Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

slunicko2

Pohodová, nezávazná, trochu přeslazená lehká zábava. Nic víc, nic míň. 1) Pohoda z filmu crčí proudem. Večerní Manhattan, gay kapela, gay klub, Cera jako jediný heterosexuální kluk...fakt úsměvné...A ta pěkná hudba. A Yugo GV 1986 to jistí._____ 2) Potěšení poskytuje především 20letý Kanaďan Michael Sera (hlavní postava Nick), dnes už i producent, režisér, scénárista, skladatel a kytarista, dále pak 26letý Kanaďan Jay Baruchel (Tal, chce nahrávat), 29letý americký Korejec Aaron Yoo (gay kytarista Thom), 20letý Angličan Rafi Gavron (gay zpěvák Dev, miluje Letharia), 22letý Američan Jonathan B Wright (Lethario) či 25letý Zachary Booth (Gary)._____ 3) Cera: I like a woman to take control but they're hard to find. For example, when I go out to a restaurant I know every girl in there wants to come say hi and be sexually aggressive, but they're all so gripped by shyness that they don't even make a move. In some cases the shyness is so severe they won't even look at me. ()

swed

Dějově sice nijak objevná, přesto hodně příjemná romantika. Obsahové prázdno je vyplněno chemií ústředního páru a k poslechu je tu i výborný soundtrack (což se u podobných filmů stává pravidlem). Těch 90 minut mi uteklo jako voda. 7/10 ()

FilmFan24

On, ona, jedna noc v New Yorku a láááska... Úplně obyčejný příběh jedné noci, kdy Nick (přirozený Michael Cera), který vystupuje v klubu se svojí kapelou, náhodou potká Norah (Kat Dennings) a po počáteční averzi se začíná rodit cosi, čemu se říká láska...Oba zjistí, že mají stejný hudební vkus a tak hledání tajného koncertu oblíbené skupiny 'Where's Fluffy?' může začít. Mohla by to být další z tuctových komedií nejenom pro -náctileté, ale není. To co ji odlišuje ode všeho je takový krásný pocit, který budete po celou dobu sledování mít a čím víc se bude blížit konec, tím možná víc budete naměkko..Krátká stopáž, která klidně mohla být nejenom díky pečlivě vybranému soundtracku klidně delší, uběhne díky cestování nočním New Yorkem převážně ve žlutém Yugu velice rychle. Michael Cera po typově stejných rolích (Superbad, Juno) září i tady v roli nesmělého kluka odvedle. Románovou předlohu dvojice autorů Rachel Cohn a David Levithan neznám, ale troufám si říct že vznikl film, který čtenářský zážitek z knihy i díky hudební složce značně rozšiřuje...P.S. Noční návštěva věhlasného nahrávacího studia "Electric Lady Studios ", které v roce 1970 založil Jimi Hendrix je zážitkem. ()

runner85

Tak teda to bol risk ! Ale po dlhom pracovnom dni stačí aj takýto druh filmu stačí. Mne sa ale toto stať nemôže, že by ma neznáma dievčina hneď na párty začala bozkávať a potom ešte aj "tĺcť" ... ak by v tom pokračovali tak by to bolo super, ale to hľadanie opitej kamarátky a cesta dodávkou boli už nudné, škoda že nevyužili tu dlhú cestu na nejaké lepšie rozhovory :( a ešte hviezda dole za grcky ! ()

Skip

Další z řady romantických komedií, ale tahle měla i přes svou jednoduchost přeci jen něco do sebe, takže jsem se vcelku dobře bavil. ()

BugHer0

Velice příjemná romantická komedie. Přesně jak píše milka. Neválel jsem se smíchy, ale celou dobu jsem měl úsměv na tváři. Kat Dennings se mi hodně líbila a Michael Cera opět v roli outsidera také nezklamal. Pět hvězdiček nedám, protože přeci jen je příběh dost jednoduchý a přímočarý, ale níž nepůjdu, protože se mi film hodně líbil a třešničkou na dortu je pro mě skvělý indie soundtrack, který mi po shlédnutí filmu hrál doma dva dny dokola a dokola. Navíc mi film přirostl k srdci díky tomu, že jsem k němu dělal české titulky. To Bebacek: Nevím, jestli jsme se dívali na stejný film. Každopádně odpad si tenhle snímek rozhodně od nikoho nezaslouží. ()

