Smrt čeká všude

• USA The Hurt Locker (více)

Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? V době, kdy se armády skládají nikoliv z rekrutů, ale z dobrovolníků, a muži se dobrovolně pouští do vojenské služby, je adrenalinové prostředí bojiště silným a neodolatelným lákadlem, často přímo závislostí. Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě – uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James (Jeremy Renner) ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své dva podřízené, Sanborna a Eldridge (Anthony Mackie a Brian Geraghty) tím, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se oba muži snaží svého nového velitele udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek a Jamesova skutečná povaha se ukáže způsobem, který všechny z nich navždy poznamená. (oficiální text distributora)

Tom44zKA

Tři nebo čtyři? U filmu sem se docela nudil, paní režisérka jakoby nevěděla co chce vlastně natočit, ale zase na druhou stranu film v některých momentech zapůsobil, a je to po dlouhé době trochu lepší film z vojenského prostředí, takže sice né s čistým svědomím, ale přesto čtyři hvězdičky... ()

Deratizer

Co na tomto filmu lidi vidí až tak nadprůměrnýho, to mi není jasný. Ten film není ničím vyjímečnej, podobných a lepších existuje hromada. Film je někdy až moc nudnej, pak se tam tedy začne něco dít, vzniká obrovský napětí při akci vycházející z hlavní priority filmu, což je likvidování bomby, ale pak zas nuda o ničem a tak pořád dokola. Celkově film jako celek nic víc nedává a aby se neřeklo, tak se tam tedy objeví ke konci i nějaký ten výbuch a nějaká ta tragická smrt člena elitní jednotky atd atd. Dá se to při takové dlouhé stopáži dokoukat, ale nevidím v tom takový zlato, aby to sklízelo různý ocenění ve formě oscarů apod. Jedno zkouknutí za tři hvězdy, znovu už mě to neláká vidět. ()

Zaitsev

Neskutečně realistické (myslim, že tam ani nehraje hudba) a přidávám se k názoru, že je to druhá, novodobá Četa...dobře zahrané od herců a dialogy mi příjdou realistické: přecijenom od vojáků nějaké hluboké filosofování asi nikdo nečeká. Pět nedávám kvůli určitým nejasnostem z hlediska vojenství - sejmout na 850 metrů borce, kterej je v pohybu (?), nebo průnik Sgt. Jamese na vlastní pěst do domu toho profesora + ten lovecký výlet tří hochů a jejich následné rozdělení v nepřehledných uličkách - to by profi vojáci asi neudělali. Opravdu vyzdvihuji zachycení atmosféry a mužského světa režisérkou Kathryn Bigelow - smekám... "war is drug" :) ()

JohnSorrow

Výjimečný pohled na válečný konflikt, který nutně zanechá svoji stopu v každém divákovi. Děj ani dialogy ani postavy nejsou nikterak vynikající. Dokonce mezivstupy, odehrávající se mimo "bomboviště", jsou nudné ba hrozné, ale partie s bombou a hlavně závěr jsou drtící a úžasné. Člověk po shlédnutí filmu začne chápat válku z jiného, nekomerčního hlediska... ()

merigieren

Tady snad ani nejde o to, že se tam nějak extrémně nestřílí, jen je to děsně natažený a tím i nudný, Zkrátit to o hodinu, bylo by to koukatelné. Navíc stačí vidět jednou tahání drátků, pak už to není tak zábavný. ()

crha

Až na několik hluchých míst, kdy byla tma a já viděl kulový, a pár trapností, kdy se tam třeba někdo skoro rozbrečí, že ještě nemá syna (!), fakt pecka. Asi je těžké se tomu vyhnout úplně, ale hlášky typu: ""Tobě nevadí, že ten parchant to vyhodil do povětří a teď se nám tiše směje!? Jdem na něj!" jsou super, ale spíš ve filmech s Lundgrenem. Americký divák si ale asi přesně tohle žádá a musím uznat, že 90% filmu je bez chyby a hlavně mě bavil a odsejpal. 75% ()

M.U.M

Dávám pěkné tři za snahu režisérky přiblížit divákovi pohled na realitu války v Iráku. "Když to bouchne poletíme až k Ježíšovi." ()

kacirek_

Nevěřím, že tohle porazilo Avatara!!! Realisticky natočené, ale šest oskarů proboha za co??? Opravdu nemám ráda namachrované chlapíky, kteří si myslí, že bez nich by se svět neobešel. Když vojáky, tak Zachraňte vojína Ryana nebo Černý jestřáb sestřelen, tohle je nějak bez děje, mě se to nedotklo ani malíčkem. ()

Rockerman

Není to úplně špatný film, ale na 6 Oscarů bych to fakt neviděl. Což o to má to napětí, však je to taky film o pyrotechnicích, navíc ve válečném Iráku. Nicméně to,že je válka hrozná, že v ní každou chvíli někdo umírá a že z ní může i někomu "hrábnout", to už zpracovalo desítky filmů. A lepších filmů. Srovnání s "Četou", opravdu neobstojí. Takže můj verdikt 3 hvězdy, ale spíš dvě a půl. Je mi líto. ()

lasonic

Nie som ziaden antifeminista, ale zenske meno na poste rezisera vo mne nevyvolava ziadne optimisticke ocakavania od filmu, ktory ma zaner vojnovy, thriller ... Musim povedat, ze na moje prekvapenie sa Kathryn urcite "pochlapila". No musim tiez povedat, ze oscara za najlepsi film roku by som jej urcite nedal. ()

Thoughtless126

S těma oscarama mě to dost překvapilo !!! Tento film sem vůbec netipoval na oscara a taky sem dost naštvanej !!!... Film je skvělej ve svém žánru a ukazuje nám něco nového. Nechybí napětí, skvělá kamera a akce. ()

Rázlik

Děj v podstatě žádný, ale ukázání toho, jak vypadá válka v Iráku z pohledu pyrotechniků je výborná a některé scény mě dokázaly na malou chvíli dokonale pohltit. ()

pospech11

Skvělý snímek, který nijak neviniká příběhem, ale pojetím válečného konfliktu v Iráku. Pohled je navíc umocněn tím, že jsme celý film z pyrotechnickou jednotkou, která to v téhle zemi lehké nemá. ()

NikaLango

V poslední době mám pocit, že se absolutně pravidelně rozcházím s obecnou kritikou filmů. Cokoli je dobře hodnoceno a oceňováno mě většinou pravděpodobně z důvodu velkých očekávání nenadchne. Stejně tak Hurt locker. Když na něj vzpomínám, vlastně se mi líbí, mám z toho filmu dobrý pocit, ale při samotném sledování se zdá nudný. Obzvlášť potom scény ala call of duty, kdy hrdinové dobrých deset minut leží a zaměřují cíl. Řekněme, že je to realistické. ()

Pet 510

Zásadní problém je v tom že víc než cokoli jiného je to dokument a když je mi řečeno že se budu koukat na film, nechci vidět dokument, chci vidět film a toho se mi, přesto že Hurt Locker má obrovský emocionální dopad, ani v nejmenším nedostalo. ()

Napospas

Když jsem se na to tak díval, rozhodně se mi to nezdálo špatné...ale 6 oskarů? Vidím dvě možnosti toho, jak to je: 1. komise se pomátla, 2. rok 2009 byl sakra chudý na kvalitní filmy, když v něm o největší počet cen soupeřil Avatár s Hurt Lockerem. Anebo kombinace obého, už teď jsem zvědavý na další ročník, ale jestli to tak bude pokračovat, asi pro mě získání oskara přestane mít jakýkoli význam. ()

Páně

To je mi pěkná neplecha. Film, který nemá nosný děj, ani ultracharizmatické postavy, ani mocnou majestátní hudbu a přesto skvěle funguje. Letmé hudby se vlastně ponejvíce dočkáme až v samém závěru. Čemu přičítat tu kulervoucnost tohoto díla? Jsou to snad vypjaté, drásavé momenty a scény dotažené v tomto směru až k dokonalosti? Či snad jakási sebereflexe a ironie, která z toho velmi čiší? Sám vlastně nevím, asi vše dohromady. Vím, že je to nadprůměrný a neobvykle udělaný film ze života prostých vojáků a jako takový je naprosto skvělý. Kvituji i povedený závěr. ()

hEROic

A kdyz ja radsi neco s pribehem... akcni sceny paradne atmosfericky, ale to je na tomto filmu asi vse! Kazdopadne za shlednuti urcite stoji... 75% PS: urcite by to chtelo kratsi stopaz, ale to ja rikam u vseho co ma nad dve hodky :) ()

Vasha

Skvěle natočený, odehraný a ztvárněný filmeček, který mě po dlouhé době nadchnul. Válka je droga a na drogách je závislost, adrenalinem nabitá realita. Nic pro slabší povahy. ()

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnost. Kathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy… (více)

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami