poster

Srážka s kometou (TV film)

 • anglický

  Comet Impact

 • slovenský

  Koniec ľudstva: Zrážka s kométou

 • anglický

  Futureshock: Comet

Drama

Velká Británie, 2007, 98 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (36)

 • char_t
  ***

  Tři a půl hvězdy pro tenhle zvláštní kousek. Katastrofické filmy můžu, tenhle se ale od mainstreamu dost liší - hlavní postavy sleduje trochu zpovzdálí, odosobněně, skoro jako v dokumentu... Navíc tu není žádný akční hrdina jako obvykle, žádná zběsilá záchranná na hlavu postavená akce... Všechno je tak trochu více uvěřitelné, žádná fantasmagorie jako třeba Armageddon. A dokonce se on a ona dají dohromady hned na začátku, ne až na konci :) Zajímavé komentáře: honajz(27.7.2010)

 • Dever
  ***

  // Production Companies: Darlow Smithson Productions, Randy Murray Productions //(30.11.2013)

 • LIVINGDEAD
  odpad!

  Označení jako DRAMA? FILM? ..... distributor ať jde do pr...... Byl to obyčejný dokument! Ovšem nečekejte nějaké hollywoodské triky nebo speciální efekty! Na prstech jedné ruky se dají spočítat 1 s počítačové triky. Otřesná nuda! A to miluji katastrofické filmy! Tohle ovšem byla divadelní inscenace! :-((13.9.2008)

 • Chupacabre
  ***

  Klasika - obyčejný apokalyptický (TV) příběh ve stylu všech podobně předchozích ... Rozhodně nic úchvatného.(3.10.2008)

 • igi B.
  **

  Co je horší než rážka s... (?!?) . . . Hysterický a stále povykující hlavní (samozřejmě nechutně kladný a rebelsky fousatý) >hrdina< a plků víc než úlomků "zřetězených komet" na nebesách. Nechápu, proč do takových odvarů stále ještě někdo investuje peníze. Tak ještě že to tentokráte obligátně virtuálně odnesl >zase jen< ten "americký lid", že... %-/ . . . Dvě hvězdy tedy se sebezapřením, uznávaje, že jde o bezhappyendový televizní projekt se svými rozpočty a technickými zákonitostmi. Ovšem při představě, že něco podobného by měla vyrábět kterákoli naše televize se mi pak řetězí beďary na zádech... - - - - - (Poprvé viděno 6.5.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a originálním formátem obrazu - občasné přepnutí zvuku na č. dabing ze studijního plezíru mi pak způsobilo srážku s utrpením/, hodnocení 380., komentář zde jako jednatřicátý - 6.5.2012)(6.5.2012)

 • Pepinec
  *

  Prý nejhorší je srážka s blbcem. Říkají ti, co nezažili Srážku s kometou. (Filmfest Théoule 2013, 8/11)(20.6.2013)

 • predators
  ****

  Ačkoliv neoplývá nabušenými triky a není podpořen milionovým rozpočtem, děj filmu mě dokázal udržet při smyslech až do konce. Své plus má i to, že tento žánr apokalyptických scénářů mám rád. Né, že by se mi líbilo, jaké následky může mít katastrofa těchto rozměrů, ale nutí mě to přemýšlet nad tím, co jsme pro vesmír a co je vesmír pro nás. Co třeba Měsíc? Myslíte si, že je daleko nebo blízko? A je tak malinký, jak se nám na noční obloze zdá? Hmmm....70%(9.9.2008)

 • Socraates
  *

  To přece nemohli natočit Angláni, vypadá to přesně jako jeden z katastrofickejch filmů německý produkce! Trpce úsměvný ...(21.11.2011)

 • jonyyy
  ***

  60%(16.4.2009)

 • ARI50
  **

  Menší kapka mi tam prostě scházela škoda že šlo jen o začátek a konec a zbytek filmu nic tak velká škoda.(12.9.2011)

 • honajz
  ****

  Na televizní film velmi solidní provedení, a to včetně triků. Navíc je to pojaté trochu jako dokumentární hrané drama, kde není čas na slaďoučké happy endy - když holt udeří vlna tsunami, zabije to i malé děti, jako by se stalo při normální katastrofě. Uměřené herecké výkony, i když i tady si režisér vyhrál s detaily (nervozita hlavního hrdiny podaná třeba jen přes to, jak si pořád šolíchá prsty). Vypadá ten film jednoduše, ale je velice pečlivě natočen. ----- Recenze z DVDextra.cz: Velice chytrý sci-fi katastrofický film, který navzdory televizní produkci dokáže zaujmout a s drobnými výjimkami nepustí pozornost až do konce. Nejen chytrý, ale i inteligentní film, skoro dokumentaristicky natočený, o tom, jak by to asi ve skutečnosti vypadalo, kdyby Zemi zasáhla malá kometka, a řítila se sem další. Žádní hrdinové, žádná statečná Amerika, dokonce i vědci tápají. Smrt si nevybírá, takže žádná zázračná vzkříšení malých holčiček, jež najdou tři dny po pádu první kometky do moře u Irska, se nekonají. Dokonce ani příbuzní hlavních hrdinů nejsou ušetřeni. Navíc se sice v ne husté, ale přijatelné míře objeví vtipné hlášky, jež celé téma odlehčují. Filmaři si vyhráli i s detaily - tsunami, jež zalilo Irsko, udělalo ohromnou spoušť, a když pátrací četa prochází troskami, je to skrz naskrz autentické, jako kdyby k neštěstí skutečně došlo a vy byli nyní u toho. Jiným detailem je nervozita hlavního hrdiny, jen si všimněte, že sem tam zatne pěst, nebo si kouše nehty, což mu také dodává na lidskosti, nejde jen o figurku scenáristy. Trikových scén zde moc nenajdete. Na úvod filmu průlet kometky vesmírem, dopad do moře a následné tsunami, jež zalije i letiště. Další větší triky jsou schované až na samotný konec, kdy uvidíme detailní zkázu několika amerických a kanadských měst. Přesto nejde o hendikep, protože i samotný výprava celého filmu pracuje s realistickými prvky, nikoliv filmařskými fantaziemi. "Tak tahle vypadá nejslavnější astronomická stanice v Americe?" rozhlíží se letuška po malé místnosti s kamny, nevelkou knihovnou, pohovkou a několika monitory s klávesnicí. "Představovala jsem si to jako v Matrixu." Disk je sice bez bonusů, ale se menu se rychle a hned, bez otravných varování, protipirátů a obrazovek, což je velice sympatické. Doporučuji nechat si původní zvuk a české titulky. Český dabing totiž nemá jiskru - třeba úvodní slovo je v originále dramatické, v češtině jako kdyby herec přeříkával reklamu na zubní pastu. A tak je po celý - hodně dramatický - snímek. Publikováno: 12.10.2008(22.9.2008)

