Reklama

Reklama

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (833)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tyhle filmy o teplouších na csfd v hojně míře doporučuje uživatel Oskar, ale já z nich zase tak nadšenej nejsem. Herecky parádní u Ewana jsem zvědavý, jestli mu vůbec ještě někdy uvěřím, že je na holky. Jim ten mě nezklame snad nikdy a v mnoha filmech svým hereckým výkonem zastiňuje všechno ostatní včetně příběhu. Phillip Morris nebyl vyjímkou a přitom film má velmi kvalitní zápletku s originálníma forečkama, jenže právě ten gay prvek mě není moc příjemnej, jakmile se začnou nějaký dva kluci líbat, tak prostě vím že z toho mám hnusnej pocit. Moje chyba, že jsem na to díval, nikdo mě nenutil, na druhou stranu jsem nečekal že to bude až tolik buzi, buzi. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tento film je jasným důkazem toho, že i naprosté ochotnické poleno, jakým je Eman MekŘehoř, může čas od času nalézt ideální polohu, která mu sedne jako penis mezi zuby a nevypadat před kamerou nepřirozeně a toporně. Tato poloha je na čtyřech čelem k pelesti a už v Šulin Růž Eman prokázal, že nemusí ani moc předstírat. Dokonce i Ejs Ventura přesvědčil, že když se opíchá botoxem, což mu úspěšně zabrání dotýkat se spodním rtem čela, či jinak se pitvořit, dokáže si střihnout naprosto uvěřitelného charakterního teplouše i bez Masky. Výsledkem jsou zábavné homotrampoty, které pobaví nejen anální dobrodruhy. Jen bych chtěl podotknout, že označit je jako romantické, může ve svém sebestředném slovním průjmu snad jen Radek99. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Hravost a svižnost vyprávění spolu s dobrými hereckými výkony baví, ale v poslední čtvrtině už ty opětovné zatýkání, věznění a útěky nudí repetitivností a jako celek film působí mnohem delší než je. Do komična či kýčovité romantiky laděných gay scén je v něm především v první polovině přehršel a v podání Carreyho a McGregora působí bizarně, ale jde si na ně zvyknout. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jim Carrey a Ewan McGregor jsou herci jak víno. Každopádně takhle jsem je vidět asi nechtěl. I tak je ale tenhle film docela zajímavým zjištěním, že se nemusí točit filmy z vězení jen o drsných frajerech s béčkovými herci. Dokážou to i dva buzíci hned je z toho A-titul jak víno. Oskary nebudou? To bych se divil. ()

T2 odpad!

všechny recenze uživatele

Rozpočet $13miliónovTržby USA $2,037,459Tržby Celosvetovo $20,722,843║ Neskutočná pitomosť, ktorá je prvých asi 20 minút na vážkach ale potom čo príbeh začne ponúkať jednu obohranú suchú vyumelkovanú scénu za druhou sa tento domček z karát rozpadá trieštivým rachotom, bolehlav, Carrey a McGregor asi vo svojej najhoršej možnej úlohe, sklamanie. /5%/ komédia??? dráma???? ťažko niekam zatrieditelné, suchopárnosť!!!! ()

Galerie (52)

Zajímavosti (9)

  • Phillip Morris se domnívá, že Steven dokonce volal jeho právníkovi a přesvědčil jej, aby mu také dal tři roky vězení, aby nebyl propuštěný dříve než on. (šerminator)
  • Snímek je natočen podle skutečné postavy notorického podvodníka Steva Jaye Russella. Ten má IQ 163 a na svém kontě několik útěků z vězení. V současné době vykonává trest odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen na dobu 144 let. Během svého trestu tráví 23 hodin denně na samotce. (wertcha)
  • Ve skutečnosti byl Steven Jay Russell dán k adopci, protože se jeho matka rozešla s jeho otcem a nechtěla mít dítě za svobodna. (šerminator)

Související novinky

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (více)

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)

Reklama

Reklama