Soudné sestry (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2007, 148 min

Urcite pekna inscenace, ale popravde nenadchlo me to tak, jak jsem doufal (a jak uvadi hodnoceni). Nevim, jestli je to tim, ze prevest Pratchettovi tvorbu mimo papir je mozna nadlidsky ukol, nebo ze jsem inscenaci nevidel v divadle ale v TV. Ale kdyz si vezmu, jak kralovsky jsem se i u TV bavil u nezapomenutelneho Sluhy dvou panu (dokonalost sama) s fantastickym Donutilem, a ze i jine cinohry, na kterych jsem byl, cni nad touhle, tak musim trochu snizit hodnoceni 3mi hvezdickami. Realne celkove hodnoceni bych videl tak na 70%, ale to by muselo jit hlasovat 3,5* :)(11.11.2007)

Smťův step, výborná Magráta Česneková a ještě lepší Stařenka Oggová, ušní červ Ježčí píseň, Táborského herecký koncert... co ještě chcete? Snad jen další zpracování Prattchetových knih Divadlem v Dlouhé. „To je děsné království! To vám tady vážně pořád prší?“ „Někdy přestane, pane. To když začne sněžit. A občas tady máme epesně boží mlhy!“ (3.3.2011)

Nejlepší divadelní představení, jaké jsem kdy viděla. Úžasné kulisy, kostýmy, herecké obsazení - obzvlášť všechny tři čarodějky, Smrť a samozřejmě také šašek v podání Miroslava Táborského. Tuhle hru jsem viděla na živo a nemůžu si ji vynachválit - je to totiž hra hodná Terryho Pratchetta, a to rozhodně není málo.(8.12.2007)

Ano, takto si člověk představuje Terryho Soudné sestry, když je čte. Skvělou parodii na Macbetha, plnou vynikajících herců, mužů a žen, kteří hrají to správné divadlo.. Nemůžu se rozhodnout, kterou čarodějku mám nejraději, protože byly všechny tři výtečné, rovněž Miroslav Táborský v roli šaška exceluje. Ke konci už snad jen počítáte, v kolika rolích a převlecích se tam objevil Vlastimil Zavřel a přejete si, abyste byli účastni přímo samotného představení.(5.6.2014)

Kdyby tak byla zfilmovaná/zdramatizovaná, či zanimovaná každá jeho kniha. Četl jsem všechny, až na Maurice a jsem za to rád. Mnohem více si pak užiji humor nabízený v divadelní verzi. Macbetha neznám, ale zhruba vím, o čem je. Užil jsem si to stejně. Zdá se mi, že čím víc člověk přečte jeho knih, tím více se stává nekritickým. Zahráno výborně, i když Smrtě jsem si představoval jinak (animovaná verze Soudných sester například).(18.2.2009)

• - Divadlo v Dlouhé se k Terrymu Pratchettovi dostalo díky Jakubu Burešovi, synovi režisérky divadla Hany Burešové. Jakub Bureš zjistil, že Pratchettovy knihy existují i jako dramatizace Stephena Briggse. Soudné sestry se divadlu k jejich vlastní adaptaci zdály nejlepší pro jejich koncentrovaný dramatický příběh, ale také proto, že jsou vlastně parafrází Shakespearova Macbetha. (suicide)

• - Po představení, kterého se účastnil i Terry Pratchett, zazpívalo spisovateli celé divadlo písničku k narozeninám. Ten je při tom doprovázel loutkou malého šaška, kterou mu Šašek (Miroslav Táborský) dal před tím do ruky. Pratchett ji přijal jako dárek, takže bylo nutné na další představení vyrobit loutku novou. (Novom)

• - Divadlo si původní Briggsův text upravilo, protože dramatizátor Briggs vypustil třeba postavu Smrtě. Jelikož se jedná o velice oblíbenou postavu v Pratchettových příbězích, rozhodlo se ji divadlo do inscenace vrátit. (suicide)