Mickeyho klubík (TV seriál)

• Česko

Mickey Mouseov klub

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2006, 24 min

Nicole Dubuc

Už chápu ty ty hlášky "Hej Ouško" a "Máme použít na rizoto použít kroupy, hrách, kuskus nebo tajnou myškavěc." Něco takového se u nás v rodině používá tak desetkrát denně, ale mě tento kulturní skvost osobně minul, takže jsem musela dohánět už jako větší. A přes nechutný dabing a kýč kýč hnusný kýč je to prostě super!(30.8.2013)

Interaktivní jednoduchá a zábavná dvacetiminutovka, která malé prcky pobaví a trošku i naučí. Malé děti nehledají skrytá poselství či uměleckou hodnotu, mají rády barvy, smích, jednoduchý příběh a když se na ně Mickey ještě přímo obrací a vtahuje je tak do děje, jsou nadmíru spokojené. A zaujaté tváře třech mých nejmenších a občas i toho staršího mi stačí, abych klubík ocenil čtyřmi hvězdičkami. Pět nedám jen proto, že mě mé děti nutí dívat se na to s nimi. Asi jim taky začnu pouštět horory.(1.1.2014)

• Gemini

Až budou Avengers bojovat s čiročirým Zlem, bude ho s největší pravděpodobností reprezentovat sestava Disneyho nejvěhlasnějších postaviček v čele se Zlou Inkarnací Mickeyho Mouse Z Mickeyho Klubíku (za nímž budou následovat zlé inkarnace Kačera Donalda, Goofyho, Minnie, Daisy a Pluta;)), protože pouze tento odporně vybarvený a na Disneyho tvorbu strašidelně odfláknutý Mickey (a samozřejmě vše kolem něj) se může s takovou výzvou popasovat "se ctí". Nevěřil bych, že Disneyho studio dokáže v roce 2006 vyplodit něco, co nemá vizuálně daleko k o dvanáct let staršímu kanadskému Rebootu, ale je to tak - a to, že se to hrdě prsí o pět a více let později do programu komerčních televizí, ale o dalších pár let později dokonce na veřejnoprávní Déčko, to se už blíží definici katastrofy. Ale ono nejde jen o formu, i když přidaná hodnota v podobě toho, že česky dabovanému přiškrceně kvákavému Donaldovi není půlka věcí vůbec rozumět, je taky vyloženě "pecková". Totiž co se týká obsahu, můžete se těšit na mé oblíbené děsivé pauzy po otázkách pro publikum (které má na jednu stranu být dost staré, aby umělo docela rychle počítat do dvaceti, ale na druhou se má bavit tím, že Goofy není schopný za celý díl říct správně dvouslovné zaklínadlo), skrz které mají děti pomoci Mickeymu a jeho partě řešit různé zapeklité úkoly (s deus ex myšinou v podobě "ouška" nabízejícího několik předmětů pro tu kterou příležitost). Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ty úkoly často neměly úplně nesmyslná řešení - třeba když se od začátku dílu hrozně spěchá, aby si Daisy mohla procvičit taneček a stihla vystoupení na nějaké slavnosti, a cestou na místo se uprostřed posledního kopce partě rozbije auto, tak řešení problému zní "vystoupíme a půjdeme do toho velkého kopce tak jak to je v poslední části Daisyina tanečku, což je náhodou pár kroků rovně", čímž to samozřejmě stihnou dříve než kdyby auto vytlačili ten kousek nahoru a dojeli na místo;) Jistě, v USA může chůze představovat v ohledu osobní přepravy novátorské řešení:), ale PROBOHA, TO SE OPRAVDU MAJÍ NAŠE DĚTI DÍVAT NA TAKOVÉHLE ANI NE POLOVIČATÉ SRABÁRNY, KTERÉ MAJÍ ZA CÍL JENOM NAVYKNOUT JE NA ZNAČKU DISNEY, a aby to nebylo tak okaté, vydávají se za naučný pořad pro děti??? Díky, nechci. Základní myšlenka by byla dobrá, kdyby si s ní někdo dal trochu víc práce než "hele nafrkáme tam ty kreslouny, uděláme to ve 3D, moc se s tím nemažte, je to pro děcka, tak to klidně může řvát základními barvami, a když tam budou hopsat a zpívat, tak to bude OK". To radši ráno dětem nechám rozsypat bednu se stavebnicí. Takže hophop hophop hop hopity hop, 40%. PS: LoboTomiovu hitparádu zatím vede díl, v němž se dozvíte, že až budete potřebovat zvednout třiceticentimetrový gumový míček, bude na to nejlepší pinzeta, potom že kdyby se vám stalo, že se vám dítě nebo Goofy vzpříčí mezi ozubené soukolí tak, že je v něm natažený jako pan Burns v té mašině, co vždycky o týden ošálí smrt, je potřeba nalít mu na rozkrok láhev šampónu, aby se to celé promazalo, a kdyby vám nestačilo, že si potom má dítě nebo Goofy pochválit jak má hebké vlasy (na hlavě), tak potom můžete nasednout zády na spodní konec klouzačky, a vyjet pozpátku nahoru;) WTF?!(27.10.2014)

solídny bizarný neoprimitivistický trash. odporúčam sledovať na drogách, posilní to dojem. je možné že keby som chcel zhliadnuť priveľa dielov naraz, vystrelí mi to mozog. ak chcete väčšie a bizarnejšie umčo, skúste duck tv, toto je príliš pop, ale rozhodne to má svoju dávku WTF momentov, ktoré vás prinútia prehodnotiť váš postoj k realite a fungovaniu sveta. keď už raz zistíte, že na pripojenie vagóna k vlakovej súprave je najlepšia stužka, život začne byť gombička. viete ako. roztomilo blbučký český dabing je čerešnička na torte a robí značnú časť dojmu. 3D vole.(23.7.2015)

• matthew.17

Som strašne rád, že som bol odchovaný na šmolkoch, spidermanovy, princeznej sissi, xene, fantaghiro, malej morskej víle, káčerove... lebo keby som sa narodil neskôr a dožil som sa tohto, fakt neviem čo by zo mňa bolo. dnešná generácia hlúpne a nečudujme sa, keď takéto programy s nimi zachádzajú ako s debilmi. Toto je maximálne pre deti od jasličiek po prvý deň v škôlke.(2.4.2011)

• - I v originálním znění říká Mickey úvodní větu v češtině. Tato věta zní: „Myška, muška, Mickey mouse.“ (Standey)