Bílá smrt

• USA Whiteout (více)

Policistka Carrie se z osobních důvodů nechala přeložit na vědeckou základnu v Antarktidě. Zvykla si na drsný humor i milostné návrhy mužského osazenstva a spřátelila se s místním doktorem. Nyní se její pobyt na základně chýlí ke konci a ona má odletět po dvou letech služby zpět domů. Venku je v blízkosti stanice nalezen zavražděný geolog. Policistka se rozhoduje, zda se pustit do vyšetřování vraždy, nebo odletět. S pomocí doktora a pilota Delfyho se vydává na opuštěnou sovětskou základnu, kde vrah s cepínem, maskovaný polárnickou výstrojí, zasáhne dřív, než by mohl důležitý svědek promluvit. Vyjde najevo, že geologové objevili ruské letadlo se záhadným nákladem, které zde havarovalo před padesáti lety. Carrie začne prohledávat všechny místnosti na základně. Brzy zjistí, že tajemný náklad - diamanty - je ukryt v těle zavražděného geologa. Začíná boj o život a navíc se blíží extrémně silná sněhová bouře - bílá tma, ve které není vidět ani na krok. Šance na přežití je mizivá. (TV Nova)

Hepy13

Pozor může obsahovat SPOILER! - Když je sníh zasypal zrovna když prozkoumávali letadlo, řikam... no a teď to bude zajímavý konečně. Bohužel hraboši byly hned venku. Kost dobrá (Kate Beckinsale), prostředí pro vyšetřovaci thriller nemůže bejt lepší. Bohužel na víc než jen průměrný thriller to nestačí, ale kdo říká že průměr je něco špatnýho že jo? ()

petikacka

Tohle mě fuckt bavilo...Po filmu "Věc" , který byl sice víc mystery, je tenhle film stejně dobrý...Dobrá atmoška, dobrý děj a dobrý film...Za mě fuckt dobrých 85% ()

ddf76

Spatny film. Reziser hrne dej bez nejake atmosfery, zadne napeti. Je to jen instantne natoceny film. Kdyby to dostal nejakej schopnej reziser, tak se z nametu dalo vytriskat daleko vic a film by k necemu vypadal. Dominic Sena to opravdu zprasil. ()

Money_too

Solidní thriller v překrásném ale mrazivěm prostředí Anatarktidy... Film je celkem i napínavý,ale bohužel celkem předvídatelný..Každopádně Kate Beckinsale je kus a proto na to mrkněte..! ()

KOZEL84

Kdo je zloduch sem věděl okamžitě jak sem ho viděl a sem z toho otrávený.Taky proto že včera u sorority row to bylo to samé.Jako to už pomalu záporáci v PC hrách sou překvapivější.Jinak to byla blbost bez hlavy a paty.Ani pořádně nevím co to tam furt dělali.Takže jediné co bylo super je prdelka Kate Beckinsale. ()

tenced

Věc, která neobsahuje nic, co původně naznačovala. Nulová akce (s tím by se dalo žít), napětí šlo bokem (pokusy se nepočítají) a horrorová atmosféra a mystery feeling by se tu hodil, ale bohužel nebude. V podstatě film ze staré školy, kdy se to se zvraty a zajímavými zápletkami moc nepřehánělo, moc jich není tak aby ještě nějaký zbyli. Solidní čas hodinu a čtyřicet minut zabíjí komplexní variace na nudu a otravu, ano vrací se legendární: Co to děláš, kam jdeš, střel ho. Další v hitparádě: Co? Proč? a na konec filmu se hodilo: To je všechno? Závěr, do kterého jsem vkládal všechno, pohřbil do sněhu celou už tak chatrnou zápletku a hodnocení uzavírám jednou hvězdičkou výměnou za jednu prdýlku Kačenky B... ()

edie sedgwic

Priemerny thriller, ktory do sveta filmu az na nezvycajne prostredie nic nepriniesol. Kate si vybera stale rovnake ulohy a uz ma to trochu nudi. ()

Venous666

Docela zajímavá detektivka z polárního prostředí, kde roli vyšetřovatele zosobnila krásná Kate Beckinsale. Pokud by se měl člověk začít tím věčným naháněním vraha nudit, tak nám tu kamera nabízí naprosto úžasnou krajinu (ok - jeden velkej kus ledu) 60% ()

