Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

merlik

Herecké koncerty hlavních představitelů celý film rozhýbávají a dávají zapomenout na statickou divadelní režii. Silný film o nebezpečném jedu pomluv a domněnek. ()

crjules

Dovolte mi, abych se vratil na moment k Oscarum... Tak tedy, Kate Winslet by mela byt za sveho letosniho Oscara vdecna! Readera jsem videl jeste pred Oscary, pral jsem mu ho- i kdyz by si nominaci zaslouzil vic za film,nez za herecku(i kdyz byla vyborna).Videl jsem tam sedet nominovanou Meryl a rikal jsem si : ,,no jo, dobra,no ,ale Winslet si to zaslouzi." Dnes jsem shlednul Doubt a bez POCHYBY rikam, ze herectvi Streep bylo fantasticke!! A stejne tak Seymour Hoffman, ci Viola Davis. Tohle byl pro me herecky koncert. Skvele dialogy a krasny pribeh. ()

BaronX

Jediné co si z tohoto dílka budu pamatovat je, že ve mně vyvolal POCHYBY o tom, jaký vlastně ve skutečnosti je. Ještě jedna věc mě přeci jen napadá, neskutečně naivní výraz Amy Adams - jak já bych jí rád proplesknul ... ()

Rodin

Dloooooouhééééé. Studené. Nenápadité. Z tématu se dalo vydojit mnohem víc. Herecké výkony (skvělé) prostě nemohou zachránit sterilitu režijní práce a v podstatě i scénáře. ()

john.h

Zajímavá konverzačka stojící na výkonech dvou hlavních hvězd. Hlavně Meryl Streep v roli konzervativní jedovaté jeptišky je k sežrání. ()

suchakl55

Velmi silný konec (dialog mezi hlavními hrdiny v ředitelně a závěrečný záběr dialogu mezi Adamsovou a Streepovou) sice zvýšil mé mínění o filmu, ale ke čtvrté hvězdě to přeci jen nestačilo. Některé rozhovory byli moc zdlouhavé (chodmě co nejdéle kolem horké kaše, ať je to co "nejumělečtější" a "nejdramatičtější") až zbytečné. Hoffman ze začátku vypadal, že herecky odtáhne celý film on, ale pak se z něj stal "ubrečenej žvatlal" a celému filmu tak jasně dominovala Meryl Streepová. ()

rottik-cb

Tento film tvoří zejména výborné dialogy a herci v hlavních rolích- Streep, Hoffman, Adams. Meryl Steep je v roli rigidní jeptišky a ředitelky školy, která zabavuje sponky do vlasů a pastilky proti kašli coby „hříšné“, k nepoznání. Hlavně, když její výkon porovnáme s rozevlátou rolí v Mamma Mia ze stejného roku! (Aby nedošlo k mýlce, v Mamma Mia se mi líbila taky ;)) Meryl je samozřejmě i zde skvělá. Philipa Seymoura Hoffmana nemám moc ráda, ale talent mu upřít nelze. Pro postavu kněze jakoby se narodil, rozhodně jde o jeho zatím nejvýraznější roli. Je fantastický. A konečně Amy Adams je v roli bezelstné mladé sestry úplně k sežrání. Film je citlivě režijně veden a má hezkou kameru. Pokud vám nevadí nejasné vyznění filmů, k napětí nepotřebujete hororové lekačky a zvládnete i lehkou exkurzi do katolicky orientovaného světa, Pochyby se vám bohatě odvděčí. ()

karlee

Příjemně překvapilo, čekal jsem, že to bude něco násilně moralizujícího s černobílými postavami, ale je to solidní. Hlavně potěšilo, že nechává diváka na pochybách, jak to všechno bylo, netlačí zbytečně na pilu. Snad jen rozhovor ředitelky Streepové s černochovou matkou byl na mě trochu moc teatrální. Amy Adams se mi hodně líbila, i ostatní herci dobří. ()

Brooks

V hereckých partoch mimoriadne silná, minimalistická dráma. Divadelný pôvod je cítiť, sila slova (brilantné dialógy) tu jednoznačne poráža silu obrazu (a to stál za kamerou Roger Deakins). V hlave mi utkveli predovšetkým tri nadčasovo napísané i zahrané scény: prvá a druhá konfrontácia sestry Aloysius s otcom Flynnom a rozhovor sestry Aloysius s paní Millerovou. Týmito momentmi by sa mala na filmových školách vyučovať gradácia dialógu a deja. ()

Scraffy

Pekne rozbehnutý film, ktorý vás donutí sa zamyslieť. Zároveň sa zamýšľa nad reálnou vecou, ktorá sa bohužiaľ deje. Ale podľa mňa je to až zbytočne moc ukecaný film, ktorý miestami svojimi dialógmi nudí. ()

RobbieM@N

Komorní konverzační drama založené na skvělých hereckých výkonech, hlavně režie je z tohoto důvodu velice úsporná a nehybná, tak aby dala vyniknout právě dramatickým dialogům a trojlístku koncertujících herců, navíc se snímek nepřiklání na žádnou stranu a ukazuje se jako naprosto nestranný pohled na celou situaci s velkou dávkou realističnosti, bez sklouzávání do umělého vyvolání emocí. Doubt bezpochyby útočí až nemravně pro-Oscarovým tématem, rozhodně si aspoň jednu sošku z hereckých kategorií odnese (z Meryl Streep šel sakra strach) ()

MarkHoppus

Doubt je velice kvalitní snímek a upotala mě hlavně Meryl Streep. Předváděla tak skvělý výkon, že na začátku filmu jsem myslel, že je to nic nepřející mrcha a na konci jsem byl absolutně přesvědčenej, že dělala vše pro dobro věci. Oprvdu dokázala v jednom filmu vzbutit negativní náhled na svou povahu a pak ho celý změnit. Jinak Hoffman výbornej a film tak dokáže upoutat i náročného diváka. ()

snakepit

Až pri tomto filme som si uvedomil, že dobrí herci ešte nerobia dobrý film.4 oscarové nominácie za herecké výkony hovoria samé za seba, tak som si povedal, že si to nemôžem nechať ujsť. Hoffman - Streep už tradične podávajú excelentné výkony a naozaj neviem, kto by sa do týchto postáv prevtelil lepšie. Záverečné "účtovanie" medzi nimi dvomi mi doslova vyrazilo dych. Amy Adams v úlohe naivnej sestry akceptujem, ale nominácia pre Violu Davis za tých pár štekov sa mi zdá prinajmenšom prehnaná. Každopádne keby film hodnotím len z hereckej stránky, tak neváham nad najvyšším hodnotením, kameňom úrazu (aj keď mnohí so mnou nebudú súhlasiť) bol však podľa môjho názoru scenár, ktorý bol príliš mäkký, aby sa poriadne "obul" do tejto témy a len sucho prešlapoval na mieste, čo sa prejavilo niekoľkými hluchými miestami vo filme. Záver filmu mohol vylepšiť celkové hodnotenie, ale namiesto odpovedí ponúkol ešte viac otázok, takže dávam také slabšie 4* ()

MDesign

Nominácia na Zlatý Glóbus a Oscara, no nejako nechápem za čo. Dobrý film, no rovnako ako No Country for Old Men ničim extra. Skôr by som ešte povedal, že tento film bol aj miestami nudný. Proste mám rad drámy, ale také kde sa aj niečo deje. Tento film by sa dal zahrať aj v 30 minútach a všetko dôležité by bolo povedané, vo filme sa nedočkáte žiadnych zvratov, apod... ()

honeybunn2

Znova som mala vyššiu mienku o filme pre tým ako som si ho pozrela. Chyba. Dout bol film komorný, divadelný,celý postavený na dialógoch hlavných hrdinov a na psychológií ich postáv. Meryl bola vynikajúca, rovnako ako Amy Adams, ktorá ma veľmi príjemne prekvapila. To že som dala nižšie ohodnotenie je skôr moja chyba ako chyba filmu, očakávania neboli naplnené, preto iba 3.5 hviezdy. ()

pohodaman

Tento snímek mě zklamal. Sliboval jsem si od něho zážitek, který se nekonal. Celý film postavený na velmi "banální" zápletce, o které se jenom mluví a mluví.. a závěru filmu chybí sebemenší gradace a ani se mu moc nedá věřit, že to je upřímné. Zkrátka až se objeví závěrečné titulky, tak si řeknete pouze : Hm, viděl jsem.. ()

BUFUU

Skvělé herecké výkony. Od Streepové a Hoffmana se už takové dopředu očekají. Tak mě nejvíce překvapila Amy Adams v roli sestry James. ()

pekas

Žjóva to bylo super. Ačkoli dramata nevyhledávám, tohle bylo libové. Mňam, tam nebylo slabých hereckých výkonů ani za nehet. Prostě koncert. ()

jafuska

tneto film mě nijak nenadchnul, očekávala jsem od toho víc, ale Streepová hrala skvěle jako vždycky, podle mého tam mělo být mín církevních věcí, mohlo to mít spád, ale bylo to celkem nuda, jen jsem sympatizovala s knězem, nevidím jediný důvod, proč by se nemohl sbližovat s dětmi. Tneto film bych nedoporučila, snad jen, když by byl trochu lepší děj, je to velká škoda, že se to nepovedlo. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014