Jesse Metcalfe (TV seriál “Zoufalé manželky”) se představuje ve děsuplném hororu o muži, který se podvodně dostává do ústavu pro mentálně nemocné pacienty, aby odsud vysvobodil svou milovanou sestru. Uvnitř sanatoria však odhaluje, že tamější lékař (Peter Stormare - Fargo) nemilosrdně využívá své pacienty jako laboratorní krysy a dělá z nich krvežíznivé zabijáky. Podaří se oběma nešťastníkům nalézt cestu z krvavého labyrintu dřív, než je bezcitní kanibalové jednou provždy dostihnou? (oficiální text distributora)

lykan9

Opět jeden z béčkových hororů obsazený seriálovými herci. Tentokrát na téma, jak to vlastně začíná při zombie apokalypse. Rozhodně je to koukatelný a díky krátké stopáži film nenudí. Jen škoda, že hlavní tahák Peter Stormare tak přehrával. Asi si už Nakažení smrtí nepustím, ale jednou se to určitě dá. ()

huli601

Prostý príbeh, takže nič moc. Jeden "zombie" je múdry a druhý zase pošahaný. Zvláštne. A ako je možné, že doktor prežil až do konca a vôbec mu neublížili? Škoda lepšie spracovanie by mohlo urobiť všeličo, napr. krv na bielych stenách a blikajúce svetlo. To bolo dobré. * ()

jitrnic

Od soumraku do úsvitu je bezpochyby lepší než tento film, ale mám s ním stejný problém. Dokud se ve filmu Nakaženi smrtí neobjeví zombíci, je velmi zajímavý (Od soumraku do úsvitu dokonce vynikající). Druhá půle ovšem film degraduje o několik tříd níž, začalo mi být jedno, co se s postavami stane a rezignovaně jsem dokoukal teď už bezduchou zombie vyvražďovačku. ()

Guzo

Žádné překvapení se nekonalo a Insanitarium přesně splnilo své očekávání (čili průměrný thriller). Nehorší na filmu jsou určitě efekty - zlomená ruka, skřípnuté prsty atd. -, které místo aby naháněly hrůzu, jak asi tvůrci plánovali, jsou spíš k smíchu. Hlavní hrdinové jsou ale sympatičtí, hlavní padouch zlý a odpudivý a nechybí tomu ani typický konec či hodná slečna :) ()

buLLiTT

Béčkový horor odohrávajúci sa v psychiatrickej liečebni. Najskôr pomalší rozbeh ale ku koncu to bolo fakt maso. Doslova. 45/100 ()

JančiBači

Cuduj sa svet,celkom pozeratelny horor.Niektore sceny bol dost brutalne,ako ta s mačkou alebo vytiahnutie sivej mozgovej hmoty..Brrr rad si to ešte niekedy pozriem ()

Soweek

Jak já to vidím, Jesse Metcalfe bude asi jedním z nejhorších herců na této planetě a stejně tak i filmy ve kterých se vyskytuje. Tento dementní film, který provázejí dementní komentáře herců je urážkou všech zombí hororů. ()

korndaddy

Sanatorium, je už samo o sobě zajímavé téma, že není potřeba zombíků. Film pak stojí za hovno a nápad, obsazení Stormaera a ani ta kozatá čubička tomu nepomůžou. Není divu, že se režisér Buhler do další práce nehrne.. ()

MareT.

