Když tři vojáci (V. Dyk, A. Háma a K. Hádek) zběhnou a ukryjí se ve zřícenině starého hradu, ani jeden z nich netuší, co je čeká. Vejdou dovnitř a vida: uprostřed největšího sálu stojí dlouhý stůl a na něm spousta vybraných pokrmů. Hladoví vojáci nejdřív strnou, ale potom se rozzáří a vrhnou se na ně. To už ale vcházejí tři dívky (L. Černíková, T. Pauhofová a I. Frühlingová), které mají zakryté tváře a nabízejí jim, že mohou na hradě v pohodlí a bezpečí zůstat, ovšem pouze pod jednou podmínkou – musí s nimi strávit jednu jedinou noc a během ní nesmí jejich závoj ani o kousíček poodhalit. Noc uplyne a ráno stojí dva z vojáků na nádvoří. Jsou z kamene – takový byl trest za nesplnění podmínky. Zadaný úkol splnil pouze Jakub (V. Dyk). Od jedné z dívek, nyní už vysvobozené princezny, za to dostane sokolí pírko. Pírko to není samozřejmě obyčejné, ukrývá v sobě tři životy. Inu, mít k tomu svému ještě tři životy navíc, kdo z nás by něčím takovým dokázal pohrdnout? (Česká televize)

Lish84

Vlajková loď nových televizních pohádek Vánoc 2007, nasazená v hlavním vysílacím čase 24. prosince. Hodně slibovalo jméno režiséra Jiřího Stracha, tvůrce povedeného Anděla Páně. Na poměry české televizní tvorby začíná děj Tří životů až nečekaně akčně - tři vojenští zběhové utíkají před svými pronásledovateli a ukryjí se na starém hradě. Úvod, kdy jeden z nich splní úkol zadaný tajemnými dívkami, se odehraje během pár minut. K tomu všemu zní hudební doprovod, který napětí a drama umocňuje na těch správných místech. Což by sice měla být samozřejmost, ale kdo filmy České televize sleduje častěji tak ví, že není. I nadále se pak dramatické okamžiky rychle střídají s klidnějšími momenty, nicméně ohledně té akčnosti a dramatičnosti mohl režisér rozhodně mnohem více přitlačit na pilu. Když už tedy přitlačil na pilu v romantické linii a ukázal nám princeznu nahou zezadu… Vojtěch Dyk i dvojčata Molnárovy v hlavní roli jsou sympatičtí a ani v obsazení dalších rolí film neselhává. Tři životy jsou z nových svátečních pohádek roku 2007 sice nejlepší, ovšem bohužel jde o vítězství jednookého mezi slepými. ()

Gig

Mě se to pořád líbí. Nevím zda je to těmi kabátci vojáků, co jsou i v pohádce S čerty nejsou žerty a co napovídá, ano, to je to to pravé Boženoněmcovské, kdy ještě jako Barunka poslouchala pohádky od své babičky, která ji vyprávěla i ty vojnou protkané, i díky Jiřímu, který zahynul ve vojně. Zatím mě pan režisér nezklamal, aspoň co se týče těch výpravnějších pohádek. Tahle pohádka se neztratí. Nemám o ní Strach. Mozna, co chybí k dokonalosti a mozna by to byl druhy S čerty nejsou zerty, je to, ze tu je absence humoru. I kdyz je to temný příběh, a to je i ten s čerty, tak by z zajisté tutu pohádku umocnil. ()

veroniiiiika

slabé komentáře a málo hvězdiček? jo místy až komický scénář a občas i herecké výkony, ale všemu dodávala korunu pravá a nefalšovaná česká příroda, která dodávala středověký ráz. bylo zde vlastně vše co v pohádce má být (a netvrďte že zápletka NE) - láska, přátelství, trocha magie a hlavně happy end. 4 hvězdičky ()

sharka.68

Co proti tomu příběhu máte? Nenazvala bych ho pohádkou,je takovej prostě živočišnej,no...ale právě proto se mi líbí. A když se na něj při opakování dívám znova, pořád objevuju detaily...dala jsem 5 hvězd (exteriéry,kostýmy,Vlach, Štěpnička,Dvořák..), protože Jirka Strach má co říct..což se o vánoční pohádce s Duchem Viktorem Preisem rozhodně říct nedá. ()

jungewolf

Je to nápaditě natočená pohádka v krásných exteriérech. Jiří Strach je točit umí. Dávám 4 * a 73% , (komentář Galadriel to vystihl) . ()

m.xFuck

Poněkud neotřelý způsob jak natočit pohádku. Dal bych víc, ale spíš než pohádka pro děti to bylo jaksi pro dospělé. A tím nemyslím nahej zadek... ()

ZHODNOTITEL odpad!

Ta pohádka stojí jenom na tom, že je tam Dyk. Kdyby to byl kdokoliv jiný, hodnocení u mnohých diváků by bylo horší. Nemyslím si ale, že by téma bylo zrovna pro děti, a že by bylo výchovné. ()

LilDevil

prijemna oddychovka, pri ktorej clovek len vypne a necha sa unasat.. je to nenarocne a to sa mi pacilo.. len nerozumiem preco tu nie su napisane moje kamaratky, ako predstavitelky annicky/anity - sestry molnarove. ale hlavne ze su tu dve predstavitelky troch sestier kt. su v celom filme asi tak tri minuty. ()

MFZB

Ráno vstanem, neni čo robiť, zapnem telku a tam toto beží a normálne, že ma zalomilo pri tom. Akože toto je úplne mimo môj žáner, ale ani neviem prečo, ale dobre sa to pozeralo. Taký v pohode príbežtek. ()

brasek

Potrhlý a úbohý rozprávkový príbeh, maskujúci sa v novom šate. Snímok je bez nejakých emócií či hlbšieho zamyslenia. ()

TheKLF

Jedna z mála pohádek v novodobé historii na kterou se dá koukat. Příjemná doprovodná hudba, děj kde se pohádka odehrává taky skvěle vybráno a herci ušli :-) Holt je vidět že pan Strach točit umí ;-) ()

FILMOVKA

Nevidím problém v rozpočtu, ale ve zvoleném tématu, příběhu, který na můj vkus není příliš pohádkový, alespoň pro nás čechy ne. Pohádka, kde se jde nechat jeden oběsit, aby ho druhý potom jako mrtvého zachránil mi nepřipadá zrovna ideální. Na pohádku jsem se díval, jako by to bylo drama, abych zjistil, jak ta tragédie o dvou zamilovaných dopadne. Když je málo peněz, film by se neměl točit vůbec a už rozhodě ne pohádka, která je velmi drahá záležitost. Jestli si někdo stěžuje, že na filmy nejsou peníze, mělo by se napřed zvážit, jestli se mají platit tyhle, které ve výsledku stejně poslouží jenom k výplni vysílacího času. ()

Kozlowski8

Pohádka Jiřího Stracha o Jakubovi, Anně a jejich lásce, o proradném kapitánovi, který chce pomocí jedu získat Aničku pro sebe a taky o zlatém pírku, které dokáže oživovat...Příběh, kromě onoho kouzelného pírka, neobsahuje žádné čáry, ani nadpřirozené bytosti, což není ke škodě věci. Film není ničím vyjímečný, ale je milý, vcelku zábavný, příběh je zasazen do krásného prostředí lesů, luk, rybníků, chaloupek, hradů a zřícenin a určitě patří k tomu lepšímu, co se pohádek z poslední doby (21. století) týče. 65%. ()

zigy

Hřejivá pohádka, která působí jako balzám na duši. Tohle už dnes umí jen Strach...škoda jen, že příběh byl takový prostinký a humoru taky moc nebylo, ale zase nemůžeme chtít v dnešní době všechno....Dyk konečně dostal pořádnou roli, sem se výborně hodí. Nevýrazná hlavní herečka. Někdy na pohádku poměrně sexy, palec nahoru. ()