Film inspirovaný skutečnou událostí v roce 1976, kdy kalifornská vína definitivně ukončila nadvládu Francie. Úkolem Stevena Spurriera (Alan Rickman) bylo sesbírat pár vzorků zámořských vín, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost. Nikdo nepředpokládal, že by tato vína mohla být konkurenceschopná, mezi profesionálními degustátory to bylo považováno jen za dobrý vtip. Steven ovšem záhy zjistil, že i přes rozdílné postupy jsou zdejší vína více než konkurenceschopná. Vše vrcholí velkou soutěží, kde se obě naprosto odlišné vinařské kultury střetávají. (oficiální text distributora)

noby

Příjemný a pohodový snímek, podobně jako prosluněné vinice, na kterých se převážně odehrává. Bohužel, tím to v podstatě končí, a navíc na konci snímku skončí šťastně snad každá nejmenší dějová linka, takže už tak sladký film končí značně přeslazen. ()

dormouse

Tři hvězdičky-široké pásmo, kas se schová poctivý film i slabý odvar. Bottle Shock bych spíš řadila k tomu druhému. Samá klišé, ty řeči, co všechno za chutě jsou ve víně ukryty, byly tak často parodovány, že už nemohou nevyvolat úsměv na rtech. A každý vinař asi ze sebe trousí moudra kudy chodí, jinak by nemohl být vinařem. Oč vřeleji bych uvítala dokument o výrobě vína, než záběry na vinici při zapadajícím slunci. ()

agass

Pohodový odpočinkový snímek, který má sice trochu předvídatelný děj, ale nezklame. A. Rickman se v roli Stevena Spurriera cítil jako doma, prostě snob jak má bejt. ()

sona123

Hodně se tu porovnává Bottle shock třeba s Bokovkou a já moc nechápu, proč. Každý film je jiný, teda kromě toho, že . pojednává o víně. Jsem pivař(ka), takže o vínu moc nevím, má představa je ta, že dobrým vínem se člověk musí propít, resp. kolikrát mi to víno chutná (třeba že je sladké), ale ten bolehlav ráno! A pak se dostanu k vínu, které mne tedy ze začátku vůbec neomráčí, ale s každým douškem si mne získává víc a víc - a úplně stejně jsem to měla s Vínem roku. Nejdřív nuda, ale jak sluníčko na ty americké vinice čím dál víc pálilo, tím víc se mi to dostávalo pod kůži. A vtípek (tedy pro mě vtípek) o tom, jak by to mohlo být/je i s jinými víny, třeba jihoamerickými, australskými, nebo novozélandskými, ten mi přišel povedený. Takže ne, vůbec to nebylo špatné. ()

Zyne

Hudba: Mark Adler... mám rád filmy o víně pro jejich nenucenost a příjemnost. ani tento snímek není výjimkou ()

lareinna

„Vôňa vinice, pôda vonia zrodením, prebúdza akési zdedené, prapôvodné.. akési hlboko zakorenené a zrejme podvedomé pocity v mojej duši..“ Film podľa skutočnej udalosti, v ktorom by som si vedela predstaviť trochu iných hercov ako Rachael Taylor a Chris Pine. Ale podstatou bolo víno a hlina za nechtami :) Ako povedal Gustavo, že pestovanie révy je forma umenia a ja s ním sakramentsky súhlasím.. takáto forma umenia sa mi páči :) ()

ddf76

Prumerny film, ktery nezachrani ani Alan Rickman. Scenar je hodne americky se spostou klise a dej je podle sablony. Cekal jsem vic. ()

Milwa

Kdyby se více věnovali vínu, jeho vzniku a lidem okolo z profesionálního hlediska, a méně do toho míchali prvoplánovou romantiku, udělali by lépe. Alan Rickman a Bill Pulman jsou skvělí jako vždy, ale zato mladí herci jsou nezajímaví, také asi díky scénáři, který jim nedal moc zajímvých scén.Ffilm má své skvělé momenty, ale více těch nudných, okoukaných..po prvním pokoukání jen za 3***. Na podruhé úplně jiný zážitek, ono koukat se na film ve skupince a pak sama je přeci rozdíl. Ten film má v sobě poetiku, stejně jako každé víno. Myslím, že jsem se svezla na vlně a neutopila se pro tentokrát.... "Wine is sunlight held together by water" - krásné....dneska mi to sedlo daleko víc a ty okoukané scény najednou měly i další význam...stačí být naladěn na vinné vlně....4* ()

rgrohol

Prostě pohodový letní film. Spousta záběrů na vinice zalité zlatými paprsky, třpytící se sklenky a zarudlé tváře smějících se herců. Příběh je sice trochu slabší, ale pokud od filmu neočekáváte rozuzlení smyslu života, nýbrž chcete jen něco, co si pustíte večer po namáhavém dni, je tento film pro vás. ()

Trešlson

Víno roku je pro mě film, na který je radost se dívat. Filmy z vinařského prostředí jsem měl možnost vidět v poslední době pouze dva a to Bokovku a Dobrý ročník. Musím říct, že oba dva jmenované Víno roku v mých očích předčilo. Velmi zajímavý příběh, u kterého je otázkou do jaké míry je "založen" na skutečných událostech (i kdyby toho bylo minimum, je mi to v podstatě jedno) se sympatickými postavami, kde nelze vyzdvihnout jednu postavu, ale hned několik (vlastně všechny hlavní). Bill Pullman a jeho perfekcionalistický a tvrdohlavý majitel vinice Chateau Montelena Jim, který neustále hledá drobnosti, které by na svém víně mohl ještě zlepšit. Jimův "květinový" syn Bo, který je sice tak trochu flákač, ale se srdcem přesně tam, kde má být. Boův kamarád Gustavo a také nová stážistka Sam, jejíž entrée na třech pneumatikách bylo úsměvné a navíc po jejím příjezdu na ni může nechat oči nejeden vinař z Napa Valley. A v neposlední řadě je to samozřejmě Steven Spurrier v naprosto výborném podání Alana Rickmana, právě jeho byl nápad zorganizovat degustaci "naslepo" v porovnání francouzských a kalifornských vín. Všechny postavy pak doplňuje slunné a (téměř) nekonfliktní prostředí Nappa Valley. Víno roku není jen bezstarostnou "oddychovkou", ale je to i v mnoha případech zajímavý (samozřejmě většinou také vtipný) pohled na setkání snobské Francie (Rickman) a vidlákovské Ameriky (Pullman), které je snad nejvíce vidět na střídaní druhu humoru. Pokud bych snad po skončení filmu uvažoval nad tím, jestli mám ohodnotit nejvyšší známkou (což mě tedy ani chvilku nenapadlo), zdejší, pro mě nepochopitelně průměrné hodnocení, by mě v tom jen usvědčilo. Před blockbusterovou sezónou je Víno roku jeden z těch menších avšak vynikajících snímků a pokud si chcete dát balzám na nervy před letošní výbušnou letní podívanou, určitě Vám ho vřele doporučuji. ()

STina1

Alana Rickam je ako víno, o ktorom v celom filme ide :) Jeho herecký výkon dokáže očariť všetky zmysli ako ochutnávka jedného pohárika Chardonnay. Ľahký dej, príjemná francúzska hudba v pozadí a zábery na nekonečne dlhé vinice vyvoláva v človeku pri pozeraní akoby slobodu a pocit oddychu. Je to zlatý stred, ale vďaka Alanovi sa tento film zaslúžil o jednu hviezdičku naviac. ()

hazaba

Super záběry na vinohrady nepřekryjí určitou pachuť, která se při sledování tohoto filmu vynoří. Děj je vláčný, spousta scén spíše zbytečná, herci často toporní. Z námětu se mohlo vytřískat mnohem víc. A v podstatě vás to ani nenalákalo na to, otevřít si láhev kalifornského vína a ochutnávat... ()

Evander

Moc příjemně strávený čas. Nabízí se srovnání s dobrým ročníkem, který se mi líbil, ale i přesto, že má nějaké plusové bodíky navíc za Marion, Bottle Shock se mi líbí o trochu více. Celý film je neuvěřitelně pozitivní a v kombinaci s nádhernou a uklidňující doprovodnou hudbou na mě působí jako balzám na duši. Určitě Bottle Shock v nějaké slabší chvilce zhlédnu znovu. ()

Harts

Bavil jsem se, prijemna vinarska komedie podle skutecne udalosti. A mam zizen. Bobule po americku a trochu jinak :-) Hezky filmik. ()

levente

Sbírka klišé. Nic nepřekvapí. Snad jen sem tam chyby ve scénáři. Před filmem jsem měl na víno mnohem větší chuť než po něm... ()

Kaucuk

I přes veškerou kritiku se mi Bottle Shock líbil. Vyprázdněný kinosál, venku déšť a počasí pod psa a já tam seděl a koukal na film propletený Sluncem, které v ten den zrovna chybělo. Alan Rickman s přehledem utáhne veškerou část filmu ve které účinkuje a to je asi taky jeden z důvodů mého hodnocení. Druhý z důvodů je moje láska k vínu a i ve vinařství se jakž takž vyznám a orientuji. Není to žádná vyložená slast, ale je to poctivě a mile natočený. ()

Yojimbo

Ani kouzlo Alana Rickmana nepomohlo Bottle Shocku z vod průměru. Zbytečně dlouhý film, jehož konec každý zná a který je natažen nezáživným osobním životem mladých... ()