• charlosina

Bobule byly poněkud trpké... očekávala jsem opravdu lahodnou příchuť, ale ta mi na rtech zhořkla a přiváděla mě do rozpaků. Hlavně tedy ty přísady humoru, tak očekávané, tak prkenné, tak nevtipné. Kryštof Hádek alias drzý podvodníček Honza spolu se svým nešikovným kamarádíčkem Lukášem Langmajerem alias Jirkou bloumají Prahou a snaží se přijít k penězům. Už na ně ale mají spadeno a Honza utíká ke svému dědovi na Moravu, policie se ho snaží chytit (když to dokáže...) a na Moravě se zakouká do krásné Klárky... Sem tam se do toho přimíchají vzpomínky na dětství a máme tady novou, neoriginální komedii s humorem Trošku nevtipným. Jedna * za Hádka, který se jeví jako talentovaný herec a druhá * za hudbu.(2.12.2008)

Příjemná reklama na vinařský jihomoravský kraj. Tereza Vořísková je absolutní neherec. Lukáš Langmajer nesympatický až na půdu. Hlavní hrdina takový nijaký trouba a režisérsky to taky není kdovíjaká hitparáda. Naštěstí od filmu nešlo očekávat nic jiného než lidovou zábavu pro nejméně náročné a to Bobule splňují. 50%(25.11.2008)

Velká převeliká škoda té "pražské" části, protože v okamžiku, kdy se děj přesune na Moravu, začne ohromná pohoda, která způsobí to, že budete mít nepřekonatelnou chuť vydat se obdivovat krásy Moravy a ochutnávat výborné víno do nejednoho sklípku. Nádherná kamera a nenucený příběh vytváří film, který prostě perfektně vystihuje slovo "pohoda".(4.1.2010)

[imdb: 6.6/10] | me: Nenásilné, jednoduché, ale celkovo ok. Fajn motív, no a spôsob jeho prezentácie ? ...miestami vtipný, inokedy trápny, sem-tam patetický, trošku romantický, veľmi český, ... nie zlý, nie výnimočný. Letná komédia, letný prístup. Nezraní, ale ani sa dlho nezdrží.(15.2.2010)

Ovíněně o ničem. Uvolněnou atmosféru tomu nelze upírat. "Je to totiž tam", jenže až v závěrečné půlhodině. Přibližně od doby kdy se z děje vykvartíruje Lukáš Langmajer. Do té doby je to taková "hrc frc" slátanina, která neví kam míří a ani jakým způsobem tam jde. Ještě, že se tak děje vlastně docela příjemně. Obsazení je sympaticky neokoukané, hudba skvělá (většina nejlepších momentů je spojena právě s atmosférickými pasážemi založených pouze na hudbě), ale kamera to celé posílá do hnoje. To už není ani kýčovitě pěkné, to je čistá esence vlezlého kýče nejtěžšího kalibru. Navíc bez technického zázemí a vše točené z jedné vody na čisto. Přepálené omalovánky na "čisté" Moravě versus zašedlé tóny prohnilé Prahy. Wow, kolik času tvůrcům zabralo vymyslet tak neuvěřitelně inovativní koncept? Ale proč se nad tím rozčilovat. Stačí zmínit, že kamera s úspěchem takřka zabíjí i vizuální přednosti Terezky Voříškové. Což by jeden řekl, že snad ani nejde. Přesto přeze všechno jsou Bobule dobrým filmem. A to hlavně právě díky Voříškové, červené kačeně a Hádkovi. Bařina v tom zase tak moc nejede, ale dalšímu jeho snímku bych se apriori nebránil. Pokud bude s jiným kameramanem. Ovšem vínko bych si po projekci přeci jen dal, takže červené sem. Hola, kde jste kdo? Já chci víno a je tu jen plzničku!(18.4.2008)

• - Ve scéně na začátku filmu, kdy Honza (Kryštof Hádek) navštěvuje dědu (Lubomír Lipský), má děda na zdi pověšenou mapu, kde si označuje, kde všude už byl. Poté, když mu Honza v polovině filmu dává letenky do Argentiny, děda říká, že letadlem ještě nikdy neletěl. Přitom na mapě bylo označených spoustu míst, po celém světě. Těžko jezdil trajektem. (klara_kel)

• - Hlavní postava filmu je mírně inspirována mystifikátorem a podvodníkem Lukášem Kohoutem. (Cheeker)

• - Režisér Tomáš Bařina vymyslel a natočil slavnou reklamu s „Bobikem“. (Had6)