• Německo

• Kanada

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

• hellstruck

Tak tohle bylo snad za trest. Tento počin považuji za horší zlo, než jakým je kupříkladu Stmívání. Uvedla bych sem pár trapných hláškek pro představu, ale to bych sem rovnou mohla zkopírovat celý ten prostoduchý scénář. O příšerných písničkách od ABBY (nikdy jsem si nevšimla, jak hloupé jejich texty jsou) raději ani nemluvě. Tak moc přeslazené, že mi skoro tekl med z obrazovky. Hlavní a jinak dobří herci si zde utrhli náramnou ostudu, ale předpokládám, že nějaké náctileté nanynky, které mají rády Glee nebo HSM to chytne. Možná pokud bych se na to měla dívat jinak a brala to tak, že Mamma Mia! paroduje veškeré výše zmíněné počiny, tak by to tak příšerné nebylo,nevím. Ale je to po dlouhé době film, při kterém jsem se načapala, že na něj zírám nevěřícně s otevřenou pusou.Zkrátka kýč,při kterém mi za všechny hlavní hrdiny bylo trapně...FILMOVÉ PEKLO! PS:A Meryl Streep se mi nadobro znechutila!(30.5.2012)

• Malarkey

Nevím co na tom všichni ti návštěvníci kina vidí. Šest týdnů za sebou na prvním místě? To je docela síla, protože tenhle film je dle mého názoru pokus, který končí hodně hluboko v bažinách zapomnění, alespoň tak bych si to přál já. Skvadra solidních herců se snaží zpívat písničky, na které prostě nemá, originál je originál, ať mi nikdo nenadává, ale tak to prostě je. A ač se snažím naivní příběh trošičku hodit za hlavu, nejde to. Fakt je, že to příjemně zkombinovali a docela svižně to odsýpá, ale od začátku do konce ta naivnost opravdu přetékala přes hranice. Tedy, všichni zpívají hezky, to zase nemohu hanit, rozhodně je to hodně hezké a příjemné, takže to zaujmout určitě dokáže. Ale jednou mi to rozhodně stačilo, originál je prostě originál. Když jdu do lesa a vidím hřiba, taky nejdřiv zkusim jestli není hořkej, abych náhodou nevzal Satana, to by pak můj zažívací trakt měl nemalé problémy. Stejně jako s tímto filmem. Když budu chtít slyšet Abbu, rozhodně si radši pustím originál než koukat na tento film.(12.10.2008)

Tak na tuto letní oddychovku jsem byl velice zvědavý, ale po skončení filmu jsem byl zklamán, jelikož jsem nečekal, že se budu u filmu krapet nudit a bedlivě sledovat čas do závěrečného konce. Obrovské plus je herecké obsazení, letní atmosféra, hudba a to je asi tak všechno. Největší chyba je v režisérce, která moc talentu nepobrala, jelikož film vypadá jak pro televizi a na muzikál je málo rozmáchlý, hlavně choreografie hudebních scén vázne. Věřím tomu, že si Mamma Mia své diváky najde, já jsem mírně zklamán a hodnotím 2,5 hvězdičky, uvidím jak mě film zasáhne po druhém zhlédnutí...(15.11.2008)

Švédské kvarteto hitmakerů mě z křesla nikdy nezvedalo, ale naštěstí to celé nad vodou drží jiná čtveřice (Streep, Firth, Brosnan, Walters). Náročný divák nechť tedy nechá mozek nedbale položený na botníku a užije si hvězdně obsazený muzikál ze slunečného Řecka. Příběh je prostinký, tak Just relax! Pan Q toliko bádal nad sofistikovanými zbraněmi pro agenta jejího veličenstva a přitom tu nejstrašnější skrýval 007 ve svém hrdle..(5.1.2009)

Udupkaná srandička. Nejde o to, že scenár nie je najgeniálnejšou záležitosťou vo vesmíre. Ani o to, že Meryl Streep za svoj výkon nebola 83. raz nominovaná na Oscara. Ide o radosť. O radosť, ktorú herci z nakrúcania pociťovali (hoci Stellan Skarsgard neskôr priznal, že keď po poslednej klapke počul z rádia niečo od ABBY, napínalo ho na vracanie). O radosť, ktorú evidentne pociťoval režisér. Tá ani nie po piatich minútach musí ovládnuť aj diváka, ktorý je skôr na iný druh hudby. Rozkošný babinec a skvelá pánska charizma. A ideme spolu: Many, many, many...(8.2.2009)

• - Šaty, ve kterých se Meryl Streep objevila ve snímku Ďábel nosí Pradu (2006), věnovala herečka na aukci a výtěžek posléza na charitu. Nechala si jen sluneční brýle, které pak použila právě ve filmu Mamma Mia! ve scéně s písní „Money Money Money“. (Pepy)

• - Meryl Streep musela přijet do Stockholmu, aby nazpívala píseň "The Winner Takes it all". Zvládla ji zazpívat napoprvé. Benny Andersson řekl, že je Meryl zázrak. (jezurka42)

• - Při přípravách filmu producenti zvažovali zakomponování zcela nových písní, v touze získat Oscara. Benny Andersson a Björn Ulvaeus to však odmítli. (HellFire)