Moc příjemné. Takový Dobrý ročník po česku, trochu víc komediálních scének, trochu méně vážnosti, stejná pohoda. Navíc je to konečně film, kde nevidíte ty samé obličeje počád dokola, naopak se vám snaží mladé herce, jejichž jména jste stokrát před tím pravděpodobně neslyšeli. U mě to úplně neplatí, Lukáše bych asi mohla považovat díky sestřičce za vzdálenějšího známého, o to víc si ale cením, že hlavní role nevybrala dvojice Kotek & Mádl.(25.4.2008)

Letní komedie. Dosti nadhodnocená. Ty karikatury bodrých Moravanů, podlých a snobských Pražáků či pravých vinařů jsou docela laciné... Ale jinak to plyne asi tak, jak to v ,,letní" nenáročné komedii plynout má... Bohužel se prý chystá i pokračování... Podobné filmy: Svatba na bitevním poli(17.11.2008)

Nakonec to ani tak nebolelo. V čem Bařina boduje je vytvoření originální atmosféry, která člověka pohltí. Naproti tomu je scénář už o hodně horší. Nevím například proč se z flashbacků dozvídáme o tragické smrti Honzových rodičů, když je tím jeho postava nepoznamenaná a pro film to jako informace nic nového nepřináší. Stejně tak je zmatené kam se vlastně poděl ten jeho parťák? a je toho více... Ale není to hrozné, hodně tomu také pomáhá dobrá kamera a Tereza Voříšková, na kterou se příjemně kouká:) A kdo to proboha filtroval?(7.11.2008)

• Bebacek

Nehorázná idealizace až sprosté znásilnění moravského folkloru. Občas je k zblití jak to pražští "Moraváci" przní. Nejvíc Postránecký, jehož představa lokálního patriota z Moravy se omezuje na kurvování za každým druhým slovem. Náznak místního akcentu v jeho mluvě je přitom nulový. Ba naopak - slovo "viď" jakoby bylo lidem z Moravy vlastní. Kritických poznámek mám ještě milion, ale zmíním už jen dvě: 1. Holčina, která se po ránu napájí bílým vínem, musí trpět příšernou zácpou a je mi jí fakt líto. 2. Spát pod péřovou kapnou za takových horkých nocí může jen debil.(9.11.2008)

Zjevná inspirace Dobrým ročníkem na více frontách není kupodivu vůbec na škodu, Bobule podávají letní atmosféru a téma napraveného „hříšníka“ zcela svérázně a nenuceně. Filmu vévodí krom zmíněné atmosféry netradičně příjemný vizuál i úvodní herecké trio Hádek/Voříšková/Langmajer, z nichž i poslední jmenovaný působí přes lehce neohrabaný projev nadmíru sympaticky a typické figury představované Postráneckým či Matonohou jsou pouze v jejich stínu. Filmu výrazněji ubližuje jen to, že i přes absenci laciné komiky a míření do vážnějších vod nedokázal jít ještě dál a pár motivů a nuancí v charakterech by si zasloužilo jít o něco hlouběji. Na snímek dělaný za skromnějších podmínek je to přesto obdivuhodný výkon. Bobule tak působí jako dobré, leč mírně nedozrálé víno, což ubližuje jen solidnímu náběhu na větší počet hvězd. 7/10(19.12.2008)