Tři středoškoláci najdou na internetu inzerát, prostřednictvím kterého jakási postarší dáma hledá partnery ke skupinovému sexu. Kluci jsou z toho hned celí pryč a rozhodnou se, že to zkusí. Vydají se k autorce inzerátu, ale vůbec nepočítají s tím, že je u cíle bude čekat něco jiného, než na co se původně těšili, a že se celá jejich cesta během krátké chvilky změní ve strašlivou noční můru. (AMC Czech)

MickeyStuma

Příběh má v podstatě dvě roviny. První pojednává náboženský fanatismus a její štvavost a boj proti gayům, druhá už ukazuje pouze policejní zásah, který ale vyznívá spíše jako nechtěná parodie. A vše začíná velmi známou šablonou teenagerovských slasherů. Snímek je však skrytou kritikou republikánského myšlení, což nějak shazuje celou zábavnost. Na jedné úrovni se jedná o útok na fundamentalistické a homofobní skupiny posedlé zlem homosexuality a ve druhé o útok na fašistický policejní stát, ve kterém jsou vládní agenti ochotni zabíjet nevinné jenom proto, že jsou svědky vládních chyb a připravit tak lidi o jejich ústavní práva prohlášením že jsou teroristé. Kevin Smith se sice snažil o vyrovnanost, ale to se nějak ve své podstatě vytrácí. Konvence žánru je smíchána z několika motivů, které do sebe nějak nezapadají. Jediný který se tu převedl je John Goodman v roli zvláštního agenta. Tato postava skutečně vypadá, že má všech pět pohromadě. Ostatní - no potěš. Proč tohle Kevin natočil ví jen o sám. Pro Evropany je to ale jaksi nepochopitelné. ()

Rathalos

No ty vole,cakal som,ze to bude volovina a nakoniec to bol vyborny film,akcny,drsny,nekompromisny aj krvavy,dostat sa do takej sekty,no hroza,chvalim rezisera i hercov...:-) ()

helloween93

Když jsem od Kevina Smithe viděl kousek Mrožího muže, čekal jsem, že Red State bude podobná ujeťárna. Nenechte se zmýlit, polovina filmu jsou jen kecy náboženských fanatiků směřované vůči homosexuálům. Přestřelka je hloupá, stejně jako celý tenhle film a horor to teda není ani náhodou. ()

Rockerman

Fanatismus je špatný a nebezpečný v jakékoliv lidské činnosti, když se však jedná o fanatismus náboženský je to nebezpečí mnohonásobně vyšší. Divně natočený film o jedné radikální rodině, která homosexuály rozhodně v lásce neměla. ()

Charlie84

A já bych se nebál přidat k žánru i "komedie". Smithovi dlouhé záběry, kdy všichni divně tlachají, divně se u toho tváří a často to končí kulkou do hlavy, jsou bravurní. Režisér vymanící se ze svého zaběhnutého žánru obvykle stvoří buď odpad nebo nářez, a tohle odpad rozhodně není. Dějová logika je až překvapivá, závěr už jen slovo "překvapivý" tak úplně nevystihuje. Potěšil mě Kyle Gellner, od "Shieldu", odkud si ho beztak nikdo nepamatuje, jsem ho zatím v ničem neviděl, což je rozhodně škoda. Závěrem bych vyzdvihl pasáže, v nichž někdo někoho pronásleduje, protože mě všechny spolehlivě usadily hluboko do židle. Doporučuji nečíst příliš mnoho komentářů, pár lidí už si tady pustilo ústa na špacír. ()

Kingjiri

"A pozor na jeho sliny. Když se jich dotknete, udělají z vás gaye." Prvních pár minut, když studenti hledaj sexuchtivou ženskou, docela sranda a potom docela slušně natočenej akční thriller. Všeho moc škodí a u náboženství to platí možná i dvojnásob. Místy jsem měl pocit, že je místní banda fundamentalistů snad ještě horší, než vraždící muslimové ve jménu Aláha. Ale ono to nakonec vyjde na stejno, je to ten samej xindl s vymytýma mozkama bez schopnosti reálně uvažovat. Snímek je samozřejmě uplně něco jinýho, než na co jsou fanoušci Kevina Smithe zvyklí, mně to ale moc nevadilo, tři silnější hvězdy. ()

luccash

Ehm...už nikdy neudělám tu chybu číst si komentáře pod filmem dřív než ho uvidím. Čekal jsem hodně a to zvláště po komentářích některých uživatelů CSFD, které fakt uznávám. A jak to dopadlo? Dočkal jsem se největšího zklamání tohoto roku. Musím uznat, že Red State má fajn rozjezd. Po prvních 20 minutách jsem si byl jistej, že po dlouhé době uvidím fakt dobrej horor. Bohužel pak nastoupila ta nejblbější zápletka jakou si umím představit. Další hodinu filmu jsem se modlil, ať přijde závěr, kterej mi to nandá a můžu svůj názor přehodnotit. Samozřejmě nepřišel. Ve skutečnosti je závěr tak neskutečně pitomej, že poslal mé poslední naděje do kytek. Dávám dvě hvězdy a to jen proto, že dobrých hororů je poslední dobou málo. ()

RobLord

Závěrečný výkřik "SHUT THE FUCK UP!" mi řval z duše. Nenávidím náboženské sekty. Film přináší ještě další poselství: po 11. září 2001 se pod nálepku terorismu začalo schovávat omezování lidských práv a svobod. Tehdejší "Teroristické útoky" proběhly nejspíš právě za tímto cílem, což je dnes veřejné tajemství. ()

hulinsky

I Kevin Smith se filmarsky vyviji, a to takovym zpusobem, ktery, jakozto milovnik jeho klasickych kusu, tezce nesu. Zapomente na stare dobre smithovky, tady az na nekolik vyjimek a odkazu skoro nepoznate rukopis nekdejsiho komedialniho velikana. Red state ma problem v rozstristenosti, nejasnosti poselstvi a celkove nedotazenosti. Nekolik opravdu skvelych momentu se tak utapi v mori sedave prumernosti. Velka skoda tak nevyuziteho potencialu. ()

Pekisan

Bud som stary a uz nechapem, alebo mlady a este nechapem. Nechapem preco je to komedia, lebo tam nie je jediny vtip. Vyzera to cele take amatersky digitalne a dialogy su na urovni maturitneho vecera. Nechapem uzivatelov, co pisu ako sa este hodku po filme uskrnali. Nechapem, ale zavidim. Tiez sa rad smejem. Pomoc! ()

klasik79

Koukal jsem jen kvůli režisérovi a jsem zase zklamán, horor to není určitě, ale jedna věc je tam dost hrozná... o to asi Smithovi šlo a to se mu povedlo, ale já už se těším na Clerks 3 ()

GTS_PUNK

Dráma? Nie. Thriller? Ani zďaleka. Horor? Ale, prosím vás. Akčný? Možno trochu. Ale v prvom rade, tento film je jedna prvotriedna komédia a to z viacerých dôvodov. Mladí chalani si na nete naťuknú MILF-ku, z ktorej sa vykľuje jedna z členiek cirkevnej sekty, protestujúcej proti homosexuálom (ktorým je v tomto filme miestny, neschopný šerif). Chalanov sekta zajme a po nekonečnom a neuveriteľne nudnom kázaní Daddyho, sa sekta dopracuje k tomu, že chce chalanov "potrestať" za ich hriechy. Za aké? Veď im tá stará ani nedala. Inak, zaspala dobu? Ten účes, fuck, ťažké 70-ky. Medzitým sa pred farnosťou, pripomínajúcou svojimi barikádami stredoveké opevnenie, zoradí tá najneschopnejšia zásahová jednotka od dôb Policajnej akadémie a film v tomto momente začína diváka skutočne baviť. Pri "akčných" scénach, keď farníci spustia streľbu na policajtov a následnej prestrelke, ťahajúcej sa do konca filmu, som sa viackrát z chuti zasmial a povedal si: "Čo, dočerta, to zasa pozerám?!" Hotový smiech cez slzy ako filmové postavy padajú jedna po druhej. A záver, tak ten to zaklincoval najviac. Sekta odhodí svoje zbrane, pretože započuje "Božie volanie", keď sa z marihuanovej farmy začne ozývať požiarna siréna. Vyjde naproti "policajtom" a nechajú sa zatknúť. So what?! Red State je presne ten typ filmu, od ktorého neviete, čo máte očakávať. Hodnotenie na ČSFD sa pohybuje v modrých farbách, čiže viete, že sa nebude jednať o nič extra, ale stále je tu niečo, čo vás láka si to pustiť. A po skončení filmu zistíte, že ste žánrovo pozerali absolútne niečo iné, než sa tu uvádza. Je to strašná hovadina, ktorej jedno pozretie mi stačí na celý život. Ale predsa, za tú necelú hodinu a pol smiechu to stálo. Takého smiechu, keď neviete, či sa máte smiať alebo skôr plakať. Posledná filmová veta zhrnula celé dianie. Shut the fuck up! ()