 • Terva
  ****

  Tak už je to tady, konec světa.......... NEO = Near Earth Object. Program NASA pro blízká tělesa. CITÁT - NEO, no to je síla, něco jako Keanu v Matrixu, že ? Hloupý vtip.......... Nečekejte katastrofický film, plný akce a trikových efektů. Jedná se o příběh, který je částečně vyprávěn ve třetí osobě a tváří se jako polodokument. Nečekejte ani známé herce a nějaké super herecké výkony. Je to pouze televizní film. Má však něco do sebe. I když působí jednoduše má své napětí. Ve svém tv žánru je určitě nadprůměrný. CITÁT - Připravte mi evakuační plán pro přesun stovky milionů obyvatel..........(28.9.2011)

 • Medwídek
  **

  Mno.. mohlo to být popravdě horší. Film se jeví jako dokumentární a je tak i vyprávěn, což mě na něm moc nezaujalo. Cholerický vědec mi spíše přišel vtipný než cokoliv jiného (hlavně, když se snažil oživit děvče zabité vlnou Tsunami po nějakých 3 dnech - i kdyby se mu to povedlo, poškození mozku by bylo nedozírné). No prostě béčkový TV film, který jsem náhodou objevil v půjčovně a zkrátil jsem si jím večer o 98 minut..(9.1.2009)

 • bruceman7
  *

  Nejvíc děsivé na celém filmu bylo to, jak zoufale selhal jakýkoli pokus o dramatičnost. Problém těchto typů filmů je v tom, že je nenatočíte za milion USD, s jedním nadupaným počítačem a pár trapně schématickýma postavama. Logičnost radši neuvažuju. Mně to prostě přijde jako další zářez na pažbu urážek tohoto žánru. 2/10(14.2.2011)

 • Bathoryčka
  **

  Hurá, jeden z mála katastrofických filmů, který dopadne aspoň částečně špatně :-D.(12.2.2011)

 • Lencha
  ****

  Mám ráda katastrofický filmy a tenhle mě docela dostal. Výborný efekty...film mě udržel v napětí až do konce. Čím víc se blížil závěr filmu, tím víc jsem si přála, aby se nesekli a kometa dopadla na místo "určení":-) Já jsem spokojená, film splnil moje očekávání:-) Ještě bych dodala, že lidičky co hráli v tomhle snímku nejsou žádný super hvězdy, ale ani to mi vůbec nevadilo:-)(10.8.2009)

 • xaver
  *

  Kolik ještě podobných blábolů bude natočeno, kolik toho ještě divák musí snést. Většinou se těmto snímkům už vyhybám, ale abych tak řečeno neztratil kontakt s dobou, tak se občas na nějaký podívám, ale skoro vždy je to hrůza.(29.3.2012)

 • Shakaar
  *

  Ne že by to bylo zas tak přetažené za vlasy, přecejen taková situace může někdy nastat (doufam že nenastane), ale přecejen některých nejasností které našel na filmu ať už za pomocí Imdb nebo všeobecných skutečností. Zaprvé, Dublin byl záhadně přesunut do Severního Irska z Irska, zadruhé, Queens University není v Dublinu, ale v Belfastu, zatřetí jestliže Zemi čeká smrtelná katastrofa jaktože tento problém řeší pouze 2 provinční "vědci" misto toho aby na tom spolupracovali vědci z více zemí, začtvrté, obětují Severní Ameriku ale evakulují pouze USA...co takhle Kanada. No prostě samé nejasností. Když připočtu podprůměrné herecké výkony, teda spíše špatně a nesympatické postavy a laciné efekty rovná se to typickém nízkorozpočtuovému filmu, který natočen překvapivě Brity. Je to hold ostuda když neznají kde nachází města z stejnomenného ostrovu? U Amíků bych to pochopil ale u Britů? Ostuda :-((12.2.2011)

 • arcticsky
  **

  Jako na levné TV zpracování se na to ještě jakžtakž dalo koukat...Nicméně za užvaněnost patří bod dolů!(22.11.2011)

 • LukyNike
  **

  Tento nízkorozpočtový film patří k těm zdařilejším kouskům, pořád je to však podprůměrný film. V podstatě skoro žádná akce a scény nebo obrázky, které už byli použity někde jinde.(9.4.2011)

 • ludva10
  *

  Ach jo. Na to jak je film relativně nový jsou efekty katastrofa. To snad ani není možné natočit. A děj a atmosféra? O nic lepší. Dokonce jsem uvažoval dát odpad.(25.4.2018)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace