• gogo76

"I hate you Phillip Morris", hovorím za seba. Adoptované dieťa hľadá svoju mamu, hovorím si fajn, na tom by sa dalo stavať. Ale nie, k tejto nadhodenej téme sa už nevrátime a nasleduje pre mňa nepríjemné zistenie, že J. Carrey je buzík, rozvádza sa so ženou, tak fajn, snáď na tom bude táto komédia stáť. Nie ani na tom. Niekomu asi pripadá vtipné sledovať ksichty pri kefovačke medzi chlapmi, chlapské vášnivé bozky, tanec buzerantov a ich orálny sex. Nie, díky, nechcem. Väčšinou mi z toho bolo trápne a tých pár vtipných momentov to nezachráni. Do poslednej chvíle som čakal nejaký zvrat, ale nič. Táto chujovina ma obrala o 90 minút môjho drahocenného času. Keby v tom nehrali známe tváre, čo by z filmu ostalo? Strata času. 40%.(28.10.2012)

Nemá to příběh, který by člověka vyloženě chytnul za koule. Zajímavé to je hlavně tím, že tam dva známí herci hrají homouše a v tom teda exceluje Ewan McGregor. To je fakt buznička k pohledání. Je tam fakt hrozně přiteplenej. Opravdu skvěle zahraná role. Jim Carrey je spíše zase vtipnej, než teplej, ale uvěřil jsem mu že je kuřbuřt. Vyloženě jsem se nenudil, ale na můj vkus tam bylo moc homovyznání lásky a pláče nad nešťastnou láskou atd. Prostě mi to přišlo jak romantický příběh Rosamunde Pilcherové akorát s teploušema.(29.1.2013)

Kuř mě, když to dokážeš.. S žánry i falickou symbolikou docela zápolící queer kousek, v němž Carrey hodně věcí devalvoval obličejovou mimikou a řečí těla ze svých ztřeštěných komedií a McGregor vysekl takového cukrouše, že by rozněžnil i Begbieho. K ceny magnetizujícímu obsahu (smrtelně nemocný homosexuální afroameričan obětí holocaustu) však ještě pár bodů k odškrtnutí chybělo..(3.3.2016)

Jediné, čo ukopáva možnosť tohoto filmu stať sa nadpriemerným, je fakt, že vychádza zo skutočných udalostí. Stačilo totiž trochu viac voľnosti pre scenár a vygradovanie pôvodnej nadsadenosti, a mohol z toho byť biják. Jim Carrey a Ewan McGregor z toho vyťažili najviac, čo sa dalo, a naservírovali herecký koncert v slušne tempovitej oddychovke.(23.10.2010)

Príbeh, ktorý zaujme, témou určite, spracovaním však už to nebolo až také jednoznačné. Hlavne čo sa týka ľahkovážnosti použitia komických prvkov. Tie síce spestrili celkový dojem z filmu, avšak do celkovej kompozície tak veľmi nepasovali. Veľký podiel na mojom priklonení sa k štvrtej hviezdičke má určite herecká dvojica a zaujímavé spracovanie celkovej štruktúry príbehovej línie. 75%.(9.6.2010)

• - Ve skutečnosti byl Steven Jay Russell dán k adopci, protože se jeho matka rozešla s jeho otcem a nechtěla mít dítě za svobodna. (šerminator)

• - Snímek je natočen podle skutečné postavy notorického podvodníka Steva Jaye Russella. Ten má IQ 163 a na svém kontě několik útěků z vězení. V současné době vykonává trest odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen na dobu 144 let. Během svého trestu tráví 23 hodin denně na samotce. (wertcha)

• - Kriminalisté považovali útěky skutečného Stevena za tak dokonalé, že dostal přezdívy „Houdini“ a „King Con - Král švindléřů“. (šerminator)