poster

Príbehy z lepšej spoločnosti (TV seriál)

Mysteriózní / Horor / Komedie

Československo, 1969, 7x30 min

 • Stegman
  ***

  Humor je tu skutečně jemný a suchý, první příběh je tedy docela osvěžující (hlavně v porovnání s dnešní produkcí). Jenže když člověk při sledování dalšího příběhu pochopí, jaké že je schéma celé série, tak je kouzlo pryč a zbylé části se dají dosledovat jedině s pořádnou dávkou nadhledu. Výjimečně podařený příběh: 4.-Sedem kanvičiek. ................................... P.S.: Žánr "horor" je tu uveden omylem, ne? Nebo snad horor vznikne, když někdo ve filmu řekne slovo "upír"? :)(28.10.2014)

 • retroslovak
  *****

  Veľmi zaujímavé, netradičné spracovanie poviedok M. Hunry-Sakiho. Veľmi ma to zaujalo a vyžíval som sa aj vo výbornom hereckom obsadení, skvelých hereckých výkonoch, napätých a zaujímavých, často humorných niekedy aj mrazivých situáciách. Tiež sa mi veľmi páči hudba k seriálu.(8.2.2013)

 • troufalka
  ***

  Příliš miluji Sakiho, zaslouží si víc, zde byl přes všechnu snahu ošizen. Příjemná televizní inscenace na jedno podívání.(13.8.2015)

 • tatka
  *****

  Milujem Sakiho poviedky, škoda, že ich napísal tak málo. Scenáristovi aj režisérovi sa podaril ten jemný a ťažko postihnuteľný Sakiho anglický humor previesť brilantne do filmovej podoby. Jedna z mála adaptácií literárneho diela, ktorá je rovnocenná dielu samému. Výber hercov bol tiež vynikajúci. Aj pán Saki by bol stopercentne spokojný.(22.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace