Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Kolssteyn

Za hloupým názvem se skrývá poměrně stravitelná komedie s milým vtipem, jejíž typicky českou usazenost příliš nevyzdvihne ani spanilá tvář Terezky Voříškové nebo nadprůměrně dobře sejmuté záběry krásné moravské krajiny. Nechybělo mnoho do 4* ()

hazaba

Možná jsem hodně přísná, ale mi to až tak dobré nepřišlo. Pár vtipných okamžiků (beran, vděčný burčák), ale spousta výrazů, nad kterými zůstává Moravákovi rozum stát, z nichž asi nejšílenější je krojovaný ples. Hádek je křečovitý, ostatní postavy jsou o chlup lepší, ale na hercích je vidět, že jim ty věty moc z pusy nejdou. Pokud bych to vzala jako ódu na Jižní Moravu, především na Mikulovsko, tak bych dala klidně i hvězdičky tři, ale jako celek fakt dost slabé. Mimochodem, oficiální text distributora je zavádějící. ()

Rami

Velká škoda. Mohl to být velmi povedený film (až drama) s jemným humorem díky několika opravdu dobrým hercům a pomalejšímu tempu. Zabily ho trapné scény, ve kterých se ten či onen chlap choval jako poněkud pomalejší bytost. Mohl to být nádherně poetický snímek. To by ale nesměl být zcela pokřiven snahou za každou cenu vtipně bavit a někoho ztrapňovat popřípadě by se v něm muselo nacházet něco hlubšího. A to se nestalo. Kdyby zde chyběla i ta špetka snahy vyprávět životní příběh, byl by to další český, novodobý, kinematografický odpad, které naše malá zemička poslední dobou produkuje jak na běžícím pásu. ()

ivamka

Pěkný film, jak si Pražácí hrají na Moraváky. Zápletky chud´ounké, ale záběry místního koloritu, přírody a života obyčejných lidí se povedly. Tož já piju ty patoky takže nejvíc ocením burčák, ale chut jsem dostala. ()

alambert

Musím se přiznat, že po prvním shlédnutí jsem byl zklamán. To je tak, když se podíváte na upoutávku TV Nova a čekáte brutálně vtipnou komedii, ale vtipných scén se ve finále dostaví vskutku málo. Nicméně jsem měl stále takový pocit, že jsem filmu nějak ukřivdil, a pustil jsem si ho po pár měsících znovu. A byl jsem nadšen. Pochopil jsem totiž, že o vtip tu až tak nejde. Možná že to ani vůbec nemá být komedie. Tady jde o pohodu, která z filmu tak nějak čiší. Nedostanete žádný výtlem, ale budete se tak lehce usmívat. Dostanete chuť dát si vínečko a možná i vyrazit na Moravu objevovat její krásy... Když jsme u krásy, nesmím zapomenout na nádhernou Terezu Voříškovou, která je takovou sladkou třešničkou na dortu tohoto filmu. (Některé postavy působí trošku přehraně, jako třeba dědeček a Josífek. Ve filmu jsou i podivnosti, které většinou kritizuji, jako například, že Postránecký si veze v kufru své dieselové dodávky kanystr (nejspíš olovnatého) benzínu. V tomto případě mi ale tyto nedostatky vůbec nevadí.) ()

Akana

Očekávání dělají hodně. Protože v případě Bobule nebyla u mě nijak závratná, výsledný pocit je docela příjemný. Komedie, která netlačí na pilu, je u nás pořád dost vzácný zjev. Navíc jsem se krátce před jejím shlédnutím na Pálavě vyskytoval, takže za ty krásné scenérie body nahoru. Za prkenného Langmajera naopak dolů. Milé překvapení, které nerozpálí, ale docela zahřeje. 70% ()

krabatt76

"Hejno špačků musí mít alespoň tísíc hlav,aby se mohlo střílet." "A kolik má tohle..? " " Tisíc!!!" Já vím,ta citace není přesná,ale je to už nějaký pátek co jsem to viděl....Film je to docela pohodovka.No problem :-) ()

hororwatch

Já osobně nechápu tu obrovskou skepsi k dnešním českým filmům. Nejspíš to bude asi tím, že jsem povětšinou narazil na ty celkem (pro mě) kvalitní. Tohle je pro mě naprosto vynikající komedie a jakože už jsem od Kurva hoši guten tag hodně dlouho žádnou dobrou neviděl. Originální nápad s dobrými herci s dobrou zápletkou i dobrým koncem. A v pasážích, kde hrozila potenciální nuda kvůli srdceryvným scénám, tam se zjevil anděl v podobě Terezky Voříškové. Naprostá krása. ()

Hapretor

Jak Bobule 1 tak Bobule 2 je nudná debilitka, která v prvním vydání více nudí, ve druhém více baví, ale bohužel ve velmi podobné úrovni jako např. Kameňák, na druhou stranu však o něco chytřeji, díky kvalitnějšímu obsazení. U prvního filmu jsem se neskonale nudil. U druhého aspoň párkrát letmo usmál. Žádná extrémní ostuda českého filmu to podle mě není, ale rozhodně to není něco, čím by naší kinematografii tvůrci obohatili. Kde je první díl vyloženě o ho..., druhý není lepší, je taky stupidní, ale někoho třeba trochu pobaví. Chtěl jsem si obohatit repertoár viděných, českých filmů. Chtěl jsem si sám udělat obrázek, jak to je s tímto počinem doopravdy (rozporuplná hodnocení jsou namístě), někomu to prostě sedne, někomu ne. Už náplň filmu k tomu vybízí - někdo má rád víno bílé, někdo zase červené. Někdo pije obojí a někdo, jako já, má mnohem radši pivo. ()

Fawkes

Není to sice žádný zázrak, ale musím se přiznat že mě film po prvním i po druhém shlédnutí film bavil. Prostě na mě působí pohodovým, klidným dojmem. Navíc jsem si tímhle filmem více oblíbil Kryštofa Hádka, kterého jsem dřív nemusel. (80%) ()

Warlukyn

Samej krajinovej kýč a vinné klišé....konečně jsem to po těch letech jednou dokoukal do konce, ale dalo to zabrat.... ()

Ombak▼Penari

U tohohle filmu je v zásadě úplně jedno, o co tam jde. To, co zaujme, je nádherná letní nálada, plná pohody a dobrého vína, orámovaná nádhernou krajinou Pálavy, která přímo čiší ze všech částí filmu. Děj je skutečně vcelku o ničem a jsou tam i logické přehmaty, ale koho by to zajímalo. Měl jsem z toho podobný pocit jako ze sledování filmu Jízda - člověk by hned nejradši všechno hodil za hlavu, sedl do auta a vyrazil tam do té nádherné krajiny užívat si ten bezstarostný život. A film se snad ani nesnaží o nic jiného než o navození téhle příjemné nálady. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček