FIlm, od kterého jsem nečekal nic zvláštního, nijak zvláštní nakonec taky nebyl. Na tři hvězdy ho pro mě vytáhla moravská krajina, kterou miluji, Tereza Voříšková, kterou nemiluji, ale kdybych mohl, tak bych určitě miloval, a zásluhu má i Lubomír Lipský. Bobule mají hezkou náladu, konec léta z nich skoro dýchá... Ale jen skoro, protože pořád máte pocit, že si spíš listujete časopisem plným fotografií, než, že "jste na hodinu a půl přímo tam".(25.10.2009)

Rozpočet CZK 5miliónovTržby Celosvetovo $2,369,238║ Prídu mi na jedno kopyto tieto České filmy, dohromady nedokážu nič ponúknuť, dej je chatrný, zaujímavých momentiek minimum, snaha o umeleckú stránka prevažne vyznie do prázdna, herecké obsadenie nevýrazné až na sympatickú Terezu Voríškovú ale tu to ostáva pri len pri tých sympatiách, o hereckej stránke radšej pomlčať. A zábavných momentiek na komédiu úplné málo na to aby to dostalo označenie komédia. Pre mňa len ďalší zbytočný film. /25%/(28.3.2009)

Nemohu jinak a dám pět hvězd. Tohle byl totiž po hodně dlouhé době první český (moravský) film, který mě skutečně nadchnul. Tento film sice nemá žádný závratný spád, ani hlubokomyslné poselství, ale má úžasně pozitivní atmosféru a překrásnou Terezu Voříškovou. Navíc celkové obsazení je velice zdařilé a těžko budu v mysli pátrat, kdy jsem naposledy prožil takhle příjemných filmových 90 minut. A to jsem na tom stejně, jako Kryštof Hádek na začátku filmu. Také víno nepiju a pálí mě z něj žáha - holt jsem ještě asi nepotkal tu správnou zdravou dívku. Pane Bařina, děkuji!(18.11.2008)

Bobule Tomáša Bařinu sú podobné Scottovémmu Dobrému ročníku, ale nie je to na škoda. No priznám sa že som to kvôli tej podobnosti nepozeral, aj keď sa mi Scottov ročník páčil. Príbeh je celkom fajn, prostredie na sfilmovanie sa tiež našlo a rovnako tak aj dobrý herci na čele s Hádekom a Voříškovou (kvôli ktorej som si to vlastne pozrel :-)). Čo sa týka samotného filmu, tak je prekvapivo dobrý. Hudba, kamera, výprava, herci či príbeh to všetko tu funguje a vyzerá fajn až na humor, ktorý mi miestami kazil celý film. Niektoré vtipné scény sa tam nepodarili a ten lacný český humor zbytočne pokazil celý film čo je škoda. Inak sa jedná o jeden s tých lepších českých filmov. 65% - 3*(26.1.2013)

Víno je má vášeň... k oblasti, kde se natáčelo mám víc než kladný vztah... takže s přimhouřením všech 4 očí (i těch skleněných) je to za tři hvězdy.... :-) .... jnak je to o hvězdičku míň, což považuji za velkou škodu, ten film by mohl být jinak skvělý, ale to je zase o tom, že po bitvě je každý generál, že????(5.2.2009)

• - Ve filmu si zahrál manželský herecký pár Tomáš Matonoha a Lucie Benešová. (Had6)

• - V jedné z epizodních rolí se ve filmu objevil tehdejší ministr zdravotnictví Tomáš Julínek nebo další politik Pavel Severa. (Had6)

• - Ve scéně, kdy Honza (Kryštof Hádek) vytahuje policajty ze sklepa a spadne s nimi před dům, je možné si všimnout, že jeden z policistů má kolena špinavá od hlíny ještě předtím, než dopadne. Scénu tak evidetntně točili vícekrát. (Kroup4)