Zack a Miri točí porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

• kinej

Tento film názorně demonstruje rozdíl mezi stylem režisérů Kevina Smithe a Judda Apatowa. Seth Rogen, chlapík jež baví, kdekoliv se objeví tento rozdíl jen umocňuje. Oba tito režiséři jsou nejspíš zastydlí puberťáci, jejich humor se tím vyznačuje, stejně jako tunami vulgarismů, jimiž jsou jejich filmy prošpikovány. Rozdíl je v tom, že Apatow je doopravdy vtipný a pod nánosem sprostých slov se skrývají filmy s inteligentní pointou, leckdy i s poselstvím. Smith nic takového nenabízí. Jeho vulgarsimus je cíl, nikoliv účel. Je to prvoplánovitý hulvát, který se sám nejvíc směje svým vtipům typu, žena se nezamyká na toaletě když trůní. Vtipy, kdy se pornoherečce uvolní při natáčení zácpa, spadají do kategorie těch trapných. A tak se tento film, i když je stejné krevní skupiny, nikdy nevyrovná kouskům jako je Knocked up, i když toho mají tolik společného.(13.8.2009)

Spolu s Tropic Thunder dvě nejvtipnější komedie roku 2008. ____ Zajímavé je, kterak se ve filmu obrací role pornografie a erotiky. Jde o to, že pornografie hrozbu nudy zažehává neúnavných opakováním aktu, při němž je případná změna partnera druhotná, zatímco erotika, která vychází z věčného návratu frustrace, stojí a padá s alespoň částečnou nedosažitelností partnera, případně s jeho sváděním. Z čistě filmového hlediska je proto spokojené manželství možným námětem pornografie, nikoliv erotiky. Přesto by kdekdo klidně poznamenal, že je tenhle film o pornu, zatímco vztahy v něm o erotice, jenomže je tomu přesně naopak – vztahy jsou zde o pornu (minimálně vztah hlavní dvojice, která se zná velice dlouho, dokonce oba přiznávají, že se několikráte viděli nazí), zatímco jejich snaha v oblasti natáčení lechtivých materiálů spadá víceméně pod erotiku (už jen z principu svůdnosti filmu a jeho realizace). Teprve až v poslední romantické půlhodině se film překlápí do „klasické“ osnovy. Je to dané rovněž tím, že celou podívanou provází přechod z existenčních potíží (první hodina) k existenciálním (zbylá půlhodina), respektive z nedostatku financí k bovarismu, protože lásku je možné pěstovat až tehdy, pokud je člověk zajištěn, do té doby se musí spokojit s pornografií. P.S. Jason “Jay“ Mewes prodělal přerod z undergrounduála do metrosexuála a stejně jako u Toma Cruise v Tropic Thunder mi chvíli trvalo, než jsem jej rozpoznal.(23.12.2008)

Díky celkem vlažnému přijetí jsem se obával, že půjde o zklamání, ale NE..... jedná se o dalšího výbornýho Kevina Smithe! Opět velmi inteligentní humor zabalený do sprosťáren, a k tomu dobře funguje i ta romantická složka. Navíc mně sympatická témata: péčko, hokej/horor, plus prostředí kavárny a la Starbucks. A po pár slabších filmech opět skvělý Seth Rogen. No a Jason 'Jay' Mewes, to už je kapitola sama pro sebe...:) Určitě jedna z komedií roku 2008!(28.1.2009)

Opět výborný Kevin Smith se svými narážkami na nejrůznější filmy. Je na něm poznat že to musí být opravdu filmový maniak. Trošku škoda že nakonec padlo filmování Star Whores. To bych asi opravdu nevydržel. Na Clerks 2 Zack a Miri nedosahují ale já se bavil přesto královsky. PS: Katie Morgan je nejlepší sexbomba co kdy účinkovala ve filmu. Za tím si stojím. Jinak kdo z nás by nechtěl někdy točit porno? A jinak je tady nový výraz pro sexuální začátečníky "Bludný Holanďan".(26.11.2009)

Tak Kevin Smith nezklamal. Z tematu se mozna dalo vytezit lehce vic, treba casting je zbytecne kratkej, ale i tak to je parada. Hned od prvnich minut film nasadi svizny tempo a jedna brutalni hlaska, sprostarna nebo dialog stiha druhou a vetsinu casu jsem se fakt smal, protoze Smith se s nicim nesere. Ale bohuzel nekde ve 2/3 filmu, v momente, kdy si to spolu rozda Zack s Miri, film se prehoupne spis do romantiky, bohuzel ubyde hlasek a filmu zacne lehce dochazet dech a cely je to desne predvidatelny. Nicmene to zachranujou herci, hlavni dvojka je paradni, i kdyz to, ze Banks neukaze kozy, je fakt trapny. Navic tu je jako kameraman Jeff Anderson a Jason Mewes dostal vetsi prostor a tak nak vubec nevadi, ze nehraje Jaye, jeho postava sprostyho potetovanyho prasaka, kterej nema problem pobihat nahej, je fakt brutalni a navic ma asi nejbrutalnejsi jmeno, jaky jsem kdy slysel. Taky me potesil vystup Longa s Routhem. Takze jediny, kdo mi tu chybeli, byl Smith a O'Halloran. Nebejt ty posledni tretiny, je to jasnejch 5*, takle je to spis tak 4,5*.(5.12.2008)

• - V jedné scéně si Lester (Jason Mewes) přehodí kravatu za záda. To proto, že Jason měl na zádech vytetováno jméno dcery režiséra Kevina Smithe. (HellFire)

• - Film byl poslán ke komisi MPAA třikrát a vždy získal rating NC-17. Rating R byl filmu dán až po odvolání. (Othello)

• - Role Miri byla původně psána pro Rosario Dawson, se kterou Smith pracoval už na snímku Clerks II. Ona se ale rozhodla dát přednost dramatu Oko dravce. (Haluzz)