poster

Mladá léta Erika Nietzscheho (festivalový název)

 • Dánsko

  De unge år: Erik Nietzsche sagaen del 1

 • Švédsko

  Erik Nietzsche: De unga åren

 • angličtina

  The Early Years: Erik Nietzsche Part 1

Drama / Komedie

Dánsko / Švédsko / Rakousko / Itálie, 2007, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Toj
  ***

  Pro mě byl tento film velmi bolestivým zklamáním... Autobiografický film podle scénáře Lars von Triera o jeho mladých létech na Dánské filmové škole, o dozrávání a formování jeho osobnosti? To pro mě znamenalo příslib něčeho, za co bych vyměnil hned několikery vánoce :) ...a abych náležitě reflektoval své zklamání, musel bych dát odpad. Nejvíc mě po shlédnutí trápilo, jak moc je to Trier? Asi moc ne... Ve skutečnosti to má nápad, některé nezapomenutelné vtipy a scény, které asi nikdy nezapomenu a vlastně je pěkné, že si ze sebe Trier umí takhle utahovat. Na druhou stranu je tam spousta zbytečností a celkově je to silně nevyrovnané. V průběhu jsem se často nudil a občas jsem byl znechucený (jestli měly ty explicitní scény ze záchoda nějaký hlubší význam, moc rád se nechám poučit). Hlavní postava mi lezla na nervy a pocítit k ní nějaké sympatie, bylo možné v podstatě až na konci... Právě konec lehce naznačil, že postava Erika Nietzscheho v sobě něco má, že to není netalentovaná hloupá postavička, která není schopna nič(Nietzsch)eho (haha ..ehm). Ve výsledku se jedná o velmi průměrnou záležitost, ale dává jistou naději, že jestli bude další část (změnit režiséra!), tak by mohla být mnohem povedenější... Vlastně se docela těším(19.8.2009)

 • asLoeReed
  ****

  Pro všechny fanoušky Triera, kterého zde uslyšíte i "uvidíte", jak studoval. Scénář napsal i podepsal pod titulním pseudonymem - Erich Nietzsche. Pro znalce a bystré pak třešnička v podání použitého útržku filmu, který učitel scenáristiky při výuce rozebírá - je to Americký přítel od Wima Wenderse (všimli jste si?)(5.4.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Rutina, kterou rozhodně neutáhne pouze von Trierův scénář, který je při tomhle standardním uchopení celkem banální. Pokud von Triera vždy něco zachrání, tak že se nějak shodí a dá najevo, že o nemusíme brát smrtelně vážně - tenhle film se naopak smrtelně vážně bere. A já se nudím.(20.5.2018)

 • pm
  *

  Nějak nechápu, proč by mě to jako mělo zajímat.(29.6.2013)

 • lenuse
  ****

  Zpráva o mladých létech (a tvůrčím utrpení) Larse von Triera a také o katastrofálním stavu dánské kinematografie. Podle imdb měla film původně režírovat Trierova "dogmatická" kolegyně Lone Sherfig (Italština pro začátečníky), ale nějak se nepohodli.... Film tedy nakonec režíroval Jacob Thuesen (Anklaget).(10.7.2008)