JOHN.NY

Pěkná romantcká projížďka New Yorkem spolu s bandou teenagerů. Od začátku musí být každému jasné, jak to dopadne, ale i přesto si zamilujete to jejich oťukávání. Michael Cera v typicky lůzrovské roli vyniká a Kat Dennings s ním. Stejně jako loni Juno i Nick and Norah's Infinite Playlist jsem si užil..až na tu otřesnou scénu na záchodě:)) ()

Taninaca

Rande s filmem nebylo na celou noc, ale večer mi zpříjemnil hezky. Noc nabitá energií a skvělými songy, hned bych si do Yuga přisedla a jela hledat střelenou kámošku:-) Sympatická hlavní dvojice, Kat Dennigs do role výborně seděla. Michael Cera z rolí milých hodných joudů už asi nevyleze:-) ()

M.i.k.e

společně s Augustem Rushem pro mě velké překvapení v podobě opravdu příjemného filmu v čele s velmi dobrou ústřední dvojicí... ()

Aljak

Potreboval som niečo na odľahčenie a napokon presne toto splnilo svoj účel. Taký milý romanticko-komediálne teenage príbeh o jednej noci v uliciach New Yorku. Presne táto noc spojila za zvláštnych okolností dokopy dvojicu inak obyčajných tínedžerov - Nick a Norah, ktorí napokon majú k sebe bližšie ako sa mohlo pôvodne zdať. Objavovanie spriaznených duší je doplnené svojským humorom trojice gayov z Nickovej kapely a Norinej opitej kamošky, no a aby toho nebolo málo - všade ich ešte prenasleduje Nickova bývalá a tiež Norin ex-priateľ. Napokon z toho bol celkom fajn film s nenáročnou zápletkou, ale po všetkých tých drámach, ktoré som v poslednej dobe videl, som proste potreboval presne niečo takéto. ()

dezorz

Skoda toho fekalneho humoru, nie kazdy tinedzersky film to nutne k humoru potrebuje, hlavne ked fakt z priemeru vytrca aj bez toho. ()

shyster

Tohle bylo prostě utrpení od začátku do konce. Sám si musím pořád opakovat, že jsem to viděl dokonce. Celý děj je jen slepenec nepravděpodobných příhod, kterým kraluje (v tom špatném smyslu) postava "ožralé" kamarádky. Bohužel ani mezi ústředním párem to vůbec nejiskří. ()

Sinn

Byla to prostě paráda, herecký obsazení dokonalý, nikdo nerušil, naopak ze všech jsem byla nadšená, nejvíc z Michaela, ten je prostě báječnej. Tohle je tak krásně milý a pravdivý, aniž by tu byly nějaký trapný srdceryvný klišé. Z romantických komedií se mi většinou zvedá kufr, ale tohle má tak osobitý kouzlo, že mě dostalo a já se culila jak slabomyslnec. ()

ifa

Bývá to tak? Nebo ne? Pod kapotou žlutého Yuga vidíte celkem fungující motor, nastartujete a už ladíte na rádiu indie, na křižovatce červená, pohled na okolí, milí a super spolucestující, dobří kamarádi, jedna mrška, zařadit, jede se dál.Roury kalhoty a kecky.Malá kolize na cestě, holka z Marsu? Přiletěla pro někoho, pro koho, kdo ji poslal, že by předvídavý Amor? Nic, jede se pořád dál, další v autě, cesta fajn, noční New York taky, Králíci běhaj kolem a ne a ne je chytit. Stůj! Koukni na ten film, je fajn, ale benzín někdy začína docházet. 80% ()

J0hny5

Nevim k čemu to má blíž, 3 nebo 4 hvězdičky. Hraje si to na takovou lepší romantiku, ale kýčovitým situacím se to nevyhýbá, spíš naopak. Je to tak na hraně tuctových amerických komedií a lepších filmů. 65% ()

Pajky3

Taková milá romantická komedie ve které jsou příjemní herci a herečky. Pěkně se na to kouká, hezky to utíká. Má to pěknej hudební podkres. Jedinou věc bych si opravdu dovedl odpustit a to tu scénu na záchodě. Bez té bych se obešel a kdyby tam nebyla možná bych šel ještě o kousek vejš. ()

pufina

Hodnocení = 3 plus - zaokrouhleno nahoru :-) Kdo by neznal rande na jednu noc, pobavení v baru nebo na party, ale kdo zažil takovou rušnou noc? Btw. měli by natočit film o té žvejce (ble), to by byla taky dlouhá story.. ()