Povedená netradiční dramatická komedie se skvělými herci. Jim Carrey dokáže zahrát cokoli a do této role se docela hodil, Ewan McGregor hrál buzíka taky skvěle. Ze začátku to je dobrá zábava s několika velice vtipnými momenty, ke konci se to změní v romantické drama a celé to dohramady funguje velmi dobře. Film jako takový se mi líbil, bavil jsem se nadprůměrně. 75%(22.10.2010)

Kuř mě, když to dokážeš.. S žánry i falickou symbolikou docela zápolící queer kousek, v němž Carrey hodně věcí devalvoval obličejovou mimikou a řečí těla ze svých ztřeštěných komedií a McGregor vysekl takového cukrouše, že by rozněžnil i Begbieho. K ceny magnetizujícímu obsahu (smrtelně nemocný homosexuální afroameričan obětí holocaustu) však ještě pár bodů k odškrtnutí chybělo..(3.3.2016)

Film začíná jako typicky ujetá komedie s Jimem Carreym, leckdo by čekal, že homosexuální tematika bude sloužit jen jako zdroj gagů, ale tam kde byste očekávali parodii, se překvapivě začne rýsovat poměrně "seriózní" romantické drama. Z mého pohledu však film nedokáže hrát první ligu jak na poli romantických dramat, tak biografií ("založeno na skutečné události"). Se snahou o vážnost výrazně ubývá ujetého humoru. Je však zarážející, jak dokonale ústřední duo hrálo gaye. :) 6/10(24.7.2016)

Netradičná komédia, s veľkou prímesou drámy (hlavne ku koncu). Jim Carry mi dokázal, že vie zahrať v podstate všetko, nielen tie svoje typické šialenosti a grimasy. Ťažko uveriť, že námet je podľa skutočnej udalosti, niektoré úteky z väzenia boli tak šialené až to zaváňalo bizarnosťou. V každom prípade to nevypovedá nič dobré o americkej justícii. Na druhej strane bol Steven Russel šikula, ktorý ľudskú hlúposť dokázal naplno využiť. I Love You Phillip Morris je tak sviežim vánkom vo vodách romantických komédií. 75/100(31.8.2015)

Príbeh, ktorý zaujme, témou určite, spracovaním však už to nebolo až také jednoznačné. Hlavne čo sa týka ľahkovážnosti použitia komických prvkov. Tie síce spestrili celkový dojem z filmu, avšak do celkovej kompozície tak veľmi nepasovali. Veľký podiel na mojom priklonení sa k štvrtej hviezdičke má určite herecká dvojica a zaujímavé spracovanie celkovej štruktúry príbehovej línie. 75%.(9.6.2010)

• - Jim Carrey o Stevenu Russellovi prohlásil: "Pod povrchem jeho chování doutnalo to, že chtěl být milován a cítil se podceňovaný celý svůj život." (hellstruck)

• - Autor knižní předlohy Steve McVicker o Russelovi řekl: "Je povahou lhář, ale je tak okouzlující a tak legrační, že kdyby někdy vyšel z vězení, dovedu si představit oběd s ním.“ (šerminator)

• - Phillip Morris se domnívá, že Steven dokonce volal jeho právníkovi a přesvědčil jej, aby mu také dal tři roky vězení, aby nebyl propuštěný dříve než on. (šerminator)