• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Rozhodně mě tato gay-taškařice pobavila a Jim Carrey byl pro mě snesitelnější než v jeho ulítlostech a la Maska. Sice se i coby homosexuál pořád pitomě pitvoří a ta jeho gumovatost už mi místama leze na nervy, ale on už asi jiný nebude. Věk jeho obličeji nadělil nový vrásčitější rozměr a to zase sedí dramatickým situacím, takže jsem mu celou tu zamilovanost do Phillipa Morrise v pohodě uvěřila. Láska to byla jako trám, sama bych si asi kvůli jinému chlapovi 12 inzulínových injekcí do různých částí těla nenapíchala, takže jsem oběma chlapcům opravdu fandila, aby je čekal happyend, nejlíp se svatebními zvony:) pro dámy to bude svěží a roztomilé, pro mnohé pány místama možná oplzlé a trapné, takže zvažte, jak moc chcete vidět Carreyho v uplých slipech.(18.9.2011)

• nunka

(Ne)veselý pohľad na homosexuálnu lásku a príbeh neskrotného väzňa, ktorý je skutočnou ikonou amerického súdnictva. To, že sa tí dvaja milujú som celkom zhltla. Gay look Ewana McGregora takisto (Jim Carrey zahrá všetko). Jediné a dosť zásadné, čo na mňa absolutne nezafungovalo je režijné podanie príbehu a neustále prelínanie humorných a reálne vážnych momentov. Akoby sa režisér nevedel rozhodnúť, čo vlastne chce divákom ponúknuť.(13.7.2010)

Netradičná komédia, s veľkou prímesou drámy (hlavne ku koncu). Jim Carry mi dokázal, že vie zahrať v podstate všetko, nielen tie svoje typické šialenosti a grimasy. Ťažko uveriť, že námet je podľa skutočnej udalosti, niektoré úteky z väzenia boli tak šialené až to zaváňalo bizarnosťou. V každom prípade to nevypovedá nič dobré o americkej justícii. Na druhej strane bol Steven Russel šikula, ktorý ľudskú hlúposť dokázal naplno využiť. I Love You Phillip Morris je tak sviežim vánkom vo vodách romantických komédií. 75/100(31.8.2015)

Nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko o místě, kde oblaka ve tvaru falu brouzdají bezstarostně oblohou s vyhrávající DeVotchKou k tomu. Ewan McGregor i Jim Carrey si své role evidentně užívají, jen ten Jim už je poněkud starší. Ve výsledku je to přeci jen sled více či méně vtipných scének, který nedrží pohromadě a z něhož v hlavě zůstane jen pár záblesků a k dokonalosti vybroušená pointa. 7/10(18.3.2010)

Námětem mi to trochu připomnělo Spielbergův Chyť mě, když to dokážeš, přes postavu Jima Carreyho a její charakter zase Formanova Muže na Měsíci. Invenčně odvyprávěná story stále ještě ve formálních mantinelech hollywoodských konvencí. Je to homosexuální, je to přidrzlé a je to striktně mužský pohled na gay tematiku, kterou skrz tento příběh celkem útočně kritizuje. Let's go fuck!(25.3.2010)

• - Kriminalisté považovali útěky skutečného Stevena za tak dokonalé, že dostal přezdívy „Houdini“ a „King Con - Král švindléřů“. (šerminator)

• - Právníka, který v závěru filmu obhajuje Stevena, hraje skutečný Phillip Morris. (Baťka)

• - Autor knižní předlohy Steve McVicker o Russelovi řekl: "Je povahou lhář, ale je tak okouzlující a tak legrační, že kdyby někdy vyšel z vězení, dovedu si představit oběd s ním.“ (šerminator)