Planina v ohni

• Česko Spálené životy (více)

V americkém dramatu o lásce, zradě a odpuštění od scenáristy a debutujícího režiséra Guillerma Arriagy (Amores Perros, Babel) se prolínají osudy několika postav.  Dramatický příběh lásky, zrady a vykoupení je režijním debutem scenáristy Guillerma Arriagy (autora scénářů k filmům Amores Perros či Babel) a prolíná se v něm minulost a přítomnost několika postav oddělených v čase i prostoru. Mariana (Jennifer Lawrence) je šestnáctiletá dívka z mexického pohraničního města, jež se snaží dát dohromady své rodiče, Sylvia (Charlize Theron) je manažerka z Portlandu, jež utrácí život prázdným sexem bez lásky a musí projít citovou odyseou, aby vykoupila svůj dávný hřích. Dvojice Gina a Nick (Kim Basinger a Joaquim de Almeida) se zase musí vyrovnat se svou tajnou láskou, protože ona je vdaná, on je ženatý a oba mají děti a Maria (Tessa Ia) se snaží pomoci svým rodičům, aby našli odpuštění. (HBO Europe)

pavont

Kto ma rad uja Inarritua a jeho filmy ako 21 gramov, Amores Perros ci Babel by si rozhodne nemal nechat ijst ani tento snimok jeho scenaristu Guilerma Arriagi. ()

morgan1987

I přestože Babel a Amorres Perros patří mezi moje nejoblíbenější, tenhle kousek mě tolik neoslovil. Scénář se poměrně povedl, herecké výkony vcelku taky, ale ve výsledku tomu něco chybělo, proto 4/5. ()

Alvin

To jak se oba příběhy spojí do jednoho mi bylo jasné ani ne v polovině filmu, a tak jsem pořád čekal, že mě Arriaga překvapí nějakou tou svojí kličkou s pukem v poslední třetině. Nestalo se, ale i tak jsem film dokoukal bez pošilhávání na tlačítko FF. Není to převratný, ale zásluhou dobrých herců lehce nadprůměrný film. Dobří herci ve vzestupném pořadí: všichni chlapi, pěkně sešlá Kim Basinger, Charlize polochlap Theron a hlavně ten kujný materiál Jennifer Lawrence. Pro ty její rty hodlám přetrpět i 142 minut Hunger Games. ()

D||X

Vyprávění o krátkém úseku života dívky a několika komparzistů kolem ní. Prachobyčejný příběh vyplňovaný sexem, který ničím nepřekvapí, ničím neupoutá... Chybí tomu zvrat, něco nečekaného. Pokud už si film dovolí žádný zvrat nemít, tak musí opravdu nesmírně chytnout a zaujmout. Tohle prostě byla hodinu a půl dlouhá nuda. ()

Pavlo

Vydarená dráma o ľudských životoch a následkoch ich činov. Herecky trefne obsadené a veľmi kvalitne odohraté. Určite by si túto snímku nemali nechať ujsť všetci, ktorí majú radi inteligentnejšie filmy. ()

grandir

Už dlouho jsem neprobulela závěrečný titulky. Jeden ze silných, těžkých filmů, které je občas potřeba si dát ... ()

Mark1983

Film to není špatný,ale není pro každého,jelikož některé diváky může spíše nudit,než bavit.Já to beru na průměr. ()

IlMagnifico

Až nečekaně kvalitní film, složený z celé řady různých střípků, které do sebe dlouhou dobu ne a ne zapadnout. Když už k tomu ale dojde, rozhodně to stojí za to. Teprve tehdy člověk opravdu ocení důmyslnou scénáristickou a režijní práci a hluboký příběh. A to vše by určitě fungovalo i nebýt výborného ústředního ženského tria Theron-Basinger-Lawrence a hudby Hanse Zimmera. Nelze než doporučit. ()

kodwin

Dá se na to koukat, ale žádný zázrak nečekejte. Celkem dlouho mě trvalo než jsem se v příběhu zorientoval, pak už vše bylo zase moc čitelné. 21 gramů či Babel jsou o level výše. ()

Dupac

Ve skládání střípků životní mizérie zůstal Arriaga mistrem i bez Iñárritua. Flashbackovou strukturu jednotlivých dějových linek nadoraz vytěžily předchozí společné filmy, ale pořád to funguje, emocionálně i filmově (skvělá práce profíků - Charlize, Kim, Elswit za kamerou). Malý zaprášený kousek stříbra ve filmotéce, který čekal na svojí chvíli. ()

JerryPilsen

Tvrdá hra na emoce,které něco chybělo k dokonalosti.Jednotlivé dějové osy jsou pěkně vrstvené,poze pointa je víc než od půlky jasná nebo aspoň tušená.Čekal jsem nápaditější a překvapivý konec.Bohužel se nekonal. ()

Profík

Výborní herci a pěkně postavený příběh. Ale něco mi tam chybělo. Nevím, možná lineární vyprávění by tomu prospělo víc než skákání vna přeskáčku, větší tah na bránu. 70%. ()

Klimo

Super, super a este raz super. Sledoval som to zo zatajenym dychom az do konca. Kvalitne herecke vykony a prepracovany dej ma dokonale zaujal. Toto je priklad , ze v jednoduchosti je krasa. ()

BigRunner

Výborný film, který režíroval Guillermo Arriaga, který se proslavil na počátku tisíciletí jako spolupracovník Alejandra Gonzáleze Iňárritua, jenž režíroval jeho tzv. scenáristickou trilogii smrti Amores perros, 21 gramů a Babel. Jeho režijní debut nemá chybu. Herecké obsazení je velmi kvalitní. Vývorný výkon Charlize Theron mě nepřekvapil, ale herecká přesvědčivost Kim Basinger mě příjemně překvapila. Film na mě působil od začátku velmi přesvědčivě a nenechal mi ani chvilku se nesoustředit na děj. Přestože je příběh, v kterém se prolíná minulost a přítomnost velmi tragický, vřele všem doporučuji. Vydržel jsem na něj dívat se až do 2:00, protože na ČT2 nasazuje takové perly kinematografie v pozdních večerních hodinách neřkuli ranních. Ještě že dnes byla neděle. A přestože mi není v životě lehce, tento film mi dal jasně najevo, že se mám jak prase v žitě a nemám si na co stěžovat. Jen tak dál Guilermo Arriago. ()

lineker

Charlize se mně dostává stále více pod kůži. Disponuje něčím co se obvykle nazývá charisma a co mně nenechává k jejím postavám lhostejným. I tady od první minuty nemůže být nikdo na pochybách, že za její postavou se skrývá jedna veliká bolest. Člověk přemýšlí a přemýšlí co bude pomyslnou nití spojující dvou na první pohled nespojitelných příběhů a musím přiznat, že já ( a ne poprvé ) zůstal při finálním rozuzlení out. Nahrála tomu i režijní dovednost, chytře zvolené exteriery, dopravní prostředky kdy člověk nedokázal rozpoznat odlišnou dobu obou příběhů. ()

BaMia

Katastrofa, opäť raz som naletela na maximálne lákavý trailer a potom toto? Nebyť skvelej Kim a Charlize tak to ani nedopozerám. ()

Oscarové blondýnky a talentovaný Mexičan

Oscarové blondýnky a talentovaný Mexičan

21.10.2007

Dělí je celá jedna generace, ale mají mnoho společného třeba to, že se obě vypracovaly z modelek a sex-symbolů na oscarové herečky. Kim Basinger a Charlize Theron. Teď je uvidíme v jednom filmu. A… (více)