Príbeh, ktorý zaujme, témou určite, spracovaním však už to nebolo až také jednoznačné. Hlavne čo sa týka ľahkovážnosti použitia komických prvkov. Tie síce spestrili celkový dojem z filmu, avšak do celkovej kompozície tak veľmi nepasovali. Veľký podiel na mojom priklonení sa k štvrtej hviezdičke má určite herecká dvojica a zaujímavé spracovanie celkovej štruktúry príbehovej línie. 75%.(9.6.2010)

Ten film by fungoval i kdyby nebyl o buzících... zvraty, emoce ždímané po litrech, napětí, to všechno tu je. Carrey a McGregor podavají jedny z nejlepších hereckých výkonů co jsem u nich viděl, dokonce jsem měl problém se smát když Morris brečel nad... no vy co jste to viděli víte nad čím. Za tu mírnou rozporuplnost "jen" čtyři. Bavil jsem se víc než jsem čekal.(18.6.2010)

Film začíná jako typicky ujetá komedie s Jimem Carreym, leckdo by čekal, že homosexuální tematika bude sloužit jen jako zdroj gagů, ale tam kde byste očekávali parodii, se překvapivě začne rýsovat poměrně "seriózní" romantické drama. Z mého pohledu však film nedokáže hrát první ligu jak na poli romantických dramat, tak biografií ("založeno na skutečné události"). Se snahou o vážnost výrazně ubývá ujetého humoru. Je však zarážející, jak dokonale ústřední duo hrálo gaye. :) 6/10(24.7.2016)

• Malarkey

Jim Carrey a Ewan McGregor jsou herci jak víno. Každopádně takhle jsem je vidět asi nechtěl. I tak je ale tenhle film docela zajímavým zjištěním, že se nemusí točit filmy z vězení jen o drsných frajerech s béčkovými herci. Dokážou to i dva buzíci hned je z toho A-titul jak víno. Oskary nebudou? To bych se divil.(20.8.2010)

Drama rozprávané s vtipným nadhľadom alebo komédia s dramatickým podtónom? Je to len na vás. Jim Carrey a Ewan McGregor sú zárukou, že pri filme nebudete pociťovať príliš veľký závan "tepla". Známe tváre si do podobnej role len veľmi ťažko skryjú celý kožuch. Viete o ich homosexualite, ale predsa nie je natoľko intenzívna, ako pri skutočnom homosexuálnom páre. Žiadna scéna nepôsobí voči heterosexuálne orientovanému mužovi nepríjemne (thx God). A ak prekúsnete miestami naivný scenár, zaručujem príjemnú zábavu v štýle "zložitý príbeh odrecitovaný jednoduchou básničkou". Jemné, (prekvapivo) plné lásky, žiadosti za svojou milovanou (v tomto prípade milovaným). Z "I love You Phillip Morris" sa dalo vyšťaviť filozofické drama ocenené Oscarom, ale režisérske duo zvolilo neotrepané rozmedzie medzi hardcore príbehom a oddychovou komédiou. Príjemné prekvapenie, pri ktorom si voľbu Ficarra&Requa nadmieru cenín.(10.6.2010)

• - Velitel speciálního oddělení v Texaské věznici Terry Cobbs, který dvakrát Rusella vrátil do vězení, o Russelovi prohlásil: "Je tak plný sebe, miluje, když přitahuje pozornost. Je mi nepříjemný, dlouho s ním nevydržím. Má dvě tváře: když je ve skupině lidí, kteří ho neznají, je velice důvěryhodný a má neobvyklé schopnosti druhé přesvědčit. Pokud ví, že víte, kdo je, je bezbarvý, všechna jeho přesvědčivost zmizí, třese se mu hlas a je zaražený.“ (šerminator)

• - Snímek je natočen podle skutečné postavy notorického podvodníka Steva Jaye Russella. Ten má IQ 163 a na svém kontě několik útěků z vězení. V současné době vykonává trest odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen na dobu 144 let. Během svého trestu tráví 23 hodin denně na samotce. (wertcha)

• - Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře... Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS... Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundůr na zeleno a vydával se za bachaře... Poslední útěk se mu povedl v roce 1998. (Taninaca)