvalo(naprosto šílená hudba a ozvučení filmu) to se téměř nedalo vydržet. Kvůli Wall-Emu je mi líto dát jen tři*(je vážně k sežrání), ale nemůžu jinak. Třeba až na to kouknu podruhé hodnocení změním, ale nevím. ()

Ištván87

Tenhle prcek je fat roztomilej. Svým designem připomíná hybrida mezi slavným žijícím Číslem 5 a robotickou verzí Ítýho. Je neuvěřitelné, jak málo Wall-Emu stačí, aby ho diváci měli rádi. První půlka je v podstatě pokračovatelem starých grotesek, protože tam herci taky museli pěkně makat, aby se divák nenudil. Ve druhé půlce je sice trochu škoda toho ekologického poslání "za každou cenu" a taky to oplakávání Wall-Eho mě trochu štvalo, ale neuráželo. Přeci jen se jedná o zábavu pro celou rodinu, takže člověk musí přimhouřit oko a tiše závidět, že Pixar dosud nenatočil špatný film. ()

veru_needy

Nádherný animák. Skutečně jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. Vizuální stránka úžasná. Velice dojemný film a vize otřesné budoucnosti, kdy budeme všichni odkázáni jen na stroje. WALL-E je strašně roztomilý a myslím, že vůbec nevadí, že se podobá Číslu 5. Je to prostě rozkošný a posléze zamilovaný popleta, který neváhá svou vyvolenou následovat až do vesmíru, a to doslova. A ačkoli je konec jeden velký happyend, je tento film velice smutný už od samého začátku. Vím, že jsem si říkala, že jestli to ten šváb nepřežije, tak se rozbrečím. Vlastně celé to, jak se WALL-E snaží pořád plnit vše co mu je uloženo, ale přesto má city a není to jen kovová krabice; jak kouká na Hello Dolly, jak se stará o svého švába, jak dává pozor na Evu - to vše mě dojalo. Smekám a hluboce se klaním. Tenhle film, kde se zas tak moc nemluví a kde je celý námět dost depresivní, je nádherná ukázka skvělé práce mnoha lidí, přičemž výsledkem je něco neskutečného. - "I don't want to survive, I want to live." ()

MáŠa

Těžko soudit, je to pěkné, nějaký ten nápad v tom je tayk, ale trošku se mi u toho dařilo usínat, jak je to takový neukecaný, kdy furt koukáte na to, jak sympatický robůtek něco kutí. ()

duklak2

Pixaři to zase dokázali. Potvrdili svoji suverenitu, že jsou fabrikou, která vyrábí nejlepší animáky. Nedovedu si představit, že by je někdo překonal. Jeden z nejlepších animáků, které jsem za svůj dosavadní život měl možnost vidět. Na začátek musím říci, že film doporučuji zhlédnout všem chlapům, kteří nevědí jak sbalit holku:) Velmi dojemný příběh o jednom robotovi, který zbyl jako poslední stroj a musí plnit úkol čištění Země se svým kamarádem švábem. Líbilo se mi, jak robotek prožívá každý den. Např. ráno vstane a nazuje si pásy:-) Velice mě dojalo to, jak dokázali autořit převést do animace zamilovanost robota VALL-I a robotky Evy. VALL-I je opravdu kouzelný a vypadá skoro stejně jako Číslo 5, jen s tím rozdílem, že je menší a animovaný:-) Dále vyzdvihuji jedinečnou romantickou atmosféru a dokážu si představit, kdyby jste film navštívili s přítelkyní v kině, tak se k vám bude náramně tulit a vy budete celý v blahu. Vizuální stránka je jedinečná a chvíli jsem přemýšlel, jestli je to vůbec animace! Působí to jako opravdový film. Můžu s klidným srdcem říci, že VALL-I je mým druhým nejoblíbenějším animákem, který se natočil. Zatím je v mém osobním žebříčku nejvýše film Ratatouille. Tak se tu mějte přátelé. Já letím do vesmíru a doufám, že tam potkám VALL-IHO. Zajímavý komentář: Shadwell ()

becki_tu

Už to, že se tvůrci rozhodli zasadit tak hezky naivně dětský příběh do postapokalyptického světa, chtělo pořádný kus odvahy. Wall-E je sice rozkošně roztomilá záležitost, ale mezi hity letošního léta bych ho neřadil už jen proto, že oproti většině ostatních Pixarovských kousků jsem byl ochuzen o to hlavní - o příběh. Ne že by tenhle byl až tak nezajímavý, ale pokud je vám více jak deset, tak čekáte, že tvůrci mysleli i na vás. Nemluvě o tom, že tomuhle příběhu by bohatě stačila i hodina. Ale chápu, že Wall-E je primárně určen jiným věkovým skupinám. Fanoušků bude mít tenhle "okatý" robůtek určitě hodně, ale já zůstanu věrný Nemovi a Blesku McQueenovi. ()

