Laura (Rebecca Romijn) je mrcha. Příběh začíná na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v roce 2001, kde smrtelně krásná, ale také všeho schopná "femme fatale" odvážně uloupí drahocenný šperk a vypálí rybník svým komplicům. Poté odjíždí do Ameriky a v letadle se seznámí s úspěšným podnikatelem Wattsem (Peter Coyote) a s ním si užívá anonymity v cizině. Po sedmi letech je podnikatel pověřen prací ambasadora ve Francii, takže jeho žena Laura se po odvážné loupeži vrací zpět do Francie s novou identitou. Bývalý paparazzi Nicholas (Antonio Banderas) Lauru neustále pronásleduje a pokouší se odhalit ji takovou, jaká je. Vyfotí ji pro jeden z velkých týdenních skandálních časopisů, a její bývalí komplicové po čase stráveném ve vězení po ní jdou. Laura je ohrožena na životě, ale jako ztělesněný ďábel se umí bránit všemi prostředky.

Režisér Brian De Palma záměrně sáhl po klasické femme fatale tak časté ve filmech z let čtyřicátých a padesátých, a přizpůsobil ji současnému příběhu. Film Femme Fatale má jedinečnou pařížskou vůni, to proto, že režisér žil několik měsíců v Paříži a město si oblíbil. Antonio Banderas nezklamal v roli Nicholase, který je odrazem Lauřina ducha a obav. Jejíma očima ho vidíme jako nebezpečného jedince oblečeného do černého. Vpravdě ďábelskou podívanou předvedla Rebecca Romijn-Stamos (X Men) jako Laura, která používá svou krásu a sexualitu jako zbraň k získání toho, co chce. A daří se. V malé, zato výživné roli ambasadora Wattse se ukázal Peter Coyote. (oficiální text distributora)

dr.fish

Brian de Palma chtěl asi natočit svižný thriller o krádeži diamantů, ale povedl se mu nepříliš zábavný televizní film. Rebecca Romijn se párkrát svlíkne, což není špatné, ale Základní instinkt to holt není. Takže je to jen taková úvaha co by se stalo, kdyby se hlavní hrdinka ve zlomovém okamžiku rozhodla jinak...nic víc. 60% ()

Triple H

Veľmi pekné formálne cvičenie a takisto asi aj akási pocta noirovému žánru, ale to je tak všetko. Zaujímavé, ale nič špeciálne. Rebecca Romijn je najpádnejším dôvodom prečo sa na film pozerať. ()

Doudis19

Precizní filmařina. Opravdu lahůdková záležitost s pekelně žhavou hlavní hrdinkou a naprosto nepředvídatelným dějem plným šokujících zvratů. Konečně se mi De Palma trefil do vkusu :-). ()

Savo

Opravdu příjemné překvapení Briana De Palmy s vypiplaným scénářem a neotřelým průběhem celého filmu. Pánskou pozornost si jistě zaslouží Rebecca Romijin-Stamos, protože je opravdu na co koukat. ()

lennyd

Laura (Rebecca Romijn-Stamos) se svými kumpány na filmovém festivalu ukradne šperk ve tvaru hada (mimochodem moc pěkně oblečený ho má jedná móóc pěkná slečna (mimochodem2 je zde hezká lesibcká scéna)). Ale Laura se nerada dělí, takže si šperk nechá a obelstí i své kumpány. Ti si to nenechají jen tak líbit, a jdou Lauře po krku. Ta využije náhody a podobnosti s jinou dívkou, a uprchne do Spojených států, kde se vdá za bohatého politika. Vše je pro ni v pořádku, než se její manžel stane americkým velvyslancem ve Francii, a ona je nucena se vrátit zpět do Paříže... Celý film je docela dost zmatený, těžko se stíhá kdo komu co a kdy, a aby toho nebylo málo, De Palma si na nás ke konci nachystal malý žertík. Na první podívání dost dobré, při každém dalším už jen hltáte skvělé tělo Rebeccy Romijn-Stamos :) ()

ywo666

Nie. Toto nebolo boh vie čo. Hlavne ten obludný zvrat na konci ma doslova nasral. To tam ešte mohli zakomponovať marťanov. Banderas už je starý a v role sa mi nejak extra nepozdával. Rebecca sa do role hodí, ale na môj kus bola až moc chudá. Davida Belleho som ani nezaregistroval, takže parkour nečakajte. Celý dej je vlastne o ničom. Hudba je super, ale v mojom prípade film nezachraňuje. Dal by som tri hviezdy, ale za ten koniec musím jednu strhnúť a podobné zvraty nech si tvorcovia strčia do riti. 2*/50% ()

Iroquaise

Scénář Brian DePalma...tak to vždycky zbystřim...DePalma je totiž vynikající režisér se smyslem pro melodičnost a přesnost střihové skladby, výborně pracuje s napětím, s ironickou nadsázkou a jeho lepší filmy ( čti ty, které nenapsal sám jako scénárista ) fungují jak na úrovni prostě žánrové - thrillerové, tak obsahují nečekané významové a emocionální prohlubně, pracují se snovými motivy a existenciálními úzkostmi ( dvojnictví, justapozice moci a bezmoci, skryté milostné proudy) atd....krásnou ukázkou jsou třeba "Hadí oči" nebo první "Mission: Impossible"...jenže jak je DePalma skvělý filmař, tak je fakt mizerný scénárista...scénáře, které si napsal sám jsou ve většině případů konstruované nedodělky, které bez ustání, otravně a únavně parazitují na Hitchcockově "Vertigu" a dalších mistrových titulech...viz "Dvojník"...v některých případech tak pod jeho režijní taktovkou činí i jiní...např. renomovaný Paul Schrader v případě "Posedlosti"...a do téhle kategorie patří i následující titul...a víc, než by bylo zdrávo...více zde.... http://blacklsays.blogspot.cz/2013/06/femme-fatal-sc-r-brian-depalma-usa-2002.html ()

rockwoman

"Víš proč dobrej skutek není bez trestu? Protože svět je peklo a ty nejsi nic, než oběťní beránek." ...Zmatená jako pes Goro jsem se toulala v myšlenkách hlavní hrdinky sem a tam, abych si ke konci dala zase pěkně zpátečku. Nebylo to špatné, ale ve filmu jsem viděla už mnohem lepší Femme Fatale. ()

brando

Film, který rozhodně nenechá vaše mozkové závity v nečinnosti. Je téměř nemožné při prvním shlédnutí pobrat vše, přiznávám se, že jsem v tom měl občas docela slušný guláš. Rozhodně nejlepší De Palma od Carlitovy cesty až do dnešních dob, přičemž jeho režisérská hravost, kamerové vychytávky, a vůbec celková podaná forma, jsou pohlazením po duši každého cinefila. ()

Ichabod

Moc hezky francouzsky film s naprosto dokonale atmosferu dokreslujici hudbou. Tento film neni nijak extra vyjimecnym ve filmografii DePalmy, ale Rebecca Romijn v nem predvadi velmi solidni vykon. Jeji zmeny akcentu z americkeho na francouzsky jsem opravdu zral. Navic jeji vytahla postava je VELMI sexy, skoda ze to ve scene v baru trosku prepalily, protoze jinak byl film mnohem vice rafinovany. Na Basic instinct sice DePalma nedosahl, ale myslim, ze se minimalne timhle vykonem Rebecca dostala u mne ze skatulky "modelka" mezi herecky. Nicmene az skoro dokonce jsem si rikal "That bitch!" :-) ()

zigíš

Příliš mnoho artového blbnutí a povážlivě málo noirového dovádění. V jednotlivostech až geniální. Škoda, že vyprávění je tak roztříštěné a zbytečně sází na umění (nadužívání zpomalovaček bylo zlem už v roce 2002). Klenot vybroušený téměř k dokonalosti -což je kladem i záporem- občas totiž místo aby oslňoval spíš oslepuje. ()

Krasus

Nádherná pocta noir filmu a bezpochyby výjimečný film, jenž se ale až příliš okatě snaží prokázat svou exkluzivitu. ()

solskjaer

Tak tohle byla pecka. Dokonale zamotaný příběh plný akce, humoru a hlavně sexy R.R.Stamos, která je vážně moc moc pěkná. Již dlouho jsem neviděl tak komplikovaný a přesto zábavný a vzrušující film jako právě FF. Nemám vůbec nic co bych mohl vytknout, od začátku do konce jsem se bavil. BTW: Banderas a jeho zapomenutý floppy disk byla určitě nejlepší pasáž filmu! ()

sedm.1

Vždy mě strašně naštve,když jsem 90% stopáže napnutý jak struna očekávajíc skvěle vygradované finále,které by si film za předchozí dění zasloužil a zatím přijde naprostý kopanec mezi oči totálně idiotským zvratem.Ikdyž zde to bylo snad ještě horší,neboť mi přišlo,že filmařům před natáčením velkého finále foukl vítr,uletěl jim scénář a nechtělo se jim na závěr vymýšlet nic jiného,než ten nejstupidnější "můstek" jaký ve filmu snad jde.Do této filmové zrady se nicméně jedná o téměř až Hitchcockovsky vystavěný příběh,propracovaný,plný napětí a dusivé atmosféry.Rebecca Romijn je vážně kus a Banderas též své charisma nenechal doma,takže i po této stránce pohoda.Hodně jsem o tomto filmu slyšel kvůli jeho zmatenosti a překombinovanosti.S tím nemohu souhlasit a musím trvat na tom,že nebít onoho stupidního konce,který možná zamotává všem hlavu,šlo by o skvělý thriller,kterému prostě jen úplně chybí závěr. ()

PALINO

Úvodná scéna je i vďaka vynikajúco zvolenej hudbe veľmi pôsobivá a tak je škoda, že v podobnom duchu sa nenesie celý film. BRIAN DE PALMA ale natočil určite zaujímavý film, ktorý ale nedotiahol do vyslovene úspešného konca. Záver filmu neskrýva svoje ambície, no v mojich očiach zanechal iba chaotický a hlavne nezrozumiteľný dojem. ()

Wally

Průměrný krimi thriller s neuvěřitelně půvabnou a sexy R. Romijn. Tak vám ani nevím, zda se mi líbila víc tady nebo v X-men... ()

Lookass

OK, De Palma vzdáva hold velikánom á la Hitchcock, alebo Kurosawa. Steadicam používa častejšie ako herecké vedenie Rebecci Stamons. Viditeľne odkazuje na noir. V tomto smere sa pán režisér vyhral dokonale. Ale je De Palma režisér rovnako invenčný a prínosný ako De Palma scenárista? Sotva. Prvé spomenuté vedie. Po bezchybnej úvodnej pasáži na MFF v Cannes začína Femme Fatale trochu nudiť. Sám neviem čím to je, ale niektoré scény tam boli imho vsunuté účelne len pre pobavenie/satisfakciu tvorcu. Pri tom čiastočne zabudol na diváka. Škoda, lebo pri zhode viacerých premenných to mohol by nezabudnuteľný film. Takto len nadpriemer. 7/10 ()