• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

• AllShallFall

Přišlo mit o místy dost nechutné. Ace Ventura šoustá Obi-Wana Kenobiho..... Vlezte mi na záda!! To že jsem se někde malinko zasmál, neznamená, že se mit o líbilo, Spíš jsem myslel, že půjdu zvracet. Homosexualita je pro mě, a věřím,že nejen pro mě, zločin vůči samotné přírodě! S nechutí dávam dvě hvězdy.....(9.6.2011)

Nemá to příběh, který by člověka vyloženě chytnul za koule. Zajímavé to je hlavně tím, že tam dva známí herci hrají homouše a v tom teda exceluje Ewan McGregor. To je fakt buznička k pohledání. Je tam fakt hrozně přiteplenej. Opravdu skvěle zahraná role. Jim Carrey je spíše zase vtipnej, než teplej, ale uvěřil jsem mu že je kuřbuřt. Vyloženě jsem se nenudil, ale na můj vkus tam bylo moc homovyznání lásky a pláče nad nešťastnou láskou atd. Prostě mi to přišlo jak romantický příběh Rosamunde Pilcherové akorát s teploušema.(29.1.2013)

• gogo76

"I hate you Phillip Morris", hovorím za seba. Adoptované dieťa hľadá svoju mamu, hovorím si fajn, na tom by sa dalo stavať. Ale nie, k tejto nadhodenej téme sa už nevrátime a nasleduje pre mňa nepríjemné zistenie, že J. Carrey je buzík, rozvádza sa so ženou, tak fajn, snáď na tom bude táto komédia stáť. Nie ani na tom. Niekomu asi pripadá vtipné sledovať ksichty pri kefovačke medzi chlapmi, chlapské vášnivé bozky, tanec buzerantov a ich orálny sex. Nie, díky, nechcem. Väčšinou mi z toho bolo trápne a tých pár vtipných momentov to nezachráni. Do poslednej chvíle som čakal nejaký zvrat, ale nič. Táto chujovina ma obrala o 90 minút môjho drahocenného času. Keby v tom nehrali známe tváre, čo by z filmu ostalo? Strata času. 40%.(28.10.2012)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $2,037,459Tržby Celosvetovo $20,722,843║ Neskutočná pitomosť, ktorá je prvých asi 20 minút na vážkach ale potom čo príbeh začne ponúkať jednu obohranú suchú vyumelkovanú scénu za druhou sa tento domček z karát rozpadá trieštivým rachotom, bolehlav, Carrey a McGregor asi vo svojej najhoršej možnej úlohe, sklamanie. /5%/ komédia??? dráma???? ťažko niekam zatrieditelné, suchopárnosť!!!!(3.8.2011)

Kuř mě, když to dokážeš.. S žánry i falickou symbolikou docela zápolící queer kousek, v němž Carrey hodně věcí devalvoval obličejovou mimikou a řečí těla ze svých ztřeštěných komedií a McGregor vysekl takového cukrouše, že by rozněžnil i Begbieho. K ceny magnetizujícímu obsahu (smrtelně nemocný homosexuální afroameričan obětí holocaustu) však ještě pár bodů k odškrtnutí chybělo..(3.3.2016)

• - Právníka, který v závěru filmu obhajuje Stevena, hraje skutečný Phillip Morris. (Baťka)

• - Autor knižní předlohy Steve McVicker o Russelovi řekl: "Je povahou lhář, ale je tak okouzlující a tak legrační, že kdyby někdy vyšel z vězení, dovedu si představit oběd s ním.“ (šerminator)

• - Jim Carrey o Stevenu Russellovi prohlásil: "Pod povrchem jeho chování doutnalo to, že chtěl být milován a cítil se podceňovaný celý svůj život." (hellstruck)