Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Veľmi krásny a pritom taký jednoduchý film. Nemôžem si pomôcť, ale takéto filmy o dospievaní jednoducho môžem. Hlavne ak hlavný hrdinovia sú sympaťaci a sympaťáčky a nemusia mať veľké prsia, alebo atletické telá, ako v ostatných hlúpym amerických komédiach. Občas američania vyprodukujú film, ktorý zahreje ako správna šálka kakaa. A rovnaký pocit mám ja z tohto filmu. Krásna hudba, ktorá nás sprevádza celým filmom, nám umožnuje nazrieť do sŕdc dvoch stratených duší, ktoré sa náhodou stretli a dali svojej mizérií nejaký zmysel. Sledovanie Michaela Ceru a Kat Denningsovú ako hľadajú k sebe cestu a prekonávajú nástrahy svojich bývalích bolo veľmi príjemné. A scéna s Alexis Dzienov, ako robí striptíz - wow - a Nick sa nedal - takže Nick klobúk dole, pretože ja by som tam zostal. Každopádne veľká chvála patrí režisérovi Sollettovi, ktorý komorne, ale z určitým nadhľadom natočil príbeh, vďaka ktorému začneme tak trocha veriť v tú pravú filmovú lásku a v tie pravé osudové stretnutia. ()

bouncer

Romantická komedie, ve které vystupuje kultovní autíčko Yugo, skvělý Michael Cera, sympatická Kat Dennings a hlavně dobrý hudební doprovod. Film má dobré aspekty, ale na cestě k lepšímu hodnocení ho stále něco schazuje. Třeba předvídatelný scénář nebo občasné blbosti v jednání postav, které vám zábrání v tom, aby jste si je zamilovali. ()

Terva

Někdo chodí jíst na stejné místo, Caroline chodí zvracet na stejné místo. Trish to strašně seklo, když tancovala u plotu. Jinak byla na zabití. Film je pro náctileté a já se díval jen z nostalgie. ()

Johny_fork

Mě to dostalo svým citem pro okamžik a hlavně pravdivostí, s Michaelem Cerou jsem se dokázal ztotožnit tak přirozeně až mi to zarazilo, Rande na jednu noc dokonale vystihuje ten pocit, když víte, že byste se na tu rajcovní mrchu, co vás půl roku ignorovala měli vykašlat, ale když se na vás podívá, nemůžete si pomoct, uděláte všechno, abyste mohli být s ní a držíte se jakési iluze, i když to nikam nevede a vy to víte a to vás žere úplně nejvíc, chápete o čem mluvím? Náš hrdina to překonal a přebyl beznaděj láskou, ta rovina s gay kapelou by tam vlastně ani být nemusela, nicméně tato melancholická road movie nočním New Yourkem mi přirostla k srdci a neviděl sem jí naposled. Mimochodem skvělý soundtrack. ()

MoiJe

Vo filmoch som na výraznejšiu romantiku. Pozerala som len kvôli Kat Dennings a bolo nepohodlné vidieť ju takú... trochu nesmelú. :) Našťastie najneskôr do zajtra na tento filmík pravdepodobne komletne zabudnem. ()

tibenskym

Film miestami tak strašne príjemný, že som dlho váhal so svojím hodnotením, ale 4 sú akurát :-) Plusom tohoto filmu je, že nejde o nijaku blaznivú magorinu, ale pohodový, správne vtipný, milý a najmä uveritelný príbeh. Dve hlavné postavy sú od začiatku sympatické, vedľajšie (prečo zase tí teplí, prečo? dnes snáď v každom druhom novom filme) len niektoré. Sranda tá žuvačka :-) A soundtrack tak dobrý, ako málokde. V tomto filme snáď zaznelo sto pesničiek :-)) ()

JohnCZ

Nevím proč, ale obal ve mě evokoval slaďárnu, kterou tento film zas tak moc není. Nebo tedy je, ale je to další z řady takových těch příjemných inteligentních coming-of-age filmů, které prostě neurazí a potěší. Hlavní dvojka je vybrána skvěle, Cera je pořád ten váhavej kňoura, ale Kat Dennings překvapí v roli netypické dívky, kterou si divák okamžitě zamiluje a přesto to není taková ta typická prudce líbivá sexbomba. Čím ovšem film dominuje je především ultimátní výběr hudby. Pro diváka se silnou vazbou na hudbu, a nebo ještě lépe na tento určitý žánr hudby, je to zásah do černého. ()

Revanx

Milý malý romantický film o chlapíkovi so žltým autom , o kočke s bohatým otcom a o jednej dosť vyžutej žuvačke. Ústredná dvojica Dennings/Cera sú tým čo túto úplne obyčajnú romancu dostávajú nad hranicu priemeru. U mňa sa to pohybuje niekde medzi 3-4 hviezdičkami, za pekný pohľad na nočný život v New Yorku sa teda prikláňam k tým štyrom. ()

F.man

+ Indie, Kat Dennings, čistota snímku, Yugo, melancholie + - Cera, místy nuda, prvaplánovost, melancholie - . Ve výsledku tři hvězdy. Po pravdě to kolem mě jen tak projelo, že se mi to ani nechce nijak dále komentovat. Což je docela škoda, indie smíky i hudbu hodně můžu a na Nick and Norah's Infinite Playlist jsem se těšil. Možná špatné rozpoležení, uvidíme příště, jestli teda nějaké bude. I will not be a goody bag at your pity party, Nick. ()

pivo

Bola to príjemná romantika, ale na (aj moje vlastné) počudovanie ma nedostala. Hoci nabudila dobrú náladu a skoro celý čas som sa usmieval, ale to je všetko. Niečo mi tam proste chýbalo, čo by ma viacej zaujalo. Herci hrajú vynikajúco, veľmi prirodzene a všetko som im veril a takisto hudba je super, taký príjemný popík. Naozaj som sa veľmi tešil a rád by som išiel vyššie, ale niekedy človek proste nemôže. ()

RasputincZ

Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií, co jsem v poslední době viděl. Chemie mezi Michaelem Cerou a Kate Dennings funguje perfektně a za zmínku stojí určitě skvělé vedlejší postavy ( věčně opilá Carolina nebo parta gayů). Osobně se mi Rande na jednu noc líbilo i více, než 500 dní se Summer, které jsem považoval za nejlepší romantický snímek v poslední době, které vyrazilo z amerických vod. P.S.: Soundtrack je perfektní! ()

mysiak

Tak takto dlho som si vážne neoddýchol..krásna romantická, vtipná komédia ktorá potešila moje srdce..skvelé pesničky a vynikajúci Michael Cera - ten chlapec má talent...odporučujem na oddych ()

GodComplex

Mozna kdyby tam vsichni nebyli tak nesympaticti, netocilo se to kolem opile blondyny co furt nekde blije a lovi na zachodech zvejkacky, nebo bandy buziku, mohla to byt skvela teen romantika, protoze ustredni dvojice na to ma, pisnicky byly pekne, lehce hudebni tema vitane a atmosfera nocniho NY taky super. 6/10 ()

Lum3n

Jak tady většina chválí konec filmu, tak mě připadala naopak poslední půlhodinka trochu slabší, proto taky jen ty 3*, ikdyž velmi silné. Jinak jako zábavnou oddychovku vřele doporučuji. ()

zipper111

Kat Dennings.... Snažim se tu něco vymyslet, ale jediný co mě napadá je právě jen... Kat Dennings... Neskutečná... :) 4* ()

Mikita

Velmi povedený road movie. Místy sice ztrácí tempo, přesto dokáže pobavit. Není to klasická romantika. Je to takové putování za láskou. V jednom večeru je pěkně zachycen ten zlom, kdy se odpoutáte od něčeho starého, na čem jste vždy lpěli, a najednou vše vidíte v novém světle. A to se (aspoň pro mě) povedlo. ()