• Francie

• Belgie

• Nizozemsko

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Scénář: John Requa, Glenn Ficarra .. Or suck my dick, your choice. _ Zábavné, teplounké, romantické, vtipně hřejivé. Ty občasné Asijské plakáty tento film perfektně dokreslují. Jsou podobně barvité, rozjařené a žánrově široce zařaditelné, jako mnohé jejich filmy. Neuvěřitelný (real) námět, dobře zvládnutá stavba vyprávění jeho tempo, skvělá hudba i jiné řemeslné kategorie. Jim Carrey válí, roli si evidentně a zcela po svém užívá, taktéž Ewan McGregor (na mnohem menším prostoru) překvapí, jaký je to cukroušek. Pravda, dovedl bych si představit a snesl bych i větší gay odvaz, ale i takto se jisté hranice a laťky posunují na (v mainstreamu) slušnou pozici.(25.3.2010)

Ten film by fungoval i kdyby nebyl o buzících... zvraty, emoce ždímané po litrech, napětí, to všechno tu je. Carrey a McGregor podavají jedny z nejlepších hereckých výkonů co jsem u nich viděl, dokonce jsem měl problém se smát když Morris brečel nad... no vy co jste to viděli víte nad čím. Za tu mírnou rozporuplnost "jen" čtyři. Bavil jsem se víc než jsem čekal.(18.6.2010)

Povedená netradiční dramatická komedie se skvělými herci. Jim Carrey dokáže zahrát cokoli a do této role se docela hodil, Ewan McGregor hrál buzíka taky skvěle. Ze začátku to je dobrá zábava s několika velice vtipnými momenty, ke konci se to změní v romantické drama a celé to dohramady funguje velmi dobře. Film jako takový se mi líbil, bavil jsem se nadprůměrně. 75%(22.10.2010)

Rozhodně mě tato gay-taškařice pobavila a Jim Carrey byl pro mě snesitelnější než v jeho ulítlostech a la Maska. Sice se i coby homosexuál pořád pitomě pitvoří a ta jeho gumovatost už mi místama leze na nervy, ale on už asi jiný nebude. Věk jeho obličeji nadělil nový vrásčitější rozměr a to zase sedí dramatickým situacím, takže jsem mu celou tu zamilovanost do Phillipa Morrise v pohodě uvěřila. Láska to byla jako trám, sama bych si asi kvůli jinému chlapovi 12 inzulínových injekcí do různých částí těla nenapíchala, takže jsem oběma chlapcům opravdu fandila, aby je čekal happyend, nejlíp se svatebními zvony:) pro dámy to bude svěží a roztomilé, pro mnohé pány místama možná oplzlé a trapné, takže zvažte, jak moc chcete vidět Carreyho v uplých slipech.(18.9.2011)

Nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko o místě, kde oblaka ve tvaru falu brouzdají bezstarostně oblohou s vyhrávající DeVotchKou k tomu. Ewan McGregor i Jim Carrey si své role evidentně užívají, jen ten Jim už je poněkud starší. Ve výsledku je to přeci jen sled více či méně vtipných scének, který nedrží pohromadě a z něhož v hlavě zůstane jen pár záblesků a k dokonalosti vybroušená pointa. 7/10(18.3.2010)

• - Velitel speciálního oddělení v Texaské věznici Terry Cobbs, který dvakrát Rusella vrátil do vězení, o Russelovi prohlásil: "Je tak plný sebe, miluje, když přitahuje pozornost. Je mi nepříjemný, dlouho s ním nevydržím. Má dvě tváře: když je ve skupině lidí, kteří ho neznají, je velice důvěryhodný a má neobvyklé schopnosti druhé přesvědčit. Pokud ví, že víte, kdo je, je bezbarvý, všechna jeho přesvědčivost zmizí, třese se mu hlas a je zaražený.“ (šerminator)

• - Kriminalisté považovali útěky skutečného Stevena za tak dokonalé, že dostal přezdívy „Houdini“ a „King Con - Král švindléřů“. (šerminator)

• - Phillip Morris se domnívá, že Steven dokonce volal jeho právníkovi a přesvědčil jej, aby mu také dal tři roky vězení, aby nebyl propuštěný dříve než on. (šerminator)