Opravdová láska (TV film)

Psychologický / Drama

Česko, 2007, 90 min

• Schuldiner

V půlce filmu jsem si řekl, že to je zkrátka ztráta času. A s přibývajícím dějem jsem názor nezměnil. I když se zde vyskytují mí oblíbení herci Vilhelmová a Trojan, film je to prostě slabý, nudný, s nedůvěryhodnými postavami, s dějem, situacemi a nevěrohodnými událostmi, které jsou prostě vycucané z prstu. Dorazila mě věta: ´´Udělala jsem to dítě za jeho zády´´! Takže oceňuji pouze nahotu Tatiany Vilhelmové. Jedna hvězdička je spravedlivá.(16.9.2012)

• Pitryx

Některé scény byly skutečné „nerváky“. Mně to přišlo, jako kdyby to psala nějaká hodně zamindrákovaná adolescentka. Jo, přežil jsem to, překonal sám sebe, a dokoukal až do konce. Ačkoli mně to nebavilo, nudil jsem se, a postavy mi byly ukradené. A dokonce i nepřesvědčivé. Dávám dvaciáše za pár zajímavých okamžiků a zvratů. A mimochodem, Renatu bych kopal do držky od rána do noci.(22.12.2016)

60%- lepší 3 pecky. Kaiserův Ivan hroznej slaboch, nebývá ve filmu zvykem, aby byl někdo takový milován hlavní hrdinkou. Netradiční přístup. Skuteční chlapi se mu jistě podobají, ale kdo by na to měl chtít koukat...? Proto tyhle hysterický, žárlivý, duševní vyděrače většinou nahrazují muži pevných charakterů. Beru to ale jako výraz režisérčiny odvahy, z feministického fundamentalismu ji podezírám jen trochu.(31.1.2018)

Průměrný film s průměrnými českými herci. Žádná sláva, ale je to koukatelné se zajímavým scénářem. Rozhodně to není film o ničem, jak je u nás poslední roky zvykem. Filmy o vztazích mezi lidmi mají co do sebe a zejména v případě, kdy role sedla Kaiserovy celkem na tělo. Jen Vojta Kotek mi tam neseděl, nějak se nehodí do těhle filmů. Hodnocení: 55 %(26.7.2010)

Příjemné obsazení, skvělé herecké výkony (nejen) Vilhelmové i Kaisera, nicméně to celé jaksi uvadá na podivně splachovacích charakterech obou hlavních protagonistů, kteří neustále kamsi odbíhají a zase se vracejí, a dokonce i na samotném pátrání po životě otce, o němž má vzniknout kniha. Těžko říct, co slavného redaktora ve Francii tolik na příběhu upoutalo, že se ho rozhodl vydat, když divákovi bylo nabídnuto jen minimum, které by vystačilo na jeden list (a ještě spíše na list úvodního slova)(24.3.2014)