Fantastický pan Lišák

• USA Fantastic Mr. Fox (více)

George Clooney a Meryl Streep propůjčili své hlasy hlavním postavám zábavného a dojemného animovaného dobrodružství od vizionářského režiséra Wese Andersona. Pan a paní Foxovi (George Clooney a Meryl Streep) žijí ve šťastné a poklidné domácnosti společně se svým výstředním synem Ashem (Jason Schwartzman) a synovcem Kristoffersonem, jenž je u nich na návštěvě. Pak si ale pan Fox vzpomene na staré dobré loupežnické časy a zosnuje největší kuřecí loupež, jakou kdy svět zvířat zažil. Film Fantastický pan Lišák, který vznikl na motivy oblíbeného bestselleru Roalda Dahla (Karlík a továrna na čokoládu), nabízí rodinnou zábavu v té nejlepší podobě. (Magic Box)

blitzer

Hodně stylová podívaná, něco podobnýho jsem asi ještě neviděl. Líbila se mi jak animace a dabbing, tak i veskrze pozitivní příběh s elegantním lišákem v hlavní roli. ()

mortak

Geniální! Zábavná výuka vývoje kapitalismu v druhé polovině dvacátého století. Začíná se u hipies, kteří se nakonec stali konzervativními měšťáckými kravaťáky, jenže zapomenout na dobu naprosté svobody prostě nejde, a tak Mr. Fox rozjíždí svůj boj. Závěrečná desetiminutovka je dokonalá, protože ukazuje, KAM nás ten milovaný kapitalismus zavedl a s čím jsme se museli rozloučit. ()

majo25

V prvom rade nemilé prekvapenie so slabšou a jednoduchou animáciou...až sa mi nechce veriť, že to spravili Američania, ktorí sa vedia s detailami vyhrať. Taký Team America, ktorý je o 5 rokov starší, je kvalitatívne o level vyššie. Druhým veľkým negatívom je absencia humoru, ani raz som nemal na tvári úsmev. Film obsahuje iba pár narážok či známok po gagoch (vygúlené oči), inak slabota. Na druhej strane obsahuje niekoľko invenčných a originálnych nápadov. Celé sa to však hrá na viac, ako to v skutočnosti je. Hodnotenie: 60% ()

FrankSusta

Mé první setkání s Wesem Andersonem v animovaném provedení (toto nepočítám). A jsem nadšený. Vizuálně opojný, ulítlý a intelektuálně vtipný animák nejen pro dospělé v šíleném a nevídaním kabátku Wese Andersona je jeden z nejpřekvapivějších a nejautorštějších filmů, co je možné vidět. Fakt jsem se bavil a zíral, co tenhle tvůrčí magor stvořil. ()

Splasher

Určitě nejlepší animovaný film loňského roku, který jsem měl možnost vidět. A hlavně proto dávám plné hodnocení. Neznalci Andersona budou opět překvapeni, jak se mu mohlo podařit sehnat taková herecká/dabérská jména na něco "takovéhleho". No a Jarvis Cocker jen ukazuje na Wesův cit pro hudbu. ()

SoolenJV

Zábavné, vtipné, skvěle naanimované, dobře namluvené a svižně ubíhající. Co chtít víc? A navíc je to animace tradiční, poctivá, ne nějaké jedničky a nuly... ()

dr.fish

To, že dáme zvířátkům vlastnosti lidí je vcelku běžná praxe. Když ty zvířátka žijou úplně stejně blbý život jako průměrný Američan, ztratí veškerá snaha na podmanivosti a z filmu se stává nuda. Obrazově i nápadově bohatý snímek se utápí v dementních dialozích, kterým nemůže věřit ani sedmileté dítě. Taky mě napadlo, že se jedná o parodii, ale to si tedy raději pustím Simpsny... ()

