Informátoři

Informers

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 94 min

• ZkuKol

Film naprosto o hovnu! Žádný příběh, zápletka, katarze, poselství, nic! Jsem obeznámen, že jde o adaptaci poměrně uznávané knihy, ale tenhle film jí rozhodně nedělá dobrou reklamu. Sonda do dekadentního holywoodu 80. let je vcelku hezky natočená, má věrnou výpravu a hraje v ní hezká dobová muzika. Jenže se v ní nic neděje, občas si tam někdo s někým zasouloží, občas se tam jen tak plácají nesmysli, občas se neděje vůbec nic v klipových záběrech. Pár zmínek o AIDS, drogách a homosexualitě z toho umělecký snímek neudělají. Hraje zde pár vcelku kvalitních herců, ale je vám to úplně jedno, protože film má tak nudný způsob vyprávění a i při cca 90 min. je tak dlouhý, že jediné, co si přejete, je, aby už to skončilo a vy do té doby neusli. Různorodá skupna lidí žije, souloží, fetuje, mluví, spí, hádá se na určitém místě v určitém čase v naprosto nedokoukatelném filmu... 20%(23.9.2009)

Mluvit o tom, že film dle Ellisova románu je plný znuděných (a zdánlivě nudných) postav, je jako si stěžovat, že nerozumíte počinům Davida Lynche. B.E. Ellis je spisovatel, který si na románech o lidech, jejichž jedinou lidskou vlastností je lidská tvář, postavil svou kariéru a postupně ji dovedl k dokonalosti (vrcholem pak bylo Americké psycho). Informátoři jsou původem povídková knížka, kterou propojují pouze několikrát se objevivší postavy. Zbytek je nihilismus, sex, drogy a neschopnost navázat jiný kontakt, než ten fyzický ... Jordan pojal ony příběhy jako temnou báseň o ztrátě lidskosti, ale zároveň o konci jedné éry (kdy jste sex mohli provozovat s každým a kdekoliv). A neopomněl při tom vytvořit řadu nezapomenutelných scén, jejichž nálehavost Vám dojde až po několika hodinách -- úvodní scéna, rozhovor v autě a mrazivý konec pak tvoří jakousi pomyslnou pyramidu, kolem níž jsou vystavěny o něco méně, ale přesto i tak působivé scény. Odtažitý styl (jenž působí jako drogové blouznění) je zcela určitě režisérským záměrem, nikoli nedostatkem. Kdo má typický Ellisův náhled na život rád, najde jej i zde. Kdo ovšem tohoto spisovatele nezná, bude znuděn ... To Yatan: ke kopírování citátů z Ebertových recenzí by se chtělo alespoň přiznat ...(18.8.2009)

Na tento film jsem se hodně těšil, ale po zdejších komentářích a hodnoceních jsem čekal katastrofu. Díkybohu se našlo i pár uživatelů, kteří se nenechají strhnout davem a napíší i něco navíc, čímž povzbudí ostatní potencionální ale odrazené diváky, jenž měli kdysi chuť se na tento film podívat... 40% hodnocení je podle mě úplně mimo, ale to se časem ještě změní. Většina píše: film o ničem, odpad... O ničem? No promiňte, pod ohodnocením "o ničem" bych si představoval úplně něco jiného. Nevím kdo z nás prožil 80. léta v L.A. (troufám si říct, že nikdo), ale s tím jak bylo toto období interpretováno ve filmu nemám problém a myslím si, že tvůrci nebyli daleko od pravdy. Ono popravdě není s čím porovnávat, nebo si aspoň nevybavuju film s podobným námětem. Mozaikové zpracování koresponduje s dobou "chaosu" a závěrečné vyvrcholení bylo aspoň pro mě více než dostačující. Nenudil jsem se ani chvíli, nápaditá kamera, dokonalá hudba a plno známých hereckých tváří, které podávají slušné výkony. Zdá se, že všechny příběhy a zúčastnění mají to hlavní společné, opak je ale pravdou, všichni nejsou zkažení, odepsaní, beznadějní...v každém se odehrává něco jiného a jestli bylo cílem filmu uvědomit si, že každý má šanci kráčet svou vlastní cestou, tak se mu to daří a úsilí do něj vložené není zbytečné. Málokdy se neshodnu s většinou, ale tentokrát to nejde, podle většiny hodnocení je tento film snadno zapomenutelný, bez myšlenky, bez kvality a s tím se tedy ztotožnit rozhodně nemůžu. Zajímavé komentáře: Kitty_Kat, Antek(1.12.2009)

• Slimakovec

94 minut nudy, 94 minut, který by byly zábavnější, i kdybych sledoval závody šneků. Nemám odvahu se na to kouknout znova, i kdybych za to byl placenej. Nevim, o čem to bylo, nevim, proč můj výběr padl zrovna na tohle, ale vim, že bych si z cesty, při který jsem to sledoval, odnesl víc, i kdybych zavřel oči.(4.9.2009)

Depresivní navzájem propletené povídky se rozvíjejí vcelku nudně a hlavně nepřehledně. Režisér tak nechává diváka dobrou půlku filmu dezorientovaného, což se určitě některým lidem nemusí zamlouvat. Pokud to ale přežijete tak na vás čeká celkem solidní konec. Ne že by nebyl předvídatelný, ale zpracovaný je slušně.(30.8.2009)

• - Amber Heard byla ve 45 % svých scén kompletně nahá. (Angelic-77)

• - V rozhovorech autor knižní předlohy Bret Easton Ellis vyjádřil velké zklamání nad tím, jak film dopadl. (Angelic-77)

• - Párty ze samotného úvodu filmu byla natočena v rezidenci v Buenos Aires v Argentině. (Angelic-77)