Zack a Miri točí porno

Zack and Miri Make a Porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

Zábavnej film, kterej je nutnej brát pouze jako komedii. Elizabeth Banks v pohodě, Seth Rogen taky, ale ať už se hlavně nikdy neholí. Jason Mewes bez dlouhejch vlasů? FFFFUUUU.. Hlavně zezačátku skvělá sranda, druhá polovina už není tak podařená. Konec byl trochu očekávanej a trochu nezábavnej, ale celkově dávám zasloužené 4****, nejen proto, že je to Kevin Smith. A kdyby tam byl Tichej Bob, tak bych možná přihodil i jednu hvězdu navíc:)(25.2.2009)

Kultovní režisér a scénárista Kevin Smith opustil brány svého milovaného New Jersey, upustil od svých věrných flákačů a drogových dealerů Jaye a Mlčelnivého Boba a natočil místy dojemný a víceméně opět vztahový příběh dvou platonických přátel, kteří mají už nějakou dobu hluboko do kapsy, a tak se rozhodnou naplnit prasátka pomocí filmu pro dospělé. Tady Smith uplatnil zkušenosti z dob, kdy sám neměl prakticky peníze na uskutečnění svých snů (debut Clerks) a k těm časům se vrací. Nikdy bych ale nevěřil, že něco obdobného napíšu, ale Smithovo tlachání a jeho druh humoru už začíná být poněkud vyčpělý. Trochu mi tam chyběla jeho osobitost (o Chasing Amy bych naopak mohl vyprávět!!).. Jeho hrdinové z narychlo sešroubovaného filmového štábu nicméně nijak zásadně nezklamou a opětovně chrlí kaskádu originálních hlášek na oblíbená témata jako jsou filmy, sex a popkultura, v nichž se v nemalé míře skrývají i univerzální životní pravdy. Opět tu máme nadmíru propracovaný systém vypointovaných dialogů, odkazů a citací pro zasvěcené. Přičemž někdy samotnému gagu přijdou na kloub jen Smithovi nejbližší. Jako i v případě předchozích Clerks II se jedná víceméně o příběh třicátníků, kteří nabývají pocitů, že se svým životem mohli udělat víc, jednoduše to ale nevyšlo. Seth Rogen = bohužel opět jen obvyklý standard, Elizabeth Banks = mimořádně roztomilá. Scéna „poprvé“ je dokonalá především díky ní!! Přes všechna pro a proti ****..(9.2.2009)

Scénář: Kevin Smith .. Oh you'll be sorry when I'm giving you the best orgasms of your life. Pro fanatiky. Inteligentně pojatá tutová romantická komedie, kde se jde na cestu hledání lásky opravdu netradičním způsobem, ale v tom je Smith machr, dělat tradiční věci ehm jinak. V tomto případě i přes atraktivní název/téma i prodat. Ovšem nic, co by mě nějak semlelo. Sice lepší než zhulenecký Pineapple Express (od Rogena), ale slabší než třeba Clerks II (od Smitha). Chvílemi jsem se sice nahlas zasmál, ale jinak snímek jen tak prošel skrz mě. Pamatovat si budu akorát tak herecké výkony resp. herecký výkon roztomile usměvavé Elizabeth Banks, protože Seth Rogen si tu svoji slušnou škatulku jen zase o něco více vytvrdil. Jejich "poprvé" je natočeno vskutku výtečně a je to opět hlavně díky Elizabeth, které je v té poloze neuvěřitelně přesvědčivá. Perfektní byl i Justin ‘Glen and Gary Suck Ross's Meaty Cock and Drop Their Hairy Nuts in His Eager Mouth‘ Long nebo Craig ‘black coffee‘ Robinson. Plusem je taktéž střídmá stopáž (zabiják potenciálu Judd Apatow produkce), jen ta pila mohla být přitlačena víc. Protože asi nemám takovéto sny, aby mě je Zack a Miri plně uspokojili. 70%.(6.12.2008)

Soundtrack James L. Venable: 1. Primus - Wynona's Big Brown Beaver ,2. Marcy Playground - Sex And Candy ,3. LEN - Steal My Sunshine ,4. Bronski Beat - Smalltown Boy ,5. Jesus And Mary Chain - Just Like Honey ,6. Blondie - Dreaming ,7. DMX - Party Up ,8. The Pixies - Hey ,9. The Dears - You And I Are A Gang Of Losers ,10. MC Chris - Fett's Vette ,11. Climax Blues Band - I Love You ,12. Jermaine Stewart - We Don't Have To Take Our Clothes Off(10.5.2011)

Jedna z nejzábavnějších věcí na Smithových filmech byla vždy konfrontace zcela normálních postav s těmi sprostými a úchylnými - dialogy mezi Dantem a Randalem, Jayovy výpady na scénu, to bylo vždy neuvěřitelně vtipné a potenciál sprostých slov maximálně využitý. V Zack and Miri Make a Porno je fuckování vtipné zhruba první půl hodinu (celkově - ta je vynikající), pak je nadužíváno a potřebná štáva se z něj vytrácí, nemluvě o tom, že Seth Rogen to imho neumí tak dobře podat, jako starý dobrý Jay s Randalem. Navíc co čert nechtěl, ještě se přepne na hloupou romantickou komedii, ve které je zajímavé akorát to, co se hlavní dvojice netýká. Kde jsou ty chytré a dynamické Smithovské střety postav? Popř. prokládané úplně mimoňskými hláškami? Jedna hádka o Black friday a ve zbytku filmu nahrazuje genialitu Smithe průměrná Apatowská práce... 6/10(28.12.2008)

• - Původní plakát s hlavními postavami, ač plně oblečenými, nažnačující orální sex, byl zakázán asociací MPAA pro přílišnou explicitu. (Haluzz)

• - Do role Zacka se uvažovalo i obsazení Jasona Batemana. (Haluzz)

• - Na zdi kavárny je nápis "Děti bez dozoru dostanou espresso a štěně zdarma“. (Othello)