• Francie

Komedie / Drama

USA / Francie, 2009, 94 min

Neco jinyho, nez jsem cekal, proste zadna ruzovoucka komedie o teplousich s xichticim se Carreym. Carrey sice obcas neco provede, podvadi ve velkym, zdrha z vezeni jak o zivot, ale zadna prehlidka xichtu se nekona, film nesazi jen na to, ze tu jsou homousove, ale ma i zajimavej pribeh a predevsim to neni zadna blazniva komedie. Docela casto to spis spadava do romantickyho, sice ujetyho, ale presto drama, i kdyz samozrejme o nejaky forky taky neni nouze, nicmene ne moc ty typicky Carreyovsky, navic se tu zvesela fuckuje. No a krome Carreyho musim pochvalit McGregora, kterej si toho sladouckyho blondatyho vystrasenyho teplouska naprosto uziva a parkrat prekonava i samotnyho Carreyho. Takze celkove, ackoliv jsem se nenasmal tak, jak jsem cekal, presto nejsem zklamanej, na to, ze oba reziseri timhle debutovali, se docela vytahli a pripravili prijemny komedio drama s par nezapomenutelnejma hlaskama.(2.6.2010)

Nejneuvěřitelnější a nejnekorektnější úlet široko daleko o místě, kde oblaka ve tvaru falu brouzdají bezstarostně oblohou s vyhrávající DeVotchKou k tomu. Ewan McGregor i Jim Carrey si své role evidentně užívají, jen ten Jim už je poněkud starší. Ve výsledku je to přeci jen sled více či méně vtipných scének, který nedrží pohromadě a z něhož v hlavě zůstane jen pár záblesků a k dokonalosti vybroušená pointa. 7/10(18.3.2010)

Rozhodně mě tato gay-taškařice pobavila a Jim Carrey byl pro mě snesitelnější než v jeho ulítlostech a la Maska. Sice se i coby homosexuál pořád pitomě pitvoří a ta jeho gumovatost už mi místama leze na nervy, ale on už asi jiný nebude. Věk jeho obličeji nadělil nový vrásčitější rozměr a to zase sedí dramatickým situacím, takže jsem mu celou tu zamilovanost do Phillipa Morrise v pohodě uvěřila. Láska to byla jako trám, sama bych si asi kvůli jinému chlapovi 12 inzulínových injekcí do různých částí těla nenapíchala, takže jsem oběma chlapcům opravdu fandila, aby je čekal happyend, nejlíp se svatebními zvony:) pro dámy to bude svěží a roztomilé, pro mnohé pány místama možná oplzlé a trapné, takže zvažte, jak moc chcete vidět Carreyho v uplých slipech.(18.9.2011)

Nemôžem povedať, že by som sa nebavil, taktiež som ostal viackrát prekvapený... záver mňa osobne prekvapil, nechýbalo mnoho aa bol som plakal s Phillipom, diabolský Steven (vrrr...). Vtipné, svižné, nechcem povedať že som zaujatý voči určitému "etniku" ale pravdu? viac ako 7/10 ee, aj keď 7,5/10 no no... ako celok a oddychovka (podľa skutočnej udalosti) fajn.(3.6.2010)

Scénář: John Requa, Glenn Ficarra .. Or suck my dick, your choice. _ Zábavné, teplounké, romantické, vtipně hřejivé. Ty občasné Asijské plakáty tento film perfektně dokreslují. Jsou podobně barvité, rozjařené a žánrově široce zařaditelné, jako mnohé jejich filmy. Neuvěřitelný (real) námět, dobře zvládnutá stavba vyprávění jeho tempo, skvělá hudba i jiné řemeslné kategorie. Jim Carrey válí, roli si evidentně a zcela po svém užívá, taktéž Ewan McGregor (na mnohem menším prostoru) překvapí, jaký je to cukroušek. Pravda, dovedl bych si představit a snesl bych i větší gay odvaz, ale i takto se jisté hranice a laťky posunují na (v mainstreamu) slušnou pozici.(25.3.2010)

• - Snímek je natočen podle skutečné postavy notorického podvodníka Steva Jaye Russella. Ten má IQ 163 a na svém kontě několik útěků z vězení. V současné době vykonává trest odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen na dobu 144 let. Během svého trestu tráví 23 hodin denně na samotce. (wertcha)

• - Právníka, který v závěru filmu obhajuje Stevena, hraje skutečný Phillip Morris. (Baťka)

• - Kriminalisté považovali útěky skutečného Stevena za tak dokonalé, že dostal přezdívy „Houdini“ a „King Con - Král švindléřů“. (šerminator)