Zack a Miri točí porno

Zack and Miri Make a Porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

Přes svou nechuť k Sethu Rogenovi a jeho nesympatickému hlasu/vzhledu/apod jsem si pustil další film Kevina Smithe, který rozhodně nepatří mezi moje favority, jako u některých zdejších uživatelů. Přesto jsem byl příjemně překvapen. Tentokrát zde nejsou žádné šílené oplzlosti a právě naopak je zde příjemný humor, který jen jemně a nepravidelně zasahuje do sexu, i když se celý film dost týká. Jako by se Kevin Smith snažil to nepřehnat a na tenkém ledě dokázal vybruslit z každé situace se ctí a klidem. Velmi roztomilá a milá Elizabeth Banks mi dokázala velmi potěšit a ani Rogen tentokrát nebyl tak "hrozný". Tracy Lords a její hlas to je už jen malá silikonová třešnička na tomto dortu společně s pár starými známými z minulých filmů (Jay ten se nikdy neztratí). Komedie s nadhledem.(20.2.2009)

Kevin Smith se ve svých filmech často pohybuje na hranici vkusu a záměrně provokuje mainstream, nicméně kdo vydýchal jeho flákače v ranných komediích a nepohoršil se nad snímkem Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, ten bez problémů skousne i Zacka a Miri, i když tady provokuje Smith už v názvu. Jeho humor mám rád a jsem k němu vstřícný, nicméně tady jsem narazil na mantinely, které mi potěšení z filmu trošku zkalily. Smith sice ví, kdy zabrzdit a ztlumit situaci, která hrozí zaběhnout do vyložené vulgarity, ale paradoxně mi vadí víc nefunkční chemie mezi hlavními protagonisty a především jejich prapodivný vztah. Jsem ochoten věřit spoustě věcí, ale romantickému milování před kamerou a spoustou čumilů opravdu věřit nehodlám. Zatímco Hledám Amy považuju za vynikající romanci, kde vztah obou partnerů při všech zvratech a bizarních situacích byl uvěřitelný, v tomhle případě jde o umělou a samoúčelnou konstrukci s místy sympatickým humorem a nadsázkou. Celkový dojem: 55 %.(10.3.2011)

Nejlepší romantická komedie co svět porna stojí! A self projekce taky zafungovala, takže jsem se nasmála, dojala jsem se a zafandila jsem si. A tak to má být. A slovo fuck není nic závažného, natož amorálního :) Komerčnější Smith? Ale jděte... Traci Lords miluju už od Hercula.(26.8.2009)

Spolu s Tropic Thunder dvě nejvtipnější komedie roku 2008. ____ Zajímavé je, kterak se ve filmu obrací role pornografie a erotiky. Jde o to, že pornografie hrozbu nudy zažehává neúnavných opakováním aktu, při němž je případná změna partnera druhotná, zatímco erotika, která vychází z věčného návratu frustrace, stojí a padá s alespoň částečnou nedosažitelností partnera, případně s jeho sváděním. Z čistě filmového hlediska je proto spokojené manželství možným námětem pornografie, nikoliv erotiky. Přesto by kdekdo klidně poznamenal, že je tenhle film o pornu, zatímco vztahy v něm o erotice, jenomže je tomu přesně naopak – vztahy jsou zde o pornu (minimálně vztah hlavní dvojice, která se zná velice dlouho, dokonce oba přiznávají, že se několikráte viděli nazí), zatímco jejich snaha v oblasti natáčení lechtivých materiálů spadá víceméně pod erotiku (už jen z principu svůdnosti filmu a jeho realizace). Teprve až v poslední romantické půlhodině se film překlápí do „klasické“ osnovy. Je to dané rovněž tím, že celou podívanou provází přechod z existenčních potíží (první hodina) k existenciálním (zbylá půlhodina), respektive z nedostatku financí k bovarismu, protože lásku je možné pěstovat až tehdy, pokud je člověk zajištěn, do té doby se musí spokojit s pornografií. P.S. Jason “Jay“ Mewes prodělal přerod z undergrounduála do metrosexuála a stejně jako u Toma Cruise v Tropic Thunder mi chvíli trvalo, než jsem jej rozpoznal.(23.12.2008)

"Chytit, jebat, fotbal - Oceláři do toho!" Chci-li obnovit dodávku energií, tak natočím porno, to je snad jasné a mně se ten nápad líbí. A název Spolkni mý kokočíno je vynikající, stejně jako turbotopořící penis, bublifuková vagína i velmi originální holandské kormidlo. Na závěr si nemohu odpustit radu pro začínající filmaře - akci "análním sexem proti zácpě" není nezbytně nutné snímat z uměleckého podhledu, neboť nelze vyloučit útok tekuté čokolády.(28.11.2016)

• - Některé televizní stanice nenechaly u traileru doříci název filmu kvůli děsivému slovu "porno". (Othello)

• - V USA byl na Blu-ray edici a DVD jenom název „Zack and Miri“. (Othello)

• - Příjmení Zacka je Knuston, což je narážka na Zaka Knustona - herce, který v předchozím Smithově filmu Clerks 2: Muži za pultem ztvárnil Divokého hřebce (chlápek, co si vydělával souložením s osly). Tohoto herce můžeme také vidět jako kameramana během titulků. (Othello)