Informátoři

• Německo

Informers

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 94 min

"Když vám zemře dítě, neustále si představujete, jak by asi vypadal jeho další život, na který už ale nikdy nedojde.. Ale Bruce žil plným životem !! A v tom je jistá útěcha.." Plný život ?? Nebo život plný koksu, povrchních canců, sexu nebo chlastu ?? Někdo ten rozdíl jen dost těžko chápe.. Stejně tak se zdá naprosto jisté, že tohle agresivně povrchní a ploché zobrazení nesmírně agresivně povrchního a plochého prostředí plného charakterů, které jsou sice zdánlivě živé, byť tohle jsou spíš krásní zombíci, nicméně ve vztahu k divákovi vesměs neztotožnitelné, zjevně naprostou většinu nedokáže dostatečně zaujmout, když narativně nepříjemně vyprázdněný snímek režiséra Jordana, nikoliv však Neila, ale Gregora, od klokanů, zvládá pouze navodit dokonalou depresi.. Na jeho obhajobu nezbývá než dodat, že ona zásadní potíž tkví už v samotné knižní předloze Breta Eastona Ellise, který se tentokrát svému Americkému psychu nepřiblížil ani na dohled..(17.5.2015)

• teutates

O čom to vlastne bolo? Asi mi ušli podstatné súvislosti, pretože prelínanie dejov tuna je, ale podľa mojích odhadov to v konečnom výsledku nemá zmysel... zbytočne "hviezdne" obsadenie, chaotické prevedenie bez hĺbšej myšlienky, kde každý "šuka" každého na vrchole potravinového reťazca plného drog a iného rôzneho "fetu"... 3/10(20.9.2009)

• ZackSawyer

A já se těšil na to krimi, avšak jedno unesené dítě krimošku nedělá :-( Sex, drogy, sex s každým a různé drogy. Deprese z toho že mám všechno a vlastně nic. No nic dám si drogy a sex s tím s kým jsem ho ještě neměl nebo i s tím s kým už byl. Do toho si trošku šlehnu. Nic víc, nic míň. No a na úsvitu nových časů nejen v L.A. se nám objeví jedna zákeřná nemoc. P.S.: Ani herci to nezachránili :-((26.8.2009)

• DarkDemon

Chci věřit, že jako kniha to dokáže zaujmout ... nicméně po shlédnutí této nudné slátaniny si ji pravděpodobně nikdy nepřečtu. Režisér s producentem sehnali pár druhořadých filmových „hvězd“ zjevně jen podle parametrů: kdo je švorc a k mání. Nikdo z aktérů ani zdaleka nepředvádí žádný herecký výkon a dialogy jsou nehorázně nudné až hloupé. Vše se točí jen kolem věčně zfetovaných nadržených puberťáků, vyfetovaného muzikanta a několika stupidně se chovajících rodičů. Škoda času.(20.8.2009)

• paascha

Chytila jsem na pasece HIV, prý je to velice nakažlivé, zašukám s tímhle a pak s tím, do roka tím celé město nakazím.... Chytilová HIV nechytila (?), zato před dvaceti lety natočila Kopytem sem, kopytem tam a tam to bylo všechno. Debílci amíci na evropské filmy neciví, tak si to museli nakroutit sami a podle toho to taky vypadá. Jediné, co bylo alespoň trochu jiné, myslím z jiného filmu, byl Rourke a jeho příběh. Jinak fakt fuckt známá story...(26.9.2009)

• - Brandon Routh měl ve filmu hrát upíra Jamieho, ale jeho scény byly na poslední chvíli zrušeny, takže se ve filmu vůbec neobjeví. (HellFire)

• - V rozhovorech autor knižní předlohy Bret Easton Ellis vyjádřil velké zklamání nad tím, jak film dopadl. (Angelic-77)

• - Poslední film ve kterém hraje Brad Renfro. (FilmFan24)