Reklama

Reklama

Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Thornton, Rourke, Ryder, Basinger a taková sračka. Sice chápu, že tihle herci mají dobu své největší slávy dávno za sebou, ale tohle? Partička protivných a bohatých spratků a jejich problémů, do toho nějaká rocková kapela, dědek posedlej moderátorkou a chlap v dodávce............ono natočit mozaiku tak, aby byla přehledná, to už chce fištróna. Tady nedávalo nic smysl a ani tu nedokázalo nic vzbudit zájem. Vlastně jo. Amber Heard nahoře bez. Ale to stačí tak na 5%. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Příběh, který byl natočen podle literární předlohy, se odehrává v Los Angeles, konkrétně v roce 1983 a je zahlcen takovým množstvím různorodých postav, že se v něm divák ztrácí a hůře orientuje a hlavně je to velmi zvláštní film už svým pojetím i vyzněním. Nevázaný sexuální i bisexuální život, drogy, rocková hudba i hrozba choroby AIDS jsou zde předvedeny v dekadentním stylu a divák si nemůže najít k žádné postavě ani špetku sympatie, protože vlastně proč sympatizovat s feťákem, násilníkem, nevěrným manželem,, nebo věčně nadrženou mladou courou, co má smrtelnou nemoc a ještě ani o ní neví. Nutno však dodat, že tyto postavy hrají samí dobří herci a zjištujeme zde u nich následující: Kim Basinger to pořád sluší, Jon Foster nemá charisma a tudíž se pro hlavní roli nehodí, Mickey Rourke má násilníky v krvi, Rhys Ifans nemá v roli manažera kapely Informers chybu, Winona Ryder nám dost zestárla, zesnulý Brad Renfro, kterému je film věnován, byl docela talent, Amber Heard to nejvíc sluší, když toho na sobě moc nemá a Billy Bob Thorton se moc herecky nepředvedl, ale není divu, když dostal tak málo prostoru. Režisér Gregor Jordan to neměl s převodem náročné knihy na plátno vůbec lehké, ale jeho snahu je třeba ocenit, i když to není moc výrazný film, ale přesto mírně provokativní film to je určitě. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Hrozná adaptácia. V prvom rade predloha je sama o sebe nesfilmovateľná - jednak preto lebo jednotlivé kapitoly/poviedky často nemajú žiaden príbeh, po druhé len matne na seba nadväzujú, po tretie nie sú ani tak o tom, čo sa deje, ale kto a ako "príbeh" rozpráva. Klasická post-moderna. Výsledok teda vyzerá tak, že v scéne, kde v knihe postava vedie dlhý vnútorný monológ, je vo filme päťsekundový záber ako pozerá do blba. Druhý zásadný problém filmu je, že aj to málo, čo sa dá sfilmovať, je úplne katastrofálne prevedené na plátno. Napríklad kamsi unikol všetok humor, satira a cynizmus predlohy a úprimne vôbec netuším, čo chcel Gregor Jordan týmto filmom povedať. A absolútne netuším, ako do tohto filmu nalákal toľko hviezd. PS: z wiki "When producers replaced Jarecki with Australian director Gregor Jordan, the tone of the film strayed away from Ellis and Jarecki's original premise to become something that the cast and writers were embarrassed by." ()

kulyk 

všechny recenze uživatele

U této zbytečnosti je vcelku marno zkoumat, zda jí patlali dle nějaké předlohy, kdo byl scenárista, kdo režisér.... všechny si můžeme antropomorfizovat do jednoho umělce. A ten fagt und vírkliš nevěděl, co chce vlastně říci. Dejme tomu, že ve filmem ztvárněném období prožil veselá léta svého života, ovšem od té doby sežral tolik tun lexaurinu, že sice neměl sebemenší strach pustit se do filmařiny, ovšem zároveň je citově plochý jako kulma. A má i podobné vypravěčské schopnosti. Dějové kudrlinky o hovně. Nicneříkající nuda, zabitý potenciál, kozy a pro nás, homodříky, sem tam hambaté klučičí kakabusy. Za to hvězda. ()

ZackSawyer 

všechny recenze uživatele

A já se těšil na to krimi, avšak jedno unesené dítě krimošku nedělá :-( Sex, drogy, sex s každým a různé drogy. Deprese z toho že mám všechno a vlastně nic. No nic dám si drogy a sex s tím s kým jsem ho ještě neměl nebo i s tím s kým už byl. Do toho si trošku šlehnu. Nic víc, nic míň. No a na úsvitu nových časů nejen v L.A. se nám objeví jedna zákeřná nemoc. P.S.: Ani herci to nezachránili :-( ()

Galerie (77)

Zajímavosti (8)

  • Do role Christie, kterou ve filmu ztvárnila Amber Heard, byla původně obsazena Ashley Olsen. Nakonec ale z natáčení odstoupila. (Fenk)

Reklama

Reklama