Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

Malarkey

Po zkouknutí filmu v kině zavládlo hrobové ticho...tak hrobové, že i já jsem pocítil dopad posledních kousků popcornu na samotnou plochu kinosálu, který svojí velikostí předčil jakýkoliv jiný sál, ve kterém jsem kdy v kině seděl. Tak velký sál na tak VELKÝ film, řekl bych, bohatě stačil. Bobule jsou fantastická komedie, tedy pro mě rozhodně ano, už to není žádný rádoby Hřebejkův humor, který za poslední dobu, jediný dokazoval, že naše země stále má smysl pro humor, ale konečně se můžu radovat z opět klasického českého nevtíravého zábavného filmu, který mě pobaví klidně na popadesáté shlédnutí a je tak příjemný, že opravdu každá scéna mě příjemně potěší a zahřeje u srdíčka. Tak dlouho se mi to u českého filmu opravdu dlouho nestalo. Jeden z mála filmů, na který jsem se těšil, a dostal jsem to co jsem chtěl. Bobule jsou filmem, který si rozhodně zaslouží některé ocenění. Minimálně za skvělý nápad, který je dokonce skutečnou událostí, fantastickým příjemným humorem, parádním zpracováním, nebo když už ne ničím jiným, tak samotnými herci. Nemůžu si pomoci, ale já tak rád vidím jiné tváře než stále dokola Trojan, Geislerová, Donutil a další. Netvrdím, že jsou to špatní herci, jen jsou tak často obsazováni, že v jejich rolích nevidím rozdíly. Zde je to všecko tak hezké a příjemné, že samotné pití vína musí být pro Moraváka takovou chloubou jako jeho krajina samotná, jež mě hodn překvapila už tím, že je tak nádherná. Přiznám se, nečekal jsem, že řada obrázků z tohoto filmu mě natolik překvapí svojí nádherou, opravdu ne. A to je minimum toho, co mě v tomto filmu překvapilo. Jen můžu dodat, že byla čest na tento film jít do kina a podpořit tím českou kinematografii, která mě tímto filmem potěšila. Opravdu příjemně potěšila. --- Opilý řidič, veselý vrah ()

Enšpígl

Hned na úvod musím poděkovat Tomáši Bařinovi za povedený herecký obsazení. Je radost nevidět po 150x Holubovou, Trojana, Geislerovou a další. Nic proti nim, ale snad má český film víc herců, než jen kamarádíčky několika režisérů. Ovšem tohle je ještě Ok, protože tihle lidé alespoň umí svou práci. Průser nastává, když se nám ve filmu začínají objevovat lidi, vyznávající heslo žádná práce, samá party - modelky, fotomodelky, zpěvačky, zpěváci a hlavně celebrity z realityshow a další "bulvarstars", když k tomu připočtu že skuteční herci za hovno prachy, ukazují každý den v divadlech své herecké mistrovství, že mladý talentovaný student z FAMU či DAMU musí koukat jak hlavním kritériem obsazování do filmu je ukazování kalhotek v Blesku či vyprávění historek v "zábavném" pořadu TV NOVA, PRIMA i ČT, tak zdvihám na Český film svůj prostředníček . Naštěstí to v žádném případě neplatí na všechny filmy a na všechny režiséry či producenty. Loni jsem tragickou událost, jakým daňový přiznání beze sporu je, vylepšil skvělým filmem PUSINKY /úspěšně ignorovaný na Českých lvech /a je to skoro neuvěřitelný, ale i letos obrovskou bolest a žal z návštěvy pokladny finančního úřadu zmírnil český film. Bobule mě totiž dopřáli úžasnou pohodu, vynikající zábavu, neokoukané herecké tváře, chuť na burčák, myšlenku na foto výlet na Jižní Moravu a megatouhu po Terezce Voříškové. Pohled na zadeček Terezky Voříškové, byl takový předčasný ježíšek pro moje oči. Konečně dobrá česká herečka, co svou krásou zfoukla své zahraniční kolegyně jako svíčky. Pražské publikum včetně mě se v kině nejvíce bavilo při narážkách na Pražáky, byly vtipné a trefné. Příjemně pobaven dávám Bobulím označení kvalitního českého výrobku - Czech Made, nalévám si jihomoravské víno a jdu vyhledávat fotky Terezky Voříškové na Google.cz. ()

Radyo

Spíše jen lehce úsměvná pohodovka, kterou nelze brát vážně ani ze 20%, tedy pokud člověk není totální vinařský zabedněnec a ignorant. Na Terezu je příjemné pokoukání, ale oba hlavní mužští hrdinové mi tam moc nesedli. Celkově vzato jde o ryzí průměr, který vám zůstane v hlavě asi stejně dlouho, jako průměrné víno... ()

Galadriel

Velká převeliká škoda té "pražské" části, protože v okamžiku, kdy se děj přesune na Moravu, začne ohromná pohoda, která způsobí to, že budete mít nepřekonatelnou chuť vydat se obdivovat krásy Moravy a ochutnávat výborné víno do nejednoho sklípku. Nádherná kamera a nenucený příběh vytváří film, který prostě perfektně vystihuje slovo "pohoda". ()

T2

Rozpočet CZK 5miliónovTržby Celosvetovo $2,369,238║ Prídu mi na jedno kopyto tieto České filmy, dohromady nedokážu nič ponúknuť, dej je chatrný, zaujímavých momentiek minimum, snaha o umeleckú stránka prevažne vyznie do prázdna, herecké obsadenie nevýrazné až na sympatickú Terezu Voríškovú ale tu to ostáva pri len pri tých sympatiách, o hereckej stránke radšej pomlčať. A zábavných momentiek na komédiu úplné málo na to aby to dostalo označenie komédia. Pre mňa len ďalší zbytočný film. /25%/ ()

• Na krojích hlavních postav bylo napácháno nemalé zlo. Ani jedna z postav nebyla řádně do kroje oblečena, ani o kroj nebylo řádně postaráno. Sukně a rukávce nejsou naškrobené, aby držely tvar. Hádek s Langmajerem mají mít mašličky na košili také naškrobené a jinak zavázané. Voříškové chybí spodní díle rukávců a tzv. kokeš na hlavě má moc do čela. (klara.leb)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)
  • Natáčení probíhalo na Jižní Moravě v Bulharech, Valticích, Velkých Bílovicích a Vrbici, kde se nachází nejstarší dochované a plně funkční sklípky. (M.B)