Laura (Rebecca Romijn) je mrcha. Příběh začíná na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v roce 2001, kde smrtelně krásná, ale také všeho schopná "femme fatale" odvážně uloupí drahocenný šperk a vypálí rybník svým komplicům. Poté odjíždí do Ameriky a v letadle se seznámí s úspěšným podnikatelem Wattsem (Peter Coyote) a s ním si užívá anonymity v cizině. Po sedmi letech je podnikatel pověřen prací ambasadora ve Francii, takže jeho žena Laura se po odvážné loupeži vrací zpět do Francie s novou identitou. Bývalý paparazzi Nicholas (Antonio Banderas) Lauru neustále pronásleduje a pokouší se odhalit ji takovou, jaká je. Vyfotí ji pro jeden z velkých týdenních skandálních časopisů, a její bývalí komplicové po čase stráveném ve vězení po ní jdou. Laura je ohrožena na životě, ale jako ztělesněný ďábel se umí bránit všemi prostředky.

Režisér Brian De Palma záměrně sáhl po klasické femme fatale tak časté ve filmech z let čtyřicátých a padesátých, a přizpůsobil ji současnému příběhu. Film Femme Fatale má jedinečnou pařížskou vůni, to proto, že režisér žil několik měsíců v Paříži a město si oblíbil. Antonio Banderas nezklamal v roli Nicholase, který je odrazem Lauřina ducha a obav. Jejíma očima ho vidíme jako nebezpečného jedince oblečeného do černého. Vpravdě ďábelskou podívanou předvedla Rebecca Romijn-Stamos (X Men) jako Laura, která používá svou krásu a sexualitu jako zbraň k získání toho, co chce. A daří se. V malé, zato výživné roli ambasadora Wattse se ukázal Peter Coyote. (oficiální text distributora)

+sfinx+

Nijak zajímavá výstava ženských křivek, která hlavně v úvodu navnadí, ale později se zoufale táhne až do nijakého závěru. ()

erceee

tento film som si pozrel na základe kladných komentárov uživateľov CSFD ale úprimne povedané čakal som niečo viac. ()

Rathe

Laura je pěkná svůdnice, ale mrcha zároveň, která ještě nepostrádá inteligenci. Příběh byl velmi zajímavý, ale klidně bych ten příběh nechal bez probuzení ve vaně. To mi tam docela vadilo. Vlastně tyhle filmy mi skoro přijdou o ničem, protože to co jsme viděli je jen něčí iluze a vše dopadne tím, že se daná osoba vzbudí. ()

Ardath

Dost podceňované De Palmovo dílo, které prakticky obsahuje všechny ty skvělé věci, které chceme v lehkém krimi thrilleru mít. Femme Fatale mě velmi překvapila. Já myslím, že s tímhle mysteriózním filmem určitě nikdo neudělá chybu. Snímek od fanouška pro fanoušky. ()

andy60

Další z filmů, který se snaží být tak sofistikovaný a překombinovaný, že se přiznám, že jsem to úplně nepochopil. Nejvíc mě na filmu bavila scéna (samozřejmě kromě veškerých záběrů na Rebeccu Romijn), kdy ze sebe Banderas dělá buzíka. Fakt vtipné. ()

McGuffin

Femme Fatale je hříčka, kterou Brian De Palma ušil na diváky a uvízl v ní také. Nespolehlivý vypravěč líčí loupež, která sice proběhne, ale kdo v ní vlastně uspěl se nezjistí hned ani později a nakonec nikdy. Zřejmě je to všechno jen záminka vykládat košilaté historky o ženách. Takže tak, vezměte nůžky a vystřihněte si z příběhu co chcete, horší výsledek než od autora to nebude. https://www.macguffin.cz/ ()