Dej sedemdielneho humorno-strašidelného seriálu zasadený do prepychového sídla anglickej aristokratickej rodiny je prešpikovaný klasickým anglickým humorom, nečakanými zvratmi, ochutený horrorovými prvkami, ktoré výdatne dráždia nervy. Na motívy poviedok H. Munro - Sakiho.

Jednotlivé časti:  1.-Večera pre nebožtíkov
2.-Priveľa upírov
3.-Vražda vo veršoch
4.-Sedem kanvičiek
5.-Sny nevinného dievčaťa
6.-Nebezpečná mágia
7.-Superkocúr (oficiální text distributora)

retroslovak

Veľmi zaujímavé, netradičné spracovanie poviedok M. Hunry-Sakiho. Veľmi ma to zaujalo a vyžíval som sa aj vo výbornom hereckom obsadení, skvelých hereckých výkonoch, napätých a zaujímavých, často humorných niekedy aj mrazivých situáciách. Tiež sa mi veľmi páči hudba k seriálu. ()

Stegman

Humor je tu skutečně jemný a suchý, první příběh je tedy docela osvěžující (hlavně v porovnání s dnešní produkcí). Jenže když člověk při sledování dalšího příběhu pochopí, jaké že je schéma celé série, tak je kouzlo pryč a zbylé části se dají dosledovat jedině s pořádnou dávkou nadhledu. Výjimečně podařený příběh: 4.-Sedem kanvičiek. ................................... P.S.: Žánr "horor" je tu uveden omylem, ne? Nebo snad horor vznikne, když někdo ve filmu řekne slovo "upír"? :) ()

troufalka

Příliš miluji Sakiho, zaslouží si víc, zde byl přes všechnu snahu ošizen. Příjemná televizní inscenace na jedno podívání. ()

tatka

Milujem Sakiho poviedky, škoda, že ich napísal tak málo. Scenáristovi aj režisérovi sa podaril ten jemný a ťažko postihnuteľný Sakiho anglický humor previesť brilantne do filmovej podoby. Jedna z mála adaptácií literárneho diela, ktorá je rovnocenná dielu samému. Výber hercov bol tiež vynikajúci. Aj pán Saki by bol stopercentne spokojný. ()