Takove placani na suchu, pak zaverecna jatka a antihappyend....dobre mistama vazne tapete, o co tam jde, prostredi taky patri ke kladum a cely namet neni spatny, ale to je tak vsechno.. ()

AdamesWWE

[5/10] Obyčajný béčkový horor po všetkých stránkach, avšak s celkom dobrým námetom. Toto je typ hororu ktorý netreba brať príliš vážne a tak som sa na nom celkom pobavil. Pár slušných zabijackých scén a hlavný záporák Peter Stormare, na priemerné 3* to stačí. ()

Ricky_CZ

První třetinu nevýrazné, až nudné. Doporučuji však setrvat. To maso, co přišlo po tom, se ani nedá popsat. Nemám rád rádoby horory plné krve a vnitřností, ale v tomto filmu k tomu člověk přibral dostatečnou dávku nadsázky. Připočtu-li k tomu neskutečnou záverečnou knife-scénu a opravdu vydařené poprsí Lisy Arturo, je to film, u kterého se pobavím i za pár let. 75%, protože nic se nemá brát moc vážně a já dostal, co jsem čekal. ()

Silviaxx

Celkom podarený video film, ktorý sa odohráva na psychiatrii, a keďže ja filmy z prostredia psychiatrie móžem, tak som bola v tomto prípade dosť spokojná. Síce na mňa tento cvokhouse pôsobil veľmi sterilne, dostalo sa mi aj niekoľkých nechutných obrazov s bláznami, pri čom herecké výkony celkom ušli (najmä Jesse Metcalfe bol veľký sympoš). Rozbeh bol trošku pomalší, ale na tie jatká, ktoré nastali potom sa fakt oplatí prejsť si aj nudnejšiu časť Insanitarium. Tony krvi, vnútorností, jedenie vnútorností, zvieracie pudy - po tejto stránke som nadrámec spokojná, aj keď efekty neboli vždy najlepšie. Príbeh, dialógy, správanie a ostatné záležitosti sú už ale iná, nie príliš dotiahnutá sféra.. So štipkou sebazaprenia a prižmúreným okom však dávam 4*, pretože som sa v podstate fajn bavila. ()

Akana

Asi nemá smysl se rozepisovat o nějakém ději. Ten je zcela účelový, nemá za úkol nic jiného, než připravit scénu pro závěrečný kanibalský masakr a je jedno, jestli smysluplně, hlavně že červená stříká, údy se lámou a vnitřnosti vyhřezávají. Pro mně je jediným zajímavějším momentem filmu ten ostrý střih mezi zoufale nudnou první půlkou a bestiální druhou. 30% ()

Hapretor

Úplně obyčejný neatmosférický "horor", který Vám akorát pomůže "zabít" hodinu a půl. Pro fandy "zombies" hororů zcela zbytečné. ()

helloween93

Milovníci gore si přijdou na své, a to zejména v závěrečné třetině filmu. Příběh typicky klišovitý, psychiatrická léčebna, kde není něco v pořádku. Konkrétně zde testují drogu na pacientech, z kterých se pak stávají kanibalové. Konec mi vyloženě našval, takže dávám 2 hvězdy. ()

MickeyStuma

Psychiatrické léčebny hororové tvůrce lákaly odnepaměti. Skýtá se tu mnoho možností a situací pro hrůzu a děs. Otázka však je, jestli již dané téma není dávno vyčerpané, a nebo jestli lze ještě pořád něčím překvapit. Tento snímek však ještě umí zaujmout. Po počátečním klidovém představení všech protagonistů příběhu a poukázání na danou situaci se rozjede dramatický vlak, jaký byl přirozeně očekáván. Příběh si pevně drží napětí až do konečných titulků. Dusná atmosféra by se dala doslova krájet. Některé dialogy jsou poněkud strmé, ale na druhou stranu, co se týče hereckých výkonů, zaslouží si pochvalu. Ztělesnění bláznů není zase tak jednoduché, jak by se mohli zdát. Zkrátka na to, že se jedná o pouhý videofilm, to dopadlo vcelku dobře. ()

Junys

Jackova sestra je zavřená v ústavu pro mentálně narušené pacienty. Aby ji od tam vysvobodil tak předstírá že je taky narušený. Když už je zavřený v ústavu tak zjišťuje že to není obyčejný ústav, je to ústav ve kterém se provádí šílené experimenty na pacientech. - Pomalý náběh filmu se vykompenzoval těma gore scénkama takže mi nevadí. Ani jsem se nenudil. ()