Člen klanu nás přívádí do společenství Ku Klux Klanu, který vládne v jižních státech USA neomezenou pravomocí. Pravomocí zvanou lynč. V oblastech, kde lynčování je nepsaným zákonem. V jednom městě vyvolá znásilnění bílé ženy vlnu hněvu a krveprolití. Příběh o tom, jak se život může změnit v krvavou bitvu. (oficiální text distributora)

Killingjoke

Hodně drsné zracadlo pro americký jih. Bez servítek zobrazené město, kde hlavní slovo má Ku-Klux-Klan a najde se pouze pár jedinců, kteří se postaví na stranu pravdy. Film je plný brutálních scén od znásilnění až po kastraci. Skvělý Lee Marvin v roli šerifa, Richard Burton jako obhájce černošských práv a mladý O.J.Simpson jako samozvaný mstitel a revolucionář. Opravdu hodně mrazivý a brutální film... ()

Looka

80% hlavně první polovina je plná neuvěřitelně rasistickejch hlášek. Bylo fajn vidět v dnešní době film, který by nyní dozajista vzniknout nemohl. ()

heavy66

Výborný film! Sonda do sousedských vztahů na alabamském venkově. Všichni se znají dlouhé generace, šukají spolu, a navzájem si jdou po krku. Na českém venkově to funguje podobně, ale díky nedostatku automatických zbraní létají při nedělním fotbalovém zápase SK Houslice pouze facky. ()

harycek

Silný a působivý film , když jsem ho viděl v mládí nemohl jsem uvěřit , že je něco takového možné v lidské společnosti a to nás za socíku "klanem" strašili , ale tohle o sobě natočili samotní američané!? ()

superzurda

Výborný film, jenž nestranně ( kromě pár Burtonových scén ) zobrazuje nechutné a ubohé chování členů KKK. Ten, kdo se na toto dílo podívá určitě nebude litovat svého času. ()

jopal

Clovek, ktory v tej dobe nezil, tazko moze uverit, ze takuto cenu mal ludsky zivot, ak ste namali tu spravnu farbu pokozky. Na druhej strane, so skusenostami z nasich "opalenych" obcanov, kkk tak trosku chapem. Ani vsetci cernosi neboli anjeli. ()

nanamarak1

Solidní thriller s několika dobrými scénami, hrozným soundtrackem a perfektním Cameronem Mitchellem. Takhle se má točit film proti rasismu. 65% ()

DavidAAAA

Ve svý době to možná bylo jakžtakž slušný, ale mně to přijde dost špatný. Kromě šerifa ostatní hrajou jak ochotníci, konec se dá odhadnout tak po deseti minutách. Scéna přestřelky i znásilnění vyznívají spíš komicky. Na tohle téma je natočeno mnoho jiných, daleko daleko lepších filmů. 30% ()

BigJohn02

Stará dobrá klasika, kterou dávali v Praze v bijácích zhruba ve stejné době jako Čelisti. O.J. tady zřejmě objevil svůj vrahounskej potenciál. Film jinak celkově připomíná western, zasazený do jiné doby a kontextu. Furt se na to dá koukat. ()

andy60

Těžko mohu posoudit, do jaké míry byl film realistický, jestli přístup Ku Klux Klanu k rasizmu byl skutečně takový, jak ho popisuje film, ale rozhodně to stojí za vidění. ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson