Pokud jsem Grandhotelu dal 4 na hraně, tady to jsou čisté, možná i něco víc, než 4. Hodně příjemný snímek z prostředí českých vinic. Hádek se snaží seč mu síly stačí, ale stejně si myslím, že jej zastínil Lukáš Langmajer, bratr známějšího Jiřího. Opravdu pěkný film. A pokud se po něm napijete vína či burčáku věřím, že si jej vychutnáte víc. Opilý řidič, veselý vrah.(24.5.2008)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +Terezka Voříšková, Kryštof Hádek a Lubomír Lipský st., hlavní písnička filmu (je i v traileru), docela zábavné -bohužel v traileru je vše co může film nabídnout, ostatní je jen vata, příběh je slabý, stejně tak i romantika se mi zdála jakási vynucená, Lukáš Langmajer a Tomáš Matonoha byly dost otravní/// Je to pěkný film. Jen je po dějové stránce docela vlažný. Někteří herci jsou výborní, jiní slabší. Zde bych ale vinu přikládal tomu jak jsou napsané postavy. Některé z nich jsou dost nevěrohodné (policajti-musí se jim ale přiznat, že pobaví) a některé fakt hodně otravné (kamarád hlavního hrdiny). Přesto je to všechno příjemná zábava, u které jsem se příjemně nasmál a říkal si jak je ta Terezka báječná./// Celkem 66%///(1.1.2009)

Po zkouknutí filmu v kině zavládlo hrobové ticho...tak hrobové, že i já jsem pocítil dopad posledních kousků popcornu na samotnou plochu kinosálu, který svojí velikostí předčil jakýkoliv jiný sál, ve kterém jsem kdy v kině seděl. Tak velký sál na tak VELKÝ film, řekl bych, bohatě stačil. Bobule jsou fantastická komedie, tedy pro mě rozhodně ano, už to není žádný rádoby Hřebejkův humor, který za poslední dobu, jediný dokazoval, že naše země stále má smysl pro humor, ale konečně se můžu radovat z opět klasického českého nevtíravého zábavného filmu, který mě pobaví klidně na popadesáté shlédnutí a je tak příjemný, že opravdu každá scéna mě příjemně potěší a zahřeje u srdíčka. Tak dlouho se mi to u českého filmu opravdu dlouho nestalo. Jeden z mála filmů, na který jsem se těšil, a dostal jsem to co jsem chtěl. Bobule jsou filmem, který si rozhodně zaslouží některé ocenění. Minimálně za skvělý nápad, který je dokonce skutečnou událostí, fantastickým příjemným humorem, parádním zpracováním, nebo když už ne ničím jiným, tak samotnými herci. Nemůžu si pomoci, ale já tak rád vidím jiné tváře než stále dokola Trojan, Geislerová, Donutil a další. Netvrdím, že jsou to špatní herci, jen jsou tak často obsazováni, že v jejich rolích nevidím rozdíly. Zde je to všecko tak hezké a příjemné, že samotné pití vína musí být pro Moraváka takovou chloubou jako jeho krajina samotná, jež mě hodn překvapila už tím, že je tak nádherná. Přiznám se, nečekal jsem, že řada obrázků z tohoto filmu mě natolik překvapí svojí nádherou, opravdu ne. A to je minimum toho, co mě v tomto filmu překvapilo. Jen můžu dodat, že byla čest na tento film jít do kina a podpořit tím českou kinematografii, která mě tímto filmem potěšila. Opravdu příjemně potěšila. --- Opilý řidič, veselý vrah(13.4.2008)

FIlm, od kterého jsem nečekal nic zvláštního, nijak zvláštní nakonec taky nebyl. Na tři hvězdy ho pro mě vytáhla moravská krajina, kterou miluji, Tereza Voříšková, kterou nemiluji, ale kdybych mohl, tak bych určitě miloval, a zásluhu má i Lubomír Lipský. Bobule mají hezkou náladu, konec léta z nich skoro dýchá... Ale jen skoro, protože pořád máte pocit, že si spíš listujete časopisem plným fotografií, než, že "jste na hodinu a půl přímo tam".(25.10.2009)

• Morien

Nebylo to tak strašné, jak jsem s přihlédnutím k současnému českému standardu "týnejdžerské komedie" očekávala, ale pořád by se nedalo říct, že bych nadšením vyskakovala do stropu. Spíš jsem se jen tak shovívavě usmívala a říkala si, že ty dva policisty bych opravdu vystřihla. A teď jsem právě zapomněla, o čem měl být zbytek mého komentáře.(17.12.2009)

• - Ve scéně, kdy policisté najdou Honzu (Kryštof Hádek), policista Mirek (Kamil Švejda) si stěžuje na bolest zad a ukazuje na levý bok. Honza mu řekne, že je to žlučník. Žlučník se ale ve skutečnosti nachází na pravém boku. (Cheeker)

• - Ve scéně, kdy Honza (Kryštof Hádek) vytahuje policajty ze sklepa a spadne s nimi před dům, je možné si všimnout, že jeden z policistů má kolena špinavá od hlíny ještě předtím, než dopadne. Scénu tak evidetntně točili vícekrát. (Kroup4)

• - Ve scéně z Poslanecké sněmovny se objeví poslanec za KDU-ČSL Pavel Severa. (claudel)