Sophie, která žije se svou poněkud excentrickou matkou Donnou na malebném řeckém ostrůvku, kde vedou malý hotýlek, se bude vdávat. Vzala si do hlavy, že ji k oltáři musí vést otec, což je trochu problém, protože ho nezná. Dokonce ani její matka si není jistá, kdo by mohl být její biologický otec. Sophie ale objeví matčin starý deník, v němž se dočte, že Donna se v době jejího početí stýkala hned se třemi muži. A tak se je rozhodne pozvat na svatbu všechny tři v naději, že pravda nějak vyjde najevo. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin, během nich bude muset nevěsta najít toho pravého. Donna ale nemá o příjezdu tří připomínek hříchu mládí ani ponětí. (TV Nova)

tcheque

Neuvěřitelně mile bláznivý a roztomilý film. Musí se líbit všem, co mají rádi ABBU (a nemají ji oposlouchanou se všemi drobnostmi). Až na zpívajícího Pierce Brosnana, který do té doby byl náš favorit. Po několika jeho výkonech a chlupatém hrudníku se nám tak znechutil, že jsme jenom žensky poskakovaly. Pokud chcete v obýváku taky trsat a pít růžové víno s melounem, jděte do nejbližší dvd půjčovny PRÁVĚ TEĎ. ()

Monini

3* dávám s hodně přivřetýma očima a to za Meryl Streep, která je výborná herečka a taky za písničky, protože ABBA je opravdu nesmrtelná. Písně byli do příběhu dobře a nenásilně vtaženy. Prostě vše super až na to, že je to prostě blbost :) ()

kacudzde

Řecký ostrov, budoucí nevěsta a její střelená matka, 3 potencionální otcové a písničky od Abby = pohodová oddychovka, kterou si užijete, pokud se chcete pobavit. Famózní 60-tnice (!) Meryl Streep a roztomilý zpěv nezpěv ex-Bonda Pierce Brosnana stojí za to. Nesedla mi jen Amanda Seyfried a ty její pištící kamarádky. Viděno v kině 25.8.2008. ()

Chlo0opek

Hodnocení dávám čistě za písničky, jinak příběh filmu byl dost ubohej. A ty dialogy? "..mami, mně by nevadilo, kdybys spala třeba se 100 muži.." Brrrrr, plytké, plytké.. ()

Wasp_cz

Jako skalní fanoušek ABBY dám 3 hvězdičky. De-facto jen za to, že tam jsou. Co se týká zpěvu, tak ten byl mizerný a nejlíp to bylo pozorovatelné na Písničce "The winner takes it all" (Každá písnička byla v pozadí ozvučená originálem, aby nevyzněla tak příšerně). O choreografii tanců se rozhodně nedá hovořit. Herecké výkony taktéž nebyly oslnivé. Film byl zřejmě koncipován pro nenáročného diváka a tak i dopadl. ()

h.i.t.c.h.

Kýč, neskutečný kýč, ale také příjemná letní zábava s božskou Meryl, svižnými písničkami a elegantním Piercem, který si ROZHODNĚ nezasloužil takové ponížení, jakým je Zlatá Malina. ()

TheNail

Takovej koktejlek...hezká muzika se snoubí s dokonalým vizuálem, ale když dojde na dialogy, tak se cítím neskutečně trapně, že se na to dívám. ()

Phillippus odpad!

Tak toto fakt nie. Milujem muzikály, ale z tohto mi bolo nevoľno. Pozerať na starú kobylu ponúkajúcu sa Skaagardovi je za hranicou môjho vizuálneho vkusu, počúvať Brosnana je za hranicou akéhokoľvek vkusu. Ten film ma otrávil už na začiatku a nauzea ma neopustila až po jeho koniec. ()

Aika

Ten film je naprostý úlet, pravděpodobně na to budete koukat s otevřenými ústy a nevěřícně pokyvovat hlavou, to jistě, kažopádně se po tomto filmu budete cítit odpočatě a šťastně, jakoby jste sledovali pohádku, která vás do sebe vtáhne a vyplivne s blaženým úsměvem u závěrečných titulků, toto je záměr tohoto filmu, berme to tak ! ()

Fordik

Mám rád Abbu, také jsem na ní vyrůstal jako většina z nás. Nicméně ať se na mě nikdo nezlobí, kromě Streepové tam neuměl snad nikdo zpívat. Destinace byla rovněž vybrána dobře, ale taky kde jinde, než na slunném ostrově by se měla odehrávat romance, že? Na antarktidě by se to hrálo špatně. Neberu paničkám a milencům jejich nadšení z této umělotiny, každý máme své mínění. Nicméně já jsem po 10 minutách tento film musel vypnout, dělalo se mi zle. Sorry, ale nemohu jinak, je to lacinej brak. 10%. ()

