Snímek zasazený do kulis 1. světové války sleduje Michaela Dunneho (Paul Gross), který se s těžkým zraněním vrací z Francie domů do Calgary. V místní vojenské nemocnici pozná citově i fyzicky zubožený Michael krásnou a tajemnou ošetřovatelku Sarah (Caroline Dhavernas). Láska na sebe nenechá dlouho čekat. Krátce na to vstupuje mladší bratr jeho milenky David (Joe Dinicol) nečekaně do armády a odjíždí bojovat do Evropy. Michael cítí jako svoji povinnost vydat se za ním a chránit ho. Oba muži se tak spolu s mnohatisícovým zástupem svých krajanů ocitají na válečném poli u Ypres v bitvě známé jako bitva u Passchendaele. Filmový příběh vypráví o vášni, odvaze, odhodlání a hrdinství těch, kdo v ní tehdy bojovali, i těch, kdo milovali. (oficiální text distributora)

MATADOR

Paul Gross jako režisér a hlavní protagonista Passchendaele. Jenž je zasazen do období první světové války, kdy kanadští vojáci svádí boje o opravdu mizerné čáry na strategických mapách. Počáteční a finální akce je více než působivá. A tak mi docela kazí dojem to, co je mezitím, i když na válečný film se to sice nehodí, ale nakonec si mne příběh získal, i když to mohlo být poněkud zkráceno. I tak se jedná o slušný válečný film, při kterém jen chybí prohloubení výsledného efektu z té romantické části. Působivé válečné drama, které je velmi jednoduché. ()

Thomassi

Válečný film z první světové války, ale spíše romantické drama, které sledujeme prvních 60 minut. Zranění voják se vrací do Kanady, kdy se zamiluje do zravotní sestry, aby se nakonec setkali také na válečném bojišti. Film je věnován kanadským vojákům, kteří bojovali v první válce, hlavně pak u Passchendaele v roce 1917. Kromě té hodiny lásky a kecání je zde ale tak deset minut na začátku, kde ná Paul Gross snaží navnadit na válečnou vřavu. Ovšem do hlabní přichází v závěrečných 30 minutách. Naprosto depresivní a syrový pohled na zemi nikoho. Jen krev, bláto a déšť. Vůbec těm klukům nezávidím, v jakých sračkách museli bojovat. A bojové scény - brutální a výborné, které se v dnešních filmech o válce vidí jen v těch hollywoodských projektech. Takže lepší 3 hvězdičky. ()

Herr_Flick

Počáteční válečné intro se bohužel záhy změní v romantický paskvil a než se někam posune, uplyne hodina. A je to vlastně úplně jedno. Bitevní vřava je na dnešek jen mírně nadprůměrná a kanadský "Rambo" jen stěží uvěřitelný. A když už "Rambo", pak kanadský "Ježíš" teda vůbec. Prostě něco dobře něco špatně. Respekt patří zůčastněným. ()

kinderman

Po úvodní válečné rozcvičce se děj přesune do Kanady, kde se o válce pouze dlouho a hodně mluví. Naštěstí není všem dramatickým výjevům konec a závěr nabídne v dešti a blátě utopená jatka, kdy vojáci nepadají ve zpomalených záběrech, nýbrž se na sebe vrhají se vším, co mají po ruce. ()

Flaxik

Nazvat Passchendaele (v češtině dokonce BITVA o Passchendaele) snímek, který se ze 70 % odehrává v Calgary (nebo co to je za prdel v Kanadě), z 15 % všude možně jinde a z 15 % u zmiňované vesnice, to už chce řádně vyvinuté tento, uměleckou licenci. Varuju všechny zájemce o historický film nebo dokonce válečné dílo - budete smutní, je to téměř čistá romantika, s dějem průhledným jak anorektická panna. Ještě ke všemu se tam dost lidí chová jak idioti, takže v zásadě kromě posledních cca 15 minut (no dobře, a 5 minut na začátku) je film obtížně koukatelný. ()

Wladi.mir

Tenhle snímek měl dopadnou šťastně. Skoro jsem uronil slzičku. Jinak výborný příběh a hodně kvalitně natočený válečný film, i když ho natočili kanaďané. **** Za hezkou herečku. ()

sulimo

Když si pustíte posledních dvacet minut, máte to nejkvalitnější z jinak odpadové záležitosti, kde romance otravuje a kde mlčeti je zlato - ano, je to ona jediná v rámci možností obstojná válečná scéna (to kulisové zlo ve filmové podobě na začátku se raději nepočítá). Až obdivuhodně laciné, a tím ani nemyslím ten televizní look, ale všechny ty fráze, které jsou příliš silné na tak stupidní děj a špatné herecké výkony. Doporučuji jako příklad toho, jak lze úspěšně zmrvit docela zajímavou zápletku. A za tu děsnou popovou píseň (po obsahové stránce asi inspirace Celine Dion) na konci bych popravovala. Děsný. ()

emo

Veľmi slabučká vojnová dráma, ktorá trpí najviac tým, že Gross má viac ambícií ako talentu... Najhoršie to dopadlo so scenárom, ktorý je miestami vyslovene hlúpy... ()

PanZahadnyCZ

Doufal jsem, že se dozvím něco víc o bitvě u Passchendaele, místo toho jsem se po docela dobré úvodní scéně dočkal stupidního příběhu, ve kterém samozřejmě figurovala láska, zbytečné citové vazby a plno nudných dialogů. Později se přidala i kanadská xenofobie, nacionalismus a já nevím co všechno. Proč se z potencionálního trháku o strašlivé bitvě u Passchendaele stal nudný film, který se totálně vykašlal na výpravu samotné bitvy, a místo toho předvedl nezáživné drama z rádoby idilicky naaranžovaných kulis půvabného kanadského městečka? Jsem toho názoru, že by válečný film měl býti velkolepý, strhující a vůbec by neškodilo, kdyby i dlouhý. Tento film je pravý opak. Režisérský fail v podstatě i herecky nevýrazného Paula Grosse. ()

arbitr

Válečná romance v kanadském podání jak má být. Té války tam zase tak moc není, ale o to výživnější a intenzivnější zážitek. Anglický pacient to není, ale i tak to stojí za shlédnutí. Téma do té doby pro mne neznámé mě doplnilo dějinné souvislosti a pouze potvrdilo, že válka ve všech podobách je něco co by si lidé měli odpustit. Ale jak zazní i ve filmu, ohně hoří protože musí, oceány se zvedají a klesají protože musí a lidé to dělají, protože jsou v tom dobří a dělají to celou dobu...nebo ne? ()

ecceHOMMO

No musím sa priznať že som očakával opak toho čo sa mi napokon dostalo....Namiesto historicko - vojnového dramatu som bol svedkom romantickej drámy v ktorej vojna a samotná bitka o Passchendaele je len akási kulisa (pozadie) celého filmu...napriek tomu však výsledný dojem nie je zlý a snímok možno zaradiť do šedého priemeru. ()

ivan bohatyr

Paul Gross asi nikdy neviděl válečný film. Ať si dělá drama ať si dělá romantiku, ale nesmí to plést do válečného filmu tímto způsobem, tohle se mu moc nepovedlo. Těšil sem se na válečný film a místo toho sem viděl tuto splácaninu. Soulož na válečném poli a pochod "krista" se křížem přes nepřátelskou linii bylo pro mě to největší peklo, celkově válečná atmosféra nepůsobila vůbec válečně: bezhlavé pobíhání mezi kulkami a výstřely z pušek, co zněly jako petardy hodně ubraly na celkovém dojmu, sice tam moc z války nebylo, ale ani ten zbytek nebyl zrovna poutavý. Ještě, že to někdy vyjde a můžu se podívat třeba na Bratrstvo neohrožených. ()

PiLgRiM

Nejkýčovitější drama z války ( válečné se neodvažuji říct když půlka filmu je telenovela ). Paul Gross ze sebe udělal hrdinu, nejsuverénějšího frajera pod sluncem a také mučedníka, který se sebeobětoval pro lásku... Ach jo to byl zas nesmysl. Kanadská propaganda připomínala spíše nacistickou a celkově tenhle film o hrdinství je takovej blábol, že ho snad nikdo nemůže brát vážně. ()

Prekarkar

Vynikající kamera, skvělé herecké výkony a v neposlední řadě byla námětem reálná bitva 1. světové války, to jsou pro mě nosné pilíře tohoto filmu. Bitevní scény byly velmi realistické, ukazují krutost válek a jako protiklad láska a romantika, film ukazuje čistotu duší a povah lidí. Emotivně hodnotím dost vysoko a technicky také. ()

Kosmik 1

Tohle válečné romantické drama tu malinko zapadlo a je to hrozná škoda, proto dávám tak vysoké hodnocení. Já si totiž na rozdíl od některých uživatelů nemyslím, že by to byla až taková nuda, jak popisují. Chápu, že kdekomu nemusí sednout ta romantická část, které je věnováno mnohem více prostoru. Ale když přijdou na řadu válečné scény, tak sakra stojí za to. A to prostě musím ocenit. 70% ()

Kangaxx

Passchendaele sa z veľkej časti javil ako veľmi príjemné prekvapenie, bohužiaľ záverečných 15 minút je prekvapením ešte väčším. Nie však príjemným. Skutočne nechápem, prečo sa v poslednej dobe pokúšajú tvorcovia za každú cenu v závere zapôsobiť na emocionálnu stránku diváka, a to aj v prípadoch, kde sa to zjavne nehodí. Kanadský nacionalizmus asi chcel mať svojho Jánošíka - má ho, ale celý film kvôli tomu padol o triedu nižšie. ()

1945

Passchendaele líčí válku bez příkras - nechává nás reálně nahlédnout na blátivá bojiště první světové války, na kterých zmizelo mnoho lidských životů. Přestřelky v kráterech a boj zblízka jsou zde opravdu ostře vyvedeny, režisér si dal záležet ()

jasse

Pro Kanaďany je toto téma citlivé a Paul Gross jako správný Kanaďan se s vervou pustil do jeho ztvárnění. Bojové scény nemají chybu, ale trochu na mě tento film působí, jakoby režisér sám nevěděl, co chce vlastně natočit. Výtky, že film je nudný a lovestory v něm je zbytečná, ale neberu. Lidi se milovali i uprostřed válečné vřavy...Jediné, co mi přišlo vyloženě k smíchu, bylo vylíčení odvykačky na morfinu závislé sestřičky - půvabná dívčina v krajkové noční košili vzdychající v náručí svého přítele se k realitě nepřibližuje ani náhodou...Naopak mi velmi imponoval zvláštní suchý humor Michaela Duneho, který se táhne celým filmem. A na Paula Crosse se dá taky celkem koukat... ()

Amplifier

Těšil jsem se na válku a dostal jsem život ve vesničce. Očekával jsem mnoho víc nějaké propracované válečné scény a bohužel nic z mého natěšeného očekávání se nekonalo. Měl jsem problémy shlídnout Passchendaele až do konce. 30% ()

Eluin

Za mě slabší 4. Romance mi nevadila, naopak byla celkem citlivě zpracována, jen ten její závěr byl dost křečovitý a v podstatě i očekávatelný. Paul Gross je takový renesanční člověk, divím se, že k tomuto filmu nesložil také hudbu :). ()