Když tři vojáci (V. Dyk, A. Háma a K. Hádek) zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky (L. Černíková, T. Pauhofová a I. Frühlingová), které mají zakryté tváře a nabízejí jim, že mohou na hradě v pohodlí a bezpečí zůstat, ovšem pouze pod jednou podmínkou – musí s nimi strávit jednu jedinou noc a během ní nesmí jejich závoj ani o kousíček poodhalit. Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene – takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol splnil pouze Jakub (V. Dyk). Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout? (Česká televize)

Autogram

Začína sa to posteľovými scénami a tej brutality a vrážd potom nie je málo. Takže rozprávka od Boženy Němcovej pre dospelých alebo odrastené deti, ktoré čo-to pochopia aj bez vysvetľovania. Dobro nad zlom zvíťazí, len ako sa k tomu rozprávka dopracuje, je trochu kostrbaté a nezáživné. –––– Protože od zlého k dobrému je to vždycky těžší než naopak. ()

Rousse

No páni - jsem v šoku! Z čeho? Z toho, co nám naše veřejnoprávní ČT1 naservírovala jako štědrovečerní gurmánskou premiérovou specialitku. Hned v úvodu mě odzbrojily 3 polonahé svůdnice s rafinovaným, typicky ženským, úkolem... obstojí pouze Jakub, který je hlavním hrdinou. Za půl hodiny mě opět dostane scéna nahé Anny - v pohádce pro děti....no - odvážný to kousek, při kterém se brácha zvedl pro panáka Baileys se slovy "tak to je hardcore". Děj pokračuje, dozvíme se, že Jakub je ješitný chlap a kvůli medailónku se dostane do pěkného průseru.... efektní shození ze skály, za které by se ani Sedmero krkavců stydět nemuselo a v závěru rozkošný detail na dekolt a následně hodně komický konec - ten blesk byl "luxusní":-) Čekala jsem alespoň z části něco ve stylu Anděla páně... bohužel jsem se nedočkala. Jediné, co tenhle film spojuje s bezchybnou pohádkou Anděl páně je režisér (bohužel - být Jirkou Strachem, tak se k téhle hrůze neznám) a hudba, která je psaná skoro jak přes kopírák. No nic - musím si jít cvaknout nějakého toho protijedu:-) ()

brooklyn73

Vojaci co museji stravit noc v stejne posteli s krasnymi divkami a ani se jich nedotknout,hlavni hrdinka ktera se jde koupat naha do jezera.Toto by asi nemela byt pohadka pro ty nejmensi...Davam dve hvezdy za exteriery s nadhernou ceskou prirodou. ()

klúčik

Tentokrát ma režisér Jiří Strach sklamal. Možno to bolo scenárom, alebo neviem čím, lebo výprava filmu bpla pekná , krásne prostredie , krásna predstaviteľka pri kúpaní.... No celkovo také slané - neslané dávam 50%. ()

Pollock

Pohádka, kterou jsem neznal a shlédl až ke konci roku 2014. Nechápu tak průměrné až nízké hodnocení, pohádka utekla jako voda a nemám nic výrazného co bych vytknul. A ruku na srdce, ve spleti naservírovaných pohádek ve vánočním čase, krom zažité klasiky, se jedná o lepší nadprůměr. ()

cab

Plytka pohadka o trech moznostech darovat zivot prostrednictvim hlavniho hrdiny. Prekvapeni se nekona. Prumer dnesni ceske televizni tvorby. Za odvahu ukazat nahotu v pohadce pridavam hvezdicku :) 45% ()

eagle-eye

Už by se měl konečně někdo pořádně chytit za nos a natočit pořádnou pohádku na Štědrý večer. Další poloprázdná nádoba, bez nápadu a bez šťávy. Dvě dávám za snahu natočit za pár kaček výpravnou pohádku a za celkem odvážné (stojící bradavky, nuda u řeky - Sloveny se asi moc nestyděj a ukážou zadek v plné nahotě i za malý bakšiš) i drsné (pád z útesu, oběšení) scény + slušný herecký výkon od Jirky Dvořáka. ()

enyama odpad!

Je dost smutné, že je za pohádku považován film, kde jsou hned ze začátku ženy, oblečené jako nevěstky, oplzlé prostředí a svádění...poté zase nahá žena, pro změnu hlavní hrdinka... Dětem bych to nikdy nepustila. ()

prezdivaka

Je smutné, a setkávám se s tím tady častěji, že se dávají hvězdičky ne podle hodnocení, ale jaksi podle emocí. Galadriel to poodhalila, když napsala, že scénář nebyl nic moc, někteří herci také ne, ale byla to prostě Šumava...Takže já protože jsem se náhodou narodil v Praze, bych měl fandit snímkům na kterých jsou krásy Prahy. Tohle není soudní dvůr. Nebojte se dát snímkům, co si zaslouží. Přece trenér jehož mužstvo prohraje 3 : 0 neřekne: kluci hra nic moc, ale běhali jste elegantně a ty dresy vám vážně slušely. Scénář byl podivný slepenec, který by napsalo i šikovnější dítko základní školy. To už raději pohádku v malovaných kulisách s vtipem jako byla například taková Hrátky s čertem. ()

bloodcountes

Moc pěkná pohádka, pěkně nafilmovaná, nádherné exteriéry, akorát mi vadil účes Vojty Dyka a la Stáňa Hložek, to je fakt hnus. Nechápu to nadšení z té nahoty jako by to bylo kdovíco erotického nebo lascívního, přitom to bylo absolutně přirozené, čisté. Nechápu ani nářky jak vysvětlit malým dětem, co že to vojáci nesměli udělat. Prostě se nesměli těch dívek dotknout. Dotknout, ne je ošukat. Ale holt podle sebe soudím tebe a někteří primitivové pod slovem dotyk mají hned jasno...Jelikož je ta pohádka tady vysloveně neprávem podnodnocena, dám jí místo čtyř hvězd pět. Výhradně proto. ()

mira007

No pěkný, pohádka o tom jak dva ze tří vojáků neudrželi svou nadrženost a ve snaze dosažení pohlavného styku vlastně porušili jakýsi slib a proto zkameněli zatímco ten třetí obstojí a dostane nějaké pírko ... to si trochu autoři spletli žánr ne? I bez toho to je hodně slabé a jednoduché. ()

embecka

Sex na lúke, chľast vína omamného, ktoré aj kvázi princeznú mení na fuchtľu predajnú. Navyše už dávno neplatí, že blond má v sebe niečo anjelske a nevinné. No, od rozprávky na hony ďaleko, ani Vojtíšek ma neočaril ako obyčajne hocikedy ľavou zadnou. ()

IvcaSammet

Po prvním shlédnutí Třech životů jsem si říkala, že mi to jednou opravdu stačilo. Pohádku jsem zahlédla v televizním programu, ale protože pohádky nijak nemusím, hledala jsem něco zajímavějšího ke shlédnutí. Když jsem ale v televizi nic jiného neobjevila a vrátila ze zpátky k ČT1, zahlédla jsem na obrazovce Kryštofa Hádka. Okamžitě jsem přisedla k televizi a začala se dívat. Když ale po pár minutách Kryštof zmizel, rozhodla jsem se v dívání pokračovat, i když pohádka nebyla žádný zázrak. První třetina filmu se vyvíjela docela, ale opravdu jen docela, zdárně. Zbytek pohádky mě ale jen znudil a otrávil. Nejen pro sexuální narážky a nahou Lucii, ale hlavně pro ne zrovna dobrý scénář a velmi slabý děj. Po nějaké době jsem ale na pohádku narazila znovu a vzpomněla si, že jsem jej neviděla od začátku. Nakonec jsem se přemohla a na Tři životy se znovu podívala ... A můj názor se vůbec nezměnil ... Velmi slabá pohádka, která navíc není zrovna vhodná pro děti ... ()