70% Film se pro mě stal zajímavým až v momentě, kdy se děj přesunul do pálavské oblasti (když nepočítám podkres úvodních titulků:-)... stačí, abych přejel o vesnici dál a už vidím ty kopce, které už starým Římanům připomínaly spící dívku... a přestože máme na zahradě jen nějaké dvě hlavy (aka dvě rostliny) a víno z nich pouze jíme v podobě hroznů, mám pro víno jistou slabost a je to také jeden z mála alkoholických nápojů, které mi opravdu chutnají... a přestože film jako takový není nijak úžasný, skrývá v sobě několik opravdu dobrých scén a Jižní Morava se za něj nemusí stydět (narozdíl od Svatby na bitevním poli, i když Starovice jsou k mému bydlišti mnohem blíž).(4.11.2008)

Pokud jsem Grandhotelu dal 4 na hraně, tady to jsou čisté, možná i něco víc, než 4. Hodně příjemný snímek z prostředí českých vinic. Hádek se snaží seč mu síly stačí, ale stejně si myslím, že jej zastínil Lukáš Langmajer, bratr známějšího Jiřího. Opravdu pěkný film. A pokud se po něm napijete vína či burčáku věřím, že si jej vychutnáte víc. Opilý řidič, veselý vrah.(24.5.2008)

• Subjektiv

Pozor - lehké SPOILERY. Existují filmy, ve kterých hlavní hrdina je kretén, ale láska jej napraví. Pak také filmy, ve kterých hlavní hrdinka chodí s kreténem, který není hlavním hrdinou, ten se nenapraví a proto ostrouhá. Kombinace těchto přístupů nejsou vzácností. A že jde často o díla, která svůj konec necudně odhalí již v první čtvrthodině, nemusím snad zdůrazňovat. Ale co na tom, že hlavní hrdina prodělá změnu, hluboce psychologicky propracovanou, kterou lze ve vnitřním monologu popsat jako: "Byl jsem kretén, zmrd a podvodník, ale golfový míček z mládí a sex s krásnou slečnou mě přivedly na správnou cestu a od teď budu zákonadbalý, poctivý, moudrý, prostý, čestný a hrdý občan a milenec." Vždyť tento film mi slibuje ukázat krásy moravského vína a řve: "Já tě budu strašně bavit, řičet smíchy budeš. Dám cokoliv, abych tě rozesmál." Občas sice rozesměje, ale povětšinou člověk nevěřícně kroutí hlavou, jakých že to nepodob umí humor nabýt. Méně snesitelná je ovšem reklama na vínečko (to mám víno rád a velmi). Od levnohumorného "archivního burčáku" přenáší se přes kreténské líčení populárního obrazu Pražáka jako vinného barbara (znám moraváky tisíckrát barbarštější), vychvalování moravského vína nad argentinské (což v červeném víně v nějakém významějším měřítku - je, pravda, pár moravských výjimek - prostě není hrdost, ale buranská, smradlavá sebechvála, jelikož naše podnebí prostě něco nedovoluje), rurální kýčovité idylky (ač moravské vinice umí být i zcela nekýčovité), vybuchující burčák (o kterém režisér nejdříve trapně dialogem prozradí, že vybuchne, pak nedočkavě volá záběrem: "Pozor, teď už přijde," a tudíž, když to pak opravdu přijde, efekt je nula) ke spoustě dalších drobných s vínem spojených, více či méně uměle naroubovaným momentkám. Podbízí se dívčími vnadami. A zůstává po něm kocovina. P.S.: Navíc určitě způsobuje nedorozumění v mém životě, neb čas od času vypiji s dívkou 3 lahve a jen výjimečně si myslím v duchu: "Jedna je aby byla povolnější a dvě pro mě na kuráž."(5.10.2009)

• Bebacek

Nehorázná idealizace až sprosté znásilnění moravského folkloru. Občas je k zblití jak to pražští "Moraváci" przní. Nejvíc Postránecký, jehož představa lokálního patriota z Moravy se omezuje na kurvování za každým druhým slovem. Náznak místního akcentu v jeho mluvě je přitom nulový. Ba naopak - slovo "viď" jakoby bylo lidem z Moravy vlastní. Kritických poznámek mám ještě milion, ale zmíním už jen dvě: 1. Holčina, která se po ránu napájí bílým vínem, musí trpět příšernou zácpou a je mi jí fakt líto. 2. Spát pod péřovou kapnou za takových horkých nocí může jen debil.(9.11.2008)

Bokovka? Dobrý ročník? A není to jedno? Ač nejsem příznivcem české kinematografie, tak se tu a tam objeví něco, co ve mně vyvolá zvědavost. Dějově nejsou Bobule nic moc (jistý pražský švihák fušuje do realitního světa tak vehementně, až po něm jde kriminálka, zašije se u dědy na venkově, kde se blíží sklizeň i sbližování s místní kráskou – a vše, co mu přijde do cesty, řeší trochu banálněji než by se dělo ve skutečném životě), formou si ale leckoho získají. Malebná krajina jižní Moravy, scény nasáklé vínem a vizuál, který v tuzemské kinematografii dlouho nebyl. A pokud nebudete brát Bobule jako vyloženou komedii, zachutná vám.. a příliš neztrpkne. Navíc oceňuji, že debutující Bařina nepovažuje diváky za úplné idioty, nenutí je rudnout hanbou v sedačkách, drží si relativní nadhled a vyvaruje se „janákovským“ úletům (úplně si vybavuju, jak mi jedna spolužačka ve škole zarputile nutila, jak silně v ní Snowboarďáci vyvolali takovou tu nostalgii sjezdovek.. inu, to právě Bařina nabádá k otevření nějaké té dobře vychlazené lahvinky)!! Herecky si snímek drží slušný standard, Hádek i mladý Langmajer slušně zvládají komediální timing, Terezka Voříšková skoro nemluví, ale za to nechá mužského diváka několikrát zasnít nad tím, jaké by to bylo na vinicích zestárnout a díky některým na české poměry netradičním momentkám odpustíte leccos okolo. Jen je obrovská škoda, jak režisér celou látku zbytečně drolí (postavy mizí, jiné o mnoho zbytečnější se objevují), jak potencionálně silné scény odbývá, některé jakoby chtěl mít brzy z krku, další mohly mít mnohem hlubší emoční dopad na diváka (třebas postelová scéna s peřím) a některé vyloženě ruší navozenou atmosféru. V lecčems je to škoda, ale na druhou stranu, buďme za Bobule (a Richarda Krajča) rádi!! *** a krapet víc..(10.5.2009)

• - Ve scéně, kdy policisté najdou Honzu (Kryštof Hádek), policista Mirek (Kamil Švejda) si stěžuje na bolest zad a ukazuje na levý bok. Honza mu řekne, že je to žlučník. Žlučník se ale ve skutečnosti nachází na pravém boku. (Cheeker)

• - Ve scéně, kdy jsou hlavní postavy u Františka, řekne vinař František (Marian Roden) špatně název vína Sauvignon. Řekne ,,saviňon," ale správně se vyslovuje ,,soviňon." Praví vinaři tento chybný výraz opravdu nesnášejí. (wirtr)

• - V jedné z epizodních rolí se ve filmu objevil tehdejší ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nebo další politik Pavel Severa. (Had6)