Baru.89

Pokud jsi fanda hororů, tak na tohle opravdu nekoukej, to nemá s hororem nic společného. 2 * a i to je možná moc. Nuda, nuda a nuda. A já se tak těšila, že se po dlouhé době zase mrknu na pořádnou vyvražďovačku,achjo. ()

jos_sep

Tak to jsem nečekal..Opravdu mrazivý zážitek, alespoň v první půlce filmu. Ti herci hráli svoje role totál vymletých náboženských fanatiků víc než přesvědčivě. A přiznávám bez mučení, že mě bylo chvilkama úzko. Moc nechápu tak nízké hodnocení. A v životě bych nevěřil, že tohle je film Kevina Smithe...Tohle budu chvilku vstřebávat :) P.S. Sorry chlapi, neznám vás a nemyslím to nijak zle, ale ted si pročítám komentáře a opravdu jsem se zasmál komentům od ricciho.s a mr.apache :) ()

ANTYCHRYST

Zajímavá úchylácká, totálně vypatlaná, protihomoušská sekta :) Dobrej nápad, ale šlo z toho vytřískat mnohem více. Ty trouby na konci jsou hustý. ()

Magoor

Tohle byla opravdu těžká pecka ukázky "americké svobody", kterou nejspíš bude mít leckdo dlouho v žaludku, ale pro mě hovořil tento snímek velmi jasně! A klobouk dolů pro Kevina Smithe. ()

hamir0

Je to Smith, takže si člověk může být jistý výbornými dialogy a spoustou nekorektního navážení do nejrůznějších ideologií. Bohužel, tentokrát mi i přes světlé okamžiky moc nesedl žánr, takže jsem si film nedokázal plně vychutnat. Třeba příště. Poznámka na konec: horor to není ani omylem. ()

DavidWebb

Dobre fungujúci mix originality, napätia, dobrého herectva a aj špetky humoru. Asi tak by som zhrnul prednosti málo známeho Red state. Koho by napadlo že vo filme, ktorý som našiel v stokách moviebiznisu aby som ukojil svoju závislosť na pohyblivých obrázkoch objavím Johna Goodmana? To by jeden ozaj nečakal, pri tomto kúsku som proste zbadal hodnotenie, plagát a reku idem do toho. Začiatok ako aj ďalšie časti filmu pôsobili na mňa remeselne lacno, akoby z toho dýchal nižší rozpočet hoci ako som neskôr zistil, na tento druh filmu malý nebol. Nevadí, stále zostáva fakt, že som sa dobre bavil. Veľmi dôležitá vec!: Red state nerozčuľuje idiotským správaním postáv, už zato má u mňa akýkoľvek snímok plusové body. A svedčí to o slušnej scénáristovej práci, ktorý nepotrebuje žiadne barličky aby dosiahol to, čo potrebuje. Nechce sa mi spoilerovať tak o príbehu nenapíšem nič. Herci boli všetci viac než dobrí, John ako čerešnička na torte (bola sranda ako pri trúbení zaváhal) a jeho postava bola fajn - bol proste pragmatik. Neodporúčam milovníkom hororov. ()

TSZ

Red state není pro normální lidi (a rozhodně není o normálních lidech). Kevin Smith nikdy nebyl můj šálek kávy, ale u Red state jsem se pobavil víc než náramně. Úchylárna, ale díky své jinakosti alespoň dobře zapamatovatelná. ()

Alouette

Tři nadržení puberťáci si našli na netu postarší paničku, která slibuje nespoutaný sex všem třem najednou. To by nebyli mladí američtí nadrbanci, aby se toho nechytli. Jenže narazí... Panička patří ke skupině náboženských fanatiků a ti mají s takovými hříšníky své plány. Vše začalo jako klasický únos, mučeníčko a strach o mladé bezbranné, k smrti vyděšené amíky. Jenže děj se natolik zamotal, že jsem na druhou půli čuměl jak vejr. Skvělá podívaná! ()

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Další smithovka bez Jaye a Boba

Další smithovka bez Jaye a Boba

08.07.2010

A taky bez vulgárního humoru a popkulturních odkazů. Po krimikomedii Poldové zkusí Kevin Smith další nový žánr – horor. Přesněji řečeno – politický horor. Projekt Red State není žádnou novinkou,… (více)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008