• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Film začíná jako typicky ujetá komedie s Jimem Carreym, leckdo by čekal, že homosexuální tematika bude sloužit jen jako zdroj gagů, ale tam kde byste očekávali parodii, se překvapivě začne rýsovat poměrně "seriózní" romantické drama. Z mého pohledu však film nedokáže hrát první ligu jak na poli romantických dramat, tak biografií ("založeno na skutečné události"). Se snahou o vážnost výrazně ubývá ujetého humoru. Je však zarážející, jak dokonale ústřední duo hrálo gaye. :) 6/10(24.7.2016)

Celkem průměrná komedie, ozvláštněná pouze "gay prvky" - největší zážitek pro mě byl vášnivě se líbající Jim Carrey a Ewan McGregor... Nejzajímavější na tomto filmu je fakt, že byl natočen podle skutečné události a že ten chlapík, vydávající se za kohokoliv a vymýšlející nejbláznivější způsoby útěku z vězení, opravdu existoval.(27.3.2011)

• Darth Sidious

Přišlo mit o místy dost nechutné. Ace Ventura šoustá Obi-Wana Kenobiho..... Vlezte mi na záda!! To že jsem se někde malinko zasmál, neznamená, že se mit o líbilo, Spíš jsem myslel, že půjdu zvracet. Homosexualita je pro mě, a věřím,že nejen pro mě, zločin vůči samotné přírodě! S nechutí dávam dvě hvězdy.....(9.6.2011)

Netradiční romantika, výborná dramedie. Jim Carrey po Yes Man v další roli, která mu dokonale sedne, Ewan McGregor naopak sedne do jakékoliv role. Ti dva, kdyby snad byli homosexuálové, tak by se k sobě vážně hodili. Obdivuju oba dva, že do podobné role šli a prožívali ji stejně, jako kteroukoli další romantickou komedii / drama. Je zajímavé, jak bizarní příběhy někdy píše sám život, něco podobného se "vymyslet" asi nedá. Nečekejte zběsilou komedii, kde si Carrey se svým gumovým tělem dělá co chce (přece jen už na to pomalu nemá věk), ale dejte si dohromady jedna (Věčný svit neposkvrněné mysli) a jedna (Truman Show) a vyjde vám dva (příjemný výkon, ve kterém se dostane jak na zběsilé eskapády, tak i na vážné herectví). A stejný je i celý film, nevidím důvod proč jej nedoporučit. PS: Shawshanské pomrknutí na diváka - velké významné plus.(8.1.2011)

[imdb: 6.7/10] | me: Hmm, tak toto (ako by povedala Dara Rollins) nebol môj šialok kávy. Jim Carrey (zahrá všetko) je klasa a aj keď stárne stále je to borec, no celkový teplý náboj filmu ma nedostal. Akosi nemám rád gayov vo filme, nech sú akokoľvek dobre stvárnení. Nepáčilo sa mi to v Brokeback Mountain a nepáčilo sa mi to ani teraz. Hoci dej tým, že bol inšpirovaný skutočným životným príbehom bol zaujímavý, no nebol podaný správne. Vynaliezavé úniky, vtipné scény, ... to všetko tu miestami bolo, ale veľmi často prekladané snahou o serióznosť, čo akosi vzbudzuje zmiešané (nie v dobrom slova zmysle) pocity. Chcelo to buď poňať vtipne (čo si myslím, že by v prípade obsadenia a celkovej teploty) bolo vhodným krokom, alebo citovo a seriózne, čo by však už asi až tak veľa ľudí neoslovilo. Celkovo ma Jim pár krát pobavil (keď mu to možnosti dovoľovali), ale film ako taký nič extra. [2 a pol *] P.S.: Priaznivcom Jima odporúčam pozrieť Late show Davida Lettermana z 18.11.2010.(2.12.2010)

• - Právníka, který v závěru filmu obhajuje Stevena, hraje skutečný Phillip Morris. (Baťka)

• - Snímek je natočen podle skutečné postavy notorického podvodníka Steva Jaye Russella. Ten má IQ 163 a na svém kontě několik útěků z vězení. V současné době vykonává trest odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen na dobu 144 let. Během svého trestu tráví 23 hodin denně na samotce. (wertcha)

• - Phillip Morris se domnívá, že Steven dokonce volal jeho právníkovi a přesvědčil jej, aby mu také dal tři roky vězení, aby nebyl propuštěný dříve než on. (šerminator)