Bauer

Studio Pixar je tu s dalším animákem a tentokrát mně velmi zklamalo. Minulý rok nám tvůrci naservírovali tak krásný film v podobě Ratatouille a teď tohle. Čekal jsem, že budu nadšen. Ale nebyl jsem zdaleka nadšen a dokonce jsem byl velmi zklamán. VALL-I, příběh o robotovi, který uklízí Zemi, aby se na ní dalo opět žít. Už jen tohle mně nebavilo. Půl hodiny jsem sledoval robota jak uklízí odpadky a pak se setká s dalším robotem a je z toho dost vyvalenej. Do robota se zamiluje, pozná, co je to láska. Robot a láska? To nejde dohromady. A potom se dočkáme konečně celých vět, když se dostaneme mezi lidi, kteří jsou ukázani jako líný živočichové, kteří spolehají jen na počítače, že udělají všechno za ně. Jediné tohle se mi líbilo, protože právě takovýhle my lidi jsme. Spoleháme na počítače. Někdo by určitě chtěl elektrický gauč, aby mu například nosil pivo, nebo nějaké občerstvení ke sportovním utkáním a nebo aby se do něj mohli rovnou vymočit. A proč? No proto aby nemusel ten někdo vstávat. Tohle jediný se mi opravdu líbilo a samozřejmně animace je jak jinak bezkonkurenční. Jinak je tento film nudný, až je to hrůza. Nevím, kdybych byl dítě ve věku 8 let a šel jsem na tohle do kina, tak bych buď usnul a nebo bych to dokoukal a až bych vylezl z kinosálu, tak bych měl milion otázek, co to vlastně bylo. Asi je to jen můj osobní názor, ale ten mi nikdo nevezme: Tohle je hodně slabý film! ()

prome

Je to mnohem lepší jak Auta, ale jinak je to slabší pixarovka, protože jsem se chvílema příliš nudil, ale padající tlouštíci na palubě lodi byli fajn. ()

Sawy

Lidi od Pixaru mají takový úžasný dar,že každým svým filmem mi dokážou otevřít ústa dokořán.Vall-I nebyl výjimkou.Úvod je naprosto dokonalý.Myslel jsem,že sci-fi roku bude Já, legenda,ale kam se hrabe vyprázdněný New York na tenhle postapokalyptický nářez! Beze slova se seznamujeme se sympatickým pípajícím robůtem Vall-I, jeho milovaným švábem a po chvíli i s jeho láskou EVE.To vše za doprovodu skvělé hudby a té nejlepší animace,která kdy byla na filmovém plátně k vidění.Bude hodně těžké Vall-I v budoucnu v tomhle ohledu překonávat.To poletování po vesmíru bude navždy u mě jedna z nejkrásnějších scén ve filmové historii.Za tu druhou půlku,za otravné lidi a za dost předvídatelný konec bych možná měl jednu hvězdičku strhnout,ale neudělám to,už jen kvůli faktu,že se mi to líbilo víc než Ratatouille a taky kvůli tomu,že takhle krásná kombinace sci-fi,romantiky,grotesky a uměleckého díla prostě nemá obdoby. 90 % ()

Khalesi

Jedna z najkrajších a zároveň najdesivejších a najzmysluplnejších animovaných rozprávok, ktoré som mala tú česť vidieť. Myslím, že úspešne smerujeme k tomu, aby označenie SCI-FI už dlho neplatilo. Naviac takéto podanie je absolútne potrebné a vhodné pre mladších divákov vzhľadom k tomu, že berieme čoraz viac planétu ako jedeno veľké smetisko a náš chlievik, bez ohľadu na ostatné živočíchy, alebo naše vlastné deti a ich budúcnosť! Tlieskam tvorcom! A dvíha sa mi žalúdok nad blbosťou všetkých, ktorí majú problém s tým, že animák može mať aj hlbšiu myšlienku, alebo, že ekológia do rozprávok nepatrí...asi už majú náhradnú planétu, ak im tak málo záleží na tej, ktorá ich drží pri živote. ()

ScarPoul

Neexistuje nič čo by predčilo tento film na poli animácie a príbehu okrem samotného pixaru. Tento film ma po dlhej dobe neskutočne potešil. Svojou krásou a jednoduchosťou. Wall- e pre mňa znamená ako keby koniec jednej dekády, kde pixar skúšal všetko možné a zdokonaľoval svoje umenie. Týmto filmom sa to skončilo a dúfam že odteraz nám budú servírovať veci pri ktorých mi sánka vydrží dole aj celý deň. Stanton na to že sa v tomto filme povie úctyhodne málo fráz rozhodol zariskovať a vyšlo mu to. Jeho prvá - rádoby dokumentárna forma filmu nám lepšie predstaví malého robota, ktorý tak túži po láske a je pripravený objavovať nové veci. Druhá - to je tá v ktorej ide zachrániť EVE do vesmíru je typicky pixarovská a používa zaúživané metódy ktoré mám tak rád. Každá minuta filmu je dokonalá. Či už v kompozícií s Newmanovou hudbou alebo charaktermi postáv. Vykreslenie ľudí ako apatických tučkov, ktorým len chýba otvoriť oči je neskutočne utešená. a úprimne povedaná ja som to tomu filmu žral. Ten jeho heroický nádych, mierny pátos, lásku medzi dvoma robotmi, elektronického záporáka, apokalyptickú zem alá pixar, hudbu alá newman. Neskutočný zážitok o ktorom môžem hovoriť len v superlatívoch. toto je majstrovstvo ktoré dokáže iba pixar a dovolím si prorocky tvrdiť že si aj dôjde pre oskara. pretože koniec ma tak hlboko dojal ako to nedokázal ešte žiaden animák. naposledy to dokázal rattatoulle. a aj to v strednej pasáži a nie na konci. bravo ()

Lacike

Nepodarená vykrádačka klasiky Číslo 5 žije. Jediné čo stojí za to je animácia, ale inak je to fakt nekvalitná a zbytočná kópia. 4/10. Rozhodne nie je pravda, že Pixar bol vždy zárukou kvality. Slabé kúsky s kvalitnými sa u nich striedali odjakživa. ()

maseer2

nádherná love story dvou robotů, podtržená k dokonalosti dovedenou animací.. víc nemá cenu psát - prostě se na to podívejte :) ... jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků za poslední dobu ! ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky