Kitaro

ゲゲゲの鬼太郎

Kitaro

Fantasy / Akční / Dobrodružný

Japonsko, 2007, 104 min

Kitaro se rozjíždí jako úplně normální pohádka o klukovi, co věří na lesní duchy a hlavně má rád Kitara, kterému pošle dopis přes poštovní schránku pro duchy, ale velmi záhy se změní v hodně bizarní podívanou plnou všech možných strašidel včetně deštníku s jazykem. Pokud jde ale o děj, tak ten tam moc není. Hlavní hrdinové se ženou za nějakým zlým kamenem, ale celé je to tak skokovité, že si člověk říká, jestli tam třeba něco nechybí co vystřihli. Hlavně je v tom ale plno strašidel a zábavné věci jako strašidlová rave párty, nebeská policie a věci typu, že parta strašidel se nechá najmout na brigádu u krysáka, že budou strašit lidi na sídlišti. Ten zkratkovitý jednoduchý příběh se strašidly ale tak rychle prosviští, že ani nestihne nějak výrazněji nudit, tak to bude trojka.(11.8.2010)

• Filmárik

No po Chinese Tall Story som čakal niečo podobne uletené a bez hraníc. Kitaro síce taký aj bol no v opačnom slova zmysle. Pri CHTS to bola čistá fantasmagória ktorá síce nebola technicky extra vydarená ale tie nápady boli neskutočné. U Kitara sa takisto nedá poprieť originalita ( oko v úlohe otca , bojové oblečenie ) no vzhľadom na štylizovanie filmu pre deti je vidieť že tvorcovia sa museli veľmi držať na uzde čomu nasvedčuje über-dojemné stretnutie s kvázi mŕtvim otcom a celková lacnota dialógov a akčných scén. Manga predlohu nepoznám( a nebyť Midofilmu ani o ňu dodnes nezavadím ) tak nemôžem porovnať hoci sa údajne jedná veľkú vec ktorá bude dúfam na papieri stráviteľnejšia.(1.5.2009)

Uguu, konečně pořádně zběsilá, ujetá, roztomilá a maximálně infantilní pohádka. Od liščího čumáčku až po ocásek napěchovaná příjemným humorem, dobrou akcí a spoustou úžasných příšerek (namátkou Tatínek Oko, Kočička, Létající bavlna a mnohé další). Speciální cenu získává konečné řešení pozemské liščí otázky. Kde jsou další takové filmy, já chci ještě!(24.11.2008)

• Mr.47

Já mám japonské fantasmagorie rád, ale pouze za předpokladu, že hrají všemi barvami. U Kitara jsem se ovšem kolotočové fantazie nedočkal a efekty byly také takové poněkud mdlé. Drtivá většina postav působí tak, že z nich i otrlá japonská dítka musí trpět nočnímí děsy. Jedinou normální postavou je Krysa. jejíž občasné zažívací obtíže mi sice dvakrát vtipné nepřišly, ale pořád to bylo únosné a vyneslo to Kitarovi jednu hvězdičku. Druhou hvězdičku dávám za setkání s královnou Tenko a závěr v Zásvětí. Víc ze sebe bohužel nevytřesu ani kdybych kroutil zadnicí jak prvoligová bajadéra :-)(1.5.2010)

• kinej

Tak tohle je taková šílenost, že se ani neumím představit zda by mohl být film dobrý, kdyby byl alespoň obstojně zrežírován. Ač jsem fanda do japonských flmů a zfilmovaných manga obzvlášť, tak tohle jsem opravdu nepobral. Určitě beru k dobru, že se jednoznačně jedná o film pro děti, ale stejně se někdy nelze zbavit dojmu, že sleduji Teletubbies, které zfilmoval někdo pod vlivem LSD. Také myslím, že měli producenti raději zvolit formát klasické animace, protože speciální efekty jsou trsitní, u masek a kostýmů místy dokonce až na úrovni Power Rangers.(8.7.2009)

• - Kitaro je pôvodne jedna z najpopulárnejších "manga" príbehov, ktoré napísal a sám nakreslil Mizuki Shigeru. (metal.storm)