Skupina deseti turistů se vydává z přístavu Rejkjavíku na výpravu za pozorováním velryb. Vinou jednoho z nesourodé směsi cizinců je vážně zraněn kapitán lodi a umírá. Celou výpravu odváží z nepohyblivé lodi velrybář z podivné rodiny bydlící na palubě jiné, ještě podivnější, zchátralé bárky. Když se všichni turisté ocitají na její palubě, téměř okamžitě jim dojde, že nebyli zachráněni, ale uneseni. Tříčlenná rodina šílených velrybářů v čele z bláznivou matkou na nic nečeká a ihned zahájí vražedný a krvavý hon na všechny živé na palubě. Začíná boj o život v uzavřeném prostoru lodi s krvežíznivými psychopaty. Kdo z celé skupiny turistů přežije? (oficiální text distributora)

iamek

Horor z Islandu ? Hodně lákavá představa. Jenže bohužel Rejkjavík se zařadil po bok miliónu jiných nudných slasherů bez špetky nápadu. Gore efekty skvělé, ale to u současného hororu je už prostě povinnost. Nejvíce do očí bijí tragické herecké výkony a mizerný scénař. Tady budete vyloženě fandit vrahounům. ()

bassator

36. LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ 2010 - INVENTURA - Půlnoční delikatesy (Reykjavik Whale Watching Massacre / REYKJAVIK WHALE WATCHING MASSACRE / Rejkjavík) - 30. 7. 2010 - kino Hvězda - Uherské Hradiště - 40% ()

SOLOM.

Tak už i Islanďané se rozhodli natočit slasher, ale do jaké míry se jim podařilo prorazit tou záplavou konkurence? No popravdě moc ne. Film není vyloženě špatný, má i několik slibných momentů, ale dle mého názoru velmi brzy upadne v zapomnění. Scénář se neopírá o žádnou pořádnou originální myšlenku a tak nám nezbývá než obdivovat onu „mrazivost“, která nás provází napříč celým filmem. Bohužel tady se však bavíme o prostředí, nikoliv o atmosféře. Navíc se tvůrci snažili do děje až moc protlačit i množství humorných scén (nebo lépe řečeno černého humoru), které se ovšem dost často míjely účinkem. Režisér prostě nedokázal zcela využít všech kladných prvků, které se mu tady nabízeli.Především pak se mi hodně líbila charakteristika jednotlivých postav, která byla opravdu pestrobarevná. Bohužel tady se s ní pracovalo jen v první polovině filmu. Než se rozpoutal masakr na velrybářské lodi, dočká se divák několika humorných situací a samozřejmě nesmí chybět ani ten takzvaný „černý humor“. Já si tyto chvíle opravdu užíval a fungovalo to i poté, co psychopatická rodinka začala naše hrdiny postupně vybíjet. Jenže zhruba v poslední třetině se to zlomilo a nastala chvíle pro žánrové „klišé“ a nedotažené scény. Přišlo mi, jakoby tvůrci solidně rozpracovali své myšlenky, ale následně se zasekli a nevěděli si rady jak dál. Našla se tu celá řada momentů (viz maják, kosatka), kdy místo aby se začalo stupňovat napětí, tak všechno uťal střih a divákovi zůstali oči pro pláč a spousta otazníků v hlavě. To samé závěr s Japonkou byl nedotažený do konce. 50% ()

ARI50

Slabej masakr a to mě štvalo ale jsou momenty co potěšily a překvapily takže na rybářské lodi nejde moc nudit. ()

