Mickeyho klubík (TV seriál)

• Česko

Mickey Mouseov klub

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 24 min

Nicole Dubuc

Není to ono, co to bývalo. Když jsem to shlédl poprvé, sršelo to u mně až velkou trapností, ale jelikož bych jako správný strýc měl svému ani ne dvouletému synovci vyhovět, dívám se na to s ním a nakonec to není až tak zlé. Seriál zdánlivě připomínající prostředí modernejších videohet pro děti s vyzýváním, aby děti spolupracovaly a něco se naučily mi poté přišlo celkem přínosné, když vidím že se snaží spolupracovat a odpovídat i synovec, který ještě až na pár základních slov nedokáže mluvit. Za tohle mají tvůrci ode mně palec nahoru a český dabing je velice příjemný, zvlášť kachní hlas Donalda, jenž je skvělý i po letech a mnoha adaptacích. 65%.(5.4.2013)

• Ainy

Jak já jsem ráda, že období Mickeyho klubíku, Pošťáka Pata, Mašinky Tomáše, Teletabís a dalších záležitosti pro nejmenší, máme za sebou. V mnohém souhlasím s kulykem, šílená animace, znělku jsem nenáviděla, obsah každého dílu mi navracel obsah mého žaludku zpět. Při zaslechnutí otravného, pištícího dabingu jsem pocítila tik v oku a téměř znechuceně jsem se otřásla. Toto se stalo, když jsem nevychytala onen správný okamžik a telku jsem nevypla ještě před jeho začátkem. V té době jsem nakupovala zrovna vycházející levná DVD Krtečka, Pata a Mata, Potkali se u Kolína a dalších iks krásných večerníčků, to jsem si pak sama často sedávala se svým dítětem a užívali jsme si pohádky společně.(3.11.2014)

Interaktivní jednoduchá a zábavná dvacetiminutovka, která malé prcky pobaví a trošku i naučí. Malé děti nehledají skrytá poselství či uměleckou hodnotu, mají rády barvy, smích, jednoduchý příběh a když se na ně Mickey ještě přímo obrací a vtahuje je tak do děje, jsou nadmíru spokojené. A zaujaté tváře třech mých nejmenších a občas i toho staršího mi stačí, abych klubík ocenil čtyřmi hvězdičkami. Pět nedám jen proto, že mě mé děti nutí dívat se na to s nimi. Asi jim taky začnu pouštět horory.(1.1.2014)

I když je úroveň značně nevyrovnaná, u některých dílů se skvěle bavím i jako dospělý. K čemuž přispívá i velmi dobrý český dabing. Zvláště Pete je mi hodně sympatický, ačkoliv má představovat ty špatné vlastnosti. Ale nebojte, on se vždy napraví. Některé vynálezy v Mickeyho domku by mu záviděl i James Bond.(14.3.2013)

Ze zkušenosti už vím, že pro děti předškolního věku ideál, i když ta relativně strohá 3D animace mě spíš odpuzovala, kačerovi s jeho přehnaně zastřeným hlasem je rozumět opravdu kulový a v tomto podání je hlas Mickeyho opravdu vypečeně vykleštěný. Ale děti jásají a aspoň trošku je to nutí k aktivitě a spolupráci, na rozdíl od jiných "3D čmáranic". A z tohoto úhlu pohledu taky hodnotím.(29.11.2012)