I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

kaze

čakala som viac, ale ewan ako gay ma prekvapil..super to zahral..viac som mu to verila ako carreymu. Zdá sa mi, že Carrey príliš všetko preháňa a afektuje. niekedy až príliš. niekedy sa mi zdá, že paroduje sám seba... ()

pirko7

Tak film byl dobře promyšlenej a pro mě i dost originální scénář. Jestli mi zde něco vadilo tak ty teplý scény, prostě Jim to zahral jako vždy všechno skvěle, ale teplý momenty na mě pusobily tak blbě že jsem dával oči ve sloup. :-D ()

ViktorEl

Najteplejší film aký som videl. Nie sú náhodou Jim Carrey a Ewan McGregor homosexuáli? Robím si srandu, ale len preto, lebo sa dokázali vžiť do svojich postáv a hrali výborne. Bavilo ma sledovať ako Steven Russel vie každého oklamať a čo všetko dokáže vymyslieť. Príjemná a miestami vtipná oddychovka. 65% ()

Wawer

Jim Carrey typicky gumový a stereotipní, Ewan McGregor typicky perfektní, někdy je to zabavné jindy je problém udržet oči na obrazovce jak je to přiteplené. Dokážu si představit že by to mohlo fungovat jako komediální Mesrine (alias Veřejný nepřitel č.1), bohužel zápletka, která mohla být hlavní devizou filmu je zastiněna gay formou vypravování, která sice dává prostor hercům ale zastiňuje příběh. ()

Silencia90

Obdoba "Chyť mě, když to dokážeš", což je sice mnohem lépe natočené a zpracované, ovšem nenapodobitelný Jim Carrey je prostě jedničkou všude, kde se objeví. Pěkný film, vtipný, navíc podle skutečné události. Mám holt asi ráda tyhle inteligentní chytráky, kteří se nevzdají. :) ()

frolish

50% a mam z toho dost zmiesane pocity. Vlastne ani neviem, co tym chcel basnik povedat. Ako originalny zivotny pribeh typu Catch me if you can to u mna neobstoji kvoli povrchnejsiemu pristupu a absencii efektnych detailov, vdaka ktorym by som hlavneho hrdinu obdivoval. Ako komedia to ujde v prvej polovici (Carreyho "vitazstvo" na sude bolo dost vtipne), no potom fory akosi vymiznu a uz nasleduje viacmenej len romanticka linia, ktora nie ze by bola zle napisana alebo zahrana, ale jednoducho ma skoro vobec nezaujimala. Nakoniec mi z toho v hlave zostal len nejaky neurcity gulas a pocit, ze potencial daneho nametu sa dal vyuzit ovela lepsie. ()

sandinista

Buzerantská romantika mi fakt nic neříká. Ale jedno ponaučení film dává - buzny se dostanou do kriminálu a dostanou AIDS. A to jim taky patří! ()

jiri.twist

Nevím, jestli bych podle takovéto závažné skutečné události, která si bere jako rukojmí i AIDS, chtěl natočit komedii, mě to spíše vyznělo jako fraška s dobrým hereckým obsazením, nicméně Jimovi jsem nevěřil ani chlup na jeho těle, ne tak nějaké gay vztahy. Snažil jsem se opravdu film co nejlépe vnímat, ale nešlo to. Stále jsem čekal, kdy Jim přehrne svůj obličej přes čelo či ho dvakrát otočí kolem své hlavy, a to ne v kontextu jeho jiných filmů, ale jak na mě působí v tomto snímku. Nebrečel jsem smíchy ani se za břicho nepopadal, jak tady někteří píší. Představte si třeba Vykoupení z věznice Shawshank jako komedii. Pro mě tento snímek je velmi dobrá hra na komedii, ale zdá se, že na nesprávné téma … přesto doporučuji, je to jen můj názor. 6642 ()

Vakomlok

Carrey a McGregor jsou skvělí, film stojí především na nich a bez problémů jim jejich orientaci uvěříte. Film je zábavný, lehce kontroverzní a je prostě "gay" v tom nejlepším slova smyslu. Jedinou vadou na kráse je jeho žánrová nevyváženost. Film osciluje mezi vztahem dvou homosexuálních věznů a neuvěřitelnou Russelovou kariérou podvodníka a režisér si asi úplně nebyl jist, k čemu se chce přiklonit víc. Obě dvě linie se tedy smrskly na více méně epizodické příhody a situace, ale čert to vem! I Love You Phillip Morris! ()

huko

A furt jsem čekal, kdy se objeví něco s tabákovým průmyslem... a nic... ale za to jsem se náramně bavil. Skvěle natočené, skvěle zahrané a zábavné. Ale stačí vidět jednou... ()

Smejdik

Tohle si nic jiného nezaslouží. Sice jsem asi 20 minut před koncem přemýšlel, že je škoda, že dám jen 4 hvězdičky, ale všichni moc dobře víme, jaký je konec. Vyrazil mi dech, takovou citovou houpačku jsem ve filmu už dlouho nezažil. Bylo to skutečně velmi emotivní a vůbec skvělé:) ()

bulbasaur

Svieža komédia , s originálnou zápletkou, postačujúcimi hereckými výkonmi, ba aj humor sa tam našiel. Videl som však aj lepšie kúsky. ()

*Colorado

Jestli je něco na 3,5*, tak tohle. 3 je málo, 4 moc. Výborně obsazen byl Ewan McGregor, tomu to prostě žerete. Co se týče žánru, tak je to docela dobře vyvážené, fakt, že je film založen na skutečných událostech, je prezentován dramatickou částí, na odlehčení nám je nabídnuto trochu toho humoru, ale nečekejte fóry, po kterých byste se za břicha popadali. Určitě jsem od toho čekal něco úplně jiného, ale neříkám, že jsem ve výsledku zklamán. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)