Reklama

Reklama

Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (137)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Chcete vědět o čem to je? Amber Heard je zde většinu filmu bez trička. A to je doslova vše. The Informers je film, který neví, čím chce být. Jestli artovým filmem o jedné generaci (aneb i dříve herci/zpěváci brali drogy, jen je tolik nenachytávali) či dramatem nad několika osudy lidí, kteří sice mají všechno, ale přitom ví, že jim pořád něco schází. Ono námět a myšlenka filmu není od věci, ale to by snímek musel mít lepší scénář (režie byla super, navíc už vím, že když tomuto režisérovi dá někdo opravdu parádní námět, tak z toho vznikne skvělý film). Ano, scénář je tady to, co drhne. Například - v jedné dějové lince přijde rocková hvězda na pokoj, tam je fanynka a hvězda ji začne mlátit. Ale pak se nedozvíme nic dál a tím tato linie prakticky končí, žádné pokračování, nic… rockovou hvězdu pak vidíme, jak jde v klidu na další koncert… Nevím, jestli tohle měl být záměr, tak nevyšel. Za Amber a za… jo, za Amber dávám 20 %. Doufám, že se tohohle námětu někdo chytne za pár let, hlavně nějaký dobrý scenárista… ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Uz si ani nepamatuju proc, ale docela jsem se na film tesil. Jenze tohle je naprosta prazdnota. Sice tu mame takovej ten typ mozaikovityho drama, kdy sledujem osudy nekolika lidi, ktery by se meli na zaver nejak silne protnout, jenze jednotlivy "pribehy" jsou tezce o nicem a ty alespon trochu zajimavy (Thornton, Rourke) jsou na hodne vedlejsi koleji a film se hlavne zameruje na skupinku mladejch bohatejch zmrdu, ktery se jen valej, fetujou a sukaj, sice je obcas videt nejaka pekna naha holka, bohuzel ale taky nekolikrat skonci v posteli dva chlapci. Coz nastesti moc videt neni. No a tyhle jednotlivy "pribehy" nejsou absolutne nijak uzavreny a vsechny vysumi do prazdna. Nezachranujou to ani herci, vsichni vypadaj tak nejak utahane, stejne jako se tahne tenhle film o nicem. Slabsi 3* jen za tu trochu depkoidni atmosferu. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Ach ty mozaikové filmy... Člověka to vláčí od ději k ději, a to nejspíš jen proto, aby bylo zapřeno, jak útržkovité a málomluvné ty děje jsou, jak málo lze do člověka za tu chvilku nahlédnout, zvlášť když mnohdy hledíme na stále stejný aspekt. Všechno to víří a míří k jednomu středobodu, do kterého to všechno vteče. Tento film je výjimkou v tom smyslu, že než k tomu došlo, vrazil na místo středobodu kdosi špunt a. Snad se to tak více podobá životu, ale dopad i sdělení mizí - vždyť život aby něco sdělil, potřebuje víc než A x B = 94 minut - život nemluví úsporně. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Christopher Young: 1. New Gold Dream - Simple Minds ,2. Dance Hall Days - Wang Chung ,3. Shadows of the Night - Pat Benatar ,4. Only You - Justin Meldal-Johnsen/Jason Falkner/Justin Stanley/Dave Palmer ,5. Safety Dance - Men Without Hats ,6. I Ran (So Far Away) - A Flock of Seagulls ,7. Cars - Gary Numan ,8. The Devil Made Me Do It - 7Ray ,9. Gone For Good - Justin Meldal-Johnsen/Jason Falkner/Justin Stanley ,10. Another Night - Justin Meldal-Johnsen/Jason Falkner/Justin Stanley ,11. In a Scarlet Sky - 7Ray ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Píčovina o vztazích mladých a bohatých, kteří si chtějí vrznout a nedělá jim to největší problém. Tihle bohatí a mladí si totiž myslí, že si všecko koupí. Krom šukání, což je vlastně rutina, tak i Thorntona a Rourkeho do tohodle filmu, což je vlastně píčovina, protože oni v takovýchto filmech nemaj vůbec co dělat. Omlouvám se, že jsem sprostej, ale tohle je fakt odporná sračka, na kterou se nemůže hrabat ani Melrose Place a sledovat tyhle kryply jak si žijou a využívaj jednoho za druhým, namlátil bych jim tak, že by je nedokázali zpravit ani v té nejvíc sourkomé plastické chirurgii na světě, která by podle jejich maminků a tatínek dokázala naprosto všecko...šmejdi. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (8)

  • Brandon Routh měl ve filmu hrát upíra Jamieho, ale jeho scény byly na poslední chvíli zrušeny, takže se ve filmu vůbec neobjeví. (HellFire)
  • Mickey Rourke a Kim Basinger se spolu během natáčení vůbec nesetkali. K tomu došlo až na samotné premiéře filmu. Od jejich posledního společného setkání uplynulo neuvěřitelných 23 let. Naposledy se viděli v roce 1986 při natáčení snímku 9 a 1/2 týdne. (Agatha)
  • Párty ze samotného úvodu filmu byla natočena v rezidenci v Buenos Aires v Argentině. (Angelic-77)

Reklama

Reklama