Tomulka

Po shlédnutí nudných muzikálu (Chicago a Moulin Rouge), kde se dával důraz na krásný zpěv, tanec a trochu se zapomnělo na zábavu, jsem se konečně odhodlal kouknou na Mamma Mia. A musím říct, že dost dobrý. Jako komedie úžasný film já se bavil od A do Z , ale jen jako komedie spíše bych v některých okamžicích řekl až parodie. Jako muzikál- no hlavně muži ,dost hrozně zaspívané (občas mi Brossman málem zničil sluch). Tanec v pohodě na amatery. Ale fakt by mně zajímalo proč se nepustili tvůrci do exteriérů. Vždyť v Řecku musí být krásná příroda. Závěrem, písničky od ABBA miluji tempo filmu záživné, Meryl naprosto úžasná a některé skeče byly fakt nářez. Nejvíc se mi líbila co se hraní a zpěvu týče Christine baranski má krásně zabarvený hlas, fakt mazec. Všem vřele doporučuji jako odlehčenou zábavu. ()

kmfilm

ačkoli nemusím Pierce Brosmana ani Colina Firtha tak se mi Mama mia líbilo a moc! Meryl jako vždy nezklamala a tady přímo září a baví diváka spolu se svýma ne méně trhlýma kamarádkama! Odpočinkový film, který zvedne náladu. ()

milada008

Dostal jsem to, co jsem očekával. Na písničkých ABBy jsem vyrostl. Od tohoto snímku nejde samozřejmě očekávat nějaké duchovno. Byl natočen proto, aby člověk v kině úplně vypnul a odreagoval se. A to se měrou vrchovatou splnilo. Herci si své party odzpívali s noblesou. Prostě jsem se bavil, smál a absolutně si odpočinul. Taky ihned jak bylo DVD k mání, zakoupil jsem ho do své filmotéky. ()

Olafa

Tak to bylo hrozné! Odpudivé! Kýčovité! Teatrální! No hnus! A ještě k tomu nuda. Meryl se mi zdála mírně přehrávající a celá ta divadelní režie (až pak jsem zjistila, že režisérka dělala v divadle) byla trapná a prostě nefungovala. A příběh tak blbý, až jsem se styděla, že se na to fakt dívám. Hvězdičku dávám za písničky. OSTUDA! ()

lapatata

Strašně rád bych dal pět hvězdiček za úchvatnou hudbu, skvělou Meryl a dokonalé vykreslení blyštivé přírody řeckého ostrova a letní atmosféry. Bohužel tyto klady jsou poměrně mohutně převáženy velkými zápory. Za prvé je to velmi prosťoučký (řekl bych až blbý) scénář bez důvtipu a pořádného nápadu (ale to byl problém už divadelního provedení Mamma Mia). Nesmrtelná hudba Abby přímo vybízí k vytvoření vynikající choreografie, mám-li ale známkovat jak ve škole, pak tato filmová choreografie není ani dobrá, pouze dostatečná. K tomu všemu ta neskutečně hluchá místa uprostřed filmu (například zbytečně dlouhá rozlučková noc se svobodou), která odhaluje snahu tvůrců nacpat do muzikálu i ty písničky Abby, které se prostě jinde do příběhu kvůli textu nehodí. Korunované je to rádobyvtipným, stokrát obehraným humorem... Sečteno a podtrženo, objektivně vzato.....nic moc. Jenže do toho vám na plné pecky pustí Abbu a s vámi od první vteřiny až do závěrečných titulků šijí všichni čerti a to si minimálně čtyři hvězdičky, marná sláva, zaslouží. ()

Ondra.kabrna

Tomuto filmu dávám 5 hvězdiček a to z jednoho prostého důvodu - Texty písní, přesně vystihují děj filmu; hvězdné a perfektně zvolené herecké obsazení a nazávěr bych chtěl pochválit prostředí, ve kterém se film natáčel. Dokonale jsem se vžil do děje filmu a po celou dobu jsem si broukal melodie písniček. Bravo!!! ()

Další Mamma Mia! na cestě

Další Mamma Mia! na cestě

22.06.2020

Prince dostane muzikál

Prince dostane muzikál

04.12.2018

Studio Universal Pictures zakoupilo práva na některé z Princeových nejznámějších písní, které budou sloužit jako pozadí pro nový muzikál. Film se stylem přirovnává k Mamma Mia!. O ději zatím nejsou… (více)

Alenka v říši brutality

Alenka v říši brutality

24.02.2009

Zack Snyder nezahálí. Ještě ani neměli premiéru Strážci a on už v Sydney s týmem počítačových mágů stojících za Happy Feet pilně pracuje na animovaných Guardians of Ga´Hoole. A s delší dovolenou… (více)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část