JASON_X

Ne že bych se chtěl chlubit, ale na Islandu jsem byl taky na pozorování velryb bývalou velrybářskou lodi, no a probíhalo to tedy úplně jinak... Vlastně až na to, že jsem taky žádnou velrybu pořádně neviděl, jenom nějakou tu velrybí ploutev. Ale to nevadilo, byla to hezká plavba. Jen na lodi nás bylo nejmíň čtyřicet, měli jsme plovací vesty, pod nimi outdoorový ohoz a ne jeansy a kabáty, mezi turisty nebyli žádní ožralí Arabové ani charismatičtí černoši a hlavně - nikdo nás nechtěl během plavby zabít. A to je myslím škoda, protože hru na zabíjenou bych si s onou praštěnou islandskou rodinkou klidně zahrál. Stará bába, hrbatý degen a jen jeden relativně "normální" chlap, ovšem poněkud sešlý a dýchavičný, takže naprostá brnkačka, určitě bych je jednoho po druhém hravě dostal hasičskou sekerou nebo harpunou. A to by byl potom teprve pořádnej biják, a ne jako tahle podivná, nedomrlá a málo záživná vyvražďovačka! A jedna technická námitka - myslíte že je reálné, aby kapitán lodi, navíc starý zkušený mořský vlk, ledabyle pustil kormidlo a šel čumět na palubu, co se to tam k čertu děje? ()

Morholt

Ukázkový zmatek odehrávající se převážně v temnotě. Jenže to není temnota mrazivá vyvolávající husinu, ale temnota nasírací, ve které není nic vidět. V těch záblescích světla vyplouvá na povrch neskutečná idiocie přítomných obětí, které si za své debilní chování zaslouží velmi bolestivou smrt. Za něco stojí jen rodinka islandských retardů, jejichž potenciál zůstal bohužel nevyužit, což se dá říct i o atraktivním prostředí velrybářské kocábky. 10% ()

Katullka

"Jsem gay! Ale líbíš se mi!" asi ta nejdrsnější hláška, která mohla být! Na první horor Islandu dost vtipný... // 36.LFŠ UH ()

jhrasko

Keď si budete hľadať asistentku, skúste sa zamerať na nenápadné, drobné Japonečky..no ono vlastne...jeden nikdy nevie... ()

Listeroman

Kdyby tohle komedie tak je moje hodnoceni mnohem vyšší, protože takhle jsem se nenasmál už dlouho. Téměř žádný příběh, který je doplněn naprosto dementním scénářem z telenovel např. honí je banda bláznů a oni mají čas na to aby si mohli říct líbíš se mi, a on jsem gay... To je taková hovadina... Jediné co se mi snad líbilo byla hudba která sem tam udělala alespoň nějakou atmosféru. Jasných 15%. A to jsem hodný. ()

Cimr

I přes celkem zajímavé prostředí (zrezivělá opuštěná loď) film nepřináší nic než jedno hororové klišé za druhým. Bohužel to není ani dostatečně zábavné, aby se to dalo brát jako debilní béčko. Je to prostě jen nepovedený pokus o horor a taky vykrádačka všeho možného od Texaského masakru přes Obvyklé podezřelé až k Noci oživlých mrtvol. Gradace veškerá žádná, zezačátku nic, klídek, vlnky, velryby a pak najednou mrd! a do konce se jenom utíká před pošahanými šílenci. ,,Přítel se mnou chtěl jet na Island pozorovat velryby, ale zemřel při autonehodě.. Jsem teď jeho oči!" ()

Thomassi

Další z těch vyvražďovaček, kde hlavní hrdinové stojí na špatném místě ve špatnou dobu. Na to, že je to evropský horor, se na to dalo koukat. Nakonec jsem se rozhodl, že dám 3*, i když s přihmouřenýma očima. A proč jsem se tak rozhodl? Zaprvé, neokoukané prostředí Islandu a velryb. Zadruhé, našlo se tady víc originálních scének než v amerických filmech podobného ražení (třeba ta s harpunou, nebo ta s babskou kamikaze). I když příběh není nějak super vymyšlen a chování některých postav v jistých situacích bylo až na vyliskání, já jsem spokojen. Ani nic víc jsem od toho nečekal. ()