Los

Jaktože tohle nevyhrálo Oskara? Něco tak originálního se v západních animovaných filmech jen tak neobjeví, skvělý humor (i když neobvyklý, nicméně mi sedl více než režisérův humor v Životě pod vodou), velmi kvalitní animace...možná nejde o čistých 5 hvězd, ale když to srovnám s jinými animáky, nemohu jinak. 9/10 ()

bartias

Neobyčejná loutková animace osloví malé, vtip a vyčůranost hlavního hrdiny zase dostane velké. Podle knihy z pera autora pohádky Karlík a továrna na čokoládu vznikl vůbec ne nedospělý film o tom, že být jiný je fantastické. Díky Života pod vodou nebo Darjeelingu s ručením omezeným je dávno jasné, že režisér Wes Anderson netočí obyčejné věci. I pro tenhle je charakteristická hravost a vůbec celková „úžasnost“. ()

Radiq

Vynikající filmeček nejen pro děti, a když to řikám já, tak to už musí něco znamenat. Zpracování skvěle originální, takovou animaci jste ještě neviděli - žádnej digitální hnus, ale stará poctivá práce. Nedalo se spočítat, kolikrát jsem se u toho musel zachlámat. Nápaditej děj ani chvilku nenudí a postavičky charismatičtější, než nějací skuteční herci (obzvlášť vyzdvihuju krysu). Českej dabing se zase jednou povedl a nerozerval mi ušní bubínky, jak je to většinou zvykem. Zbytečně se tam neplejtvá nějakejma mravníma ponaučeníma a některé hlášky snad ani děcka nemůžou pochopit. A o to je to lepší. ()

tomeek

Loutková animace tohoto stylu se už dnes moc nevidí, protože tento prostor ovládl technicky superpromyšlený Burton a plastelínoví králové z Aardmanu. Člověk si na to proto chvilku zvyká, ale jak se do toho dostane, nemá problém. Respekt animátorům, ty chloupky se skoro nehýbají! Humorem je to místy stejně podivné jako Taková zvláštní rodinka nebo Život pod vodou. ()

flyboyeda

Zboznuju Andersona, ale tento film mi nesedl tak moc, jak jsem cekal a trochu jsem nechapal obrovske nadseni okoli. Mozna jsem si pro nej jen vybral spatny den. V ramci zanru 3 a pul, z ucty k mistrovi a zucastnenym "hlasum" zaokrouhleno smer + na 4. ()

StanislachKo

"Tak na tohle... Se dá reagovat pouze agresivitou." Pozitívnou agresivitou! Neviem prečo sa ten Wes púšťa do takýchto projektov. Iba vo mne podporuje ten pseudointeleguánsky postoj k filmom, pri ktorých sa ja vyžívam iba z toho dôvodu, že sú INÉ. Každopádne toto BOLO iné! A deckám by som to asi nepúšťal. Ani keby čo!!! ()

tatanapope

Graficky pravda to nebyl žádný zázrak , ale co se humoru týče , tak tahle pohádka parádně bavila od začátku do konce a nemám jí absolutně , co vytknout . Vřele doporučuju :) ()

UhLee

(8,5/10). Fantastický pan Lišák nebyl prvním animovaným filmem Wese Andersona, který jsem viděl. Rozhodně jsem ale nečekal, že budu opět uchvácen a dokonce o kousek více než u zmiňovaného Psího ostrova. U tohoto filmu jde vidět ta preciznost, vypiplanost a opravdu až moře času, který do toho byl investován. Smekám před tvůrci a i před samotným Andersonem, protože ten člověk má prostě svůj styl a zatím ho teda naprosto žeru. Tento animovaný film bych však rozhodně nepouštěl dětem, protože ty by se u toho podle mě nudily. Lišák si hraje s divákovou myslí a důvtipem. Já osobně jsem obrovským fanouškem Krysy. Na tomhle filmu je i skvělé to, že se hrozně těžko popisuje okolí a i hodnotí. Za mě velká spokojenost. Určitě jsem Lišáka neviděl naposledy. ()

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

George Clooney spojí síly s Adamem Sandlerem

15.12.2023

Čeká nás dosud nevídané spojení. Oblíbení herci George Clooney a Adam Sandler se vůbec poprvé společně objeví na velkém plátně díky novému filmu vznikajícímu pod hlavičkou streamovací služby Netflix.… (více)

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (více)