Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Garch

WALL-E má víčka od robota Číslo 5, ale to jen tak, na okraj. 1444 hodnocení už asi tuhle romanci rozebralo :-) ()

Terezinka198

Moje první reakci, když jsem jako malá tenhle film viděla? "Ta plechovka je roztomilá.. pardon robot!" VALL-I byl a je prostě jedinečný film, který by nás měl děsit, protože se naše blízká budoucnost až příliš moc podobá tomu, ve které VALL-I žije, pracuje.. a nachází prapodivné věci. ()

jarmik

Bylo to úžasné od začátku do konce. Kéž by se lidé probrali. A to neříkám jako nějaký ekofašista... :) Malý neškodný spoiler: Jak já se vylekal, když toho broučka poprvé přejel. A jak jsem se vylekal, když ho přejel podruhé, to ani nechtějte vědět! :) ()

krusty2

Tak povodne som mal ist na Hancocka ale bol s toho Wall-e.Nie som typ ktory miluje animaky,ale toto ma doslova dostalo.Vyborne scenky a vynikajuca animacia.Kopec srandy.Co dodat.Asi najlepsi animak od Andrew Stantona. ()

alenka

v jednoduchosti je krása! p.s. cíval má pravdu, ale peču na to, jsem ženská, a tak mám na ty robotí dojemný kukadla právo! ()

Chosé85

Animované filmy mám rád a od Pixaru jsou opravdu podařené. A to platí samozřejmě i pro WALL-E, robůtka, který uklízí vylidněnou planetu a sbírá veteš po uprchlých obyvatelích. Hned se zmíním o animaci, a to v tom smyslu, že se jedná opravdu o precizní práci. Všechny ty odlesky, stíny, tvary a poletující bordel v pozadí vytváří jedinečnou a uvěřitelnou atmosféru postapokalyptického zaneřáděného světa. S příchodem moderní robotky EVE se příběh ale posune do jiných rozměrů. Myslím tím, že ta první půlka je podle mého zřetelně lepší než ta druhá odehrávající se ve vesmíru. Působilo to na mě pocitem deja vu. Dva roboti, kteří vdechnou po stovkách let lidem energii do žil, jsem v jiném kontextu a s jinými postavami už párkrát viděl. Ale nic ve zlém! Robůtek byl opravdu roztomiloučký :)! 80% ()

Phillo

"Back to basics". Je tu naspäť infantilná zábava, ktorá tomuto letu vládne (Incredible Hulk, Wanted, všetky "komédie"), ale nanešťastie iba s náznakmi pixarovského kúzla. Pixar už neohúri iba tým, že to, čo normálne nerozpráva, v ich filmoch rozpráva a správa sa ako človek. Celý Wall-E ide ako na húpačke, ako Wall-E-ho hasiaci prístroj, ktorý tu a tam pridá, a tu a tam len tak ide, silou zotrvačnosti... Pixar stratil "mladícke kúzlo" a prvky toho dospeláckeho ešte pochytáva len striedmo (nasledujúci Up bude v mojich očiach smerodatný a rozhodujúci). V momentoch krásny (možno v dvoch-troch), inak len remeselný a príliš detský animák, ktorý ešte aj tú ekologickú agitku spracováva na "pol huby" a slabšie ako priamočiarejší a "milší" Happy Feet. A aby som len nekydal, zo začiatku som si myslel, že ide o hraný film... Ale zas ku koncu som si myslel niečo úplne iné. 60% ()

rcorp

Nejlepší romantická komedie (a celkově nejlepší romanťárna) letošního roku. Není to převratný ani dokonalý film, ale i tak je to kvalitní film, který obstojí i v neanimované konkurenci. Wall-E (robot i film) je nechutně roztomilý, takže hardcore cynici a drsoni u něj budou umírat v hrozných bolestech. Co se týká té všude zmiňované zelené agitky...po všech těch nářcích a nadávkách jsem čekal to nejhorší, abych se pak dočkal lehké, s vtipem podané reflexe pár civilizačních nešvarů, která místo strašení depresivními katastrofickými scénáři nabízí víru ve schopnost lidstva (a Země) se vyhrabat (i když s námahou, pupkáči to holt nemají lehké ) i z té největší hromady sr...šrotu. :) Nic objevného, v seriózním snímku na téma ekologie by to bylo k smíchu, ale pro pětileté robotymilující prcky je to podle mě ideální. A ani mi výrazně nevadilo, že jsem už dost podobných věcí viděl jinde- Číslo 5, Portal, Krteček... Spokojenost. 8/10 Pokud by měl někdo natočit adaptaci Falloutu, tak Pixar. Oni snad dokáží cokoli... ()

Pawlisman

Nádhera. Totální. Roztomilé, podmanivé, inteligentní, humorné. Velice slušný příběh, úžasné výtvarné zpracování a hlavní hrdina se prostě povedl na 100%. Vytknout se tomu dá leda druhá část na lodi, postavy lidí a třebas přítomnost už takových ohraných doprovodných vtipných-roztomilých-ňoumů (viz banda pošahaných robotů, robot uklízeč..-cvrček se ještě dal). Ale není to dílko jen pro dospělé, takže se nad tím dá relativně lehce přivřít oči. PS: Den předtím jsem byl na temném rytíři - - a ano, dokážu to srovnat - Vall I - strčil šedivého-omšelého až směšného Batmánka do kapsy. A za tím si absolutně stojím. 9/10 ()

Patrac999

Velice dobrý animák s na film pro děti velice silnou myšlenkou("hele mi máme bazén"). Jenom mi přijde, že konec měl být původně negativní(hl. hrdina umírá), ale šéfové z pixaru řekli že to je přeci film pro děti a všichni musí žít šťastně až na věky. Jinak by se přece děťátka rozplakala a všichni by byli strašně smutní. Za pozitivní konec musím dát jenom 4* ()

Rilian

Já, robot + Přelet nad kukaččím hnízdem (pro toho kdo se ptá, tak to kůli těm robotům co utekli z blázince a Wall-iho lobotomii)+ Hledá se Nemo + koncert Earth aid = WALL-E. Než napíšu cokoliv jiného chtěl bych podotknout, že nemusím 3D animaci (s výjimkou motion-capture) a pokaždé jiné zvířátko, které se naučí mluvit. Bál sem se. Bál sem se co mi páni od Pixaru připraví dnes. Nicméně. Bylo to dobré velmi dobré. Jednu hvězdu strhávám za kytku ve vesmíru, druhou za ekologickou agitku, třetí za švába, který ne a ne umřít, přestože k tomu má hned několik příležitostí. Jednu pak přidám za bohnickou robocrew a jednu za zlotřilé kormidelní kolo. a tak na ve finále vychází ctyri (75%) ()

newt17

Je to ambiciózní sci-fi spektákl s poselstvím i strhující love story, přičemž v mnoha scénách je obojím zároveň. I kdyby šlo jenom o to sci-fi, zasloužil by si Wall-E pět hvězdiček za vodopád nápadů srovnatelný s Myazakim nebo Aardman. Samotná love story je ovšem tak boží, že jej bez přehánění pasuji vedle Indiana Jonese a Temného rytiře mezi adepty na nejlepší film roku. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky