Univerzitní profesor Bob Kearns žije v kolébce automobilového průmyslu Detroitu s manželkou a šesti dětmi. Má na kontě několik malých patentů a baví ho vymýšlet novátorské věci. Jednoho dne ho napadne, že stěrače na oknech vozidel, když jen mrholí, by mohly stírat déšť v přerušovaných krátkých časových intervalech. Přítel Gil a jeho bratr mu poskytnou finance na vývoj a nechají nápad patentovat. Kearns později představí svůj vynález mamutí firmě Ford, jejíž vývojové oddělení zatím tento problém řeší bez úspěchu. Na první pohled je patrné, že mají o nápad zájem. Za několik týdnů však přichází Gil se špatnou zprávou, Ford prý už o stěrače zájem nemá. To je pro Kearnse šok a zároveň se obává, že automobilka jeho vynález okopírovala. Na setkání prodejců Bob uvidí nový model Mustangu, jehož hlavním vylepšením a prodejním trhákem jsou nové stěrače s přerušovaným pohybem. Bob si to nenechá líbit a pustí se do boje se špinavými praktikami obří automobilky. Neváhá zažalovat Ford za porušení patentu a odstartovat dlouholetý soudní proces s nejistým výsledkem. (TV Nova)

SONYAGENT

Kvalitně natočený snímek s výborným scénářem, který se naprosto přesně řídil skutečným životopisem hlavního hrdiny, profesora Kearna. Avšak samotný životopis originální je mnohem zákeřnější a detailně popisuje souboj dvou naprosto odlišných světů. Je to příběh, který končí smutným happyendem a na filmovém plátně nabízí divákům pouze odvar skutečných emocí a událostí, které se odehráli před desítkami let. Film byl sice dobrý a tak hodnotím i jeho kvalitu, ale pohořel stejně jako snímek Štěstí na dosah. Nedokázal nabídnout divákům skutečnou radost osob, kterým se celý život obrátil o milion procent k lepšímu a potěši je emocemi, na které se od první minuty těší.. ()

cobraSK odpad!

Veľmi pekný, i keď miestami dosť nudný malý film o boji malého človeka proti obrovskej korporácii. Dávid vs. Goliáš 20. storočia. Dobré, dojemné, ale trocha nudné. ()

Welsiot

Greg Kinnear pro mě v životní roli. Je fascinující sledovat film ohledně problematiky, se kterou se každý z nás setkává denně (tedy pokud prší). U mě dobrý a 8,5/10. ()

POETA.KNO

Skutečný příběh amerického vynálezce a inženýra Roberta Kerna, kterému velká americká automobilka ukradne jeho patentovaný výrobek. Jeho kolegové i jeho rodina mu doporučují, aby firmu nežaloval, protože automobilka má v americe veliký vliv. Jenže on se rozhodne vše dohnat až před soud a dokonce se bude i sám hájit. Proces mu zabere pořádný kus jeho života, ptž automobilka zaměstnává ty nejlepší právníky ..... ()

camomilla

Pekne zpracovany zivotopisny film o boji maleho clovicka proti korporaci. Bohuzel mi to cele pripadalo tak trosku pomale, tvurci klidne mohli vice slapnout na plyn. ()

shalash

Nevím co na tom bylo dramatického, spíše mě to přišlo jako další z dlouhé řady amerických "motivačních" filmů, který se snaží dokázat, že na světě je spravedlnost, vynálezci jsou doceňováni a tento film je toho zadostiučiněním, protože je to přece podle skutečné události. Všichni víme, že to tak není. Odmítnutí 20 milionů dolarů jenom kvůli tomu, že společnost nezveřejní omluvný článek je sice pěkná myšlenka, ale dělá to z tohoto filmu film ještě více nereálný a na mě až přespříliš morálně povznášející. Taky hlavního hrdinu jsem moc nemusel. Každopádně film neurazí, jedná se o holivůdskou klasiku :) ()

Vsacan

Ne až tak pěkný jako zajímavý film. Dal jsem hvězdu navíc kvůli pravdivé události. Taže si ty Čtyři hvězdy uzaslouží, ale už ted vím že znovu jej nevyhledam. ()

lvi_psouk

Jak jsem proamericky zaměřenej jedinec - co je americký, to je dobrý, zde jsem měl menší nutkání vzít spravedlnost do svých rukou. Zajímavé stvárnění velkoucího se sporu o nic víc, než pouhé uznání autorství. ()

kodwin

Moc pěkný film. Má atmosféru doby a silný příběh. Ano, něco podobného tady už "párkrát" bylo, ale tohle ztvárnění boje za spravedlnost proti velké korporaci mě z nějakého důvodu bavilo moc. Možná za to mohl Greg Kinnear, což není herecká hvězda první velikosti, ale poctivý herec, který ztvárnil postavu hlavního hrdiny velmi poutavě. Není to za plných pět, ale tyhle filmy jsou prostě potřeba, protože tenhle svět není jenom o prachách. ()

bedsore

Dalo by se říct, že spravedlnost není slepá a vytrvalost se vyplácí. Ovšem všechno něco stojí. Komorně odvyprávěný příběh, který jako celek pěkně drží pohromadě. Poklidně plyne od začátku do konce, ale nemá hluchá či zbytečná místa. Aspoň mě se tak zdálo. A to, že je to podle skutečné události, u mě získává na zajímavosti. ()

Honey007

Určitě zajímavý životní příběh, který stojí za shlédnutí, nicméně nemůžu se ubránit dojmu, že sama zajímavost příběhu v tomto případě nestačí. Boj jednotlivce s velkým automobilovým koncernem, který sice získá asi to, co v životě chce nejvíc - spravedlnost, ale ztrácí vše kolem sebe - práci, milovanou ženu, přátele nabízí spoustu materiálu, který v tomto případě zůstal mnohdy nevyužit. Možná je to do značné míry i hereckým obsazením, které odpovídá spíše nezávislé produkci nebo místy poněkud slabým scénářem. Každopádně ale film nenudí a je to na velmi slušných 60%. ()

babuca

úžasný príbeh založený na skutočných podkladoch. Bohužiaľ vyhrať proti veľkým korporáciám aj keď ste absolútne v práve je nemožné !!! Chvalabohu občas sa niekomu však zadarí :))) 90% ()

JerryPilsen

Trochu nudný epos o souboji Davida s Goliášem.Jinak to ale asi nešlo.Hlavní hrdina nepochopený a ani ne moc sympatický,ale dobře zahraný.Vše ostatní se smrsklo na časové skoky,které ale jediné posouvají děj dopředu. ()

golemek

velmi poutave natoceno, celou dobu jsem hlavnimu hrdinovi fandil, aby na prvni pohled prohranou bitvu vyhral... Greg Kinnear to cele zahral dokonale... ()

Dann99

Mám rád takéto filmy o boji,v tomto prípade jednotlivca proti veľkým spoločnostiam a tento je v celku dobre natočený s dobre hrajúcimi hercami.No aspoň mne chýbal moment,ktorý by viac strhol a nechal ma nemo hľadieť na koncové titulky.Bolo by zaujímavé sledovať,akoby film vyzeral ak by ho točil taký Ron Howard,alebo Scorsese. ()

viax

Škoda, že vynálezce nedovolil alespoň malou literární, resp. filmařskou licenci, pak by se snímek mohl zařadit po bok Erin Brockowich, Případ Pelikán, Rozsudek. Bohužel omezení na striktní popis toho, co se skutečně stalo, ubralo na atraktivitě. I tak je film schopen vzbudit emoce, přidávám hvězdu. ()