Zack a Miri točí porno

Zack and Miri Make a Porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

Co si myslet o filmu, který se jmenuje Zack and Miri Make a Porno a nejčastější hláška v něm je Let´s fuck? Radši nic co? :D Fakt je, že zábavnější komedii jsem dlouho neviděl, a nepochybuji o tom, že se na ní podívám rád znova. Kevin Smith má zvláštní druh humoru, který pro slabší povahy moc není, ale ti kteří mají jeho filmy rádi nebudou nikdy zklamáni, tak jako já. Jen mě zaráží pár věcí na filmu samotném a myslím si, že tím chtěl Kevin Smith v Hollywoodu dokázat pár věcí. Hlavně teda to, že násilí může být dětem podstrkováno v opravdu té nejsilnější míře, ale jakmile bude ve filmu krapet sexu (stačí jen sexistický název) je hned zaděláno na eRko a přístupnost až od osumnácti let. Fakt je, že mně už je to jedno, ale filmu to hodně uškodí, ještě když ani není jediný důvod. Jsem rád, že tahle komedie vznikla, asi mě v tomhle světě už nic nepřekvapí. --- Let´s fuck !(1.1.2009)

Rozhodně povedený, nahláškovaný a s pár výbornejma momentama, ale prostě mě to nějak úplně nedostalo. Smithovi se zase ohromně daří u romantický linky, ale už mi přišlo, že to je (nejen díky ústřední dvojce) moc velkej krok k mainstreamu, přestože tam furt jsou fóry, který normální divák ani omylem nestráví a jeho rukopis je celou dobu cejtit. Snad to při druhým podívání bude fungovat líp. Asi jsem měl moc vysoký očekávání.(29.11.2008)

Hodně vtipná, lechtivá komedie od kultovního komediálního režiséra K.Smitha. Hlavní duo samo docela obstojně humor zvládá, navíc přispívá povedená škála vedlejších „pornoherců“ ;-) obzvlášť Jason Mewes (Jay) ruluje – bludný Holanďan mluví za své. Natočení porna není složitá věc, pokud se nezačne hrát na city a možná právě ty city trochu celkový výsledek kazí. Rozhodně příjemná komedie, která rozhodně zaručeně rozesměje.(25.12.2008)

Nejlepší romantická komedie co svět porna stojí! A self projekce taky zafungovala, takže jsem se nasmála, dojala jsem se a zafandila jsem si. A tak to má být. A slovo fuck není nic závažného, natož amorálního :) Komerčnější Smith? Ale jděte... Traci Lords miluju už od Hercula.(26.8.2009)

Kevin Smith se ve svých filmech často pohybuje na hranici vkusu a záměrně provokuje mainstream, nicméně kdo vydýchal jeho flákače v ranných komediích a nepohoršil se nad snímkem Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, ten bez problémů skousne i Zacka a Miri, i když tady provokuje Smith už v názvu. Jeho humor mám rád a jsem k němu vstřícný, nicméně tady jsem narazil na mantinely, které mi potěšení z filmu trošku zkalily. Smith sice ví, kdy zabrzdit a ztlumit situaci, která hrozí zaběhnout do vyložené vulgarity, ale paradoxně mi vadí víc nefunkční chemie mezi hlavními protagonisty a především jejich prapodivný vztah. Jsem ochoten věřit spoustě věcí, ale romantickému milování před kamerou a spoustou čumilů opravdu věřit nehodlám. Zatímco Hledám Amy považuju za vynikající romanci, kde vztah obou partnerů při všech zvratech a bizarních situacích byl uvěřitelný, v tomhle případě jde o umělou a samoúčelnou konstrukci s místy sympatickým humorem a nadsázkou. Celkový dojem: 55 %.(10.3.2011)

• - Ve filmu je postava Bobby Long, kterou hraje Brandon (Routh). Brandon je zase hrán někým s příjmením Long (Jason). (Kulmon)

• - Po velmi ukecané postavě Randala v Mladí muži za pultem a Clerks 2: Muži za pultem její herec Jeff Anderson ocenil, že v tomto filmu jeho charakter nemá příliš textu. (Othello)

• - Když Zack vypráví o oblíbených porno filmech svého mládí, zmíní i film "Edward Penishands" který skutečně existuje. (Haluzz)