Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (998)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Krásný pálavský kraj nepotřebuje kýčovitou reklamu leteckých záběrů, to spíše tento "sobotní megafilm" z produkce nejmenované komerční televize, jenž by se jinak jen na základě svých kvalit prodával docela obtížně.. Snaha o poetiku funguje okrajově, snaha o humor Trošku trapná, karikaturní a hlavně neoriginální. Celé mi to přišlo, jako kdyby vám ve vinném sklípku nalili své nejkvalitnější Rulandské modré a pak ho smíchali s colou.. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Ovíněně o ničem. Uvolněnou atmosféru tomu nelze upírat. "Je to totiž tam", jenže až v závěrečné půlhodině. Přibližně od doby kdy se z děje vykvartíruje Lukáš Langmajer. Do té doby je to taková "hrc frc" slátanina, která neví kam míří a ani jakým způsobem tam jde. Ještě, že se tak děje vlastně docela příjemně. Obsazení je sympaticky neokoukané, hudba skvělá (většina nejlepších momentů je spojena právě s atmosférickými pasážemi založených pouze na hudbě), ale kamera to celé posílá do hnoje. To už není ani kýčovitě pěkné, to je čistá esence vlezlého kýče nejtěžšího kalibru. Navíc bez technického zázemí a vše točené z jedné vody na čisto. Přepálené omalovánky na "čisté" Moravě versus zašedlé tóny prohnilé Prahy. Kolik času tvůrcům zabralo vymyslet tak neuvěřitelně inovativní koncept? Ale proč se nad tím rozčilovat. Stačí zmínit, že kamera s úspěchem takřka zabíjí i vizuální přednosti Terezky Voříškové. Což by jeden řekl, že snad ani nejde. Přesto všechno jsou Bobule dobrým filmem. A to hlavně právě díky Voříškové, červené kačeně a Hádkovi. Bařina v tom zase tak moc nejede, ale dalšímu jeho snímku bych se nebránil. Pokud bude s jiným kameramanem. Ovšem vínko bych si po projekci přeci jen dal, ne že ne. ()

Reklama

petaspur 

všechny recenze uživatele

Moje očekávání bylo o něco větší, ale zklamaný z filmu nejsem. Ta předpokládaná pohodová atmosféra se dostavovala velmi pozvolna a tak jsem měl čas si užívat řidičského umění mladšího z rodu Langmajerů, souboje dopraváků s ovíněnými kriminalisty i Hádka stylizujícího se do role bodrého moraváka. Ve výsledku to byl fajn strávený čas. ()

robbiee 

všechny recenze uživatele

[imdb: 6.6/10] | me: Nenásilné, jednoduché, ale celkovo ok. Fajn motív, no a spôsob jeho prezentácie ? ...miestami vtipný, inokedy trápny, sem-tam patetický, trošku romantický, veľmi český, ... nie zlý, nie výnimočný. Letná komédia, letný prístup. Nezraní, ale ani sa dlho nezdrží. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Príjemné osvieženie na poli tuzemských komédií. Už začiatok na mňa pôsobil ako nezáväzný letný flirt, po ktorom je ťažko povedať, kam to celé bude smerovať. Či k vážnejšiemu stretnutiu, alebo sa pôjde na pohárik a skončí to len jednorázovou záležitosťou. Režisér zvolil pre príbeh variant druhý a film tak aj pôsobil. Nerozvážny dej striedal situácie a scény, kde čistokrvnú komédiu miestami pretlačila znesiteľná romantika, či menej hodiaci sa sentiment a trpkosť. Vtipné scény profitovali hlavne z atraktívneho prostredia a ani vtipná policajná zápletka nemohla nič pokaziť. Škoda, že sa nekonal väčší útok na bránice divákov, s výsledkom som však spokojný. 70%. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (31)

  • Vinař Michalica (Václav Postránecký) říká, že mají ve vesnici, kde bydlí strýc František, večer krojový ples. Krojové plesy se ale pořádají v zimě, v létě se mohly maximálně konat krojové hody. (klara.leb)
  • Když Klára (Tereza Voříšková) jde pomáhat Honzovi (Kryštof Hádek) na vinici sbírat víno, má na sobě tmavé tričko. Pár záběrů na to má ale žluté. (Terez_Vv)
  • Ve scéně, kdy policisté najdou Honzu (Kryštof Hádek), policista Mirek (Kamil Švejda) si stěžuje na bolest zad a ukazuje na levý bok. Honza mu řekne, že je to žlučník. Žlučník se ale ve skutečnosti nachází na pravém boku. (Cheeker)

Související novinky

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Ve věku 94 let zemřel herec a dramatik Jan Skopeček. Skopeček, jenž měl na kontě přes 150 filmových i televizních rolí, patřil rovněž mezi zakladatele Divadla pod Palmovkou. Mezi jeho nejznámější… (více)

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (více)

Reklama

Reklama