Príbehy z lepšej spoločnosti (TV seriál)

Mysteriózní / Horor / Komedie

Československo, 1969, 7x30 min

Humor je tu skutečně jemný a suchý, první příběh je tedy docela osvěžující (hlavně v porovnání s dnešní produkcí). Jenže když člověk při sledování dalšího příběhu pochopí, jaké že je schéma celé série, tak je kouzlo pryč a zbylé části se dají dosledovat jedině s pořádnou dávkou nadhledu. Výjimečně podařený příběh: 4.-Sedem kanvičiek. ................................... P.S.: Žánr "horor" je tu uveden omylem, ne? Nebo snad horor vznikne, když někdo ve filmu řekne slovo "upír"? :)(28.10.2014)

Veľmi zaujímavé, netradičné spracovanie poviedok M. Hunry-Sakiho. Veľmi ma to zaujalo a vyžíval som sa aj vo výbornom hereckom obsadení, skvelých hereckých výkonoch, napätých a zaujímavých, často humorných niekedy aj mrazivých situáciách. Tiež sa mi veľmi páči hudba k seriálu.(8.2.2013)

Příliš miluji Sakiho, zaslouží si víc, zde byl přes všechnu snahu ošizen. Příjemná televizní inscenace na jedno podívání.(13.8.2015)

Milujem Sakiho poviedky, škoda, že ich napísal tak málo. Scenáristovi aj režisérovi sa podaril ten jemný a ťažko postihnuteľný Sakiho anglický humor previesť brilantne do filmovej podoby. Jedna z mála adaptácií literárneho diela, ktorá je rovnocenná dielu samému. Výber hercov bol tiež vynikajúci. Aj pán Saki by bol stopercentne spokojný.(22.10.2013)