poster

Boj o patent

 • USA

  Flash of Genius

 • Slovensko

  Nápad za milión

 • Velká Británie

  Flash of Genius

Drama / Životopisný

Kanada / USA, 2008, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • V.Silver
  ****

  Ti opravdu inteligentní lidé jsou většinou právě kvůli své inteligenci v běžném životě "nepoužitelní". Trochu o tom něco vím z vlastní zkušenosti :) Možná právě proto jsem se s příběhem Roberta Kearna, mimochodem skvěle ztvárněným Gregem Kinnearem, mohl identifikovat. Fandil jsem mu a mrzelo mě jediné - že na svou spravedlnost musel čekat tak dlouho. Na filmu mi proto vadilo, že se tam nakonec nijak nesečetlo, kolik let vlastně procesy strávil a musel jsem si najít na internetu, za jak dlouho dostal své odškodné. Každopádně natočené i zahrané to bylo velice přesvědčivě, napsané to taky nebylo zle... 75% :)(27.1.2013)

 • Icefist
  ***

  Nejvíc mě to bavilo u soudu, což teda nebyla zvlášť dlouhá část, ale nějakou dobu už to je, co jsem viděl ve filmu tohle mé oblíbené prostředí, takže jsem si to užil. Líbil se mi Kinnear, hrál všechny fáze hlavní postavy přesvědčivě a vyváženě a tím pádem snímku dost pomohl, protože na ústřední osobě všechno stojí. 70 % Oblíbená část- pointa se slovy v knize(22.10.2012)

 • FlyBoy
  ****

  Jedna báseň, nie po kvalitatívnej ale po tej významovej stránke. "Based on true story" niekedy poškodí, tentokrát dopomohlo k ešte silnejšiemu poznaniu, že za spravodlivosť sa oplatí bojovať aj keď Vám do cesty padajú polená a protivník používa všetku svoju moc k tomu, aby zvíťazil. Férovo alebo neférovo, je mu to jedno. Greg Kinnear (jeden z jeho najlepších výkonov) ako Dr. Robert Kearn zvádza dlhoročný súboj s koncernom Ford o svoj vynález, ktorý ovplyvnil autá po celom svete. Neprestajne súperí na úkor zdravia, priateľov, neskôr rodiny, ignoruje finančné vyrovnania, ide si za tým podstatným - za pravdou! Otázkou zostáva, či sa mu ju podarí docieliť, kto ho v tom podporí a kto nie. "Flash Of Genius" netiká presne ako švajčiarske hodinky, no vykladá úprimný príbeh o slove začínajúcom na "S". V dnešnej dobe je jej strašne málo, o to krajšie vidieť niekoho, kto za ňu vytrvale bojuje...(28.5.2009)

 • blackJag
  ****

  Boj o uznání patentu na cyklovač stěračů, to zní vzrušivě jako četba etikety na zavařovačce od okurek, a přesto, má to cosi do sebe. Příběh podle skutečných událostí má velmi civilní pojetí, se ždímáním emocí to nepřehání a stejně tak přistupuje k soudním tahanicím, které mohly z "pouhého" zadostiučinění vypěstovat úplný triumf vůle, leč nestalo se. Skutečný Robert Kearns to ale prý takto chtěl, aby to bylo co nejreálnější a to se myslím povedlo. 75%(27.8.2018)

 • F.man
  ***

  Je "fajn" mít své zásady, je "fajn" bojovat za pravdu a je každopádně "fajn" nenechat se vykořisťovat nadnárodní korporací. Je taky docela "fajn" koukat na Flash of Genius. On je to totiž vážně "fajn" precizní snímek, který k případu Bob Kearns versus Ford přistupuje věrností historického přepisu. Možná proto už ale není tak "fajn" fakt, že vším tím precizním realismem se vytratilo nějaké "filmové" (ne příběhové) pojítko. Jasně, dívá se na to dobře, ale k vyššímu hodnocení to chtělo něco více, než jen natočení biografického snímku. Každopádně film stojící za zhlédnutí... Vážně "fajn".(26.5.2009)

 • Greg Kinnear

 • - Alan Alda natáčel pouhé dva dny. (PATTXA)

 • - Marc Abraham požádal Grega Kinneara, aby kvůli roli Roberta Kearnse přibral 10kg. (D3VIL)

 • - Sepisování příběhu trvalo dlouhých 9 let, při kterých se dohledávala veškerá fakta k celé události tak, aby byla zachována autenticita. (PATTXA)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace