Kitaro

ゲゲゲの鬼太郎

Kitaro

Fantasy / Akční / Dobrodružný

Japonsko, 2007, 104 min

Uguu, konečně pořádně zběsilá, ujetá, roztomilá a maximálně infantilní pohádka. Od liščího čumáčku až po ocásek napěchovaná příjemným humorem, dobrou akcí a spoustou úžasných příšerek (namátkou Tatínek Oko, Kočička, Létající bavlna a mnohé další). Speciální cenu získává konečné řešení pozemské liščí otázky. Kde jsou další takové filmy, já chci ještě!(24.11.2008)

• tom88

Tak to bolo to najpríšernejšie, čo som za poslednú dobu mal tú česť vidieť. Japonci sa asi zbláznili. Nepoznám predlohu ani nič podobné s tým spojené, ale Kitaro je hrozný film. Pre decká možno ako tak ujde a nebudú nadávať, ale moje oči nevideli žiaden plus filmu. Príbehovo úplne neatraktívne, príliš prehnané, moc fantastické a aj nudné a zdĺhavé. Postavy pripečené a po technickej stránke podpriemerné takisto, ako celý film. Efekty stáli za prd, zopár akcií pre decká tiež pod úroveň. Bezduchý zlepenec a fantasmagria pre najmenších. Keď raz budem mať decko, určite ho pred týmto ochránim. Neviem ako berú Kitara Japonci, ale pre mňa nestráviteľný film. 20%(23.12.2010)

• Mr.47

Já mám japonské fantasmagorie rád, ale pouze za předpokladu, že hrají všemi barvami. U Kitara jsem se ovšem kolotočové fantazie nedočkal a efekty byly také takové poněkud mdlé. Drtivá většina postav působí tak, že z nich i otrlá japonská dítka musí trpět nočnímí děsy. Jedinou normální postavou je Krysa. jejíž občasné zažívací obtíže mi sice dvakrát vtipné nepřišly, ale pořád to bylo únosné a vyneslo to Kitarovi jednu hvězdičku. Druhou hvězdičku dávám za setkání s královnou Tenko a závěr v Zásvětí. Víc ze sebe bohužel nevytřesu ani kdybych kroutil zadnicí jak prvoligová bajadéra :-)(1.5.2010)

• Filmárik

No po Chinese Tall Story som čakal niečo podobne uletené a bez hraníc. Kitaro síce taký aj bol no v opačnom slova zmysle. Pri CHTS to bola čistá fantasmagória ktorá síce nebola technicky extra vydarená ale tie nápady boli neskutočné. U Kitara sa takisto nedá poprieť originalita ( oko v úlohe otca , bojové oblečenie ) no vzhľadom na štylizovanie filmu pre deti je vidieť že tvorcovia sa museli veľmi držať na uzde čomu nasvedčuje über-dojemné stretnutie s kvázi mŕtvim otcom a celková lacnota dialógov a akčných scén. Manga predlohu nepoznám( a nebyť Midofilmu ani o ňu dodnes nezavadím ) tak nemôžem porovnať hoci sa údajne jedná veľkú vec ktorá bude dúfam na papieri stráviteľnejšia.(1.5.2009)

Ano mohlo by se zdát, že tato pohádka patří do kategorie pro děti do 12 let. Ale má šanci potěšit i starší diváky vizuální stránka je úchvatná, občas výtvarné cítění a různé postavy připomenou věci jako Noční Hlídka, liščí agenti s image alá Matrix, postavy jako Písková čarodějnice, taťka oko, Neko musume a hlavně Kitaro odkazují do hájemství Tima Burtona a Guillerma Del Tora. Zejména scéna a celé prostředí má k tomu blízko. Mix pohádkového a moderního světa, dynamické souboje, je to někdy velmi ulítlá a zběsilá jízda, ale budete se bavit. OST je také povedený a závěrečný tanec je třešničkou na dortu. Příběh je jednoduchý všichni hledají zlý kámen, který má malý kluk Kenta, ten to tají před sestrou Mikou a Kitaro mu chce dát šanci předat kámen, aby si zachoval tvář. Mao Inoue (Mika, do které se zakouká Kitaro) tu má docela velkou roli, ale naprosto ji zastiňuje Rena Tanaka hrající kočku, neboť je ve své roli a kostýmu naprosto skvělá, skutečná kočka! Romantická část je zde velmi lehce, decentně zpracováná, určitě neurazí.(15.4.2009)

• - Kitaro je pôvodne jedna z najpopulárnejších "manga" príbehov, ktoré napísal a sám nakreslil Mizuki Shigeru. (metal.storm)