I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)
Trailer 1

VOD (1)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Trailer 1

TeeAge

Jediné, čo ukopáva možnosť tohoto filmu stať sa nadpriemerným, je fakt, že vychádza zo skutočných udalostí. Stačilo totiž trochu viac voľnosti pre scenár a vygradovanie pôvodnej nadsadenosti, a mohol z toho byť biják. Jim Carrey a Ewan McGregor z toho vyťažili najviac, čo sa dalo, a naservírovali herecký koncert v slušne tempovitej oddychovke. ()

hellstruck

I’m trying to be understanding honey, I am, but golf, why don’t you just eat pussy? Jako oddychovka je I love you Phillip Morris zkrátka skvělá. Nenašel se snad žádný moment, kdy bych se nudila a téma homosexuality skloubené s podvody tu funguje na výbornou. Carreymu sedla role podfukáře jako ulitá a McGregor mě KONEČNĚ přesvědčil o tom, že umí hrát. To, že zdejší heterosexuálové nesnesli pohled na líbající se gaye a proto film podhodnotili (se spoustou vaty kolem, jak je to jinak super) je bohužel věc druhá. Já se bavila skvěle :) ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem šťastný, když se mají lidé rádi a nevadí mi když jsou to gayové. Přesto se přiznám, že bylo lehkým utrpením sledovat, jak si celý film kluci jazyky dráždí mandle nebo zaplňují penisem tělesné otvory. Ovšem podvodnická zápletka je docela zábavná a hošani si své role evidentně užívali, takže ta troječka ode mne bude tak akorát. ()

castor

Jeden je spíš introvert a naivka, druhý naplno využívá své vysoké IQ a schopnost ošálit kdekoho. Spojujeme tu homosexuální lovestory s příběhem o mazaném podvodníkovi, který by, když to s fintami zrovna neklapne, pláchl snad i z Alcatrazu. Celé je to sprosté a takové opravdové. Debutantský snímek dvojice režisérů, kteří stojí za skvostnou Bláznivou, zatracenou láskou, jenže tak trochu tápe, pro co se rozhodnout. Ono docela funguje, když sledujeme podvodné eskapády jednoho z homosexuální dvojice, a následně se uvolníme u úsměvné romance o gayích, jenže v druhé polovině už to začne tak nějak rušit. Prostě jedna z linií měla dostat přednost a pořádný prostor, a ne jedna druhou zastiňovat. No, a Jim Carrey? Truman Show, Muž na Měsíci, Majestic, Věčný svit neposkvrněné mysli. Přelom tisíciletí byl pro něj snový. Dva Zlaté glóby, komerční trháky (třeba Božský Bruce vydělal skoro půl miliardy dolarů), pořádné dramatické role. V posledních letech ale tenhle gumový génius přešlapuje. Tady je znovu v solidní kondici, což každý určitě rád ocení. Pořádné role si pořád zaslouží, jenže k tomu jsou potřeba odvážní producenti. Ewan McGregor je jím lehce zastíněný, nicméně samozřejmě také fajn. Cukroušek.. ()

Fiftis

"Jim Carrey a Ewan McGregor v romantickej komédii? To znie dobre, kto hrá ženskú úlohu?". Väzenská cela. I love you Phillip Morris je jeden z tých filmov, ktorý väčšinu z nás uvádza do rozpakov a nevieme, čo si o ňom myslieť. Prvé obrázky tomu moc nepomohli, Bozkávajúci sa Carrey a McGregor jednoducho nie je nič, na čo by sme sa hnali do kina. Ale túto zásadnú chybu sme uznali už po pár minútach filmu. Ide o blááááznivú komédiu ako inak s Jimom Carreym a je to príjemná zmes drámy a komédie, ktorá pobaví aj tých najzaritejších divákov. ()

• Velitel speciálního oddělení v Texaské věznici Terry Cobbs, který Rusella (ve filmu Jim Carrey) dvakrát vrátil do vězení, o něm prohlásil: "Je tak sebestředný... miluje, když přitahuje pozornost. Je mi nepříjemný, dlouho s ním nevydržím. Má dvě tváře: když je ve skupině lidí, kteří ho neznají, je velice důvěryhodný a má neobvyklé přesvědčovací schopnosti. Pokud ale ví, že víte, kdo je, je bezbarvý. Všechna jeho přesvědčivost zmizí, třese se mu hlas a je zaražený.“ (šerminator)
  • Ve skutečnosti byl Steven Jay Russell (Jim Carrey) dán k adopci, protože se jeho matka rozešla s jeho otcem a nechtěla mít dítě za svobodna. (šerminator)
  • Autor knižní předlohy Steve McVicker o skutečném Russellovi (ve filmu Jim Carrey) řekl: "Je povahou lhář, ale je tak okouzlující a tak legrační, že kdyby někdy vyšel z vězení, dovedu si představit, že bych si s ním zašel na oběd.“ (šerminator)

Související novinky

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (více)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (více)

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)