Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Trailer 1

Cervenak

"Let us fuck!" Zábavné? Ale áno. Miestami veľmi. Ale Kevin už sa opakuje ako poškriabaná platňa a ďalší film v štýle "roztomilá romantika zamaskovaná do prasačín a záplavy f-words" už svet asi nepotrebuje. Hlavne keď scény, v ktorých hrdinovia prestanú kliať a začnú sa skutočne zaoberať vzťahmi, sú omnoho pôsobivejšie a lepšie natočené než fóry typu "pornoherečka si análnym sexom lieči zápchu a kameraman to točí z podhľadu". ()

Blizzard

Spousta sprostých hlášek a jedna zajímavá porno parodie na Star Wars s nevšedními světelnými meči. Ujeté, že ano? Jako vystřižené z dalšího pokračování Clerks, kterým Zack and Miri Make a Porno ale rozhodně není. Toto dílo, které Kevin Smith vytvořil, směřuje více mezi masy diváků, obsahuje vlastně dva filmy v jednom, jednak část s natáčením porna a druhá část je pak samotný románek dvou hlavních představitelů. Vtipná parodie se tak zvrhne v romantické klišé, obě části jsou tak nedotaženy do konce a právě v tom vidím zakopaného psa tohoto snímku. Snaží se být dvěma filmy zároveň, ale ve výsledku není pořádně vlastně ani jedním. Navíc mi připadalo, že stejně jako pravé porno, také tento film místy postrádal jakoukoliv atmosféru, tentokrát mě Smith prostě nepřesvědčil. (6/10) ()

Matty

„Každý chce vidět soulož kohokoliv.“ Je škoda, že také Kevin Smith začíná inklinovat k sice obhroublým, ale americky smířlivým romancím, které navíc neumí napsat s citem Judda Apatowa. Na druhou stranu si dokážu představit, jaké problémy by jeho komedie o sbližování skrze porno měla bez onoho závěrečného vyměknutí. Alfu a omegu celého filmu stále představují dialogy, kdy nevěříte svým uším a scény, kdy jste stejně skeptičtí k tomu, co vám zprostředkovávají oči (jestli jste těžko rozdýchávali „sexy donkey show“ z Clerks 2, při „čokoládové polevě“ udělá váš žaludek výmyk). Když dá zelenou nějaké sprosté konverzaci, měl by Smith také dbát, aby netrvalo příliš dlouho, což bohužel ne vždy zvládá. Hodně mu pomáhají herci, obzvlášť ve vedlejších rolí. Nezapomenutelná je etuda Justina Longa „seznam Setha Rogena decentně s faktem, že seš gay pornoherec“. Páreček Banksová-Rogen sice jakž takž zvládá vybalancovat hodnověrnost jejich prapodivného vztahu, ale jiskru z vzájemné konfrontace vykřesat nedokážou. Ryze chlapskému světa rozumí Smith lépe a hloupě díky tomu nevyznívá ani hluboké moudro obalené kolem péčka. Samotné natáčení porna ukazuje podstatně více než uvidíte v běžném mainstreamové produkci, ale vždy se včas přehoupne do komické polohy, ať shazovací hláškou („Pojďme si zařádit na těchto kávových zrnech“), nebo prostým vědomím, že má jít o film nazvaný Star Whores (preferuji překlad „Hvězdné mrdky“). Nový film Kevina Smithe je odvahou námětu srovnatelný s Boratem, bohužel již nemá odvahu dotáhnout celou záležitost do stejných extrémů, být o pár řádů jízlivější. Ale taky je možné, že bych potom byl jedním z posledních pár lidí, kdo by se ještě smál. 80% Zajímavé komentáře: castor, Visáč, milicjant, lakikaki ()

Enšpígl

No tak si pomůžu komentářem kolegy dobytka, abych rozjel vlastní blábol. Jsem na tom vlastně stejně jako on jen s tím rozdílem, že si nemapatuju ani ty kozy Katie Morgan, což je pro každý film poměrně osudový. Nejlepší z filmu Zack a Miri točí porno bylo, když Zack a Miri točili porno, zbytek kolem mě provanul aniž zafoukal. ()

Tosim

Připadalo mi, že Kevin Smith tak nějak počítal s tím, že ve vyšponovaném prostředí, jakým natáčení porna je, bude v podstatě obyčejná lovestory působit méně banálně. Nestalo se. Ovšem, co se týče humoru, zase mě dostal. Nesmlouvavě. JSOU NA OSTROVĚ NEBO MIMO OSTROV...KDO MÁ TU SRAČKU POŘÁD SLEDOVAT. ()

• Společnost The Weinstein Company dala projektu zelenou, aniž by o něm věděla něco bližšího. Stačilo pouze vidět název filmu. (HellFire)
  • Traci Lords a Katie Morgan jsou bývalé pornohvězdy. (Chrustyn)
  • Původní plakát s hlavními postavami, ač plně oblečenými, nažnačující orální sex, byl zakázán asociací MPAA pro přílišnou explicitu. (Haluzz)