Detektív Jacob King (Steven Seagal) používa tvrdšie metódy, ale pri chytaní zločincov má vysokú úspešnosť. Práve zatkol Billyho Joea Hilla (Mark Collie), ktorý rád zabíja nožom. Spolu so svojím kolegom, detektívom Stormom Andersonom (Chris Thomas King), sa snažia chytiť sériového vraha, ktorého médiá nazvali Krvák a ktorý má na konte už niekoľko obetí. Vrah na svojich obetiach vždy zanecháva odkaz v podobe symbolu, ktorý v astrológii niečo znamená, a je mu jedno, či zabije ženu alebo muža. Jacob rozlúštil väčšinu symbolov, ale Krvák mu stále uniká. FBI poverí svoju agentku Frankie Millerovú (Holly Elissaová), aby Jacobovi a Stormovi pomohla s prípadom, ale Jacob k nej nie je veľmi zdvorilý. Agentka Millerová sa pýta Storma na zatknutie Billyho Joea Hilla, pretože sa sťažoval na neprimerané použitie donucovacích prostriedkov, Na základe tejto sťažnosti a odmietnutia svedka vypovedať je Billy Joe Hill prepustený z väzenia. Jakub správne tušil, že bude opäť zabíjať. Len neodhadol, že po pár minútach na slobode zabije troch ľudí. Jacob si zo správ od Krváka poskladá vetu, ktorá mu nedáva zmysel, a ide do knižnice v domnení, že je to úryvok z nejakej poézie. Knihovníčka prezradí Jacobovi, že je to text piesne skupiny, ktorá pravidelne hrá v malom klube. Jacob tam ide a od čašníčky sa dozvie, že text napísal Lazerus. Čašníčka mu ukáže Lazerusa (Michael Filipowich), ktorý sa dá na útek. Jacob ho prenasleduje, ale Lazerus utečie. Nechal však za sebou peňaženku a retiazku a z jeho vodičského preukazu sa Jacob dozvedel, že Lazerus Jones bol odsúdený za znásilnenie a polícia ho hľadá za porušenie podmienky. Jacobov predpoklad, že v laboratóriu nájdu na náhrdelníku DNA prostitútky Jessicy a Lazerusa Jonesa, sa potvrdí. Jacob sa spolu s agentkou Millerovou vyberie na Lazerusovu poslednú známu adresu, kde nájdu ďalšiu obeť. Jacob dešifruje posledný odkaz a vie, že Lazerus chce zabíjať v bare Smädná duša. (TV JOJ)

Maty85

Film by nemusel být vůbec špatný nebýt hlavně těch podivných hrátek s kamerou, který se tam vůbec nehodí a jsou akorát tak k ničemu. Díky tomu jsou všechny akce dost rychlý a nepřehledný. Je to jak nějaká skládačka co si musí dá člověk dohromady vždycky:-)) Jinak nápad dobrej, obezní Seagal by to v klidu zahrál a hodí se do těchle typů filmů. Říkám no, škoda toho blbnutí s kamerou co předváděli,jinak by to na ty 3* určo mohlo být. ()

maverick10 odpad!

Tak tady se nepovedla ale ani jedna vec dobre. Vzdy jsem se tesil alespon na jeho akci, kdy svym povestnym kmitanim rukou utahal nejednoho soka. Ejhle, zde ovsem mistr strihu, pripravil nam prekvapeni v podobe strihu ala nedockavy animator kreslenych postavicek, kdy se nam postava a cela akce posouva skokem ob dve az tri sekvecne a nam se tak s veskere akce ve filmu stava kopa neprehledne skrumaze, ze ktere boly oci a chce se mi spat. Kdyz nam ve filmu se Seagalem vezmou to jedine proc se na nej divame, pak uz to nestoji vubec za nic. ()