Wardan

Není to úplně hrozné, jen prostě strašlivě nevýrazné. A to i přes pěkné prostředí (a zněj z počátku plynoucí The Thing feel) a pěknou Kate Beckinsale. Jinak ten film prostě nemá nic. Nezáživná zápletka, pitomý průběh děje, nudné postavy, napětí na bodu mrazu a jakákoliv invence zavátá třemi metry sněhu. Holt Dominic Sena není moc dobrý režisér a nedokáže řádně pracovat s postavami ani dobře vtáhnout do děje. Kriminálek z Antarktidy chci víc, ale ne takových. ()

BathoryMan

Mierne podpriemerný thriller,kde zaujme snaď iba zaujímavá prvá polka filmu,ktorá si drží celkom napínavé tempo ale druhá polka to celé skazí a okrem toho hlavný záškodníci sa nanás škerily už odzačiatku a vôbec film nemal absolutne čím prekvapiť,keď tak iba tým že sa celý odohrával na mrazivej Antarktíde!Kate Backinsale pritom síce vyzerá celkom dobre ale to ako sa šklebila na konci ,keď skončilo tá 6 mesiacov trvajúca búrka jej k lepšiemu hodnoteniu filmu vôbec nepomohlo! ()

mala_kea

Většinou, když se řekne "akční", každý si představí tuny mrtvol a milion vystřílených nábojů. Tady snad nepadne ani jeden výstřel, za to oběti jsou rozmašírované pěkně. Tady Dominic sázel na antarktické podnebí a na sněhové vánice, které by by se mohly řadit do akčního.O "bitce" uprostřed bouře jako o akčním prvku samozřejmě nemluvím....Něco strašnýho.Kriminální pointa je kupodivu zdařilá, až na to, že jak to bývá ve správných béčkách, zápletka musí být ještě trochu "přikořeněna", aby film běžel alespon 100 minut a Dominic si namastil kapsy. No, ale pochybuju. Nebýt Kate, která sice hraje na přesdržku, ale aspon trochu vypadá, hodnotím hůře. ()

DHDV

Čistý průměr, tento film více nenabízí. Je pravda, že Kate mám hodně rád, ale tenhle film nevyužil všechen potenciál, který mohl. Po dlouhé době originální prostředí, bohužel ne až tak originální zápletkou. Děj je od druhé půlky lehce předvídatelný a konec „ala čestná smrt a půl roční pauza bez děje“ mi nějak nešli dohromady. Ale musím uznat, že některé neateliérové záběry byly krásné… Doporučuju na nudné nedělní odpoledne :D ()

FilmWave

Ženská verze "D-Tox". Obstojná televizní krimi, vejde a neuškodí. Postrádá větší napětí, složitější zápletku a výrazného tahouna v hlavní roli (Beckinsale se snaží, ale není to ono, Skerrittovi stačí pár scén, aby ji snadno přehrál). Ale hezky tam sněží a fouká. ()

Pitaya

Průměrné krimi, kde jsem marně hledala stopy mysteriózna. Natočit film o vraždách na Antarktidě je originální nápad, navíc hlavní roli hraje Kate, takže potenciál film rozhodně má a dalo se z toho udělat opravdu skvělé dílo, bohužel se tak nestalo a to jen díky scénáristům. Málo akce, málo napětí, chabý závěr. Jinak ani kamera není špatná, takže doopravdy škoda. ()

Faila

Podle popisku bych čekala větší blbost. Bylo to sice předvídatelné a ničím to nijak nevyčnívalo, ale Kate Beckinsale je sympoška a občas to bylo i trochu napínavé. Takový průměr. ()

hEROic

na to ze polovinu filmu zde neni nic videt, to bylo docela koukatelne :) chvilemi napinave, ale na druhou stranu takove jalove a ubohe... aspon cervene tvare by herci mohli mit, kdyz vylezou z takovyho mrazu, kdyz uz nejsou omrzli... konec lepsi nekomentovat :) 55% odpovida ()

matkoulko

Vonku sa ochladilo a to este umocnilo mrazive pocity. Ale aj tak to stacilo ledva na 3*. Bohuzial nie vsetko posobilo realisticky, ale celkovo to uslo a nenudilo. Spoiler: film nepredstavil vela postav, tak ani pocet podozrivych nebol velky... ()