honajz2

Viděno ze zvědavosti, jak asi vypadá islandský slasher. Bohužel, je to špatné. Banda debilních turistů jede pozorovat verlyby a vinou toho snad nejblbějšího člověka, kterého jsem kdy v dějinách hraných filmů viděl zemře kapitán a opuštěná posádka turistů čeká na záchranu. Té se jim dostane, ale jenom na chvíli, jelikož narazí na postiženou rodinu maniaků. A ta si je začne postupně zabíjet... Pak všichni hru na schovávanou, nalezení zemřou a zbytek si to o několik hodin prodlouží. Mezi tím se nám dostane přehlídky blbých smrtí a nelogičností (jeden turista míří zbraní na hlavu jednoho člena postižené rodinky, turistovi sice prostřelí hlavu skrz na skrz, ale i s takhle prostřelenou hlavou zabije toho z té rodiny). Nakonec se odnikud vyklubalo nějaké napětí, ale to snad na posledních deset minut. Ačkoli to je slasher jako každý jiný, má v sobě něco, co snad žádný jiný slasher neměl. Na konci SPOILER všichni umřou, až na jednu ženu, co zde ani moc velkou roli nemá. Takže vlastně přežila vedlejší postava, oproti hlavnímu triu. KONEC SPOILERU. Ztráta času to ale nebyla, někdy to fakt funguje jako komedie, nevím jestli chtěně nebo nechtěně, doufám, že chtěně, ale celkem jsem se u toho pobavil. Bohužel, víc jak dvě hvězdy si to fakt nezaslouží. ()

headcrab

Hlavně za všechny ty různý postavy, znichž každej ten svůj charakter zahrál na výbornou.Prostředí dá se říct docela originální (vzhledem k žánru) - na lodi lehce pošahané rodinky široko daleko kdo ví kde od břehu, čili atmosféra docela slušná, a o gore taky nouze nebyla, ikdyž teda oproti včerejší projekci Piranha 3D tohle bylo jen jako taková kapka v moři :).A pochvala za ten parádní rozjezd po "seznamovačce" :).Jo, mě se to líbilo. ()

AngelusCZ

Byl sem na tom v kině a celý film sem se nudil. Jediné co se mi na filmu líbilo byla hudba jinak to nemělo děj ani dobrý herce i kamera mi připadá velmi amatérská. Spíše než horor to na mě působilo jako komedie nebo když maník spadne do moře z lodě a v další scéně se objeví jak leží na lodi přitom mu před tím blondýnka střelila do ksichtu světlici! Jednu hvězdu za hudbu. ()

Šakalík

Už podle jednoznačně určujícího názvu (toho originálního) je zřejmé, že si tenhle film nehraje na žádné jinotaje a míří rovnou na branku. Po pomalejším začátku se námi tak oblíbené vyvražďovačky naplno rozjedou ve chvíli, jakmile skupinka pozorovatelů velryb vkročí na velrybářskou loď. Ty killing scény jsou docela fajn (nejpovedenější je - pozor SPOILER - ta střelba harpunou na cíl (na Japončíka ve vodě) – ta se mi moc líbila :-)). Povedená rodinka šílených zabijáků jsou magoři jedna radost. Ale něco tomu chybí. Ti vrahouni mi místy připomínali ty dva šašky ze Sám doma, tím jak pořád dostávali na prdel. Navíc ty mordující scény doprovází tak pitomá hudba, která ten požitek z pohledu na cizí neštěstí úplně kazí. Nehleďě na to, že je tam těch scén poskromnu, mohlo to být morbidnější. Ale jinak jsem se docela bavil. ()

Prochy38

Než přišlo posledních 20 minut nebylo to až tak zlé, ale konec to zničil už úplně. Akce s pobřežní hlídkou, kosatka i malá japonská vražedkyně. Nějak tomu nerozumím. Copak lidi jsou až takoví? To mi neříkejte. Jednání postav šlo mnohdy do extrému teda (hádka o světlici). Fakt nevím. Ale jinak, asi nejlepší islandský film, co znám :). Dobrá a originální volba prostředí, to fakt jo... ()

tenebrae86

Chtěli jen vidět zpívající velryby, ale našli zoufalství, strach a smrt. Islandský horor se zvláštní, ponurou atmosférou, super příběhem, a skvěle napsanými postavami. Děj je okořeněn špetkou černého humoru, ale žádná komedie to rozhodně není. Po shlédnutí jsem měl podivný pocit beznaděje. Doporučení je na místě. Dobrý film bez zbytečných klišé. ()