genetique

Ďalšia seagalovka na pulte v požičovni, ďalšie podpriemerné hodnotenie odo mňa. Stevenovi pribúdajú vrásky, mierne odbúdajú kilá, škoda, že s tými kilami ide dole aj kvalita filmov. A keď už nie kvalita filmov, tak aspoň kvalita fightov, pre ktoré väčšina ľudí zaplatí v požičovni pár korún a aspoň v malom kútiku duše dúfa, že Steven predvedie niečo, prečo si pre mnohými rokmi a mnohými filmami mnohých z nás (väčšinu dnes už neverných) fanúšikov získal. A Steven nás zase sklame. Malá iskierka nádeje príde až v závere, kedy je konečne pár sekúnd záber na obidve bojujúce postavy. Inak súhlasím s ostatnými komentármi, ktoré sa problematikou neprehľadnosti súbojov a viditeľných doublérov objektívne zaoberajú. Zo scenára cítiť akoby Steven chcel opäť pričuchnúť ku klasickej krimi vyšetrovačke, no ani protivník ani hlavná pointa nemajú ten správny šmrnc na to, aby dokázali zaujať. Na druhú stranu však musím vyzdvihnúť úroveň a frekvenciu hlášok, za posledných pár rokov ich bolo v tomto filme toľko, koľko v seagalovkách za posledných pár rokov. Navyše Seagal má na to aby ešte zo seba vyprdol nejaký poriadny béčkový nášup, takže ešte mu dávam šancu, hlavne preto, čo som videl posledných pätnásť minút. 45%. ()

Smok

Ale áno, až na pár výhrad celkom ľúbivý prínos na tému akcia od Seagala. Stevenovej postave scenárista doprial množstvo replík s ťažko ironikými poznámkami ("asi máš zlomenou ruku", "právě ti prasklo žebro", "ááá ješťě jedno"...), na ktorých som sa celkom bavil. K tomu drsný štýl policajta s "nekonvenčnými metódami", ktorý pred tým ako niekoho zatkne, musí s týpkom porozbíjať komplet všetky sklenené súčasti baru, alebo bytu. Keď má chlapec namiesto hlavy len škaredú krvavú hrču, voláme uniformovaných. Celkovo milo strávená hodinka a pol, len logiku treba poslať na chvíľku za dvere. ()

Beky

....k poslednímu souboji, kde Seagal je vidět a je VIĎET, že souboj dělá opravdu ON!! Ten souboj je sestříhanej opět tragicky, kamera je nesmyslně blízko oběma akterům, takže rychlé ruce, nohy, nože ani nevíme komu z nich patří, nicméně je opravdu NĚCO vidět!! Je zajímavé jak předchozí věta je vlastně kladným hodnocením JEDNOHO souboje, i když je v něm VŠECHNO špatně!!! A teď vám napíšu proč, protože VŠECHNY ostatní souboje Seagal nedělá, jsou v nich vidět pouze nástupy do souboje, zbytek dělá někdo jinej!! Je opravdu super, když v průběhu bitky nespatříte ani jednou Seagalovo obličej v poloze, která by vyjadřovala příslušné emoce k danné scéně, pouze vidíte několikrát opakovaně ukázanej znuděnej ksicht, kterej tam pravděpodobně vůbec nepatří!! Absolutně to nechápu, tak nevim, proč by mě mělo zajímat, něco jako začátek věty!! Ať se jde fakt VYS.AT s takovýma soubojema....zde mě to mrzí dvojnásob, protože ostatní je docela zajímavej pokus o pohodovou béčkovou detektivku, která neni vůbec natočená zle, kde Seagal vypadá fakt dobře a občas pronese i super hlášku:)!! Hodnotim objektivně film jako celek, subjektivně jako jeho fanda, jsem opět zklamanej:(!! Jednou větou: ...občas se mi zdálo, že i jeho hlas, vlastně neni jeho:(!! ()

• Film se natáčel v kanadském Vancouveru. (Stocki)
  • Ve filmu měl hrát také Wesley Snipes, ale kvůli jeho problémům s daňovými úřady k tomu nedošlo. (ssfan)